Skocz do zawartości
Forum

Naczytałam się o zbyt dużym napięciu mięśniowym i


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Naczytałam się o zbyt dużym napięciu mięśniowym i zastanawiam się, czy moje maleństwo (w piątek zaczął 12 tydzień), tego nie ma. Ma ciągle zaciśnięte pięści, (prawą chętniej rozluźnia). Po kąpieli, gdy robię mu kremem "masaż" plecków, to często całkiem prostuje prawą rękę, a lewą lekko zgina i przez to boję się, ze upadnie na lewą stronę, albo tę rękę boleśnie sobie podwinie.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/v/vgsx049lm.png

Odnośnik do komentarza

słoneczny_blask
Dzień dobry,
Naczytałam się o zbyt dużym napięciu mięśniowym i zastanawiam się, czy moje maleństwo (w piątek zaczął 12 tydzień), tego nie ma. Ma ciągle zaciśnięte pięści, (prawą chętniej rozluźnia). Po kąpieli, gdy robię mu kremem "masaż" plecków, to często całkiem prostuje prawą rękę, a lewą lekko zgina i przez to boję się, ze upadnie na lewą stronę, albo tę rękę boleśnie sobie podwinie.

Może to być nieco zwiększone napięcie mięśniowe. Ale uważam, że to, co robisz (masaż), jest dobre i może pomóc dziecku. Możesz dodać do tego masażu (oprócz plecków) także całe rączki (od barków aż po paluszki – rączki po stronie zewnętrznej i wewnętrznej) I dobrze byłoby robić go chociaż jeszcze raz dziennie (nie tylko po kąpieli, ale np. także rano). Mam nadzieję, że to pomoże i poprawi napięcie rączek Jeśli napięcie się nie zmieni, to warto porozmawiać ze specjalistą. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...