Skocz do zawartości
Forum

Luty 2010 :)))) wszystkie przyszłe


Kinqa

Rekomendowane odpowiedzi

hej kobietki
dostałam dziś super wiadomość mój Kuba dostał się do żłobka !!!! Było 20 osób na jedno miejsce !!!! I bez żadnych znajomości się dostał.
W grupie będzie 10 dzieci a opiekować się będą 4 nauczycielki .
Mój synek to będzie chodził góra na 4-5 godzin do tego żłobka tak jak mąż będzie miał lekcje w szkole , więc myślę że wspólnie przetrwamy. Ja niestety muszę wrócić do pracy , nie utrzymamy się piecioro z jednej pensji a mam stały etat więc szkoda go stracić. Wyobraźcie sobie że u nas opiekunki biorą po 900 zł za m-c a żłobek kosztuje 230 zł z wyżywieniem ! Gdybym miała zatrudnić opiekunkę zostało by mi mniej niż na zasiłku dla bezrobotnych. A tak mój mąż ma radość bo on był twardo za żłobkiem , uważa że tam więcej się nauczy , i ma bardziej fachową opiekę niż niania.
Niewiem dziewczyny jak to robicie że wasze maluchy śpią tyle godzin bez przerwy. Mój idzie spać o 21 wstaje o 1 w nocy i o 5 rano na jedzenie. Nie umie wytrzymać tyle godzin bez jedzenia. Czym wy karmicie na noc te szkraby swoje :)

http://www.suwaczek.pl/cache/7457b023f4.png

Odnośnik do komentarza

ewik784
hej kobietki
dostałam dziś super wiadomość mój Kuba dostał się do żłobka !!!! Było 20 osób na jedno miejsce !!!! I bez żadnych znajomości się dostał.
W grupie będzie 10 dzieci a opiekować się będą 4 nauczycielki .
Mój synek to będzie chodził góra na 4-5 godzin do tego żłobka tak jak mąż będzie miał lekcje w szkole , więc myślę że wspólnie przetrwamy. Ja niestety muszę wrócić do pracy , nie utrzymamy się piecioro z jednej pensji a mam stały etat więc szkoda go stracić. Wyobraźcie sobie że u nas opiekunki biorą po 900 zł za m-c a żłobek kosztuje 230 zł z wyżywieniem ! Gdybym miała zatrudnić opiekunkę zostało by mi mniej niż na zasiłku dla bezrobotnych. A tak mój mąż ma radość bo on był twardo za żłobkiem , uważa że tam więcej się nauczy , i ma bardziej fachową opiekę niż niania.
Niewiem dziewczyny jak to robicie że wasze maluchy śpią tyle godzin bez przerwy. Mój idzie spać o 21 wstaje o 1 w nocy i o 5 rano na jedzenie. Nie umie wytrzymać tyle godzin bez jedzenia. Czym wy karmicie na noc te szkraby swoje :)

gratulacje!!! też jestem zdania, że w żłobku bardziej fachowa opieka - tam ludzie wyszkoleni a nianią może być każdy....
co do jedzonka - moja ciągle tylko na cycu ;)

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję Ewik!
Gdybym musiała zostawić Emilka też wolałabym żłobek. Pomijając koszty to w żłobku bardziej wykwalifikowani ludzie (przynajmniej teoretycznie), no i mniejsze ryzyko, że coś się dziecku stanie. Niania - nie wiadomo na kogo się trafi, a taki maluch przecież nie powie jeśli dzieje się coś złego.

Ssaczek obudził się z płaczem znów, zjadł mleczko, trochę się pożalił i znów śpi. Ktoś mi dziecko podmienił!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kvkqf183y.png

http://www.suwaczek.pl/cache/8352800cb8.png

Odnośnik do komentarza

Marmi
moja też dziś kima cały dzień, objadła się jak mops i znowu śpi, a przy przebieraniu gada jak nakręcona

no mały rozmawia na przewijaku z naklejkami, z żerandolkiem hehe :) rano najgorzej - mąż chce sobie przed pracą pospać a ten rozmawia, wykrzykuje coś - w całym mieszkaniu słychać :D

dobrze, że śpi w swoim pokoiku, bo w nocy też się przeciąga, mruczy - ale najgorsze jest skrzypienie hehehe :36_1_1:

a mam pytanie: jak same jeździcie to nosidełko montujecie z przodu ?? macie poduszkę powietrzną ?? nosidełko przodem czy tyłem do kierunku jazdy ?? jak można wozić dziecko ??

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=3532

Odnośnik do komentarza

Dziecko w samochodzie

UWAGA! Dzieci nie powinny nigdy zajmować siedzenia wyposażonego w poduszkę powietrzną. Dotyczy to również osób o wzroście poniżej 140cm. Gwałtowne uderzenie napełniającej się poduszki może mieć przerażające konsekwencje. Dlatego też nie wolno nigdy używać nosidełka dla niemowląt, fotelika dziecięcego lub poduszki na siedzeniu wyposażonym w aktywną poduszkę powietrzną. W celu zdemontowania lub odłączenia poduszki należy zwrócić się do autoryzowanego warsztatu samochodowego.

Wypadki zdarzają się najczęściej w codziennych sytuacjach – w drodze do przedszkola, szkoły lub sklepu przy nie wielkich szybkościach 30- 50 km/h. Dlatego sprawdź zawsze czy dziecko siedzi bezpiecznie w samochodzie.
Gwałtowne hamowanie, zderzenie przy prędkości 40 km/h. Tak niewiele trzeba aby dziecko odniosło obrażenia ciała. Co roku, z powodu niewłaściwego zabezpieczenia pasami, dzieci doznają obrażeń ciała lub umierają. Dzieci potrzebują lepszego zabezpieczenia niż dorośli Głowa dziecka jest duża i ciężka w porównaniu z resztą ciała. Szyja dziecka jest delikatna. Podczas wypadku na głowę dziecka działają ogromne siły. Aby dziecko przetrzymało takie obciążenie, należy je odpowiednio
zabezpieczyć. Dopiero między 10 a 12 rokiem życia, dziecko może bezpiecznie jechać samochodem korzystając z tych samych pasów co dorośli. Do tego czasu muszą korzystać z nosidełka dla niemowląt, fotelika dziecięcego, siedzenia dziecięcego lub poduszki.
Najbezpieczniejsza jest podróż tyłem do kierunku jazdy
Do czwartego roku życia najbezpieczniejsza dla dziecka jest podróż tyłem do kierunku jazdy. Odwrócony tyłem fotelik dziecięcy przejmuje ogromne siły, na jakie narażone jest dziecko podczas zderzenia i chroni jego głowę oraz szyję. Dlatego nie należy za wcześnie zmieniać pozycji dziecka w samochodzie. Niestety na razie tylko w Szwecji można kupić fotelik odwrócony tyłem dla dziecka powyżej 1 roku.
Wybierz autoryzowany fotelik i sprawdź go przed kupnem?
Udaj się do sklepu, w którym możesz otrzymać informacje od przeszkolone-go personelu, a także wypróbować fotelik w samochodzie razem z dzieckiem. Upewnij się, że fotelik ma atest producenta oznaczony literą E.
Obowiązujące przepisy prawa
Zgodnie z przepisami prawa wszystkie osoby podróżujące samochodem muszą używać pasów. Ponadto dzieci do siódmego roku życia muszą mieć dodatkowe zabezpieczenie w formie nosidełka dla niemowląt, fotelika dziecięcego, siedzenia dziecięcego lub poduszki. Lekarze i naukowcy zalecają, aby korzystać z siedzenia dziecięcego lub poduszki do 10-12 roku życia. Wyposażenie musi być dopasowane do dziecka i samochodu. Sprawdź je dokładnie przed zakupem. Stosuj się do instrukcji. Upewnij się, że dziecko siedzi bezpiecznie zapięte zanim uruchomisz
samochód. Zamawiając taksówkę, zaznacz, że chcesz mieć fotelik dziecięcy lub siedzenie/ poduszkę dla dziecka.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=3532

Odnośnik do komentarza

Od 0 do ok. 9 miesięcy
Nosidełko dla niemowląt jest urządzeniem wygodnym i bezpiecznym. W miarę jak dziecko rośnie, może zaistnieć potrzeba wymiany na większy model.
Dobieraj starannie
Nosidełko musi być odpowiedniej wielkości. Dziecko musi leżeć w nim pewnie i wygodnie, a jego głowa powinna być w całości zabezpieczona. UWAGA! Wkładka do wózka i siatka zabezpieczająca do wózka dla niemowląt nie dają pełnego zabezpieczenia. Jeżeli jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, głowa dziecka powinna być skierowana do środka samochodu.
Przednie lub tylne siedzenie
Nosidełko należy umieścić tyłem do kierunku jazdy na przednim lub tylnym, siedzeniu. Jeżeli osoba dorosła jest sama w samochodzie najbezpieczniej jest mieć dziecko obok siebie z przodu. Jeżeli w samochodzie są dwie dorosłe osoby, najbezpieczniej jest, aby dziecko i jedna dorosła osoba zajmowały tylne siedzenie.
Pas zabezpiecza nosidełko
Nosidełko musi być dobrze zabezpieczone. Nie należy go za bardzo pochylać. Dziecko przytrzymywane jest pasem, który znajduje się w nosidełku, a samo nosidełko pasem samochodowym. Odstęp od deski rozdzielczej lub oparcia przedniego siedzenia (jeśli nosidełko jest z tyłu) powinien być jak największy.
Dolna część pasa przechodzi zazwyczaj nad nosidełkiem i dzieckiem a górna z tyłu, za nosidełkiem.
UWAGA! Na rynku występuje wiele modeli, sprawdź dokładnie instrukcję obsługi.
Skontroluj dokładnie
• Dziecko musi być zapięte osobnymi pasami, w które wyposażone jest nosidełko.
• Pasy samochodowe muszą całkowicie unieruchomić nosidełko w miejscu umocowania.
• Nosidełko jest za małe, jeśli głowa dziecka wystaje ponad górną krawędzią nosidełka.
• Dziecko nie może nigdy siedzieć na siedzeniu wyposażonym w poduszkę powietrzną.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=3532

Odnośnik do komentarza

Czy dziecko powinno siedzieć na przednim czy na tylnym
siedzeniu?
W razie wypadku, siedzenie tylne jest zazwyczaj najbezpieczniejsze. Należy jednak uwzględnić również potrzeby małego dziecka. Jeśli w samochodzie jest tylko jedna osoba dorosła, to lepiej jest, aby dziecko siedziało na przednim siedzeniu.
Które miejsce w samochodzie jest najbezpieczniejsze?
Miejsce środkowe na tylnym siedzeniu, pod warunkiem, że znajduje się tam zagłówek i trzypunktowy pas. Miejsce to jest najdalej położone od ewentualnych punktów kolizji.
Który z fotelików dziecięcych jest najlepszy?
Wszystkie foteliki dziecięce sprzedawane w Polsce, które posiadają atest producenta oznaczone są literą E. Sprawdź, czy fotelik z siedzącym dzieckiem jest dobrze dopasowany do samochodu. Fotelik musi mieć adnotację o dopuszczalnej wadze dziecka. Waga dziecka nie może przekraczać wartości granicznych. Najlepiej kup solidny fotelik z mocnymi bokami, które zabezpieczają na wypadek bocznego zderzenia.
W jaki sposób można upewnić się, że fotelik posiada atest
producenta? Kiedy fotelik jest za mały?
Nosidełko lub fotelik dziecięcy są za małe, jeśli głowa dziecka wystaje ponad krawędź fotelika. Dziecko musi siedzieć wygodnie, mieć ochronę na głowę i miejsce na nogi. Nosidełko lub fotelik muszą być dopasowane do wagi ciała.
Kiedy dziecko może rozpocząć jazdę siedząc przodem?
Dziecko powinno jeździć tyłem tak długo, jak to jest możliwe (najlepiej aż do czwartego roku życia). Głowa dziecka jest duża i ciężka w porównaniu z resztą ciała. U czteroletniego dziecka waga głowy wynosi ok. 18% wagi ciała, w porównaniu do ok. 6% wagi ciała osoby dorosłej. Szyja dziecka jest delikatna.
Czy są jakieś rozwiązania awaryjne?
Czy można zapiąć dwoje dzieci tym samym pasem? Czy dziecko może siedzieć na kolanach? Nie, nie ma żadnych bezpiecznych rozwiązań awaryjnych. Każde dziecko musi mieć swoje miejsce, swój pas i swoje wyposażenie zabezpieczające. Jeżeli nie można zabezpieczyć dziecka w odpowiedni sposób, to najlepiej jest posadzić dziecko na tylnym siedzeniu i zabezpieczyć pasem. Dziecko nie powinno nigdy siedzieć w samochodzie na kolanach osoby dorosłej.
Kobieta w ciąży — o czym należy pamiętać?
Należy pamiętać o używaniu pasów — stanowią one najlepsze zabezpieczenie zarówno dla kobiety w ciąży jak i jej nienarodzonego dziecka. Pas powinien przechodzić nad mostkiem i pod brzuchem, przylegając jak najbliżej do ud. Jeśli to możliwe, w końcowym okresie ciąży kobieta powinna unikać prowadzenia samochodu. W razie wypadku kierownica i poduszka powietrzna mogą spowodować uszkodzenie dziecka.
Jaka jest różnica pomiędzy siedzeniem dziecięcym a poduszką?
Stosowanie siedzenia dziecięcego ma wiele zalet: dzięki oparciu w części grzbietowej pas przechodzi bliżej szyi i ramienia, dziecko siedzi stabilniej (szczególnie kiedy śpi), a siedzenie stanowi dodatkowe zabezpieczenie w razie zderzenia bocznego. Mając do wyboru między siedzeniem/poduszką a fotelikiem skierowanym do przodu, zaleca się stosowanie siedzenia/poduszki, gdyż pas przylega wtedy lepiej do bioder i ud dziecka.
Kiedy można zrezygnować z siedzenia/poduszki dziecięcej?
Po skończeniu 10-12 roku życia. Dziecko musi być już na tyle duże, że pas zabezpieczający je, przechodzi nad mostkiem i przylega do ud.
Czy automatyczny naciągacz pasa może być niebezpieczny dla
dziecka?
Nie.
Czy boczna poduszka powietrzna może być niebezpieczna dla
dziecka?
Jeśli dziecko siedzi we właściwy sposób w nosidełku lub odwróconym foteliku dziecięcym, to ryzyko doznania przez nie obrażeń w wyniku zadziałania bocznej poduszki powietrznej jest małe. Najlepiej poradzić się sprzedawcy samochodów.
Co należy zrobić, jeśli dziecko nie chce siedzieć zapięte pasem?
Należy zatrzymać samochód i zrobić przerwę…
Fotelik oznaczony jest literą E. Litera E oznacza atest na Europę, a oznacza, że spełnione są wymagania polskie.
Gdzie kupuje się foteliki dziecięce?
W sklepach z artykułami zapewniającymi bezpieczeństwo dzieciom i w salonach sprzedaży samochodów. Radząc się sprzedawców upewnij się, że znają się na rzeczy.
W jaki sposób można upewnić się, że fotelik jest prawidłowo zamontowany?
Różne rodzaje fotelików montowane są w różny sposób. Najlepiej nabyć fotelik w sklepie, w którym można otrzymać informacje i pomoc przeszkolonego personelu. Przestrzegaj dokładnie instrukcji.
O czym należy pamiętać kupując używany fotelik?
Im nowszy fotelik, tym lepiej. Postęp techniczny następuje bardzo szybko. Nie kupuj fotelika, który jest wykonany wyłącznie z frigolitu. Fotelik powinien mieć twardą plastikową osłonę i nie może być uszkodzony. Zdejmij materiał i sprawdź, czy osłona fotelika nie ma uszkodzeń. Wszystkie części zapasowe i instrukcja montażu powinny być dołączone do fotelika.
Kiedy fotelik jest za mały?
Nosidełko lub fotelik dziecięcy są za małe, jeśli głowa dziecka wystaje ponad krawędź fotelika. Dziecko musi siedzieć wygodnie, mieć ochronę na głowę i miejsce na nogi. Nosidełko lub fotelik muszą być dopasowane do wagi ciała.
Co należy zrobić, jeśli dziecko nie chce siedzieć zapięte pasem?
Należy zatrzymać samochód i zrobić przerwę…
Dziecko w samochodzie
- tak ochronisz swoje dziecko
• Wypróbuj zanim kupisz! Wyposażenie musi być dopasowane zarówno do dziecka jak i samochodu.
• Zamontuje właściwie! Upewnij się, jak należy zamontować i używać fotelik. Przestrzegaj dokładnie instrukcji.
• Nie zmieniaj za wcześnie pozycji dziecka w samochodzie! Dziecko powinno jeździć tyłem tak długo, jak to jest możliwe, najlepiej do ok. 4 roku życia.
• Skontroluj dokładnie! Upewnij się, że dziecko siedzi bezpiecznie zapięte zanim uruchomisz samochód.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=3532

Odnośnik do komentarza

zoska jeśli z przodu to tylko z wyłączoną poduszką i oczywiście tyłem do kierunku jazdy

ja póki co sama nigdzie nie jeżdżę bo swojego auta nie mam a misiek zabiera swoje do pracy - tak w ogóle to zastanawiamy się nad zmiana na większe bo jak żeśmy wózek wpakowali jeden i drugi to na nic miejsca nie ma - nie wiem jak my się na wakacje spakujemy....

a jak już jeździmy gdzieś to mała zawsze z tylu i albo jest za moim siedzeniem jak ja prowadzę i misiek z przodu z fotelem na maksa do tyłu, żeby móc do niej sięgnąć, albo ja z nią z tyłu. w sumie zależy jak nam podpasuje - bo jak śpi to i ja z przodu jadę

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

kingusia1991
zoska
kingusia1991
ja to nie wiem jakbym w PL przeżyła... jak Was czytam ile szczepionki kosztują to łapię się za głowę! :o_no:
i zawału dostaję...
chyba bym musiała iść kraść:D ( żart)

a tam masz wszystko za darmo ?? rotawirusy i pneumokoki ??

no ja idę na szczepienie 19 maja i nic nie mówiła mi o kasie, więc raczej nie są płatne, nie sądzę :no:
tak samo to co na receptę lekarz wyda to też za darmo dla dziecka...

U nas tez tak jest, nie placimy za szczepienia, przynajmniej narazie...

Odnośnik do komentarza

Ewik gratuluje miejsca w zlobku!
JA tez bym chetnie dala dziecko do zlobka , ale poki co nie moge zadnego znalezc w poblizu:(

Kejranko mnie tez sie w glowie nie miescilo zeby robic takie imprezy komunijne , ale powiem Ci ze ostatnimi czasy pare razy bywalam na takich i zaczyna mi sie to podobac:) To nie jest tak ze dorosli sie bawia, pol na pol, duzo czasu poswieca sie dzieciaczkom. Moj syn po sobocie stwierdzil ze byla to najlepsza zabawa w jego zyciu...:)
ZDROWKA DLA DZIECIACZKOW ZYCZE!

A ja dostalam ostatnio nosidelko dla Emily. Zamieszczam zdjecie moich dzieciaczkow:) Ciekawe czy mi sie to uda...

Odnośnik do komentarza

Monica Śliczne masz dzieciaczki :smile:

Ewik Gratuluję miejsca w żłobku ja jutro muszę iść załatwić, bo Zuzię zapisałam będąc w 7. miesiącu ciąży i jak się nie dostanie to będzie porażka.

Byłam z Kingą na spacerku, w wypożyczalni i wzięłam dwa filmiki i będziemy oglądać :smile: Pogoda straszna, jak wracałyśmy zaczeło lać...

Kacperek:love: 02.10.2012 godz.23:35 3200g, 56cm:love:
19.10.2012 3900g, 58cm
04.12.2012 5600g, 62cm
15.01.2013 6300g, 65cm

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6yd4anvaqre.png
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nuay32jj38nva.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4p5btv58no.png
http://s8.suwaczek.com/20100619580114.png

Odnośnik do komentarza

Zosia super opowiadania aparatka z Ciebie od urodzenia :D
... i dobrze kiedys uczono od malego dziecko samodzielnosci teraz to sie chucha i dmucha az do przesady , jak dziecko zostaje na kilka minut samo w domu to juz tragedia bo matka wyszla do sklepu od razu nagonka , ze nieodpowiedzialna i nie dba o dzieci .
Powiem Wam ze jak pracowalam do moje dzieci tez zostawaly same w domu , remek mial juz 3 lata a dziewczyny 9 i 11 ale co nie bylo wyjscia
ja w pracy na drugiej zmianie maz do pracy na 16:30 , fakt martwilam sie bylam pod telefonem , czasami maz wrocil z pracy kolo 20 a jak nie to ja po 21 .
W sumie na dobre to tez wychodz, dziewczyny nauczyly robic sobie same kolacje jeszcze robily kolacje remkowi .

Taka nagonka na rodzicow to krzywda dla dzieci bo rosna taka nie radzaca sobie mlodziez , gdzie pozniej nagle z pod klosza mamusi musi zaczac dojezdzac do szkoly ,
wystawac na przystankach czy nawet spac poza domem jak szkola dalej i jest placz i zgrzyt zebami bo sie boi .Mamusiu zawiez mnie odprowadz na przystanek itd.

Dzieci teraz sa malo samodzielne we wszystkim pomagaja rodzice najchetniej jakby wszystko robili za dzieci .
Na przyklad odrabianie lekcji z dziecmi , gdzie do pomyslenia aby moja mam robila ze mna lekcje masz zadane siadaj przy biurku i odrabiaj , jak masz problem przydz po pomoc , nigdy nie kontrolowalam zeszytow zadan i czy umieja na lekcje , od poczatku byla u mnie zasada
uczysz sie dla siebie , jak sie nauczysz i jaka zdobedziesz wiedze tak bedziesz miala w przyszlosci .
Jak na razie nie mam zadnych problemow z nauka z dziecmi ale jak slysze jak matki na zebraniu mowia ze siedza popoludniami i wieczorami dzien w dzien z dziecmi , kontroluja je odpytuja co maja zadane , dla mnie nie jest do pomyslenia i nie chodzi o to ze szkoda mi czasu ale wiekszosc tych dzieci teraz w gimnazjum sobie nie radzi , bo nagle masa materialu do nauki mamusia juz nie da rady pomagac we wszystkim i dziecko zostaje w tym momencie pokrzywdzone - dlaczego - bo nie zostalo nauczone samodzielnosci.
Wiem jakie problemy maja teraz mamy bo poruszane to jest na zebraniach.

Ja tez mialam klucz na szyi zawieszony mama do pracy ja do szkoly sie wyszykowalam i szlam wracalam i czekalam na rodzicow .
Wiele razy mama szla na jakas impreze sobotnia do znajomych a ja zostawalam z siostra w domu a pozniej malym braciszkiem .
Wtedy jeszcze nie bylo telefonow jak teraz .
Na dobre mi to wyszlo powiem szczerze .

Co do przezywania pokarmu przez matki dla mnie tez jest to obrzydlistwo a tez spotkalam sie z tym bleeee:36_2_16:

Piekne fotki wstawiasz nam tu , niezly aparat jest tez z tatusia hihiihhi, o jak sie Filip wda do Was (innego wyjscia raczej nie ma :D) to bedziecie mieli naprawde wesolutko .

Kingus to i tak super ze tylko 2 godzinki nie chciala zasnac po calym dniu spania .
Wkoncu ostalas @ to pewnie zaczelas tabletki .

Kejranko zdrowka zycze dla coreczek .Daj znac jak wrocisz .

Anulka ja moja tak nosze pionowe a nawet sa momenty ze jest w pozycji siedzacej na moich kolankach , ale krotko choc sama juz drzwiga sie do pozycji polsiedzacej .
Poza tym utrzymuje juz glowke dobrze jest silna .

Zosiu moja pneumokoki zniosla dobrze , poza sennoscia i podwyzszona temperatura i bolem nozki wieczorem na drugi dzien bylo juz ok .

Kingus nie placi sie a Anglii za szczepienia .
Co do ubioru to na cebulke czyli jak cieplo jest i sloneczko to sciagam jej polarek i jest w body z krotkimm rekawkiem i bawelnianej bluzeczce z dlugim , spodenki skarpetki i buciki.
Jak wieje chlodny wiaterek to zakladam czapeczke bawelniana cieniutka.

Marmi masz razem z Kingusia szczepienia - trzymam kciuki za Was i dzieciaczki .
Masz racje 3500 to malo nawet nie jest to 1000 euro , a zycie w Polsce drozsze niz we wloszech czy u Ciebie .
Nawet przeliczajac na euro .Straszne to jest.
Marmi malpka superowa .

Kejranko to mleko 2 Kingi to tez poczatkowe tylko dla glodomorkow albo slabo przybierajacych na wadze.Jest dopasowane do wieku od 0-6 miesiecy pozniej od razu jest 3 po 6 miesiacu - troche inaczej niz w Polsce.

Mag mozliwe ze za duzo dajesz mleczka , mozliwe ze skok rozwojowy i potrzebuje czesciej i sie unormuje z czasem a dopajasz herbatkami ?

Anusia
co do pytania o wizyte u pediatry , to wydaje mi sie ze moze bo ma takie same prawa i nie zostal pozbawiony praw rodzicielskich.
Jezeli nie poinformowalas ze bylas z nia u lekarza jak sie nie myle robilas wizyte ostatnio i brala leki to jak uznal ze cos sie dzieje z mala kaszle
to sie wybral z nia do lekarza ale mysle ze powinien cie poinformowac o tym ze ma zamiar isc
ale uwazam ze jak wczesniej nie interesowalo go zdrowie coreczki i nagle zaczal chodzic do lekarza to cos mi tu smierdzi .
Nie wiem jak sie wasze sprawy maja ale jak toczysz cos przeciwko niemu a szczegolnie pozbawienia rodziecielstwa to moze szuka haczykow na ciebie by udowodnic ze ty jestes ta zla zle opiekujacym
sie matka np. nie dajaca sobie rady w opiece po urodzeniu drugiego zaniedbujac zdrowie dziecka , mozliwe ze to dziadkowie tez naciskaja.
Ale nie wiem bo nie znam Was i nie wiem o co zabiegasz w sadzie .

Witaj Moniko super nosidelko , i gratulacje udalo sie ze zdjeciem .
Ale duza pannica z corci juz super ale w koncu lada dzien skonczy 4 miesiace.:36_7_8:

http://tmp1.glitery.pl/text/59/45/1-Moje-Kochane-Dzieci-1548.gif
http://www.suwaczek.pl/cache/d391e82678.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b4e19d80c9.png
http://www.suwaczek.pl/cache/1ce246b6a2.png
http://www.suwaczek.pl/cache/57834841e6.png

Odnośnik do komentarza

Lamponinko On z nią był u lekarza 13 lutego, a ja zaświadczenie dostałam w tatym tygodniu. A dołączył go do sprawy o alimenty. Moim zdaniem bardziej pasowałoby jakby dołączył to zaświadczenie do sprawy o widzenia. On moim zdaniem powinien mieć żółte papiery tak jak jego rodzice. I chyba robią tak jak mówisz, że chcą pokazać że nie dbam o Kinge i będą robić ze mnie najgorszą tylko aby odebrać mi ją. Tylko nie mają szans. No trudno. Trzeba płacić za swoją głupotę. Tylko szkoda, że dziecko na tym najbardziej cierpi.

Kacperek:love: 02.10.2012 godz.23:35 3200g, 56cm:love:
19.10.2012 3900g, 58cm
04.12.2012 5600g, 62cm
15.01.2013 6300g, 65cm

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6yd4anvaqre.png
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nuay32jj38nva.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4p5btv58no.png
http://s8.suwaczek.com/20100619580114.png

Odnośnik do komentarza

Wkleje Wam linki
pierwszy o niebezpiecznych lizakach

Do polskich sklepów trafiły groźne lizaki z Chin - Wiadomości - WP.PL

a drugi jak mozna wywalczyc przedszkole za darmo ustawa nadal aktualna mimo ze artykul stary , wlasnie mowili dzisiaj na ten temat w tvn24 i jedna z mam sie sadzi .

Każde dziecko w wielu od 3 do 6 lat ma prawo do bezpłatnej opieki w przedszkolu przez pięć godzin dziennie (art. 6 i 14 ustawy z 7 września 1991r. o systemie oświaty, tekst jednolity: Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329, zmiana: Dz. U. Nr 106, poz. 496 i rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, Dz. U. Nr 61, poz. 624);

Jak wywalczyć darmowe przedszkole

Ciekawe moze byc ja o tym nie wiedzialam , chyba ze na tych zasadach jest bez posilku i tu jest jedyny problem , tego co wyczytalam na forach to albo zabiera sie dziecko przed obiadem albo przyprowadza po obiedzie w zaleznosci jak przedszkole pracuje .

http://tmp1.glitery.pl/text/59/45/1-Moje-Kochane-Dzieci-1548.gif
http://www.suwaczek.pl/cache/d391e82678.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b4e19d80c9.png
http://www.suwaczek.pl/cache/1ce246b6a2.png
http://www.suwaczek.pl/cache/57834841e6.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie wieczornie :)
więc po wizycie wieści z jednej stony dobre z drugiej złe :(( dobra to taka że Hania niema nic poważnego jest tylko zaflegmiona od kataru i dlatego tak wszystko jej tam w środku grało, no mi ten kaszel wydawał się straszny, mamy ją często oklepywać i nosek czyścić, pozatym syropek przeciwzapalny podawać a zła to że Wiki ma zapalenie ucha i kolejny (już 3 z rzędu!!) antybiotyk, to jest jakaś masakra normalnie, prosiłam go dzisiaj żeby może ten wymaz z gardła pobrać na ten antybiogram to on do mnie z tekstem: przecież to ucho ją boli, ja mówię no ale gardło też nadal ją boli jak przełyka, najgorzej jak jedzenie to boli, no tylko wzruszył ramionami, dzizyyssss no ręce opadają normalnie :((( dobrze że dał chociaż skierowanie do laryngologa to obejrzy ją dokładnie tyle że dopiero na 19 maja niestety to najwczesniejszy termin był :((( no ale pójdziemy może chociaż cośdoradzi ten laryngolog

Monika twoja córcia już taka duża, jejku ten czas tak szybko leci :)) fajne masz dzieciaczki!! no i gratuluję wstawienia fotki :D

Zoska my zawsze wozimy małą z tyłu i ja tam z nią siedzę, ja niestety niemam prawka a mój to twierdzi że sam by się bał z niąjechać hehe

ewik gratulacje :)) wow 20 osób na jedno miejsce, szok, a od kiedy Kuba będzie chodził do tego żłobka???

http://moje.glitery.pl/text/354/58/2-Wiki-i-Hania-4627.gif http://www.mleczaki.bejbej.pl/mleczaki/254_20110805_201626.png
http://www.suwaczek.pl/cache/e3db0566df.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2e9e74448d.png

Odnośnik do komentarza

a ja po spinningu - ale dali mi wycisk - jutro będę umierać :lup: nogi mnie bolą i d... hehehe jutro się pewnie nie ruszę :) w czwartek 2 tura :) tata kupił dzisiaj atlas to jak będę u nich to jeszcze sobie jakieś brzuszki na ławeczce porobię heheh :) orbiterek ma, rowerek - muszę dużo ćwiczyć - bo nie mogę mieć póki co drastycznej diety co do jedzenie - więc jedynie pozostaje mi ostre spalanie ;/

mykam spać bo z samego rana na szczepienie idziemy :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=3532

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...