Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie dotyczące sluzu , miesiaczka skonczyła mi sie w sobote 02.maja dziś mam taki lepki i troche rozciagliwy śluz żółtawy z małymi ilościami krwi w zabarwieniu . czy to normalne? taki stan utrzymuje sie po miesiaczce bo nie "wyczyściło "sie wszytsko nie złusiciło do konca?
zastanawiam się bo była to moja 1 miesiaczka po odstawieniu tabletek anty. yasminelle , chcemy starac się o dziecko i nie wiem co myślec o takim sluzie czy on zaczyna być płody nie wiem jak go sklasyfikować ?? (przed miesiącka jeden dzien też miałam śluz z domieszką krwi a na 2 dzień normalbne krwawienie) Pomózcie.

Odnośnik do komentarza

no właśnie po miesiączce,....... ide go gina. 13 maja dopiero takie sa u mnie terminy niestety :( tego sluzu jest mało a krwi tez niewiele raczej takie ciemniejsze zabarwienie niz typowa krew a sluz robi się taki jak kurze bialko i dokładnie taka ma barwę takie żółte czy to sygnał że płodne dni będą? i w tedy mozna rozpocząc starania ? wiem jak je obliczac dni podne ale z tego sluzu to tak nie bardzo .....

Odnośnik do komentarza

A mierzysz temp.? Trudno ocenić śluz pod względem płodności tuż po odstawieniu tabletek... Fachowo trzeba by ocenić jaki masz PMN (podstawowy model niepłodności), tzn. jak zachowuje się twój organizm w okresie niepłodnym. Myślę jednak, ze w tak krótkim od miesiączki czasie nie jest to śluz owulacyjny (płodny), aczkolwiek po tabletkach jest to wszytsko trochę inaczej niż standardowo. Jak bedziesz chciała (czyt. miała kłopoty z zajściem), to mogę Ci podpowiedzieć jak się za to zabrać.(Kończyłam studia kierunkowe). Chyba, że ze staraniem o dzidzie nie będziesz mieć problemu i po odstawieniu tabletek szybko zafasolkujesz, bo tak też się zdarza. Tego też życzę :)

Odnośnik do komentarza

krysiak
A mierzysz temp.? Trudno ocenić śluz pod względem płodności tuż po odstawieniu tabletek... Fachowo trzeba by ocenić jaki masz PMN (podstawowy model niepłodności), tzn. jak zachowuje się twój organizm w okresie niepłodnym. Myślę jednak, ze w tak krótkim od miesiączki czasie nie jest to śluz owulacyjny (płodny), aczkolwiek po tabletkach jest to wszytsko trochę inaczej niż standardowo. Jak bedziesz chciała (czyt. miała kłopoty z zajściem), to mogę Ci podpowiedzieć jak się za to zabrać.(Kończyłam studia kierunkowe). Chyba, że ze staraniem o dzidzie nie będziesz mieć problemu i po odstawieniu tabletek szybko zafasolkujesz, bo tak też się zdarza. Tego też życzę :)

kurcze nie próbowałam z mężem wiec nie wiem mamy zamiar na dniach spróbowac ale nie chcę marnowac nasienia (może to głupio brzmi ale tak mysl) i chce w te dni płodne mierze temp dzis mam 36.6 ale jakis tydzien przed miesiączką w tamtym cyklu miałam podwyzszona 36.7,36.8a od połowy cyklu śluz lepki nie ciągnący biało zółty kleisty to było w tamtym cyklu miesiąc po odstawieniu tabletek cylk 28 dni jak w zegarku jak bym brała dalej tabsy. jak możesz mi pomóc? martwie się bo przed braniem tabsów robiłam hormony i miałam wysoki testosteron 106 a norma do 80 i niski progesteron 0.31 normy tu nie znam do tego bardzo przytyłam przed tabletkami czyli rok temu bo brałam je rok prawie 20kg i to przed tabletkami :( jak zaczełam je jeśc to wszytsko przez rok zrzuciłam i mam teraz znów wage jak nastolatka nie obyło sie bez gimnastyki itd ale jest teraz ok brałam yasminelle plus metformax.
Ale sie napisałam ale dlatego ze mi zalezy no nic trzeba sie zabrać do pracy i zobaczyć....

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to moja znajoma też miała coś takiego po odstawieniu tabletek. Bała się, że coś może być nie tak, ale po wizycie u lekarza okazało się, że wszystko jest w porządku, i że czasem po odstawieniu taletek może się tak dziać.
Więc wydaje mi się, że nie ma powodów do obaw, ale radzę i tak pójść do lekarza..
Pozdarwiam

http://www.suwaczek.pl/cache/7a61423504.png

http://www.suwaczek.pl/cache/73ef5b1ebc.png

Odnośnik do komentarza

mała gaduła

kurcze nie próbowałam z mężem wiec nie wiem mamy zamiar na dniach spróbowac ale nie chcę marnowac nasienia (może to głupio brzmi ale tak mysl) i chce w te dni płodne mierze temp dzis mam 36.6 ale jakis tydzien przed miesiączką w tamtym cyklu miałam podwyzszona 36.7,36.8a od połowy cyklu śluz lepki nie ciągnący biało zółty kleisty to było w tamtym cyklu miesiąc po odstawieniu tabletek cylk 28 dni jak w zegarku jak bym brała dalej tabsy. jak możesz mi pomóc? martwie się bo przed braniem tabsów robiłam hormony i miałam wysoki testosteron 106 a norma do 80 i niski progesteron 0.31 normy tu nie znam do tego bardzo przytyłam przed tabletkami czyli rok temu bo brałam je rok prawie 20kg i to przed tabletkami :( jak zaczełam je jeśc to wszytsko przez rok zrzuciłam i mam teraz znów wage jak nastolatka nie obyło sie bez gimnastyki itd ale jest teraz ok brałam yasminelle plus metformax.
Ale sie napisałam ale dlatego ze mi zalezy no nic trzeba sie zabrać do pracy i zobaczyć....

Po odstawieniu tabletek gospodarka hormonalna jest zaburzona. Stąd te rózne wahania. Z jednostkowej temperatury nic się stwierdzić nie da. Potrzebna jest obserwacja jej przez cały cykl. Jełśi chciałabys zacząć obserwację swojego cyklu, to zaczynamy ją od pierwszego dnia cyklu (pierwszy dzień miesiączki). Z tym, ze należy pamiętać,że pierwsze krwawienie po odstawieniu tabletek nie jest miesięczką, tylko krwawieniem po odstawieniu tabletek... Miesiączką nzaywamy krwawienie po owulacji, czyli po skokou temperatury.
Temperaturę nalezy mierzyć codziennie o tej samej porze (z tolerancję 30 min.) najlepiej przed 7:30 rano przed wstaniem z łózka. Mierzymy 8 minut w ustach, lub 5 w pochwie lub odbycie. Temperatura mierzona powinna być dobrej jakości termometrem elektronicznym (np. MicrolifeMT16C2) lub zwykłym rtęciowym. Wyniki notujemy na karcie, którą możesz pobrać tu: http://npr.pl//index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,31/Itemid,45/
Poza tym nalezy zaczac obserwacje śluzu. Więcej przeczytasz tutaj: Naturalne planowanie rodziny - Zaczynamy obserwacje - krok po kroku.

Muisz jednak pamietac o dwóch sprawach.
1. Twó organizm tuż po odstawieniu tabletek jest rozregulowany i obserwacja może być trochę zaburzona> ale kolejny cykl powinien już być O.K.
2. Co do zajacia w ciążę w pierwszyh cyklach po odstawiniu zdania są podzielone. NIektórzy lekarze nie widzą przeciwwskazań, są tacy, którzy zalecają 3 a nawet 6 miesięczny okres zwlkeania. Chodzi o to, ze hormony odkładają się w organizmie kobiety i lepiej ich oszczędzić dzidziusiowi. Podejrzewa się też, ze mogą być one przyczyną wad płodu, a nawet poronienia.

To tak szybko i bardzo ogólnie.

Odnośnik do komentarza

No własnie z tym kiedy zacząc starania jest różnie rozmawiałam z kilkoma lekarzami i jeden mówił nie czekac tylko juz inny 3 cykle itd
co do cykli miesiączkowych ja juz miałam cały miesiąc bez tabletek i krwawienie nie bylo po odstawieniu tylko po całymi miesiącu nie przyjmowania tabletek czyli normalna miesiączka. tabletki odstawiłam 28marca (ostatnią zjadłam ) miłama potem krwawienie z odstawienia i cały miesiąc bez tabletek no i dostałam okres w terminie po 28 dniach czyli 27 kwietnia wiec rozumiem to za normalny cykl.
temperature mierze ale z niej narazie nic nie wynika śluz tez obserwuję ale jak narazie cisza wg. kalendarzyka powinnam mieć dni płodne wiec wczoraj była 1 próba :) niestety nie czuję zadnych zmian wiec podejżewam zę się nie udało.
Na kolsuntacje ide w środe 13 maja do gina. wiec porozmawiam z kolejnym ale do tej srody mamy zamiar jeszce próbowac zeby nie było ze nie próbowałam a lekarz mi powie to co pani ode mnie chce bo juz tak słyszałam :(

Odnośnik do komentarza

Po zapłodnieniu zarodek musi jeszcze przejść drogę z jajowodów do macicy i tam się zagnieździć. Jak będziesz, to poczujesz :)

Co do dni płodnych, to wiesz, ze one nie zaczynają się dokładnie wraz ze wzrostem temperatury, bo plemniki żyją nawet do 7 dni, więc jak współżyjesz nawet przed skokiem temp., to jest szansa, ze się zajdzie. A podobno wtedy jest większa szansa na dziewczynkę :) Dletgo też dla tych, które nie chcą zajść, ważne jest okrśłenie PMN (Podstawowego modelu niepłodnosci). Bo czas niepłodny na początku cyklu zwie się niepłodnościa względną i u każdej wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza

A wiecie co mam taki problem jeszczę troche krępujący mianowicie po wczorajszym stosunku mam dziwny zapach z miejsca intymnego czasem juz mi sie to zdarzało ale w sumiem nie wiem czy to normalne? I tylko po stosunku pełnym że go tak nazwe wcześniej to było jak brałam antykoncepcyjne tabl. i po pełnym stosunku tak przykro pachniało ale nie zawszę ood czego to zalezy dodam że nic mnie nie swędzi ani nie boli.

Odnośnik do komentarza

mała gaduła
A wiecie co mam taki problem jeszczę troche krępujący mianowicie po wczorajszym stosunku mam dziwny zapach z miejsca intymnego czasem juz mi sie to zdarzało ale w sumiem nie wiem czy to normalne? I tylko po stosunku pełnym że go tak nazwe wcześniej to było jak brałam antykoncepcyjne tabl. i po pełnym stosunku tak przykro pachniało ale nie zawszę ood czego to zalezy dodam że nic mnie nie swędzi ani nie boli.

możliwe zapalenia albo grzybica
najlepiej udać się do lekarza
pzdr

Odnośnik do komentarza

o kurcze jak teraz przeczytałam ze grzybica albo zapalenia to mnie dobiło wizytę mam na 13 maja niestety dopiero niby nie tak długo ale .. sie będe teraz gryzła bo po stosunku bez tej "męskiej wydzieliny" tak nie mam no 2 dni temu tak nie miałam :((( kurcze jakies grzyby ale nic mnie nie sędzi posmarowałam się clotrimazolem i podmyłam wodą z octem mama mi tak radziła nie wiem czy to cosik da:( ale mnie zmartwiłyście to teraz nie moge do ukochanego sie zbliżac bo jeszce grzybem go zarażę

Odnośnik do komentarza

asia78
Tak mi sie przypomnialo, ze napisalas o mamie, ze starsi ludzie tak maja jakby mama miala z 80 lat:sofunny:

nie no 80 to jej jescze troche brakuje no dla mnie starsza babka bo cwierc wieku starsza ode mnie :) :36_15_9: A wiecie że juz nie czuje tego smrodku po tym occie i maści jescze przemyje rumiankiem . Ja nie czułam tego zpachu tak z kilometra tylko jak tam palecm pomacałam - mogłam nie macać :)
Dziewczyny ja mam problem z aptekami i lekami bo mieszkam za granica i tu w aptece chca konkretną nazwę zawsze mam problem z zakupami bo po łacinie nie za bardzo "kumają" już miłam taki problem z głupim kwasem foliowym. folicum nic im nie mówiło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...