Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
w związku z ciągnącymi się od stycznia infekcjami górnych dróg oddechowych internistka zleciła mi zrobienie podstawowych badań (morfologia, ob, żelazo, potas, glukoza, mocz). Wszystkie wyniki wyszły dobrze oprócz hemoglobiny - w wyników wyszło, że jest za niska i mam anemię (niestety nie podam wartości gdyż wyniki są w mojej kartotece). Żelazo natomiast mam w normie, zlecone miałam dodatkowe badanie na poziom witaminy b12. Dziś odebrałam wyniki - są w normie 375 pm/l .
Moje pytanie brzmi więc - co może jeszcze wpływać na niską hemoglobinę skoro żelazo i wit. b12 jest ok? I jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza

Szkoda, ze nasz ekspert nie odpowiada :(((
Ja po wizycie u lekarza mam jednak zapisane zatrzyki z wit. b12 gdyż lekarak uznała, że norma normą, ale moż emój organizm potrzebuje jej więcej. Dostałam także zalecanie wizyty u ginekologa, aby ten przepisał mi tabletki zmniejszające obfitość miesiączki, bo byc może zbyt obfite miesiączki powodują iz organizm nie nadąża z produkcją czerwonych płytek krwi.
Ale mimo wszystko prosiłabym Pana Artura o wypowiedź w tym temacie ;-)))

Odnośnik do komentarza

Witam
Przepraszam za opóźnienia w odpowiedziach. Dziwna diagnoza jak by główną przyczyną anemii były wyłącznie zbyt obfite miesiączki to by też hematokryt był niski, a nie tylko hemoglobina. Sama B12 w zastrzykach to takie chwilowe leczenie na ślepo. Ja bym sobie zrobił test na Helicobacter pylori. Poza tym prosiłbym o dane więcej parametrów z morfologii np Mhc, MCV itp. Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...