Skocz do zawartości
Forum

Grudnioweczki 2009 :))))


Rekomendowane odpowiedzi

Mikusia przeprowadzala sie pozatym widywalam ja na BB. ja tam na grudniowkach nie pisze od dluzszego czasu ale widzialam ze od czasu do czasu sie tam pojawiala. pewnie zabiegana jest.

chodzik pchacz z tego samego powodu co u ciebie odpada u mnie.
no i widac te grudniwoe kobiety to jkies niedobre sa. ja jak mialam aniolka tak teraz mam diabelka. nie moge z nia rady sobie dac.

Jesli chodzi o zabawki to mojej tez wystarczy dac agzete juz ma zajecie wyrywac kartki do tego jeszcze ladowarke bo kocha bawic sie kabelkami jeszcze lyzeczke i kubeczek i dziecka ie mam. zabawek juz jej nie kupuje bo i tak je tylko niszczy i sie nie bawi. ostatnio zainteresowaly ja jej zabawki do kapieli. nie moze rozstac sei z osmiorniczka:P

Odnośnik do komentarza

Daffodill
Mikusia przeprowadzala sie pozatym widywalam ja na BB. ja tam na grudniowkach nie pisze od dluzszego czasu ale widzialam ze od czasu do czasu sie tam pojawiala. pewnie zabiegana jest.

chodzik pchacz z tego samego powodu co u ciebie odpada u mnie.
no i widac te grudniwoe kobiety to jkies niedobre sa. ja jak mialam aniolka tak teraz mam diabelka. nie moge z nia rady sobie dac.

Jesli chodzi o zabawki to mojej tez wystarczy dac agzete juz ma zajecie wyrywac kartki do tego jeszcze ladowarke bo kocha bawic sie kabelkami jeszcze lyzeczke i kubeczek i dziecka ie mam. zabawek juz jej nie kupuje bo i tak je tylko niszczy i sie nie bawi. ostatnio zainteresowaly ja jej zabawki do kapieli. nie moze rozstac sei z osmiorniczka:P

Moja Klara jak weźmie do buzi za duży kawałek np. chrupeczka zaraz się nim dławi i ma odruch wymiotny. Nie ma nawet mowy o daniu jej czegokolwiek wiekszego do pogryzienia bo pcha to w całości do buzi. Gazetą też może się bawić tylko pod nadzorem bo urywa ząbkami kawałki i pcha je do buzi co kończy się oczywiście bleeee. Jak daje jej klocki jestem spokojna, że ich nie połknie ani nie ugryzie :P. Daffodill ośmiorniczki do kąpieli królują także i w naszym domu. Nawet na spacery z nami chodzą :)

http://s2.pierwszezabki.pl/032/032139990.png?7917
http://www.suwaczek.pl/cache/b945a4e989.png

Odnośnik do komentarza

panna-em
Co tam słychac mamuski??

jak dzieciaczki??
zdrowe??

Mikusia a Ty gdzie sie zapodzialas??

U nas odpukać....chociaż dzisiaj Klara mi trochę zmarzła na spacerze - okrutnie wiało. Mam nadzieję, że nic sie po tym nie przyplącze.
A u nus też łobuzowato :) Klara gryzie tate w nos, mamę w cycunie. Tata nie pozwala Klarze na zbynie "czułości". Za to mamie sie dostaje ze zdwojoną siłą. Bez przerwy ściąga mi okulary (już mi je rozwaliła) a włosów na głowie to już chyba nie mam :p. Namiętnie gryzie folię przeciwdeszczową, którą zakładam na wózek cała sie przy tym zalewając. Czytałam gdzieś, że dzieci w 9 miesiącu życia rozumieją już zakazy ale jeszcze ich nie respektują. I to by się u nas zgadzało, bo tłumaczenie i zwracanie uwagi, że nie wolo nic nie pomaga. Póki co Klarcia ma w nosie zakazy. Mam nadzieję, że jej tak nie zostanie na stałe. Ciagle się o coś złości i krzyczy. W dniu dzisiejszym mogę stwierdzić, że moja córcia zaczęła raczkować:) pomyka po podłodze jak perszing :) Ale wcześniej zaczęła wstawać i chodzić przy meblach. Myśleliśmy, że może nie raczkować. A tu niespodzianka :). Póki co chodzi chwiejnie i tylko z podpórką. Próbuje się puszczać ale się przewraca. Za to potrafi trzymająć się jedną rączką zrobić przysiad, podnieść zabawkę i znowu wstać. Namiętnie wyrzuca wszystko z łóżeczka, fotelika, wózka mówiąc przy tym "BAM". Bawi się z nami w "kosi łapki", "nosy, nosy", "Tulu, Tulu". Raczej próbuje ugryźć niż całować bo robi to z otwartą buzią:) A jak zacznie się śmiać to końca nie ma :). Umie mówić "mama", "tata", "dzidzi" itp. modulując przy tym głos. Póki co, raczej wypowiada te słowa bez kontekstu ale uczę ją dopasowywać je do obrazu. Czasem jej wychodzi a czasem nie. Umie pokazać, w której książeczce jest słoń hefalump :) Rozumie słowa "nie", "daj" i "proszę". Uśmiecha się szeroko jak mówię jej na zdrówko gdy kichnie. Z dnia na dzień odkrywam w niej coś nowego i to jest wspaniałe w tych naszych dzieciaczkach. Ciagle coś się w nich zmienia. Czasem trudno za tym nadążyć. Już niebawem zaczną nam całkiem same chodzić a zimą weźmiemy je na sanki :) Już sie cieszę na samą myśl o sankach :P
Dziewczyny w jakie zabawy bawicie się ze swoimi dzieciaczkami? Może czegoś fajnego się od Was nauczymy :)

http://s2.pierwszezabki.pl/032/032139990.png?7917
http://www.suwaczek.pl/cache/b945a4e989.png

Odnośnik do komentarza

A jak długo śpią Wasze szkraby? Bo moja to ostatnio jak zaliczy 2-2,5 rwane godziny snu w ciagu dnia to wszystko. Tak długo jak się ją usypia tyle potem prześpi. Masakra, godzina usypiania i godzina spania. Jeszcze biorac pod uwagę usypianie nocne to się opłaca, ale na dzienną drzemkę...przekichane. Nawet w wózku zanim zaśnie mija zazwyczaj godzina spaceru. Jakie macie sposoby na wyciszenie i uśpienie dzieciaczków? Kładziecie je spać zawsze o tych samych porach?

http://s2.pierwszezabki.pl/032/032139990.png?7917
http://www.suwaczek.pl/cache/b945a4e989.png

Odnośnik do komentarza

Maripoza moja Maja potrafi pokazac w ktorej ksiazce jest kotek ::):
jak powiem jej na zdrowie przy kichaniu to rowniez sie usmiecha.
mowi "ma-ma" "ta-ta" "ba-ba" "ma" co znaczy nie ma, "tita" tak mowi na moja siostre, kiwa glowka tak i nie, robi kosi kosi, bije bravo jak zje ::):, robi "pa pa" dwoma rączkami naraz ::):, jedna raczka robi "titi", z jedzeniem jesli chodzi o wieksze kawalki problemow nie mamy, raczkuje od czerwca, przy meblach chodzi od lipca, pierwsze 4 samodzielne kroki postawila calkiem niedawno, potrafi ładnie isc trzymana za jedna raczke, nie cierpi byc noszona na rekach ::): no chyba ze przeze mnie ::): u nas Maja namietnie wszystko pakuje do buzi ::):
w lozeczku zachowuje sie dokladnie tak jak Twoja niunia ::):

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

Maripoza
A jak długo śpią Wasze szkraby? Bo moja to ostatnio jak zaliczy 2-2,5 rwane godziny snu w ciagu dnia to wszystko. Tak długo jak się ją usypia tyle potem prześpi. Masakra, godzina usypiania i godzina spania. Jeszcze biorac pod uwagę usypianie nocne to się opłaca, ale na dzienną drzemkę...przekichane. Nawet w wózku zanim zaśnie mija zazwyczaj godzina spaceru. Jakie macie sposoby na wyciszenie i uśpienie dzieciaczków? Kładziecie je spać zawsze o tych samych porach?

u nas z drzemkami jest roznie bvo czasami Maja wstanie o 7-mej rano, wypije mleko i szaleje tak do 11-stej i pozniej spi.... a ile?? roznie od 15minut do 2 godzin. Jest tez tak że wstanie o tej 7 wypije mleko i idzie spac dalej tak do 9 czasami do 10 :D ale pozniej po 12-stej juz jest marudna i idze spac.
Po poludniu chodzi spac kolo 16 lub 17 w zaleznosci jak spala rano ::):
W dzien spi 2 razy ::):
na noc idzie spac kolo 21 (teraz juz spi) i wstaje rano ::):
zasypianie u nas trwa max 20minut

a sposoby..... hmmm u nas Maja wieczorami po kąpieli i jedzeniu jeszcze sie bawi, szaleje jakies 20-30 minut, pozniej ją biore mowie że pora spac, kłade sie z nią na łóżku (wiem wiem nie powinnam:oczko:) Maja wdrapie sie na mnie i zasypia w bardzo dziwnych pozycjach ::): np ma nozki na mnie a glowe na łóżku albo odwrotnie ::):
no i oczywiscie przy zasypianiu bawi sie moimi wlosami a dokladnie kucykiem :wink:
zasypianie moze dlatego szybko nam idzie bo Maja ma smoczka....

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

panna-em
Maripoza
A jak długo śpią Wasze szkraby? Bo moja to ostatnio jak zaliczy 2-2,5 rwane godziny snu w ciagu dnia to wszystko. Tak długo jak się ją usypia tyle potem prześpi. Masakra, godzina usypiania i godzina spania. Jeszcze biorac pod uwagę usypianie nocne to się opłaca, ale na dzienną drzemkę...przekichane. Nawet w wózku zanim zaśnie mija zazwyczaj godzina spaceru. Jakie macie sposoby na wyciszenie i uśpienie dzieciaczków? Kładziecie je spać zawsze o tych samych porach?

u nas z drzemkami jest roznie bvo czasami Maja wstanie o 7-mej rano, wypije mleko i szaleje tak do 11-stej i pozniej spi.... a ile?? roznie od 15minut do 2 godzin. Jest tez tak że wstanie o tej 7 wypije mleko i idzie spac dalej tak do 9 czasami do 10 :D ale pozniej po 12-stej juz jest marudna i idze spac.
Po poludniu chodzi spac kolo 16 lub 17 w zaleznosci jak spala rano ::):
W dzien spi 2 razy ::):
na noc idzie spac kolo 21 (teraz juz spi) i wstaje rano ::):
zasypianie u nas trwa max 20minut

a sposoby..... hmmm u nas Maja wieczorami po kąpieli i jedzeniu jeszcze sie bawi, szaleje jakies 20-30 minut, pozniej ją biore mowie że pora spac, kłade sie z nią na łóżku (wiem wiem nie powinnam:oczko:) Maja wdrapie sie na mnie i zasypia w bardzo dziwnych pozycjach ::): np ma nozki na mnie a glowe na łóżku albo odwrotnie ::):
no i oczywiscie przy zasypianiu bawi sie moimi wlosami a dokladnie kucykiem :wink:
zasypianie moze dlatego szybko nam idzie bo Maja ma smoczka....

Klara też śpi w naszym łużku. Ostatnio usypia ją mój mąż. Też leży przy niej i daje się wywariować aż widzi, że jest tak padnięta, że pora kończyć charce. Wtedy nie pozwala jej już wstawać i Klara po kilkunastu minutach zasypia. No my smoka nie mamy. Jedni mówią, że to fajowo ale ja uważam, że wcale nie tak fajowo. Dziecko bez smoka trudno jest wyciszyć. Czytaniem się tego nie zrobi - przynajmniej na naszą córcię to nie działa.

http://s2.pierwszezabki.pl/032/032139990.png?7917
http://www.suwaczek.pl/cache/b945a4e989.png

Odnośnik do komentarza

Maripoza
Daffodill
Mikusia przeprowadzala sie pozatym widywalam ja na BB. ja tam na grudniowkach nie pisze od dluzszego czasu ale widzialam ze od czasu do czasu sie tam pojawiala. pewnie zabiegana jest.

chodzik pchacz z tego samego powodu co u ciebie odpada u mnie.
no i widac te grudniwoe kobiety to jkies niedobre sa. ja jak mialam aniolka tak teraz mam diabelka. nie moge z nia rady sobie dac.

Jesli chodzi o zabawki to mojej tez wystarczy dac agzete juz ma zajecie wyrywac kartki do tego jeszcze ladowarke bo kocha bawic sie kabelkami jeszcze lyzeczke i kubeczek i dziecka ie mam. zabawek juz jej nie kupuje bo i tak je tylko niszczy i sie nie bawi. ostatnio zainteresowaly ja jej zabawki do kapieli. nie moze rozstac sei z osmiorniczka:P

Moja Klara jak weźmie do buzi za duży kawałek np. chrupeczka zaraz się nim dławi i ma odruch wymiotny. Nie ma nawet mowy o daniu jej czegokolwiek wiekszego do pogryzienia bo pcha to w całości do buzi. Gazetą też może się bawić tylko pod nadzorem bo urywa ząbkami kawałki i pcha je do buzi co kończy się oczywiście bleeee. Jak daje jej klocki jestem spokojna, że ich nie połknie ani nie ugryzie :P. Daffodill ośmiorniczki do kąpieli królują także i w naszym domu. Nawet na spacery z nami chodzą :)

hihi u mnie tez osmiorniczki wedruja na spacerki.
ostatnio mloda nawet zgubila ja w warzywniaku ale ze pani nas znala to nam oddala:P
na spacerku kiedys tez wyrzucila maz sie wracal pol drogi w poszukiwaniu jej bo ona bez swojej czerwonej osmiorniczki zyc nie potrafi.

Maripoza moja łobuziara spi od 10 - 13 czyli 3 godz i pozniej tak od 16-18 czyli 2 kolejne godz a i tak o 20 juz jest zeczona i kapie ja i idzie spac. zcasem wiadomo cos mi nawywija i idzie spac 21-22 nawet ale mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

Maripoza
panna-em
Maripoza
A jak długo śpią Wasze szkraby? Bo moja to ostatnio jak zaliczy 2-2,5 rwane godziny snu w ciagu dnia to wszystko. Tak długo jak się ją usypia tyle potem prześpi. Masakra, godzina usypiania i godzina spania. Jeszcze biorac pod uwagę usypianie nocne to się opłaca, ale na dzienną drzemkę...przekichane. Nawet w wózku zanim zaśnie mija zazwyczaj godzina spaceru. Jakie macie sposoby na wyciszenie i uśpienie dzieciaczków? Kładziecie je spać zawsze o tych samych porach?

u nas z drzemkami jest roznie bvo czasami Maja wstanie o 7-mej rano, wypije mleko i szaleje tak do 11-stej i pozniej spi.... a ile?? roznie od 15minut do 2 godzin. Jest tez tak że wstanie o tej 7 wypije mleko i idzie spac dalej tak do 9 czasami do 10 :D ale pozniej po 12-stej juz jest marudna i idze spac.
Po poludniu chodzi spac kolo 16 lub 17 w zaleznosci jak spala rano ::):
W dzien spi 2 razy ::):
na noc idzie spac kolo 21 (teraz juz spi) i wstaje rano ::):
zasypianie u nas trwa max 20minut

a sposoby..... hmmm u nas Maja wieczorami po kąpieli i jedzeniu jeszcze sie bawi, szaleje jakies 20-30 minut, pozniej ją biore mowie że pora spac, kłade sie z nią na łóżku (wiem wiem nie powinnam:oczko:) Maja wdrapie sie na mnie i zasypia w bardzo dziwnych pozycjach ::): np ma nozki na mnie a glowe na łóżku albo odwrotnie ::):
no i oczywiscie przy zasypianiu bawi sie moimi wlosami a dokladnie kucykiem :wink:
zasypianie moze dlatego szybko nam idzie bo Maja ma smoczka....

Klara też śpi w naszym łużku.

Maja tylko zasypia w naszym łóżku a spi w łóżeczku ::):

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

Daffodill
Maripoza
Daffodill
Mikusia przeprowadzala sie pozatym widywalam ja na BB. ja tam na grudniowkach nie pisze od dluzszego czasu ale widzialam ze od czasu do czasu sie tam pojawiala. pewnie zabiegana jest.

chodzik pchacz z tego samego powodu co u ciebie odpada u mnie.
no i widac te grudniwoe kobiety to jkies niedobre sa. ja jak mialam aniolka tak teraz mam diabelka. nie moge z nia rady sobie dac.

Jesli chodzi o zabawki to mojej tez wystarczy dac agzete juz ma zajecie wyrywac kartki do tego jeszcze ladowarke bo kocha bawic sie kabelkami jeszcze lyzeczke i kubeczek i dziecka ie mam. zabawek juz jej nie kupuje bo i tak je tylko niszczy i sie nie bawi. ostatnio zainteresowaly ja jej zabawki do kapieli. nie moze rozstac sei z osmiorniczka:P

Moja Klara jak weźmie do buzi za duży kawałek np. chrupeczka zaraz się nim dławi i ma odruch wymiotny. Nie ma nawet mowy o daniu jej czegokolwiek wiekszego do pogryzienia bo pcha to w całości do buzi. Gazetą też może się bawić tylko pod nadzorem bo urywa ząbkami kawałki i pcha je do buzi co kończy się oczywiście bleeee. Jak daje jej klocki jestem spokojna, że ich nie połknie ani nie ugryzie :P. Daffodill ośmiorniczki do kąpieli królują także i w naszym domu. Nawet na spacery z nami chodzą :)

hihi u mnie tez osmiorniczki wedruja na spacerki.
ostatnio mloda nawet zgubila ja w warzywniaku ale ze pani nas znala to nam oddala:P
na spacerku kiedys tez wyrzucila maz sie wracal pol drogi w poszukiwaniu jej bo ona bez swojej czerwonej osmiorniczki zyc nie potrafi.

Maripoza moja łobuziara spi od 10 - 13 czyli 3 godz i pozniej tak od 16-18 czyli 2 kolejne godz a i tak o 20 juz jest zeczona i kapie ja i idzie spac. zcasem wiadomo cos mi nawywija i idzie spac 21-22 nawet ale mi to nie przeszkadza.

Daffodill jak Julka spi tak długo to Ty nie wiesz, że dziecko masz ;) Moja kiedyś też tak długo sypiała, ale to dawne czasy. Jeszcze w lipcu-sierpniu zdażało się jej sypiać po 3 razy w ciągu dnia do 3 godzin. Teraz maksymalnie za jednym razem śpi 2 godziny, ale to już wyjątki. raczej dwa razy dziennie po godzince góra półtorej. Wydaje mi się, że to trochę mało. Mam wrażenie, że jak się obudzi, pół godziny pofunkcjonuje i mogłaby spać dalej. Po takim dniu gdzie śpi tylko 2 godziny ciężko jest wieczorami, bo jest padnięta. Przy kąpieli marudzi i dłużej trwa usypianie.

http://s2.pierwszezabki.pl/032/032139990.png?7917
http://www.suwaczek.pl/cache/b945a4e989.png

Odnośnik do komentarza

panna-em
Maripoza
panna-em

u nas z drzemkami jest roznie bvo czasami Maja wstanie o 7-mej rano, wypije mleko i szaleje tak do 11-stej i pozniej spi.... a ile?? roznie od 15minut do 2 godzin. Jest tez tak że wstanie o tej 7 wypije mleko i idzie spac dalej tak do 9 czasami do 10 :D ale pozniej po 12-stej juz jest marudna i idze spac.
Po poludniu chodzi spac kolo 16 lub 17 w zaleznosci jak spala rano ::):
W dzien spi 2 razy ::):
na noc idzie spac kolo 21 (teraz juz spi) i wstaje rano ::):
zasypianie u nas trwa max 20minut

a sposoby..... hmmm u nas Maja wieczorami po kąpieli i jedzeniu jeszcze sie bawi, szaleje jakies 20-30 minut, pozniej ją biore mowie że pora spac, kłade sie z nią na łóżku (wiem wiem nie powinnam:oczko:) Maja wdrapie sie na mnie i zasypia w bardzo dziwnych pozycjach ::): np ma nozki na mnie a glowe na łóżku albo odwrotnie ::):
no i oczywiscie przy zasypianiu bawi sie moimi wlosami a dokladnie kucykiem :wink:
zasypianie moze dlatego szybko nam idzie bo Maja ma smoczka....

Klara też śpi w naszym łużku.

Maja tylko zasypia w naszym łóżku a spi w łóżeczku ::):

Po uśpieniu przenosisz ją do lużeczka i nie budzi Ci się? My usypiamy ją u nas w łóżku od 3 tygodni. Dotąd też sypiała w łóżeczku ale usypiałam ją na rękach. Do momentu, aż przez kilka nocy nie chciała się ode mnie odkleić. Efektem byłto, to że przysypiałam na fotelu a Klara spała mi na ramieniu. Wtedy mój mąż stwierdził, że tak nie może być i Klara wylądowała u nas w łóżku. Nie powiem od tamtej pory żadziej nam się budzi w nocy jednakże przyjmuje takie pozycje w trakcie spania, że czasem któreś z nam przenosi się ze spaniem w nogi łóżka. Ewidentnie dziecko u na żądzi. Musimy poszukać nowego sposobu usypiania.

http://s2.pierwszezabki.pl/032/032139990.png?7917
http://www.suwaczek.pl/cache/b945a4e989.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny uwiezcie mi ze mimo tak dlugiego spania julki w dzien wiem co to łobuzowanie! daje popalic podwojnie. kiedys zajmowala sie soba bawila sie lazila gdzie chciala to bajke ogladnela a etraz chce byc pelna wrazen i przygod normalnie szok. i u nas z zasypianiem bylo bezproblemowo zasypiala sama bo uczylam ja od malego samodzielnego spania ale ostatnio jej sie odmienilo i casem zasnie sama w lozeczku albo u nas lozku i jak tylko mocniej zasnie to ja przenosimy do lozeczka. Nie ma sznas by sie obudzila. ona jak zasnei to juz mocno.

Odnośnik do komentarza

Maripoza
Matajkaa
Witam, mogę sie przyłączyć?
Mam na imię Weronika :) Urodziłam 1 Grudnia córeczkę Sarę :)

Cześć Weronika:) wedłu mnie możesz :)
Jak się Twija córeczka czuje? Też tak łobuzuje jak nasze?:)

wg mnie równiez :lol:

napisz cosik wiecej o corce ::):
najlepiej zacznij od 1 grudnia 2009r :mdr:

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

Miło mi :) Sara to moje drugie dziecko, bo ma o rok starszego braciszka Jakuba (5.10. skończył dwa latka). Urodziła sie o 8:10 zdrowiutka jak rybka z wagą 3360g :) i tak jest do dzisiaj :) Łobuz jest z niej straszny :0 nie umie jeszcze mówić a pyskuje po swojemu za trzech :) ma 4 ząbki :) raczkuję, podnosi sie na nóżki przy meblach :) braciszek chyba by zabił za nią :) tak sie kochają :) Karmiłam ją piersią przez 8,5 miesiąca :) to chyba wszystko :)
Ja jestem z trójmiasta a dokładnie z Redy (mała miejscowość koło Gdyni) mam 20 lat i jestem szczęśliwa ze swojego życia :) Mam dom, dwójkę dzieci, partnera :) a w przyszłym roku idę na roczne liceum zaoczne by skończyć to co zaczęłam, a potem do pracy :)

Odnośnik do komentarza

Na roczek Jakuby zrobiliśmy bardzo kolorową imprezę... były balony, serpentyny, czapeczki, konfetti i pełno innych ozdób i atrakcji i ogólnie było fajnie, ale jednak to my mieliśmy tą frajdę, a nie dziecko, a to w końcu ono ma się cieszyć, tak więc roczek Sary będzie troszkę skromniejszy... na pewno będą baloniki i duży kolorowy tort oraz ciasta i Kawa bez kolacji (tak jak u Jakuba, za dużo pracy przy tym) i na pewno dziecko będzie sie tak samo cieszyć, a w przyszłości nawet nie będzie o tym pamiętać... I nie sądzę bym przy tym krzywdziła drugie dziecko, gdyż Jakub był bardzo przytłoczony przez ogromną ilość osób (ok.30) i o wiele wcześniej sie tym zmęczył i znudził :)

Odnośnik do komentarza

No dokladnie 30 osob male wesele. u mnie beda moi rodzice 2 braci i bratowa z synkiem tesciowie i 2 szwagierki plus ja i maz to bedzie nas 11 osob doroslych i 2 brzdacow czyli 1,5 roczny Kacperek moj chrzesniak i 1 roczna solenizantka Julka:D

Roczek wyprawiamy w 1 szy dzien swiat gdz Julka urodzila sie 18 grudnia to do swiat nie daleko wiec o jedzonko nie artwie sie bedzie go dosc. tylko torcik kupimy jakies baloniki sa takie z napisem ze to 1sze urodzinki iniech jula z kacperekiem sie tam bawi bo i tak na doroslych uwagi zwracac nie bedzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...