Skocz do zawartości
Forum

Sex w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy to pytanie słusznie skierowałam do Pani, bo widze, że wszyscy piszą o dzieciach, a ja chciałabym zapytać o mężczyznę. A mianowicie co zrobić gdy mężczyzna boi sie kochać z kobietą w ciąży? To nasza trzecia ciąża: przy pierwszej :szaleliśmy" od początku do końca i z seksem nie było żadnego problemu, przy drugiej mieliśmy zakaz seksu do czego sie oczywiscie zastosowaliśmy ponieważ ciąża była zagrożona, która sie skończyła jednak poronieniem w 10 tc i teraz jestem trzeci raz w ciąży, wszystko jest w porządku, możemy normalnie się kochać, natomiast zauważyłam, że mąż tego unika, tak jakby się bał i wcale nie mogę wyczuć dlaczego. Mam jeszcze mały brzuszek, więc nie sądzę, żeby fizycznie on przeszkadzał, ani mój wygląd się zmienił, więc to chyba nie jest wynik jakiegoś spadku atrakcyjności. Obawiam się, że to chodzi o to poronienie, moze Mąż boi się , że cos zepsuje? Nie wiem jak z nim o tym pogadać, jak zacząć, bo temat straty tamtego dziecka jest nadal bolesny. Jeśli to jest powód oczywiście, bo być może Pani jako fachowiec dostrzeże jakąś inną przyczynę.
Dziekuje z góry za pomoc.

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

Miła Pani!
Pytanie skierowane właściwie :)
Sex jest ważnym elementem udanego związku :) Jeżeli nie występują przeciwskazania natury medycznej, nie ma potrzeby, aby para oczekująca narodzin dziecka odmawiała sobie bliskości. Kobieta w okresie ciąży szczególnie potrzebuje czułości i zainteresowania. Czuje się wtedy kochana, bezpieczna, zrelaksowana i ciągle atrakcyjna, a wyzwalane podczas zbliżenia endorfiny dają uczucie szczęścia obojgu partnerom :)
Słusznie Pani podejrzewa, że Państwa przeżycia związane z poronieniem, mogą być przyczyną ostrożności męża. Innych powodów z Pani postu nie moge wywnioskować.
Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby mąż wprost powiedział o swoich obawach i przyczynie. Nikt nie zna lepiej powodu niż On sam :) Prawdopodobnie próbowała Pani to z niego "wyciągnąć", ale przez troskę o Pani reakcje, zapewne nie przyznał się co go gnębi... Jeśli nie, to proponuje zacząć od szczerej rozmowy. Unikanie nawet bolesnych tematów nie jest dobrym rozwiązaniem. Kiedyś trzeba będzie "oczyścić" duszę z ran... Im wcześniej tym lepiej. Nie wie Pani jak zacząć...? Najlepiej od tego co Pani czuje i jak bardzo brakuje Pani bliskości męża.
Na "odległość" mogę zaproponować także wspólną wizytę u lekarza ginekologa - położnika, najlepiej tego który prowadzi Pani ciąże. Możecie Państwo zadać pytania w nurtującym Was temacie i otrzymacie konkretną odpowiedź. Mężczyźni przywiązują ogromną wagę do autorytetów, więc gdy mąż usłyszy od kompetentnej osoby (fachowca) przyzwolenie, jego wątpliwości i obawy powinny zostać rozwiane! Dla zapewnienia spokoju męża, może Pani zadać pytanie o bezpieczne pozycje dla danego trymestru ciąży, wtedy upewni Pani małżonka, że dla Pani również troska o udany przebieg ciąży jest ważna.

Życzę Pełnego Miłości Oczekiwania na Maleństwo :)

Pozdrawiam Serdecznie!
A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...