Skocz do zawartości
Forum

Toksyczne zachowania ojca? Manipulacja emocjonalna


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Moj problem dotyczy relacji męża z nasza córką. Maz jest osoba bardzo ciepłą, wrazliwa, z duzymi pokładami miłości, jednak jednocześnie bardzo impulsywna, labilna emocjonalnie, nieradząca sobie z emocjami(emocje szybko narastają,wybuchają,powodują impulsywne reakcje). Niestety te reakcje pojawiają sie z mniejszym lub większym nasileniem w zaleznosci od okresu( i ogólnego zmęczenia meza takze) w relacji z nasza obecnie 3 letnia córka. Od poczatku maz bardzo instensywnie sie nia zajmował, okazywał bardzo nasilone pozytywne uczucia, ale jednocześnie gdy płakała, nie spała, okazywał bardzo intensywne negatywne emocje, łącznie z krzykiem. Ona zawsze jednak wybierała jego, w chwilach złego samopoczucia, zagrożenia, zmęczenia.

obecnie, gdy corka ma zły dzien, albo jest zmęczona i „marudzi” maz potrafi nagle obrócić sie na pięcie i z impetem wyjsc. Corka wyedy placze biegnie za nim wola go, co powoduje jeszcze wieksze negatywne jego reakcje, w koncu ona go przeprasza a on jest najmilszym, najukochańszym ojcem, dającym jej 100%uwagi i czułości. 

dzisiaj znowu taka sytuacja, on wychodzi ja, kazałam mu wrocic do pokoju, odmówił, nieprzyjemnie sie odzywając. Jak corka pobiegła i go przepraszała, nie wytrzymałam, poszłam do nich powiedziałam ze ona nie musi przepraszać, ze moze miec gorszy humor. Corka powiedziała ze mam sobie isc,wypchnęła mnie z pokoju. Gdy poszłam do innego pokoju i rozpłakałam sie, nawet nie spytala co sie stalo, czy mi smutno tylko w najlepsze sie bawiła juz z tata. Nie zrozumcie mnie zle, nie chcialam zeby corka widziała mnie płacząca, nie chcialam zeby w tej sytuacji ona mna sie opiekowała, ale czy to jest normalne, wg mnie jest bardzo inteligentna i ta „znieczulica” wobec mnie i zachowania zwiazane w relacji z nimi troche zaczynaja mnie martwić. 

 

Odnośnik do komentarza

musisz szczerze porozmawiac o tym, co Cie trapi z mezem i dzieckiem. To, ze ojciec pociechy sie tak zachowuje nie jest odpowiednie. Dziecko nie powinno Cie też tak odtracac. Moze warto przemyslec temat zwiazany z wizytą u psychologa? Takie problemy warto zwalczac od razu, bo potem sie one poteguja i sa coraz wieksze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...