Skocz do zawartości
Forum

Uderzenie w brodę rocznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 24.01.2023 roczna córeczka skakała i swoją broda/żuchwą uderzyła się chyba dość mocno o barierkę drewnianego łóżeczka. Chwilkę poplakała i przestała. Dalej wróciła do zabawy. Tyle wiem, bo wtedy była z mezem.. Na zewnątrz ma tylko lekkie otarcie. Natomiast rozciela sobie dość mocno dolną warge od wewnątrz o ząbki. Ale psikam jej dentoseptem A mini i raczej ładnie się goi, zmniejsza sie. Nie ma opuchlizny. Ząbki sprawdzałam, żaden się nie rusza. Dziaselka również mają normalny kolor. Jednak to co nie daje mi spokoju to to czy mógł jej po takim uderzeniu powstać w główce jakiś krwiak? Wiem, że trzeba obserwować dziecko i naszym zdaniem zachowuje się normalnie. Zrenice także reagują na światło, nie ma swiatlowstretu, nie wymiotowala, zaburzeń równowagi też nie ma raczej, bo zasuwa na czworakach jak szalona. Zadnego wycieku płynu z uszu czy z nosa też nie było i nie ma. Jest troszkę marudna, ale idą jej zęby, a buźka pewnie jeszcze trochę boli i nie może tak wkładać raczek. Jednak bardzo się martwię tym krwiakiem podtwardowkowym? Czy po takim uderzeniu istnieje takie ryzyko? Usg nie da rady zrobić, bo niunia ma zarosniete ciemiaczko. Bardzo proszę o jakąś odpowiedź,  pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...