Skocz do zawartości
Forum

Trądzik w ciąży


Gość Muminka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje czy w ciąży można używać kosmetyków z tymiankiem? Od lat borykam się z trądzikiem choć jestem po 30. Trądzik w ciąży się nasilił. Wiadomo, że stosowanie specyfików na trądzik w ciąży jest mocno ograniczone. Obecnie jestem w 6 miesiącu. Wieczorem stosuje krem OnlyBio z papainą na zmianę z kremem nawilżającym Avene. Na wypryski żel Sylveco z aloesem i olejkiem herbacianym plus maść cynkowa. Rano stosuje krem z tymiankiem "Nature Queen Krem do Cery Trądzikowej Owies i Tymianek". Skóra wygląda jako tako. Nie mogę znaleźć żadnej rzetelnej informacji czy w ciąży można używać kosmetyków z tymiankiem, a ten krem widzę że pomaga. Przed każdym stosowaniem jakiegoś kosmetyku najpierw sprawdzam czy nie ma w składzie szkodliwych składników a w tym przypadku nie mogę znaleźć żadnej konkretnej informacji.

Odnośnik do komentarza

Wyczytałam, że w ciąży najlepiej jest z tymianku zrezygnować albo spożywać go w małych ilościach. Tymianku nie spożywam, mam obawy czy mogę bezpiecznie stosować go w kremie do twarzy. W sklepach internetowych w dziale dla kobiet w ciąży można znaleźć kosmetyki z tym ziołem np tutaj https://www.natinati.pl/pl/naturalny-balsam-do-ciala/6772-specjalistyczny-balsam-antycellulitowy-wanilia-z-tymiankiem-mokosh-icon-180-ml-5902729031813.html

Dlatego mam taką rozkminę 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...