Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja walczę 3 dzień z bólem głowy. Dzisiaj co prawda jest lepiej ale jeszcze nie przeszło 😪. Płci jeszcze nie znam dopiero 13 mam wizytę może wtedy. Ale imiona już mam po dziadkach 😊 Staś i Basia albo Zosia. Goja bardzo ładne wybrałaś dla dziewczynki. 

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Pozwoliłam sobie do Was napisać bo to czym ja się martwię, Wy już macie za sobą 😁. Może z racji doświadczenia trochę mnie uspokoicie. Wg OM jestem w 5t5d ciąży.  Na 3 dni przed spodziewana miesiączka zrobiłam betę i wyszła 75. Kontrolowalam ja jeszcze 3x w odstępach 48h. Wszystkie wyniki wzrastała o ponad 100%. Zrobiłam jeszcze ostatnią po 96h i wzrost był o 197%. Czyli zgodnie z normą. Wynik to 2830 ( 7 dni po spodziewananej @). Wszystko niby książkowo. Pojawiły się lekkie bóle podbrzusza i piersi wrażliwe na dotyk oraz powiększenie ich objętości. Byłam u lekarza w dniu spidziewanej @ i zalecenia to Duphaston 2x1 chociaż progesteron na poziomie 30. Wizytę mam umówiona na 6 października. Oczywiście nie wytrzymałam i poszłam na usg. Wszystko niby dobrze jest pęcherzyk i cialko żółte, zarodek. Maluuuusi bo na zdjęciu jest CRL 0,88mm. Czy to nie jest pomyłka i może powinno być cm? Czy miała którąś tak że w 5t5d nie byli zarodka albo był malutki? W dzień po wykonaniu ostatniej bety ustąpił ból piersi. Doktor mówi że tak może być. Denerwuje się trochę W tu jeszcze ponad tydzień do wizyty. Wtedy będzie to 7t2d. Czy jest możliwe że zarodek do tego czasu bedzie na tyle duży że usłyszę serduszko? To moja pierwsza ciaza.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny 🙂

Zdecydowałam się do Was napisać 🙂 Za mna 15 tygodni pierwszej ciazy, jutro zaczynam 16 tydzien. Wczoraj pojawiły się u mnie skurcze. Mam wrażenie, że macica staje się momentami twarda jak kamień, a czasem czuje tylko jak mięśnie w jej okolicy mocno sie spinają. Nie towarzyszy im ból, plamienie i inne tego typu objawy.  Skurcze nie występują systematycznie. Czy spotkałyście się u siebie z taką sytuacją na tym etapie ciąży? Będę wdzięczna za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Ania28 napisał:

Witam serdecznie. Pozwoliłam sobie do Was napisać bo to czym ja się martwię, Wy już macie za sobą 😁. Może z racji doświadczenia trochę mnie uspokoicie. Wg OM jestem w 5t5d ciąży.  Na 3 dni przed spodziewana miesiączka zrobiłam betę i wyszła 75. Kontrolowalam ja jeszcze 3x w odstępach 48h. Wszystkie wyniki wzrastała o ponad 100%. Zrobiłam jeszcze ostatnią po 96h i wzrost był o 197%. Czyli zgodnie z normą. Wynik to 2830 ( 7 dni po spodziewananej @). Wszystko niby książkowo. Pojawiły się lekkie bóle podbrzusza i piersi wrażliwe na dotyk oraz powiększenie ich objętości. Byłam u lekarza w dniu spidziewanej @ i zalecenia to Duphaston 2x1 chociaż progesteron na poziomie 30. Wizytę mam umówiona na 6 października. Oczywiście nie wytrzymałam i poszłam na usg. Wszystko niby dobrze jest pęcherzyk i cialko żółte, zarodek. Maluuuusi bo na zdjęciu jest CRL 0,88mm. Czy to nie jest pomyłka i może powinno być cm? Czy miała którąś tak że w 5t5d nie byli zarodka albo był malutki? W dzień po wykonaniu ostatniej bety ustąpił ból piersi. Doktor mówi że tak może być. Denerwuje się trochę W tu jeszcze ponad tydzień do wizyty. Wtedy będzie to 7t2d. Czy jest możliwe że zarodek do tego czasu bedzie na tyle duży że usłyszę serduszko? To moja pierwsza ciaza.

Hej, bidulko nie nakręcaj się. Wiem co czujesz bo ja też byłam pełna obaw jak wyszedł test pozytywny. Poszłam w 6 tygodniu jakoś na pierwsze usg to zarodek miał ponad 1 cm. Ale lekarka kazała mi przyjść za dwa tyg żeby potwierdzić ciążę. Tak to już jest. Uważam że za bardzo się nakręcasz. Musisz się uzbroić w cierpliwość tu nie ma innej rady. Ja też tak miałam że raz bolały mnie piersi raz nie. To żaden wyznacznik. Daj sobie czas i poczekaj spokójnie do kolejnej wizyty.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Gość Tosia napisał:

Cześć dziewczyny 🙂

Zdecydowałam się do Was napisać 🙂 Za mna 15 tygodni pierwszej ciazy, jutro zaczynam 16 tydzien. Wczoraj pojawiły się u mnie skurcze. Mam wrażenie, że macica staje się momentami twarda jak kamień, a czasem czuje tylko jak mięśnie w jej okolicy mocno sie spinają. Nie towarzyszy im ból, plamienie i inne tego typu objawy.  Skurcze nie występują systematycznie. Czy spotkałyście się u siebie z taką sytuacją na tym etapie ciąży? Będę wdzięczna za odpowiedź. 

Hej, to jesteś mniej więcej na tym etapie co ja. Skurczy nie miałam Ale podobno to normalne, lekarze przepisują wtedy nospe. Nic się nie martw, zgłoś się jutro do lekarza. Na pocieszenie powiem Ci że ja w 10 tyg wylądowałam w szpitalu z plamieniem. I co i wszystko było ok. Niewiadomo skąd to plamienie było. Czasem się tak zdarza. Jakiś krwiaczek, przemęczenia itp. Ja z obsesji i paniki wyleczyłam się właśnie w szpitalu. Leżały ze mną dziewczyny które naprawdę miały problemy ale mimo to z dzidziusiami było wszystko ok. Pamiętam jedna dziewczyna miała taki krwotok że dosłownie się z niej lało. Okazało się że ma krwiaka. I tak może mieć całą ciążę. Ale to nie zagrażało bezpośrednio dziecku. Także nie ma co panikować. Każda ciąża jest inna. A... przypomniało mi się... moja koleżanka miała takie skurcze. Kilka tygodni brała nospe i tyle. Ma zdrowe roczne dziecko.

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Ale ładne imiona. 

Ania będzie dobrze. Nie nakręcaj się. Jeszcze kilka dni i wszystko będziesz wiedzieć. Wtedy to już serduszko zobaczysz. Beta pięknie przyrasta. Jeszcze jest bardzo wcześnie musisz uzbroić się w cierpliwość chociaż to bardzo trudne. 

 

Tosia zażyj nospe. Miałam często twardy brzuch Chociaż na późniejszym etapie. 

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!

Tosia mi lekarka na twardnienie brzucha zaleciła magnez raz dziennie.

Migreny ehh już myślałam że tylko ja się tak z nimi mecze! Masakra potrafi mnie boleć 2 doby non stop. Mówiłam o tym lekarce to sama powiedziała żeby nie czekac aż się ból rozkręci tylko odrazu paracetamol póki ból nie jest taki duży bo później nie pomoże a człowiek się będzie niepotrzebnie męczyć. I coś w tym jest! Bo pamiętam jak neurolog mi mówiła jeszcze przed ciążą że w migrenie ważne jest uchwycić pierwsze symptomy i reagować odrazu.

Ja zaś wczoraj kiepsko się czułam - było mi duszno i tak ciężko. Jakbym młotkiem dostała. Może to na pogodę?

Za chwilę mam wizytę 🙂 ciekawe czy płeć potwierdzi się z USG z 13tc 🤔😉

Czy u Was też tak zimno ???

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

O nie Ka-kusia. To poszlalas na drodze. Daj znać jak po wizycie. 

Właśnie wyjelam zimowa kurtkę bo marznąć nie zamierzam ale ledwo się mieszcze. 

U mnie w zasadzie codziennie ból głowy. Pracuje z dziecmi więc hałas w pracy też się przyczynia. Tyle że to na szczęście nie migreny. I też zazywam ale łagodzi tylko ból który i tak jest. 

Polecam leginsy i bluzki ciążowe z Lidla. Właśnie byłam z samego rana. Ceny super i jakość też. 

Odnośnik do komentarza

Ka-kusia czemu Ciebie nie było tu w sobotę. Naczytałam się internetow że paracetamol tak ale lepiej nie brać, że jakie te matki wspaniałe, je bolało tydzień ale w życiu nic nie wzięły... A ja wzięłam w sumie 4 tabletki w ciągu dobry. Nie mogłam wytrzymać. Brakowało mi głosu rozsądku który nie będzie mi wmawiał że jestem wyrodną matką przyjmując leki przeciwbólowe. Z tą migrena to racja. Ja jak nie wzięłam w porę tabletki (przed ciążą) to potem tylko ketonal i też nie koniecznie pomagał. Tylko jakoś do tej pory nie konsulotwałam się z żadnym lekarzem bo przed ciążą to sama sobie dawałam radę. A w ciąży pierwszy raz miałam taka dramatyczna sytuację w ten weekend. 

Ka-kusia to dzisiaj masz prenatalne? Daj znać jak było. U mnie w 13Tyg na prenatalnych nie udało się poznać płci. Za bardzo się wiercìł dzidziuś.

Lecę do Lidla 😅

Odnośnik do komentarza

Szczęściara a gdzie pracujesz z dziećmi ?

A teraz jest w Lidlu akcja dla ciężarnych ?

Nadja a to na innym wątku była taka burza o ten paracetamol ? Czasem niektórym wydaje się że rozumy poskradaly 😑 a później takie przekrzykują jak to wszystko idealnie z dzieckiem postępują zgodnie z harmonogramem zgodnie z planem itd, no idealne! Szkoda nerwów.

Na wizycie wszystko w porządku. Wyniki morfologii w normie, USG w porządku, wg USG dzidziuś jest na 17t5d i termin na 3.03. Położenie miednicowe. Dlatego czuje kopniaki od dołu brzucha 😀

Dziwiły mnie tylko ruchy dziecka, tak skakał do tyłu i połykał wody jak ryba - pewnie się bawił a ja oczywiście już się zastanowiam 😉

Oczywiście pępowina między nogami i nie było widać płci 😕 a moje córki to tak czekały aż się dziś dowiedzą!

To była wizyta kontrolna, drugie prenatalne mam 13.10 

Odnośnik do komentarza

Ta.. na innym wątku. Byłam w Lidlu są leginsy dla ciezarnych i bluzki z długim rękawem.

To szybko poczułaś ruchy. Ja zaczęłam 17 tydz Ale jeszcze nic nie czuje. Na prenatalnych napisał mi że kosmówka na przedniej ścianie. I podobno mogę przez to mniej czuć kopy. 

Na następnej wizycie już napewno się dowiesz. Ja też mam 13.10 i tez liczę że już się dowiem 😅.

Dziewczyny A skąd jesteście?  Ciekawa jestem czy jest szansa że z którąś spotam się na porodowce 😅. Ja jestem z Kielc . 

Odnośnik do komentarza

 Mnie też tą pogoda optymizmem nie napawa - zimno i leje.... Jutro już chyba włączamy piec 🤔 (choć wczoraj oglądałam prognoze pogody i że niby pod koniec tygodnia babie lato 😳)

Ja jestem z pod Krakowa (między Krakowem a Katowicami) - z Chrzanowa (a od 2lat nawet pod Chrzanowem kupiliśmy dom na wsi 😀). Rodzić będę albo w Chrzanowie albo w Katowicach 🤔🙂

A wygodne te legginsy co mają panel na brzuch ? Bo ja póki co chodzę w legginsach nieciazowych żeby mieć gumkę pod brzuchem i zastanawiam się czy z panelem byłoby wygodniej ?

Wiecie co zrobiłam? Umówiłam się dzisiaj prywatnie na USG na przyszły poniedziałek w jedynym miejscu gdzie zgodzili się na osobę towarzyszącą! 😀 Stwierdziłam że to pewnie jedyne USG na którym mąż będzie mógł być (bo tak to nigdzie u nas się nie zgadzają ze względu na te obostrzenia) a przy okazji może płeć się ujawni 😁 co prawda pytałam tylko o jedną osobę towarzyszącą ale jak zobaczą jeszcze dwie słodkie dziewczynki to chyba nas lekarz nie wyrzuci 😂😁

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara 09

Kakusia mega wygodne. Kupiłam luźniejsze normalne tak jak w pierwszej ciąży. Ale te jak dla mnie dużo lepsze. W tych ciążowych ubraniach to brzuch zaraz dużo większy. 

To mamy ten sam termin 3.03 chociaż ja z usg 24.02.

Pracuje w przedszkolu też mieszkam w okolicach Krakowa. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi 🙂 

Niestety mi również towarzyszą bóle głowy. Miewam je w ciąży dość często. Pytałam lekarza czy mogę wziąć np. apap (oczywiście wtedy, kiedy juz czuje, ze bez "wspomagaczy" nie wytrzymam) . Uzyskałam odpowiedź, że tak. Oczywiście staram się nie brać go za każdym razem, a jeśli juz to biore pół tabletki. Czasem ból jest nie do wytrzymania, a wydaje mi się, że w takiej sytuacji na lepsze wyjdzie jak pomożemy sobie biorąc tabletkę, niz caly dzień miałybyśmy się męczyć 🙂

Ubrania ciążowe z lidla również polecam! Szczególnie legginsy są super. 🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza

 Szczęściara dzieci nie przenoszą na Ciebie infekcji? Moja młodsza córka (6lat) od 1 września już drugi raz kuruje się w domu, znowu gardło 😑 i muszę bardzo uważać bo na początku września jak wróciła bez głosu z przedszkola na drugi dzień ja już nie mogłam przełknąć śliny. A tu wiadomo, wiele aptecznych specyfików nie możemy.

Kurczę namowilyscie mnie na te legginsy z Lidla, jadę dzisiaj 😀 

W ogóle cała noc śniły mi się takie głupoty - że cukier na czczo wyszedł mi bardzo wysoki a lekarka bagatelizowała i nie wiedziałam co robić więc codziennie jeździłam do przychodni krew oddać do badania żeby sprawdzać cukier 😳 obudziłam się i pierwsze co to poszłam sprawdzić do teczki wyniki badań 😀

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...