Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Mi się za to dalej spać chce. Przez jakiś czas było normalnie a teraz mi wróciło i normalnie zasypiam na siedząco w ciągu dnia. Mam nadzieję, że to nie objaw cukrzycy ciążowej. Dostałam już skierowanie na glukoze, ale mam zrobić dopiero pod koniec września 

Odnośnik do komentarza
Gość Nastka1980
W dniu 27/7/2020 o 9:30 PM, Gość Cichadoro napisał:

A w ogóle to chyba już jakieś delikatne ruchy czuje 

Ja od poczatku lipca cos czulam, ale tak od polowy lipca to juz wyraznie ze 100%pewnoscia  ze to jest to. Aktualnie kilka razy w ciagu dnia jakies gimnastyki sie u mnie w brzuchu odbywaja😂

Odnośnik do komentarza

Też mam syna i córkę i teraz nawet nie jestem ciekawa, kto będzie, ale może za 3 tygodnie na połówkowym się dowiem. Po córce wszystkiego się pozbyłam, bo nie planowaliśmy więcej dzieci, więc wszystko muszę kupować od nowa. Ciuszki co prawda już dostałam od cioci, bo ma znajoma w szwalni i jak coś jest z błędem to wyrzucają, a ja mam maszynę to nie problem dla mnie coś poprawić. Ale jak przejrzałam to większość jest ok, chyba tylko metki krzywo wszyte. Kolory też uniwersalne, więc na pierwsze miesiące ubranka mam. 

 

Ja znowu mam problem z układem moczowym i znowu na antybiotyku jestem 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny !

u nas wszystko dobrze 🙂 wszystkie dolegliwości minęły na szczęście teraz to jedynie częste bieganie do łazienki i bóle kręgosłupa. Pierwsze ruchy poczułam w 18+2 tc wiec na pierwsza ciąże dość szybko i od razu były to mocne kopniaki wyczuwalne i widziane z zewnątrz przez inne osoby 🙂 teraz mała jest tak ruchliwa ze gin się musiał namęczyć przy połówkowych a mnie nie daje spać w nocy 🙂 brzuszek mam nie duży, ale już zaczyna przeszkadzać, nie umiem już założyć skarpetek na stojąco 😂 

Wyprawke myśle zacząć dopiero koło 30 tygodnia kompletować, nie będzie to trochę późno ? Jak myślicie ? 

Jak na razie rozstępów nie mam jedynie jeden na piersi, ale urosły z miseczki A do C. Brzuch smaruje zwykła niebieska niveą tak poleciła mi moja kosmetyczka.

w57vyx8dqc1niv3p.png

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Cranberriesz napisał:

Jezzcze raz cześć Wam. Niestety nik Zojka zajęty, musiałam dac inny,żeby się zarejestrować i nie pisać jako gość. Ja już rozpoczęłam  20 tydzień, za tydzień mam iść polowkowe. Trochę się denerwuję,  bo nie czuje mocnych ruchów,  zdarzyło się jakby łaskotanie jak to u Was wygląda?

U nas obecnie 20+4 tc i już mocne kopniaki czuje od 18+2, ale zdarza się tez łaskotanie. Wszyscy mówią ze jak na pierwsza ciąże bardzo szybko czułam wyraźne kopniaki. Możliwe ze przeoczyłam te pierwsze bulgotania i łaskotanie. Lekarz mi mówił ze przy pierwszej ciąży można odczuwać pierwsze ruchy dopiero w 22 tygodniu wiec wydaje mi się ze nie ma się co martwić 

w57vyx8dqc1niv3p.png

Odnośnik do komentarza

Ja teraz poczułam wcześnie, bo w 14 tyg, ale dalej nie są to mocne ruchy. Właściwie czuje je dopiero jak się wieczorem położę do spania i mam chwilę spokoju. W dzień to nawet nie mam czasu się zastanawiać czy czuje ruchy czy nie. 

U mnie się pojawiają teraz mdłości jak jeżdżę samochodem, miałam tak i poprzednio. Jeszcze jak kieruję to ok, ale jak jadę jako pasażer, to strasznie się męczę. 

Za wyprawka już się powoli rozglądam, ale przy dwójce dzieci wolę wcześniej zacząć, nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Jak mi zamkną szkoły to będę uziemiona, więc wolę jak najwięcej we wrześniu i październiku załatwić,jak będą w przedszkolu. Wózek miałam już zamawiać na olx, a tego samego dnia koleżanka napisała, że może mi oddać 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Cranberriesz napisał:

Jezzcze raz cześć Wam. Niestety nik Zojka zajęty, musiałam dac inny,żeby się zarejestrować i nie pisać jako gość. Ja już rozpoczęłam  20 tydzień, za tydzień mam iść polowkowe. Trochę się denerwuję,  bo nie czuje mocnych ruchów,  zdarzyło się jakby łaskotanie jak to u Was wygląda?

Witamy w gronie ☺️ łaskotki też są bardzo ważne. Na początku jak człowiek jest zabiegamy może nawet nie czuć nic, mimo że maleństwo daje znaki. Ja z drugim synem miałam ciężko z ruchami. Leżał cały czas plecami do mojego brzucha i kopał po jelitach. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny we wtorek kończę 18 tydzień ciąży. Dziecko czułam przez 3 dni. Jakieś 2 tygodnie temu. Później cisza. To już moja 3 ciąża i strasznie mnie to martwi. Siostra cioteczna pożyczyła mi detektor tętna płodu, dzięki któremu słyszę serduszko dziecka. Tętno zazwyczaj jest na poziomie 153. I to ratuje trochę moje obawy. Na początku poczułam ulgę, ale myślałam, że zaraz znów zacznę czuć. Niestety nie. Dziecko ma rączki i nóżki na pewno, nie ma zmian patologicznych. Na ostatniej wizycie się ruszało. Miałam wtedy najważniejsze usg i lekarz uznał, że wszystko wygląda dobrze. 

Do tego mam bardzo niskie ciśnienie. Już w poprzednich ciążach miałam niskie ale nigdy nie było takie jak teraz. Najniższe jakie miałam kilka dni temu to 80/59. Ciągle kręci mi się w głowie jak się podniosę. Nie mam czym oddychać, mam wrażenie że brakuje mi tlenu. Ostatnio położna mi mówiła że mam niskie ciśnienie, ale przytaknęłam jej tylko że to po rodzinie i zawsze takie miałam. 

Może miała któraś z Was podobny przypadek? Słyszałam, że lekarze lekceważą niskie ciśnienie i jest na to bardzo mało leków, nad którymi na prawdę trzeba się dobrze zastanowić zanim zacznie się brać.. 

Odnośnik do komentarza

A jak z żelazem? Nie masz anemii? Ja też z tych co mają niskie ciśnienie, ale nie aż tak. Do tego wyszło mi niskie żelazo i właśnie często mi się w głowie kręci, czuję zmęczenie. Kawa średnio pomaga. 

A łożysko gdzie masz? Jak jest na przedniej ścianie to też ruchy dużo gorzej czuć. 

Jak się bardzo martwisz, to może warto sprawdzić u lekarza? Nawet u innego prywatnie? Ja po połówkowych, tak około 24 tyg zamierzam iść na usg 3d to innego lekarza, moja nie robi 3d,a to zawsze dokładniejsze badanie i spojrzenie innego lekarza. Czasem jeden może czegoś nie zauważyć. A akurat w 24 tygodniu dziecko jest na tyle duże, że można dokładnie zbadać. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Cichadoro napisał:

A jak z żelazem? Nie masz anemii? Ja też z tych co mają niskie ciśnienie, ale nie aż tak. Do tego wyszło mi niskie żelazo i właśnie często mi się w głowie kręci, czuję zmęczenie. Kawa średnio pomaga. 

A łożysko gdzie masz? Jak jest na przedniej ścianie to też ruchy dużo gorzej czuć. 

Jak się bardzo martwisz, to może warto sprawdzić u lekarza? Nawet u innego prywatnie? Ja po połówkowych, tak około 24 tyg zamierzam iść na usg 3d to innego lekarza, moja nie robi 3d,a to zawsze dokładniejsze badanie i spojrzenie innego lekarza. Czasem jeden może czegoś nie zauważyć. A akurat w 24 tygodniu dziecko jest na tyle duże, że można dokładnie zbadać. 

Właśnie jutro wybieram się na wizytę. Mój lekarz miał urlop więc wizyta dopiero po 1,5 miesiąca. Krew mam ładną. Anemii nie mam. Miałam tylko w pierwszej ciąży, w drugiej już lekarz mówił że im większa ciąża, tym wyniki mam lepsze. Mam nadzieję, że jutro zobaczę jak maleństwo się rusza i się uspokoję. Łożysko mam na tylnej ścianie. Nie wiem, może jestem przewrażliwiona, albo zabiegana. Oby. 

Możliwe, że poznam też płeć. ☺️ Chociaż dla mnie najważniejsze jest, by dziecko było zdrowe i nie cierpiało całe życie. Reszta to kwestia tego, co Bóg da. 

Ja wyprawkę będę szykować tak, żeby była gotowa miesiąc wcześniej. Ale narazie jeszcze nic nie kupiłam. Przy pierwszym dziecku już miałam wózek w 4 miesiącu ciąży ☺️ miałam prawo się cieszyć u tę radość okazywać, także się nie dziwię, jeśli któraś z Was już robi zakupy. W tej chwili mam do wyszykowania córeczkę do przedszkola i jakoś nie myślałam kompletnie o wyprawce. Zastanawiam się jak z trójką maluchów będę woziła córkę codziennie do przedszkola 😅 (mamy 6 km i konieczny jest samochód,dopiero pierwsza córka idzie do 5 latków, mam jeszcze 2 latka i teraz będzie kolejne) . Może szybciej z wagi spadnę ☺️

 

A Wy dziewczyny jak tam z samopoczuciem? 

Odnośnik do komentarza

Ja też z trójka do przedszkola będę musiała, z tym, ze ja mam bliżej, bo 500m 😉 więc przy pogodzie będą dwa spacery zapewnione w ciągu dnia. Córka idzie pierwszy raz, bo ma 3 lata, a syn do zerówki i będą od 8 do 15. 

A też akurat termin mam na koniec stycznia, potem mają dwa tygodnie ferii i może już po feriach pogoda będzie w miarę, bez mrozów.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gość Cichadoro napisał:

Ja też z trójka do przedszkola będę musiała, z tym, ze ja mam bliżej, bo 500m 😉 więc przy pogodzie będą dwa spacery zapewnione w ciągu dnia. Córka idzie pierwszy raz, bo ma 3 lata, a syn do zerówki i będą od 8 do 15. 

A też akurat termin mam na koniec stycznia, potem mają dwa tygodnie ferii i może już po feriach pogoda będzie w miarę, bez mrozów.

O.. Fajnie wiedzieć, że nie jestem sama. Też bym chciała mieć taki kawałek do przedszkola. Kiedyś to chyba było powszechne, że ludzie mieli duże rodziny . Rok temu jak zawsze z dwójką chodziłam, to mam wrażenie że ludzie się gapili. Sensacji szukają wszędzie. 

Jestem po wizycie u lekarza i oczywiscie mnie udpokoił. Powiedział, że dziecko jest ułożone pośladkowo i dlatego nie czuję ruchów. Zbadał serduszko, móżdżek i mówi, że wszystko jest w porządku. Za 2 tygodnie mam połówkowe usg. Tylko na to niskie ciśnienie mam pić kawę, bo żadnych leków nie może mi dać, a mam na prawdę niskie. 

 

Odnośnik do komentarza

Witam , w moim przypadku był brak miesiączki  nic poza tym gdyby nie spóźniony okres o 18 dni nie wiedzialabym dopiero później doszedl ogromny wstret do zapachów i ciągle parcie na wymioty mięsa nie jadłam przez długi czas  obecnie jestem w 21 tyg ciazy minęły najgorsze objawy jest znacznie lepiej 12 stycznia wstępny porod bardzo się cieszę ponieważ okres staran byl dlugi rok czasu 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, elka1985 napisał:

Ja właśnie wróciłam z badań. Dziś wizyta może uda się podejrzeć w końcu kto to u mnie mieszka😁 

Ja dopiero 22 ide na połówkowe i myślę, że dowiem się czy będzie chłopiec czy dziewczynka. 🙂 Na usg u swojej ginekolog dzidzia nie chciała współpracować 🙂

Odnośnik do komentarza

Ja 15 mam połówkowe, chociaż ja dalej ciekawa nie jestem, kto u mnie mieszka, mogę dowiedzieć się przy porodzie 😜 Ale pierwsze pytanie jak ktoś mnie widzi to 'chłopiec czy dziewczynka?', już to się irytujące robi.

 Zdrowie ok, byliśmy a weselu w sobotę, za 2 tyg następne i już bede mieć problem z sukienka, zaraz przejrzę materiały jakie mam i coś chyba uszyje 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, elka1985 napisał:

Po wizycie wszystko w porządku. TSH znowu podskoczyło więc zwiekszona dawka euthyroxu. Dzidzia waży 300g. Będzie syn. Pięknie dziś pokazał jajka i siusiaka więc na 100 procent. Będzie do pary. Teraz tylko problem z imieniem bo dla dziewczynki mieliśmy a dla chłopca zero pomysłów...

Widzę, że u Ciebie czwóreczka. Super 😍 Ja będę miała troje. Jeszcze nie znam płci ale pewnie się dowiem, kto zamieszkuje mój brzuszek na połówkowym 10 września 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Cichadoro napisał:

Ja 15 mam połówkowe, chociaż ja dalej ciekawa nie jestem, kto u mnie mieszka, mogę dowiedzieć się przy porodzie 😜 Ale pierwsze pytanie jak ktoś mnie widzi to 'chłopiec czy dziewczynka?', już to się irytujące robi.

 Zdrowie ok, byliśmy a weselu w sobotę, za 2 tyg następne i już bede mieć problem z sukienka, zaraz przejrzę materiały jakie mam i coś chyba uszyje 

A ja coraz bardziej jestem ciekawa. Chciałabym kupić pierwsze ubranko. Chociaż to już moje trzecie dziecko, to jednak z tam samo dużym entuzjazmem czekam. Boję się tylko czy nie urodzę w drodze, bo syna rodziłam tylko 3 godziny, z czego tylko 20 minut było bolesne 😅

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...