Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość Mama87

Część wszystkim.u mnie 13 tydzień i najpierw były straszne mdłości i teraz od jakiegoś czasu mam ślinotok.to jest coś strasznego , nie wiem jak sobie z tym radzić.czy wy też macie coś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro
W dniu 17/7/2020 o 11:00 AM, Aleksandra0410 napisał:

Dziewczyny pomocy ! 
Od wczoraj boli mnie strasznie cała okolica miednicy, krocze no dosłownie wszystko od ud do pępka. Chodzę jak kaczka bo każdy ruch sprawia mi ból...

czy któraś z was miała coś takiego ? Czytałam ze może to być powiększająca się macica, ale jak sobie z tym radzić ? 

To mogą więzadła boleć, na to nie ma rady, trzeba przeczekać,az się porozciąga. 

Mi tez juz zmęczenie przeszlo, mdłości nie miałam, ale od kawy mnie odrzuciło, a teraz znowu mogę pić 😉 i ciągle głodna chodzę. Przez te problemy z pęcherzem schudłam, ale pewnie szybko nadrobię. I brzuch też już wielki, w pierwszej ciąży dużo później było coś widać, a tu z dnia na dzień mi wywaliło i już wciągnąć nie mogę 

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, czy znajdą może Panie chwilę na wypełnienie (w pełni anonimowej) ankiety na potrzeby pracy magisterskiej? Wszystkie informacje: co? po co? dlaczego? zawarte są na pierwszej stronie ankiety. Z góry Wszystkim dziękuję za poświęcony czas. Link do ankiety zamieszczam poniżej.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3BtoNMxJ1a013a7-JKw-YRk-uJHvEsgcm7s3UD__-sOzS4g/viewform?usp=sf_link

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :-) jak miło wiedzieć, ze jest nas aż tyle co wypuści te piękne kwiaty w styczniu! Ja mam termin na 23 stycznia. Obecnie mi wychodzi 13t6d. 
wszystkie badania w normie, prenatalne tez. 
nie mam kompletnie apetytu i to mogłabym wcale nie jeść. Trochę się tym martwię bo mdłości jako takich tez nie mam( może były ze 2-3 razy) Tak ze 3 tygodnie temu to jeszcze miałam ochotę na kwaśne i to jedzenie jakoś mi wchodziło a teraz? Nic. 
Nawet jak patrzę na moje ulubione spaghetti to jest mi obojętne. Nie wiem czy to Ok. Nowe dla mnie. No i mam wzmożone pragnienie, pije non stop wodę ;-p tego to mi się chce bardzo;-p cukier w normie. Czy ktoś ma może podobnie? 
 

jak jest u Was? Jak się czujecie? Jest może tu ktoś z trojmiasta? ;-))) 

zdrowka wszystkim! 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina

Dziewczyny mam problem. Nie zdążyłam na badania prenatalne. Mój lekarz tylko mnie zapytał czy chciałabym zrobić, na co odpowiedziałam, że się zastanowię i z tego wszystkiego przegapiłam 😞

Jak myślicie, trzeba je koniecznie robić? Czy to kwestia indywidualna? W następnym tygodniu mam wizytę u gin i zapytam co z tym fantem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25/7/2020 o 1:07 PM, Gość Patka napisał:

Hej dziewczyny 🙂 jak miło wiedzieć, ze jest nas aż tyle co wypuści te piękne kwiaty w styczniu! Ja mam termin na 23 stycznia. Obecnie mi wychodzi 13t6d. 
wszystkie badania w normie, prenatalne tez. 
nie mam kompletnie apetytu i to mogłabym wcale nie jeść. Trochę się tym martwię bo mdłości jako takich tez nie mam( może były ze 2-3 razy) Tak ze 3 tygodnie temu to jeszcze miałam ochotę na kwaśne i to jedzenie jakoś mi wchodziło a teraz? Nic. 
Nawet jak patrzę na moje ulubione spaghetti to jest mi obojętne. Nie wiem czy to Ok. Nowe dla mnie. No i mam wzmożone pragnienie, pije non stop wodę 😜 tego to mi się chce bardzo;-p cukier w normie. Czy ktoś ma może podobnie? 
 

jak jest u Was? Jak się czujecie? Jest może tu ktoś z trojmiasta? ;-))) 

zdrowka wszystkim! 

 

Ja tez jakoś straciłam ochotę na jedzenie, miałam straszne mdłości do 12 tygodnia i przez to tez nie byłam w stanie za dużo jeść. Mdłości minęli a apetytu dalej brak, zanim coś zjem myśle 1000 razy czy na pewno mam na to ochotę 🙂 

Mieszkań za granica, ale często bywam w Gdyni i w tym roku na wakacje do Spotu się wybieramy 🙂 

14 minut temu, Gość Karolina napisał:

Dziewczyny mam problem. Nie zdążyłam na badania prenatalne. Mój lekarz tylko mnie zapytał czy chciałabym zrobić, na co odpowiedziałam, że się zastanowię i z tego wszystkiego przegapiłam 😞

Jak myślicie, trzeba je koniecznie robić? Czy to kwestia indywidualna? W następnym tygodniu mam wizytę u gin i zapytam co z tym fantem.

Badan prenatalnych nie trzeba koniecznie robić to indywidualna decyzja. Zależy od Ciebie czy chcesz wiedzieć o możliwości chorób wrodzonych. Prenatalne robi się normalnie między 11 a 14 jeśli przegapiłeś to będziesz musiała poczekać do 20 tygodnia na połówkowe 

w57vyx8dqc1niv3p.png

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

Ja nie robiłam szczegółowych prenatalnych w żadnej ciąży, w tej też tylko to podstawowe usg z pomiarem przeziernosci karkowej, wyszła w normie. Jakoś w 23-24 tyg pójdę na dokładne usg 3d, bo moja lekarz nie robi. 

 

Co do jedzenia to mam koleżankę, która przez całą ciąże od mięsa odrzuciło. Ja o dziwo nie mam ochoty na niezdrowe jedzenie, bo w poprzednich ciążach miałam z tym problem, zresztą nigdy sobie chipsów nie odmawiałam 😜 a teraz nawet na chleb razowy się przerzuciłam, co nigdy nie lubiłam, dużo warzyw i owocow. I dobrze, może tym razem nie przytyje 20 kg 

Odnośnik do komentarza

Hej! U mnie 16 TC, moja pierwsza ciąża. Trochę się boję, że pojawią mi się rozstępy... 😕 Wiadomo, że najważniejsze, żeby dziecko było zdrowe, ale po porodzie chciałabym się nadal czuć atrakcyjna.

Odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży używam kosmetyków Mustela Maternite (https://www.mustela.pl/macierzynstwo), żeby zapobiegać powstawaniu rozstępów. Używałyście może produktów tej firmy w poprzednich ciążach albo słyszałyście coś o nich?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny 🙂 termin mam na 30 styczniawiec jeszcze się łapie do grupy, ale wiadomo różnie bywa 🙂

Od jedzenia mnie odrzuca, a od fast foodów to najbardziej. Mogłabym jeść tylko kanapki 🙂 Miała któraś może mdłości ale wtedy kiedy była głodna? bo ja właśnie tak mam i trochę jest to męczące 

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

Tak, ja zawsze miałam mdłości tylko wtedy jak głodna byłam, dlatego jadłam często małe porcje, a jak już dopuściłam do takiego głodu, to najpierw jadłam jakiegoś sucharka albo banana i jak mi się żołądek uspokoił to normalny posiłek. 

Co do rozstępów, ja po pierwszej ciąży miałam 3 małe, smarowałam się od początku, ale moim zdaniem firma tu nie jest ważna, tylko systematyczne smarowanie i masowanie. I pamiętajcie, żeby piersi też smarować, bo wystarczy, że przyjdzie nawał, w noc urosną o dwa rozmiary i już pełno rozstępów. 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia95
W dniu 30/7/2020 o 3:14 PM, Gość Agaaa napisał:

Hej! U mnie 16 TC, moja pierwsza ciąża. Trochę się boję, że pojawią mi się rozstępy... 😕 Wiadomo, że najważniejsze, żeby dziecko było zdrowe, ale po porodzie chciałabym się nadal czuć atrakcyjna.

Odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży używam kosmetyków Mustela Maternite (https://www.mustela.pl/macierzynstwo), żeby zapobiegać powstawaniu rozstępów. Używałyście może produktów tej firmy w poprzednich ciążach albo słyszałyście coś o nich?

Hej Ola. Witamy w grupie. Jeśli będziesz się regularnie smarować to trzymam kciuki, że Ci szybko nie wyskoczą. Ale mogą. To też jest uwarunkowane genetycznie. Zapytaj mamy czy miała. Ja w pierwszej ciąży smarowałam się 2 razy dziennie a w ostatnim tygodniu odpuściłam i od kopniaków miałam rozstępy w jednym miejscu na brzuchu 😅. W drugiej ciąży coraz rzadziej to robiłam i zostały mi okropne rozstępy. Teraz jeszcze się nie zaczęłam smarować. Niby już można. Czytałam że od 14 tygodnia a mi już minęły, ale szczerze mówiąc mam dwoje maluchów i nawet nie miałam czasu o tym pomyśleć. 😊 🙄

Odnośnik do komentarza
W dniu 30/7/2020 o 6:49 PM, Gość Ola napisał:

Cześć dziewczyny 🙂 termin mam na 30 styczniawiec jeszcze się łapie do grupy, ale wiadomo różnie bywa 🙂

Od jedzenia mnie odrzuca, a od fast foodów to najbardziej. Mogłabym jeść tylko kanapki 🙂 Miała któraś może mdłości ale wtedy kiedy była głodna? bo ja właśnie tak mam i trochę jest to męczące 

Ja zawsze od samego początku mam mdłości tylko jak jestem głodna! Teraz 4 miesiąc a mdłości nie mijają..

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Anaev napisał:

Ja zawsze od samego początku mam mdłości tylko jak jestem głodna! Teraz 4 miesiąc a mdłości nie mijają..

Mam dokładnie tak samo. Co chwilę muszę coś zagryzać żeby nie doprowadzić do głodu, bo potem wymiotuję. Teraz w takie upały to nie chce mi się jeść, ale zmuszam się. Mam nadzieję że to minie. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

Ja niedługo zamierzam zacząć kupować jak coś się trafi okazyjnie. Ostatnio widziałam sporo fajnych wózków używanych, a znając życie jak będę czekać do końca to potem nic ciekawego nie będzie. Ale ogólnie wyprawkę ograniczam do minimum, kupuje tylko totalnie niezbędne rzeczy.  Nie mam miejsca, żeby to wszystko trzymać, bo z poddaszem pewnie się do stycznia nie wyrobimy. 

Na razie tylko kupiłam minky na kocyk, bo była super promocja 😜 jak będę znała płeć to dokupię kolorowa bawełnę i uszyje 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21/5/2020 o 9:27 AM, Gość MONIZE napisał:

Rozumiem cie doskonale.... Ja jedna ciążę już straciłam dlatego teraz też ciągle się macam po piersiach czy nadal bolą.. Ja szczerze mówiąc wolałabym mieć mdłości (wiem że może to głupie) wtedy wiedziała bym że wszystko jest dobrze. Mi się wydaje że taki czas może być jeszcze trochę wczesny na takie typowe objawy, bardziej 6sty tydzień to już może bardziej.. W sumie to nie wiem bo ja jeszcze w szczęśliwej ciąży nie byłam. 

Nie musisz się przejmować,  że nie masz mdłości czy jakich kolwiek objawów ja zanim dowiedziałam się,  że jestem w ciazy objawy mialam jak na okres i bol piersi po potwierdzeniu gdzieś w 7 tygodniu wszystko ustalo  nie dolegalo  mi nic dopiero w 9 tygodniu zaczęło się wymioty za każdym razem gdy coś zjadłam i było to aż do 12 tygodnia płakałam gdy mialam coś zjeść później były już tylko mdłości teraz jestem w 17 tygodniu i poza bolacym  brzuchem niekiedy nic mi nie dolega 😉 A też wiele razy wmawiam sobie że coś jest nie tak lepiej żyć z pozytywnym myśleniem nie nastawiac sie od razu na najgorsze . Mam nadzieję , że twoja ciaza rozwija się dobrze i szczęśliwego rozwiązania 🤗

Odnośnik do komentarza

Cześć wam 🙂 od dwóch dni wymiotuję dosłownie po każdym posiłku jak i po zwykłej wodzie.  Całkowicie straciłam apetyt 😞 Próbuje coś jesc, ale każda próba kończy się w toalecie 😕 Dzisiaj będę umawiać się do lekarza w przychodni.  Któraś miała tak samo? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17/8/2020 o 7:41 AM, Gość Ola napisał:

Cześć wam 🙂 od dwóch dni wymiotuję dosłownie po każdym posiłku jak i po zwykłej wodzie.  Całkowicie straciłam apetyt 😞 Próbuje coś jesc, ale każda próba kończy się w toalecie 😕 Dzisiaj będę umawiać się do lekarza w przychodni.  Któraś miała tak samo? 

Ja jestem w 3 ciąży i miałam za każdym razem jedynie mdłości przez 2 miesiące. Wymiotów żadnych. Ale wymioty też są raczej na samym początku więc to może jakieś zatrucie 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość Natalia95 napisał:

Ja jestem w 3 ciąży i miałam za każdym razem jedynie mdłości przez 2 miesiące. Wymiotów żadnych. Ale wymioty też są raczej na samym początku więc to może jakieś zatrucie 

Na szczęście już przeszło i jest dobrze. U mnie to już 16 tydzień a mdłości jeszcze są. Nie ukrywam, ale trochę przeszkadza w codzienności. 🙂 Mam nadzieję, że jednak to minie i będzie tak jak przed ciążą, ponieważ bycie na czczo robiąc badania to jest prawie że niewykonalne 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...