Skocz do zawartości
Forum

3 cesarka


Gość Malwina

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,czy jest tu może jakaś mama po3cesarkach?Czy jest tu mama , która miała mały odstęp między operacjami? Jestem 4mc po CC(drugim), teraz prawdopodobnie jestem w 3ciązy, nie planowałam tego z mężem, wszystko jednak wskazuje na to, że będziemy rodzicami po raz trzeci,mamy stabilną sytuację finansową,dom,warunki itd.jednak bardzo się zmartwiłam bo to poważne operacja, nie żaden zabieg, boję się o dziecko i siebie, Możecie podzielić się własnymi doświadczeniami,bez hejtu.

Odnośnik do komentarza

Hej, nigdy jeszcze nie rodziłam, ale jestem dzieckiem ginekologa, więc mogę podpowiedzieć (bo sama mam wskazania do cięcia ze względu na wadę macicy i temat był dosyć mocno wałkowany w moim domu 😄), że kolejne cięcie cesarskie nie jest żadnym zagrożeniem życia, natomiast jest trudniejsze. Pierwsze cięcie może zrobić byle żółtodziób, każde kolejne jest trochę trudniejsze z uwagi na zrosty w jamie brzusznej i ew. ryzyko pęknięcia macicy. Natomiast jeśli będziesz miała planowe cięcie, wybierzesz sobie ginekologa ze szpitala, w którym będziesz robić, który ma doświadczenie, to nie ma się czego obawiać 😊 Warto chodzić na wizyty w czasie ciąży do ginekologa, który ma Cię operować. Nie wiem jak to jest, gdy kolejne ciąże są nieodległe od siebie, ale domyślam się, że może będzie zalecenie, żeby leżeć i nie nadwyrężać brzuszka 🙂 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem po trzech cc. Ale odstępy mam większe niż u ciebie. Między pierwszą a drugą cesarką były 2 lata i 3  m-ce. A trzecia cesarka była po kolejnych 7 latach. Zrosty duże miałam przy drugim cięciu. Przy trzeciej cesarce - ku szokowi gina - zero zrostów. Najważniejsze to mieć dobrego gina z dobrym sprzętem usg. To ważne, bo trzeba robić częściej usg niż w "zwykłej" ciąży. Gin szczególną uwagę powinien zwracać na stan blizny na macicy.
Powodzenia i nie bój się. Ku pokrzepieniu napiszę ci, że ja najlepiej wspominam ostatnią cesarkę i po tej właśnie trzeciej też najszybciej doszłam do siebie 🙂

Odnośnik do komentarza

Ja też bardzo bym chciała mieć cesarkę, niestety jestem po porodzie naturalnym i mam problemy z trzymaniem moczu, już zapisałam się na serię zabiegów u fizjoterapeuty urologicznego, on po pierwszej wizycie zrobił wywiad i polecił ćwiczenia z pessarem kostkowym, któraś z was zna takie urządzenie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...