Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję ciąży! 🙂
W ciąży nie wolno pić alkoholu. Naprawdę. Od czasu ciąż naszych mam minęło sporo czasu, zrobiono mnóstwo badań na temat szkodliwości palenia papierosów, picia alkoholu itd. Ciąża to tak wyjątkowy czas, że musimy robić wszystko, by nie narażać dziecka na czynniki, które mogą wpłynąć na poronienie, nieprawidłowy rozwój ciąży, przedwczesny poród czy choroby dziecka, które mogą się pojawić po porodzie albo po paru latach.
Ciąża trwa tylko 9 m-cy, czy naprawdę w tym czasie tak trudno jest powstrzymać się od picia nawet odrobiny alkoholu? Dla naszych maleństw chcemy wszystkiego najlepszego, więc nie narażajmy je na żadne szkodliwe czynniki.

Odnośnik do komentarza

Moja mama piła domowe wino jak była ze mną w ciąży. Ale to były inne czasy 😉 Mam też znajomą, która ani w jednej ani w drugiej ciąży nie odmawiała sobie połowy kieliszka raz na jakiś czas. I, o dziwo, jej ginekolog stwierdził że nic się przecież nie stanie. Ale z jej opowieści wnioskuję, że był w wieku mojego taty czyli po 60 i mógł być zwolennikiem owego dawnego podejścia 😉 Podejścia więc są różne. 

Mi oczywiście także brakowało tego, tym bardziej, że przepadam za czerwonym winem. Jednak nie zdecydowałam się eksperymentować na dziecku. To w końcu tylko 9 miesięcy (no może plus 6 na karmienie jeśli chcesz karmić naturalnie) i uwierz mi, teraz (a jestem już po terminie i pewnie w tym tygodniu urodzę) mi zupełnie tego nie brakuje. Choć muszę przyznać, że pomogła mi w tym zgaga towarzysząca mi od 3 miesiąca non stop, więc wino i jego zapach jawiło mi się jak - dosłownie - zgagowy napar 😄 

Odnośnik do komentarza

No ewidentnie zdania są podzielone. Ponoć kobiecie w ciąży się nie odmawia..😁 znalazłam stronę na której dostępne sa bezalkoholowe wina i jakieś inne rzeczy ale mi chodzi właśnie o wino. sprobuję tam, bo faktycznie nigdy nie wiadomo jak to wpłynie na dzidziusia. Jakby któraś szukała bezalkoholove.com. Dzięki za normalną odpowiedz. pozdrawiam😘

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...