Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Maja

Opóźnienie tabletki o ok. 12h a ryzyko zajścia w ciążę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maja

Dzień dobry.

Od ponad 2 lat zazywalam tabletki lesiplus. Dwa miesiące temu (kończę drugie opakowanie) zmieniłam tabletki na madinette. Brałam je o odpowiedniej porze - nic nie mogło zaburzyć ich wchłaniania. Pierwsza tabletkę (po 7 dniowej przerwie) podczas drugiego opakowania wzięłam normalnie ok. 22. W ten dzień doszło do stosunku dwukrotnie, lecz partner po pierwszym razie wytarł się ręcznikiem, do wytrysku doszło poza pochwa. Druga tabletkę z opakowania przyjęłam rano, ok. 9.55 (zapomniałam jej wziąć) jednak raczej nie doszło do opóźnienia umownego 12h (ewentualnie plus minus 30 minut). Mam oczywiście świadomość, że możliwy czas opóźnienia przyjęty w ulotce jest umowny i nie działa to jak w zegarku. Przez nastepny tydzień, dla bezpieczeństwa stosowaliśmy z partnerem dodatkowa antykoncepcję - prezerwatywy. Późniejsze tabletki brałam już normalnie, o czasie i nic nie mogło zaburzyć ich wchłaniania. Czy istnieje ryzyko ciąży?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...