Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarna.ana

Ale gorąca noc nam się porobiła, trzymam kciuki za wszystkie i każda z osobna i dawajcie znać jak będziecie mogły 😉💪

Natka a może spróbuj prysznic wziac, powinien pomóc jeśli to skurcze przepowiadajace. 

Ja narazie mam tylko te przepowiadajace i nabierają na sile z każdym dniem mam ich około 10-15 dziennie. W nocy jestem oststnio zmęczona i śpię, nie czuje co się dzieje. Za to zaczęły mi puchnąć nogi i rece i to mocno oraz dziś doszły zawroty głowy 😕 no i wkurzenie ciąg dalszy 😉 termin na 22.10 dopiero.

Odnośnik do komentarza

Czop śluzowy wypadł mi w poprzedniej ciąży jakieś 2-3tyg przed terminem i był jak taka galareta/kurze białko jajka z różowo czerwonymi nitkami. Nic poza tym się nie działo do odejścia wód po tych tygodniach.

A teraz u mnie nic się nie dzieje 😥 Też już bym chciała urodzić bo mam dość tego boksowania od środka, naparzania po pęcherzu, nocnego biegania do WC 15x, zgagi i reszty przyjemności... Zazdroszczę wam. Człowiek się boi porodu ale życzę wam żebyście urodziły już i cieszyły się dzieciaczkami

Odnośnik do komentarza

U mnie tez nic, żadnych skurczy, bólu czy gorszego samopoczucia. Pewnie posiedzę jescze w dwupaku te 3-4 tyg. 
 

co do puchnięcia stop i dłoni, to ja mam z tym problem od 2 trymestru praktycznie. Mierzę ciśnienie i badam mocz regularnie, wszystko jest ok wiec to chyba po prostu uciążliwy objaw ciąży 🙂 ale poza adidasami to już w żadne buty i stopy nie wchodzą, a o włożeniu obrączki ślubnej mogę zapomnieć.  Mi na opuchnięte stopy pomaga moczenie w soli specjalnej do zmęczonych stóp. 

Odnośnik do komentarza

Meldujemy się nadal w dwupaku🤰uff. Wróciliśmy do domu po 2 w nocy i spałam do 11😴. Musiałam odespac. Zrobili mi ktg i usg. Wszystko ok. Zadnych skurczy. Nic się nie dzieje. Nawet nie było juz żadnych śladów krwi, kompletnie nic. Przez chwilę było mi nawet głupio że co ja tam robię? Ale położna sama powiedziała że lepiej zrobić o 10 razy więcej usg niż o 1 za mało, tym bardziej że to nie jest łatwa ciąża. 

Plamienie mogło być spowodowane skracajaca się szyjka ma 1,5 cm. Ale nadal twarda i zamknięta. Łożysko ok, nie odkleja się. Mały oczywiście dalej na baczność. Szanse praktycznie żadne na obrót. Waży już 3100 g. W szoku byłam bo przez trzy tygodnie przybrał na wadze 900 g. 

O i taka to akcja była😁. To jeszcze nie był nasz czas. Ale faktycznie teraz to już każda z nas może się spodziewać wszystkiego. Trzymam kciuki za nas mamuśki 💟 i za nasze Maluszki💟

Dziękuję wam bardzo🤗❤️

 

Dziś nasza gwiazda jest Qnia. Kciuki mocno trzymam

Odnośnik do komentarza

Hejka.

Mam dupne pytanie 🤭

W jaki sposób zaczynają się hemoroidy? Od wczoraj mam napiera nie na 2, od czasu do czasu też w okolicach pupy mnie coś boli. Raz nawet zabolało tak konkretnie, aż się przestraszyłam. Trzymało może z 5 min i jak nagle złapało, tak puściło.

I tak się teraz zastanawiam, czy to może nie jest początek hemoroidów? 😔

Jeśli tak, to chyba im szybciej się zareaguje, tym mniejsze dolegliwości będą? A z kolei jeśli to nie to, to nie chciałabym się niepotrzebnie faszerować chemią 😟

Odnośnik do komentarza

Hemoroidy to taki guzek/guzki wystający z pupki. 

Może on okresowo boleć jak również wyłącznie swędzieć. 

Najlepiej jakbyś zobaczyła czy coś wystaje. Tak jak pisałam kiedyś bardzo dobra na hemoroidy jest ta maść nagietkowa. 

 

Odnośnik do komentarza

AC, Mama2Ania faktycznie dupne pytanie 😉

Tak ja pisałam. Nie życzę nikomu tej przyjemności... U mnie zaczęło się jak wróciłam po pierwszym porodzie do domu. Jak siedziałam to czułam jakbym usiadła na czymś twrdym typu kasztan czy kamień, i nie mogłam siedzieć. W toalecie czułam jakbym nie do końca się załatwiła i choc czułam potrzebę parcia to nic nie leciało. I tak ze dwa dni i było coraz gorzej. Potem już czułam jakbym miała coś między pośladkami, narośl, guza, pęcherz, coś w tym stylu. Teściowa się kapnęła i mi poradziła maść Proctosol czy Proctohemolam do smarowania i przeszło prawie natychmiast od pierwszego posmarowania bo ten pęcherz i ucisk ustąpił. Używałam 2-3dni i było ok

Odnośnik do komentarza

Hej hej.

Przepraszam że dopiero teraz, ale większość dnia przespałam 😊

Bogdan już na świecie. Z usg miał być 3400, a urodził się uwaga 4095, 56cm długi. Do 1.10 zostaje ze mną w szpitalu A właśnie we czwartek jedzie do centrum zdrowia dziecka na patologię noworodka w celu obserwacji dalszej nerek bo na razie ma cewniczek.

20200928_114852~2.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

Gratuluję 😁💟. Az łza kręci się w oku ze wzruszenia. Bardzo się cieszę razem z wami😘. Mały jest przeslodki 👶. Duży chlopaczek. Niech rośnie zdrowo, niech z nerkami szybciutko wszystko będzie dobrze. Odpoczywaj i wracaj do formy🤗. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego😘😘😘😘

Odnośnik do komentarza

Gratulacje<3 konkretny malt mężczyzna!!! Dużo zdrówka dla Was!!!

 

widze ze jakaś czarna seria się zaczęła, my tez dziś na IP, po nieprawidłowym zapisie ktg. Na szczęście kolejny był już ok wiec nie musimy zostawać w szpitalu, ale trafiłam jednak do poradni hipotrofii płodu, bo mała jest na 10 centylu (2390g,  36+3 Tydzień). Mamy chodzić na ktg 3 razy w tyg i decyzja o porodzie będzie podejmowana na bieżąco po zapisie. Także nie ruszam się już nigdzie z domu i wyczekuje. 

Odnośnik do komentarza

Qnia gratuluje i zycze i tobie i malemu Bodziowi dużo zdrówka! Jest slodziutki! 🙂

Martyna z tego, co sie orientuje to dopóki dziecko przybiera na wadze to ciąża dalej trwa, jezeli sie zatrzymuje przyrost to wtedy rozwiązują, tak miala moja koleżanka, jej córeczka urodzila sie w zakonczonym 36 tygodniu z waga 2100g jakos a potem spadla do 1800g, dzis ma 1,5 roku i fakt jest mniejsza od innych dzieci, ale wyjatkowo mądra i bardzo duzo słów juz powtarza, ja jestem w niej zakochana 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...