Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama2Ania

Sylwia fakt sa zadziwiajace, pierwsza tez mi ladnie spala ale w dzien nigdy tyle ciagiem, dzis bylo 5,5 godzin tej drzemki ,a od 20.30 znowu poszla spac juz na noc. A co do kupek, to moja pierwsza byla karmiona KP ale czasem nie robila ich i przez 11 dni (czopki nie przynosily efektu), no i pediatra wyslala nas w sumie 3 razy na usg brzucha. Moze popros pediatre o skierowanie, warto zerknąć czy nie ma jakis złogów kupek, u nas bylo czysto na szczescie i unormowalo sie jakos wlasnie po 3 miesiacu. Niedawno pisalam tez ze Majka okropnie ulewa po kazdym posilku, od kilku dni mamy juz z tym spokoj, czasem przy odbiciu jej sie troszkę uleje ale to juz nic w porownaniu do tego, co bylo wczesniej. Teraz dziewczyny bedzie coraz to lepiej z tymi noworodkowo/niemowlecymi dolegliwosciami 🙂

Odnośnik do komentarza
W dniu 6/12/2020 o 10:35 AM, Gość Natka napisał:

A konsultowałaś z innym lekarzem? Moze badania krwi chociaż zrobić czy coś. 

Badania robimy. Morfologia ok, nieznaczne jakieś odchylenia od normy, mocz ok. Usg brzuszka ok. Crp ok. Jedynie ferrytyna nam wyszla znacznie podwyzszona. Wiec będziemy powtarzac badanie i za jednym razem poszerzymy diagnostyke. Pediatra zlecila proby watrobowe i tarczyce..ja jeszcze zaplace za b12. I do tarczycy ft4 i ft3- jak  myslicie bo lekarz tylko tsh zlecila, jest sens bym dobrala jeszcze to? 

W dniu 6/12/2020 o 2:43 PM, Gość Sylwia86 napisał:

Mama1, wszystko będzie dobrze. Strach o zdrowie dziecka jest tak przytlaczajacy, że ciężko sobie z nim poradzić. Intuicja matki jest bardzo silna dlatego jeśli masz wątpliwości to konsultuj dziecko z innym lekarzem. Nie odpuszczaj. Musi być dobrze. 

 

My dalej walczymy z mlekiem i kupą. Mleko mamy już 4!!! W piątek udało mi się jeszcze skonsultować z jedną pediatra. Rekomendowala Bebiko comfort kolki i zaparcia. No to kupiliśmy i od dziś jemy👶

Wczoraj i dziś rano mały dostał czopek. Kupa w ciągu 5 minut!!! Normalna zdrowa kupa. Ani twarda, ani podejrzanego koloru czy konsystencji🤷‍♀️🤦‍♀️. Ja nie wiem o co chodzi. Czy ten nasz mały taki leń że mu się nawet kupy nie chce robić? 

Jutro teleporada z tą dr co nas do szpitala wysłała. Zobaczymy co powie no i ma nam dać skierowanie do gastroenterologa, żebyśmy mogli się zapisać na wizytę w centrum zdrowia dziecka. 

We wtorek jedziemy na kontrolę po operacji a w środę bioderka. Żeby wszystko było ok. 

Wiesz co moja intuicja nic nie mowi, ja jestem straszna panikara a o zdrowie dziecka to juz w ogole.  No nie potrafię tego opisać, napewno wiesz co czuję. Ja ryczalam jak jej krew pobierali...brzuch mnie boli na sama mysl ze znowu idziemy na badania 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Mama1 ja sie nie znam, ale pewnie zrobilabym co sie da, sama od czasu do czasu jak kluje starszą córkę to robie jej duzo wiecej platnych badań zeby wiedziec jak sie ma jej organizm. 

Paula a jak u was z zoltaczka po odstawieniu KP? Jest lepiej?

Odnośnik do komentarza

Mama1, też się nie znam, ale tym bardziej jak jesteś panikara to zrób co możesz, żeby sobie potem nie pluć w brode, że coś więcej się mogło zrobić. Też bym zrobiła dla swojego świętego spokoju, a jak już i tak będą kłuć maluszka to za jednym zamachem. Daj koniecznie znać, jak się rozwija sytuacja 😘😘😘 i trzymaj się jakoś, bądź dobrej myśli, bo dzidzia to czuje ❤️ 

 

Smillerka, Lulu, u was dobrze? 

Odnośnik do komentarza

Natka_ jak miło, że o nas pamietasz ☺️ Nie odniose się do Waszych wiadomości cierpię na totalny brak czasu. Z Bianka już trochę lepiej: 04.11 minęły dwa miesiące odkąd jest z nami. Ciężki bym pierwszy miesiąc, teraz też czasami nie jest kolorowo ale jak to dziecko musi trochę popłakać. O dziwo powiem, że tak jak przez pierwszy miesiąc nie była w stanie zjeść tak teraz i wypije herbatę. 

Na tapecie dalej turbo-drzemki i ciężkie usypianie połączone z płaczem... Wasze tez płaczą przy usypianiu? 

Pomału muszę wracać do pracy... Już teraz coś tam staram się ogarniać ale oczywiście nie jest to pełen etat pojedyncze rzeczy do zrobienia. Wracać też od razu nie będę na pełen etat bo nie będę w stanie ogarnąć Bibi plus starszej córki. Myślę, że na pełen etat wrócę jak Bibi skończy 6 miesięcy. Żałuję bardzo, że nie mogę chociaż roku spędzić z nią na spokojnie... 

Ogólnie z dziewczynami jestem cały tydzień sama, mąż wraca tylko w weekendy także mam co robić 😣 

Tak szczerze to czasami mam w domu taki bałagan jakby conajmniej bomba wybuchła albo jakieś tornado przeszło no ale przecież nie można mieć wszystkiego. 

Do Świąt zostało niewiele czasu a ja nie mam dosłownie nic uszykowane. Dziś doszła choinka ale ubieranie zostawiam na weekend będzie rodzinne strojenie 😁 Prezenty pewnie zamówię na allegro a zakupy spożywcze zostawię na zaś...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

No 3majcie mnie dziewczyny miało być 04.12 😂

A jeszcze zapomniałam wspomnieć, że mamy już jako taki plan dnia. Mleko pije o mniej więcej stałych porach plus minus 1h w ta czy w tą 😁 Idzie spać koło 20, później budzi się na karmienie około 2, kolejne wypada na 5 lub 6 zależy jak gwiazda się obudzi i domaga ☺️ a u Was jak to wygląda? 

Odnośnik do komentarza

No 3majcie mnie dziewczyny miało być 04.12 😂

A jeszcze zapomniałam wspomnieć, że mamy już jako taki plan dnia. Mleko pije o mniej więcej stałych porach plus minus 1h w ta czy w tą 😁 Idzie spać koło 20, później budzi się na karmienie około 2, kolejne wypada na 5 lub 6 zależy jak gwiazda się obudzi i domaga ☺️ a u Was jak to wygląda? 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Lulu no to przy dwojce masz co robic w tygodniu skoro męża nie ma, ja mam codziennie męża w domu i w ciagu dnia go angażuje ile sie da i ile potrzeba. 

Plan dnia tez juz mamy, rano sie budzi prawie ze z reka na zegarku o 7.20 posiedzi do 9 i drzemka taka z 15 minut, potem siedzi do 12 (dzis trochw przed) i drzemie 4 lub 5h potem czuwa do ok 20 i idzie spac juz na cala noc z zazwyczaj 2 karmieniami KP (zeszlej nocy byly 3 bo zasnela o 19.30 a czasem jest tez jak ciut pozniej). No i nie wiem jak wam ale mi mocno zaczela zjadać piastki, kto wie czy to nie zebyt bo starsza miala juz jak miala 3,5 miesiaca.

Odnośnik do komentarza

Lulu, ciepła herbata to już coś 💪 jak ten czas leci, że już ponad dwa miesiące! Moja za tydzień będzie miała 🙊🙈 co do usypiania to Marcysia w nocy usypia przy karmieniu. W dzień też przy cycu, ewentualnie ze smoczkiem lub w wózku, w aucie. Dziś usnęła sama na 15 minut patrząc na karuzelę nad lozeczkiem. Jeszcze nie usypialam jej inaczej... Gdy nie chce zasnąć w dzień przy cycku, to nie zmuszam jej, tylko kładę na matę. Ale trafił mi się grzeczny egzemplarz i oprócz bólu brzuszka nie płacze... 

Może Twoja Bibi nie ma potrzeby spać długo w dzień? A w wózku daje radę spać? 

 

Co do rytmu, Marcysia chodzi spać 21-22 i śpi do 9 z dwiema lub trzema przerwami na karmienie, więc podobnie do Twojej. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Gość Mama2Ania napisał:

o i nie wiem jak wam ale mi mocno zaczela zjadać piastki, kto wie czy to nie zebyt bo starsza miala juz jak miala 3,5 miesiaca.

Wiesz co, od tygodnia młoda też pcha piąstki do buzi. Nie zastanawiałam się, ale może faktycznie to już na zęby 🙆‍♀️ ciekawe, jak nam to pójdzie. Może skończy się sielanka, ale oby nie. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny piąstki to kolejny krok milowy naszych dzieci. Boguś od 2 tygodni je memla bo tak poznaje świat i to mu daje poczucie komfortu, a czasem po prostu w ten sposób pokazuje mi że już czas na jedzonko. A jak u Waszych dzieci z łapaniem kontaktu wzrokowego? Boguś z rana i czasem wieczorem na dłużej zatrzymuje wzrok na mojej twarzy, uśmiechnie się bezzębnie i znów na coś innego patrzy. 

Co do nocy u Nas różnie, najczęściej idzie spać koło 22 i budzi się koło 2-3 A później koło 6-7. W dzień krótkie drzemki ze 2 może 3 po 30minut max do godziny

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Qnia moja przy zjadaniu piastek i bez okropnie zaczela sie slinic, zagladalam jej do buźki ale nie widze spuchnietych dziąseł. Kontakt wzrokowy mamy juz też i to taki ze czasem mi odpowiada po swojemu jak o cos pytam, czasem tez sie usmiechnie, ale jeszcze mało no i Majka wyglada jak 3-4 miesieczne dziecko, ma juz przeszlo 6kg, a zaczynala 4100 🙂

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Natka napisał:

Lulu, ciepła herbata to już coś 💪 jak ten czas leci, że już ponad dwa miesiące! Moja za tydzień będzie miała 🙊🙈 co do usypiania to Marcysia w nocy usypia przy karmieniu. W dzień też przy cycu, ewentualnie ze smoczkiem lub w wózku, w aucie. Dziś usnęła sama na 15 minut patrząc na karuzelę nad lozeczkiem. Jeszcze nie usypialam jej inaczej... Gdy nie chce zasnąć w dzień przy cycku, to nie zmuszam jej, tylko kładę na matę. Ale trafił mi się grzeczny egzemplarz i oprócz bólu brzuszka nie płacze... 

Może Twoja Bibi nie ma potrzeby spać długo w dzień? A w wózku daje radę spać? 

 

Co do rytmu, Marcysia chodzi spać 21-22 i śpi do 9 z dwiema lub trzema przerwami na karmienie, więc podobnie do Twojej. 

No faktycznie masz nadzwyczaj spokojny i niewymagający egzemplarz 😁

Bianka nie usypia przy cycu bo nie cycujemy ☹️ Nie potrzebuje już tyle snu ale co około 1,5 lub 2h aktywności jest marudna i płacząca i nic nie pomaga dopiero turbo-drzemka lub dłuższy sen pomaga 🙂 Ogólnie nie śpi dużo około 4-5h z turbo-drzemkami w ciągu dnia za to nocne spanie super więc nie ma co narzekać. . Jeśli chodzi o spacer to już coraz częściej nie śpi w trakcie lub zasypia po wyjściu z domu albo w trakcie się budzi. A wózka w domu nie mam mieszkam na 3pietrze w kamienicy więc wózek ma swoje miejsce w bagażniku.

Bianka już łapie ładnie kontakt, odwzajemnia uśmiechy i lubi jak się do niej dużo mówi oj dużo. Ogólnie taki mały śmieszek i obserwator. 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Lulu ja marze zeby miec smieszka 🙂 starsza byla okropnie poważna, rzadko sie usmiechala.

Majka tez lubi jak sie do niej duzo mowi, wtedy caly czas utrzymuje kontakt wzrokowy. Karuzeli nie mamy ale w wozku ma takie grzechotko - maskotki i jak ja jem sniadanie albo obiad to ona wtedy sie nimi bawi, rusza je raczkami i obserwuje, a ja moge spokojnie zjeść albo cos porobic w kuchni. A jak bawie sie ze starsza córka albo chce cos porobic to korzystamy z maty edukacyjnej, u nas sie sprawdza, Majka dość dlugo moze w niej poleżeć i kopac nozkami w szeleszczacy element, chyba to jej sie najbardziej podoba 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Mama2Ania_ moja starsza córka była strasznie poważna, też marzyłam żeby się częściej uśmiechała ale nic z tego na uśmiech trzeba było sobie zasłużyć o śmiechu w głos już w ogóle mogłam pomarzyć nic nie działało za to teraz jest śmieszka 🙂 Za to Bianka jest jest totalnym przeciwieństwem nawet jak pije mleko to się śmieje... 

Dziś kiepska noc za nami. Może to jakiś skok bo nie dała się odlozyc do łóżeczka i znowu spanie tylko na mnie... Mleko co 3h... Eh ☺️

Odnośnik do komentarza

Mój Michał też pcha rączki do buzi a wczoraj to nawet ssał swój nadgarstek 😅 Delikatne uśmieszki się pojawiają i jakieś próby zagadania do mnie jak go przebieram. Ogólnie zrobił się teraz taki grubiutki 😁 mówię, że jest moim księżycem w pełni, bo ma takie okrągłe policzki. 

Odnośnik do komentarza

Lulu a myślałam że tylko mój Filip ma zegarek w brzuszku😍. Co by się nie działo dokładnie równo co 3 godziny, czy to dzień czy to noc domaga się jedzenia. Czasem śpi bardzo mocno i myślę sobie ze przespi swoją porę🤔 a on cyk i już gotowy na mleczko 🍼. Jeszcze żeby kupę robił jak w zegarku🤦‍♀️

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Sylwia86 napisał:

Lulu a myślałam że tylko mój Filip ma zegarek w brzuszku😍. Co by się nie działo dokładnie równo co 3 godziny, czy to dzień czy to noc domaga się jedzenia. Czasem śpi bardzo mocno i myślę sobie ze przespi swoją porę🤔 a on cyk i już gotowy na mleczko 🍼. Jeszcze żeby kupę robił jak w zegarku🤦‍♀️

A nie kochana ona miała gorszy dzień i równo co 3h się budziła a ogólnie to już ładnie przesypiala od 19-20 do 1,2lub 3 a dziś to ja nie wiem. Wogole w ciągu dnia domaga się większych porcji a jak nie dam bo akurat myślę, że wypije 90ml to krzyczy aż nie dostanie później spokój ☺️ Może jakiś skok 9_10tygodnia ma...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Lulu napisał:

A nie kochana ona miała gorszy dzień i równo co 3h się budziła a ogólnie to już ładnie przesypiala od 19-20 do 1,2lub 3 a dziś to ja nie wiem. Wogole w ciągu dnia domaga się większych porcji a jak nie dam bo akurat myślę, że wypije 90ml to krzyczy aż nie dostanie później spokój ☺️ Może jakiś skok 9_10tygodnia ma...

Aha...czyli faktycznie ten mój jest wyjątkowy 👶😍. Nie wiem co to znaczy że dziecko śpi 4 godziny ciagiem🤦‍♀️. On ma właśnie tak że co 3 godziny zjada 90 ml i ani kropli więcej. Był taki czas ze i 120 ml wciągnął i jeszcze się oglądał na dokładkę ale teraz coś mu się przestawilo na tym innym mleczku chyba. Ono jest takie gęste że że smoczka małego nie leciało. Dopiero że smoczka +3 leci. 

Odnośnik do komentarza

Sylwia_ to co za mleko pije? Moja HiPP pije. Spokojnie i na dłuższy sen przyjdzie pora każde dziecko inne... Moja starsza córka bardzo długo jadła co 3h a i była z tych egzemplarzy co potrafią obudzić się w środku nocy i domagać się zabawy... Oj pamiętam jak się budziła o 2 w nocy i nie spała do 4. A później jak już się nie budziła w nocy na zabawę to wstawała o 4 lub 5 i już nie spała 😁 teraz też ranny ptaszek z niej.

Odnośnik do komentarza

Lulu, Mały jest teraz na Bebiko Comfort kołki i zaparcia. Czy działa na niego? No nie wiem? 🤷‍♀️🤦‍♀️ Już wariuje przez te jego zaparcia🤯. Mam nadzieję że w końcu mi się to wszystko ułoży. 

Fajna twoja starsza córka😊. Widze że wszystko przede mną 😜 hi hi. Oby nie miał takich pomysłów żeby wstawać o 4 rano😱🤪

Odnośnik do komentarza

No tak moja starsza córka to taki cudak ☺️ bardzo wymagająca była do 3roku😁

Slywia_ niedawno zmieniłaś mleko? Może poczekaj. To co ile się wypróżnia? Bianka potrafiła nie robić kupy 4dni do tego cały czas plakala przy piciu mleka, w dzień i w nocy wręcz nieustanie i biedna się męczyła bo zanim się zorientowałam minęły dobre 2tygodnie w jej cierpieniu.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dzisiaj byłam u fryzjera🙊 pierwszy raz całkiem bez małej, bo tatuś ją wziął do babci. Dziwne przeżycie 🙆‍♀️😂 Ale zniosłyśmy to godnie, mala nie płakała, a mi fryzjerka włączyła masaż na fotelu i wymasowała głowę. Dawno nie czułam się tak zrelaksowana, chociaż dziwnie tak po 1,5 miesiąca być bez tego szkraba półtorej godziny 😂🤦‍♀️

Odnośnik do komentarza

Natka, gratulacje wychodnego 😁 ja pewnie na wizyty u fryzjera długo poczekam... Na razie ratuje się szamponetkami, co by wyglądać jak człowiek.

Sylwia, jeśli po podaniu czopka kupa wychodzi od razu, to jakieś wielkie zaparcie to nie jest. Moja córka ma już niemal 8 lat, a na zaparcia cierpi od przedszkola gdzieś. Wracają okresowo co kilka tygodni. Pomagaja preparaty typu xenna. Bywa, że czopek nic nie daje jak ją już złapie.

Wczoraj byliśmy na pierwszych szczepieniach. Była marudność i gorączka.

Mam lekką biedę. Jasiek w tym tygodniu przez 5 dni przytył jedynie 60g. Mleko wydaje się być, jak ścisnę sutka, to leci. Coś apetyt mu nie dopisuje 😶 Nie byłam nigdy w takiej sytuacji, nie bardzo wiem, co robić. Przyrosty tygodniowe zawsze były powyżej 200g 😔

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

AC moze umów sie na teleporade z pediatra i zapytaj.

Czy wasze dzieci tez juz sie przewracaja z brzucha na plecy? Majka wczoraj 5 razy pod rząd sie obracala,  dzis tez, co ją na brzuszek polozylam to sie obracala raz w jedną a raz w drugą strone, po czym usnela na tej macie i spi do teraz, oczywiście ja przelozylam na łóżko zeby nie spala na podlodze....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...