Skocz do zawartości
Forum

Najlepsze Według Was Książki Dla Dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

ojej - książki dla dzieci to jeden z moich ulubionych tematów :) Cieszę się niezmiernie, że moja ćorka (5 lat) je lubi. Czytamy co wieczór. Wcześniej kupowałam książki - trochę po znajomości z zaprzyjaźnionego źródła: Wydawnictwo dla dzieci MD. Córka bardzo lubi serię Miko. Teraz najczęściej idziemy razem do biblioteki publicznej i razem wybieramy coś do poczytania.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam Jaśki-repeta czyli druga część przygód sześciu urwisów o imieniu Jan!:) a Ci, którzy jeszcze mają zaległości koniecznie powinni sięgnąć po pierwszą część Jaśków!
Książka raczej bez ograniczeń wiekowych. Dzieciaki znajdą coś dla siebie, a i rodzice nie będą się nudzić :)

Odnośnik do komentarza

A może coś dla wybrednych! Kacper niewypał i jego obłędne notatki o detektywistycznych przygodach :) Prosty język, dużo śmiesznych komiksowych obrazków i oczywiście Niedźwiedź polarny jako wspólnik :) Polecam również rodzicom!

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się w 100% Kacper jest genialny! Czytałam razem z moim synkiem i zakochałam się w niedźwiedziu polarnym :)

Co do innych książek to uwielbiamy Jaśki, Opowieści z Narnii i oczywiście Mikołajka!

Odnośnik do komentarza

"Anielka i wyjazd rodziców" to wspaniała pozycja dla dzieci w sumie w każdym wieku, ale ja czytałam to 6 letniej córci i bardzo się nam podobało. Jeśli chcecie wytłumaczyć dziecku dlaczego czasem rodzice chcą wyjechać/wyjść bez dzieci - ta książka to skarb

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio kupiłam "Szkolne przygody Mikołajka" i moim zdaniem to jest bardzo niedoceniana książka. Ilustracje 3d oczywiście nie podrobią tych oryginalnych, ale bardzo fajnie jest to napisane i dobrze się nadaje do nauki czytania.

Odnośnik do komentarza

Mikołajki! Sama pamiętam je z dzieciństwa i nie zgadzam się z przedmówczynią, że "Szkolne przygody Mikołajka" są niedoceniane. Oczywiście, że oryginalny rysunek to oryginalny rysunek, ale animowane ilustracje są o wiele łatwiej przyswajalne dla młodszych czytelników (pięciolatków), do których również adresowana jest ta książka.

Odnośnik do komentarza

Jako ojciec, który ma fioła na punkcie książek polecam serdecznie Mikołajka, klasyka Sempre i Goscinnego. Mikołajek zainteresował nawet moich synów, którzy przekornie nie kwapią się do czytania.

Mimo ich niechęci do czytania, niezawodny jest ,,Koszmarny Karolek". Krótkie opowiadania o iście szatańskim Karolku, który, zupełnie jak moi synowie, do wszystkiego podchodzi ,,na nie" i bez przerwy toczy wojnę z rodzicami. Karolek też daje dużo fajnych pretekstów do rozmawiania z dzieciakami o złym zachowaniu. Warto przy tej lekturze analizować i zmuszać dzieciaki do rozmowy.

,,Magiczne drzewo" Maleszki też jest super. No i Kasdepke...

Odnośnik do komentarza

Och, Koszmarny Karolek, choć iście koszmarny mnie bardzo bawi i często zaczytujemy się nim z wnuczkami, którzy Karolka bardzo poważają.
W ich szkole jest królem i słusznie, bo Francesca Simon - autorka, napisała tę ksiązkę tak, że trudno się z nią nie utożsamiać jak jest się małym rozrabiaką. Myślę, że stąd sukces całej serii.

Odnośnik do komentarza
Gość Justka1223

Zdecydowanie odradzam ksiazke Anny Skoczek 'Bajki naszego dziecinstwa'.
Zastanawiam sie jak mozna czesc z tych bajek przeczytac na noc dziecku!
Koszmarna ksiazka. Oto jej przedsmak:
'Grzeczne dziecko'
Grzeczne dziecko gdy wstanie nie
Nie pyta o sniadanie
Tylko raczki umyje, buzie, uszka i szyje
I uczesze sie pieknie
Do paciorka ukleknie
Trzyma raczki zlozone i na zadna sie strone
Nie obraca, nie kreci
Bo ma zawsze w pamieci
Ze Pan Jezus jest wszedzie
I za zle karal bedzie.

inny moral:

'Tak dobrze za kark ujal (rak), iz czaple udusil.
Padla niezywa:
Tak zdrajcom bywa.'

inne bajka:

'Dziad i baba' prawi o Smierci ktora czycha u drzwi. Baba z dziadem spieraja sie kto otworzy jej drzwi. Ostatecznie Smierc wchodzi kominem.

Czy Autorka osobiscie czytala te bajki swoim dzieciom? Oburzajace.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_na_etacie

Jako że jestem z wykształcenia polonistą, dbam o rozwój mojego dziecka i zależy mi na tym, by dorastało ono ze świadomością tego, kim jest, ale też poszukiwało swojej tożsamości. Pozycja, którą ostatnio znalazłam w Matrasie jest idealna - "Historia Poznana". Książeczka przygodowa z historią w tle. Polecam serdecznie, a ponieważ mieszkamy w Poznaniu, z dumą wspieramy lokalny patriotyzm.

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc jest wiele książek dla dzieci, które mogę polecić, m.in. są to: "Krowa Matylda na wakacjach", "Krowa Matylda bawi się w chowanego", "Bajki dla Marysi i Alicji", "Niesforne aniołki. Spacer przez Biblię", "Żółw Wiercipięta i inne zwierzęta", "Jajo, kura i te sprawy", "O dziewczynce, która nie lubiła kłaść się spać", "Klub Przyjaciół Myszki Miki. Cyferki" i inne. Jeśli chciałybyście poczytać recenzje tych książek to pisze o nich na blogu: recenzje książek dla dzieci. :)

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...