Skocz do zawartości
Forum

Sierpniòweczki 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny. 

Ja dzis miałam znowu telewizyte, moja pani doktor woli żeby pacjentki nie przychodziły teraz na wizyty.  Ostatnia wizyta u mnie 6.03. Ale następna już napewno będę mieć 22.04 bo mam przyjść z wynikami badań oraz z badaniami prenatalnymi. 

II Prenatalne mam zaplanowane na 15.04. 

Czuje ruchy Grzesia ( tak mój starszy synek mowi do brzusia) także jakoś mi lepiej 🙂

Jak u Was? Dajecie radę? 

Powiem wam, że razem z synkiem mężem i pieskiem spędzamy czas na naszej działce. Bo tak to chyba nie dałabym radę, siedzieć ciągle w domu. 

Ktoś pytał skąd jestesmy. Ja z Sosnowca 🙂

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. 

Ja dzis miałam znowu telewizyte, moja pani doktor woli żeby pacjentki nie przychodziły teraz na wizyty.  Ostatnia wizyta u mnie 6.03. Ale następna już napewno będę mieć 22.04 bo mam przyjść z wynikami badań oraz z badaniami prenatalnymi. 

II Prenatalne mam zaplanowane na 15.04. 

Czuje ruchy Grzesia ( tak mój starszy synek mowi do brzusia) także jakoś mi lepiej 🙂

Jak u Was? Dajecie radę? 

Powiem wam, że razem z synkiem mężem i pieskiem spędzamy czas na naszej działce. Bo tak to chyba nie dałabym radę, siedzieć ciągle w domu. 

Ktoś pytał skąd jestesmy. Ja z Sosnowca 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość cukierek_85

Krucha, a te telewizyty to prywatnie czy na NFZ?

Ja też się bardzo cieszę, że mieszkam w domu z podwórkiem, bo nie wyobrażałabym sobie siedzenia tylko w czterech ścianach... Robię sobie spacery po własnym podwórku, może dziwnie wygląda kiedy chodzę tak w kółko, ale cieszę się, że w ogóle się ruszam.

Ja dziś miałam USG połówkowe i potwierdziło się to co powiedział lekarz na USG w 13-tym tyg. - będzie kolejny synek! :) 

Badanie nie trwało zbyt długo, bo mały odwrócił się plecami i nie zamierzał się już przekręcić. Najważniejsze, że wszystko prawidłowo. Potwierdził się również co do dnia dzień ciąży tj. 20 tydz. i 1 dzień.

Wizytę u ginekologa mam za tydzień we wtorek, ale wolałam zadzwonić już do przychodni i dowiedzieć się jak teraz wizyty wyglądają. Na szczęście odbywają się, jedynie trzeba stać w kolejce na zewnątrz przychodni i czekać, bo w budynku może być jedna pacjentka. Dobrze, że zadzwoniłam, bo dzięki temu nieco się uspokoiłam.

 

Odnośnik do komentarza

Ja mieszkam w mieszkaniu w Gdańsku. Mam 2 balkony i dosc spory metraz wiec w najgorszym razie mozna od siebie " uciec"...to sie tak wydaje ze byscie nie daly rady bez domu podworka czy dzialki. Mnie tez sie wydaje ze ludzie nie dadza rady w np 40to metrowym mieszkanku a na pewno daja:-)

Wszystko damy rade!

Byle bylo dobrze. Ja czasem wychodze, ze śmkeciami i do paczkomatu:-) U mnie w sobote 21tc. Czuje codziennie ruchy. Nie jakies tam konkretne ale symboliczne bardziej. Ale wiem ze Henio sie dobrze bawi:-) to mnie meeega uspokaja.

Kupilam juz łozeczko i czekam na naklejki na ścianę. Czasem biote herbate, siadam w jego pokoji i sobie wyobrazam jak to bedzie w sierpniu....

Odnośnik do komentarza

Chodzę na NFZ. 

Wiadomo, że trzeba dać radę. U nas właśnie taką ucieczką jest wyjście na dzialke. I odpoczynek od wszystkiego. 

Cukierek 85 gratulacje synusia 🙂

Jak mam cicha nadzieję na córeczkę... 

Magda gdzie kupiłaś łóżeczko jak mogę zapytać? 

🙂

🙂

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny !

U mnie 21tc i od ok 3 dni w porze popołudniowej  mam zgagę. Podjadam migdały,  pomaga to, choć czasem nawraca. Śmieje się, że dzieciątku rosną włosy 😉. Mam w tym tygodniu wizytę i badanie prenatalne połówkowe w Łodzi prywatnie. Jutro bedę dzwonić czy odbędzie się to badanie czy nie. Dam znać jak to u mnie będzie wyglądać. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny !

U mnie już wszystko jasne tak jak i mój lekarz przyjmuje normalnie ( nie wyobrażam sobie wizyty on-line) tak i badanie prenatalne odbędzie się też. Oczywiście muszę mieć maseczkę, rękawiczki oraz swój długopis do podpisania oświadczenia,  że nie miałam kontaktu z nikim zarażonym i nie jestem na kwarantannie, nie mam gorączki itd., nie może być też osoby towarzyszącej. Cieszę się bo być może dowiem się jutro ( w końcu) czy to chłopiec czy dziewczynka 🤔😀. Oby się to w końcu skończyło,  powiem wam, że jak się nasłucham o tej pandemii i ilości chorych, to mnie przeraża,  mam nadzieje że do sierpnia wszystko się skończy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny !

U mnie już wszystko jasne tak jak i mój lekarz przyjmuje normalnie ( nie wyobrażam sobie wizyty on-line) tak i badanie prenatalne odbędzie się też. Oczywiście muszę mieć maseczkę, rękawiczki oraz swój długopis do podpisania oświadczenia,  że nie miałam kontaktu z nikim zarażonym i nie jestem na kwarantannie, nie mam gorączki itd., nie może być też osoby towarzyszącej. Cieszę się bo być może dowiem się jutro ( w końcu) czy to chłopiec czy dziewczynka 🤔😀. Oby się to w końcu skończyło,  powiem wam, że jak się nasłucham o tej pandemii i ilości chorych, to mnie przeraża,  mam nadzieje że do sierpnia wszystko się skończy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Odczekałam 2 tyg, byłam we wt na połówkowych, będzie dziewczynka, 617g szczęścia, dziś zaczynam 25t😍 już 3 raz usłyszałam, mega się cieszymy, to nasze 1 dziecko. Fajnie że też już też powoli poznajcie płeć maluszka i dzieciaczki rosną.

Chodzę co 3 tyg. (wcześniej 10-14dni) prywatnie, mam ciążę wysokiego ryzyka więc (w pilnych przypadkach przyjmują) i chodzę. 

Odnośnik do komentarza

Hej!

Jestem już po połówkowym badaniu prenatalnym, wszystko dobrze. Maluszek jest zdrowy. Będziemy mieć synka, mały waży już ok 415 g. Cieszę się, że już jest wszystko jasne. Teraz mogę mówić do niego po imieniu:-)❤ 

Pozdrawiam

Spokojnych i Zdrowych Świąt 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

Cześć dziewczyny, postanowiłam dołączyć bo jesyem mega zestresowana. Jestem po badaniu połówkowym (7.04), potwierdzony chłopiec :) Leoś, nawet starszy syn Franek (7 lat) mówi tak do brzucha. Moja kolejna wizyta u pani doktor (chodzę prywatnie) to 6 mają, mega się stresuję tym jak to będzie bo wizytę w kwietniu odwołała, ale tak wypadło że akurat miałam usg połówkowe z Bobasem wszystko ok. Ale martwię się jak nie wiem bo moja gin pracuje w szpitalu jednoimiennym... Czyli przekształconym na zakaźny. Również nasze laboratorium w mieście gdzie mogę zrobić badania prywatnie preferują aby jeśli to nie jest konieczne (po konsultacji ze swoim gin) nie przychodzić do przychodni (laboratorium w przychodni). 😔 Jestem załamana.

Aha termin mamy wg USG 16.08, wg miesiączki 21.08 nastawiam się na 16.08 :) 

Odnośnik do komentarza

Witamy cię Joanna. 

Ja ostatnia wizytę miałam 6.03 i dziś mam połówkowe także też się bardzo stresuje. 

Już się nie mogę doczekać żeby usłyszeć, że z dzidziusiem wszystko ok...  Wizyta dopiero na 18:10

Jak u was dziewczyny? Jak się czujecie? 

Odnośnik do komentarza
Gość cukierek85

Hej dziewczyny,

widzę, że wszystkie się martwicie, że obecna sytuacja Was przeraża. Powiem Wam, że od kiedy przestałam słuchać i czytać wiadomości jest mi znacznie łatwiej, mniej się stresuję. Wam też to polecam. Stres w niczym nie pomoże, a zdrowie nasze i maluszka najważniejsze.

Ula, gdzie w Łodzi robiłaś prenatalne?

Joanna, Leoś to śliczne imię. Mój starszy syn ma na imię Leoś (Leonard) i bardzo jestem z tego powodu zadowolona, zresztą on sam powtarza, że to najładniejsze imię :) 

Krucha, na pewno wszystko będzie dobrze z dzidziusiem. Kiedy usłyszysz na połówkowym, że maluszek rozwija się dobrze poczujesz dużą ulgę.

Ja wczoraj miałam wizytę. Mój lekarz przyjmuje tylko pacjentki ciężarne. Musimy stać przed przychodnią i wchodzimy pojedynczo. Niezbyt ciekawie kiedy na zewnątrz zimno (tak jak wczoraj), ale najważniejsze, że wizyty się odbywają. Jutro muszę zrobić badania laboratoryjne i też na tej samej zasadzie, będę kwitła w kolejce przed przychodnią. Następna wizyta u lekarza już za 2 tyg., a później kolejna znów za 2. Zwolnienie mam miesięczne, ale wizyty będą teraz częściej, bo lekarz stwierdził, że na tym etapie ciąży musi mnie mieć już bardziej pod kontrolą.

 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Wczoraj miałam badania połówkowe prenatalne. Dzidziuś zdrowy wszystko jak najbardziej ok. Nie chcialam poznać płci ale jakoś tak wyszło i się okazało, że będzie synuś.  Widziałam na monitorze coś czego nie powinna mieć dziewczynka i się zapytałam czy dobrze widzę hahah 

Mój mąż oraz starszy syn są bardzo zadowoleni. Oni i tak wiedzieli, że to będzie chłopczyk. 

Ja w końcu mogę odetchnąć. Wiem, że jest wszystko ok. 

Cukierek85 dokładnie mega ulga 🙂

Zaczynacie już kompletować coś z wyprawki czy jeszcze czekacie? Ja tak tylko sobie  "patrzę" narazie. 

Pozdrawiam was serdecznie i życzę miłego dnia. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!

Cukierek85 ja prenatalne robiłam  w gabinecie prywatnym dr.Ałaszewski ul.Julii2 Łódź,  na Internecie znajdziesz telefon bez problemu.

Krucha gratuluję zdrowego synka,u mnie podobnie bo też chłopiec (trzeci), miałam małą nadzieję  na dziewczynkę, ale najważniejsze że jest wszystko dobrze.

Teraz będzie problem z imieniem, bo są różne pomysły.  Ja bym chciała Antosia, ale mąż jest przeciwny... 😉 

A wy dziewczyny jakie macie pomysły na imię dla swoich maluszków? 

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo ładne imiona wybieracie😊 U nas będzie Eliza, ~Elza bajkowo 😉 dużo jest pięknych imion dla dziewczynki ale chcielibyśmy takie które z nikim nam się nie kojarzy (no może znałam 1 na całą szkołę) jak jest teraz? Kupiliśmy narazie po połówkowych wózek białosiwy i bujaczek różowy, powoli też wyobrażam sobie pokoik.... aaa myślicie już o pokoiku dla dziecka? musimy odświeżyć pomalować ale pokój będzie siwy z dodatkami różowego np lampka, mata, bujak; byle nie za dużo 😅 to taka troszkę prośba męża

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...