Skocz do zawartości
Forum

Zakreskowane - wątek dla staraczek, którym się udało


pena89

Rekomendowane odpowiedzi

Magdalena u nas Filipek też tak, pomaga, całuję brata po głowie i trzyma za rączkę, cumla mu daje, zabawki pokazuje, to takie słodkie i się cisgle wzruszam 🥰

Bardzo ładne imię, nietypowe 🙂

A mnie wieczorem bardzo brzuch bolal, teraz mniej ale nadal boli, taki ciągły przykurcz, aż ciekawa jestem co to się dzieje a tu jeszcze tyle czekania hehe

Odnośnik do komentarza

Byłam przed wczoraj u rodzinnego. Aczkolwiek pani doktor stwierdziła,że reka się przemęczyła. Więc mówię że boli już od 3tyg i żadnej poprawy. Wystarczy lekkie uderzenie np przed synka i czuje ten ból po kość jak się rozchodzi  .... 😳😳😳

Więc dała skierowanie do ortopedy .... 

Myślałam że coś zasugeruje jakieś badania itp ale się pomyliła.

W poniedziałek idę do ortopedy.

 

 

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny pomóżcie bo już nie wiem co mam myśleć.  09.01 robiłam bete wyszła 67,88 powtórzyłam 11.01 i wyszła 138,9. Niby przyrost w normie.  Wczoraj tj. 17.01 poszłam do gina na usg i zobaczył w macicy pecherzyk 4mm , powiedział mi że mamy podejrzenie ciazy i żeby przyjść za dwa tygodnie . Sama nie wiem już co to znaczy , wariuje . Powiedzcie jak to u was było bo strasznie się martwię .

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Mirabela30 napisał:

Hej dziewczyny pomóżcie bo już nie wiem co mam myśleć.  09.01 robiłam bete wyszła 67,88 powtórzyłam 11.01 i wyszła 138,9. Niby przyrost w normie.  Wczoraj tj. 17.01 poszłam do gina na usg i zobaczył w macicy pecherzyk 4mm , powiedział mi że mamy podejrzenie ciazy i żeby przyjść za dwa tygodnie . Sama nie wiem już co to znaczy , wariuje . Powiedzcie jak to u was było bo strasznie się martwię .

Po prostu za wcześnie byłaś u ginekologa. Poziom bhcg odpowiada 4 tygodniowi ciąży a wtedy nie ma prawa być nic widać. Pierwsza wizyta minimum w połowie 7 tygodnia. Więc nie masz się czym stresować. 

Princessa no bez specjalisty chyba się nie obejdzie. Moze idź do innego ortopedy... 

Madziak83 a jak Twój młodszy syn, robiliście badania pod kątem alergii? 

Moja Agata (8 mc) od kilku dni postanowiła, że nie będzie już pić mleka z butelki, nie wiem czy to normalne w takim wieku i czy jeszxze wróci do picia z butli... Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza

Ja byłam w 5+0 i był malutki pęcherzyk, wyglądał na 4+3, po tygodniu byłam to był już zarodek i serduszko, to było 5+3.

Bibs nie robiłam testów. Nie ma sensu, mały ma się dorbze, pije neocate z kaszka jaglana pół na pół, i czekamy na rozszerzenie diety żeby jak najbardziej ograniczyć spożycie mleka. 

Odnośnik do komentarza

Bibs moja cora nie chciała mleka. Jak zasypiala na drzemke to tylko wtedy wypiła. Ale to nie tak że szła spać i piła tylko jak miała odlot to jej dawałam butelkę i wtedy wypijała z zamkniętymi oczami. Tak jakoś udało nam się do rou dociągnąć. A potem już odpuściłam. Jak chciała mleka to normalne jej grzałam i z kubka piła. A jak nie chce bardzo pić to nie zmuszaj. Może lepiej jakiś jogurcik i tyle w ciągu dnia bo rozumiem że już je stałe posiłki? Napewno jej nie braknie witamin jak będziesz trzymać dietke. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Na z mlekiem nie pomogę bo mój do 9 miesiąca życia pił mleko, potem już jadł łyżeczka a z butelki kaszki z musem owocowym, bo mleka nie tolerowal. Szybko przestał w ogóle butelki używać. 

Dziewczyny pytanie, sprawdziłam dzis zyjke, bo macica jak bolała tak boli, to tego słabo się dzis czuje, nie mam na nic siły, i szyjka jest nisko i bardzo miękka, chyba troszkę otwarta, sluz jak wcześniej było sporo że aż tampon użyłam tak teraz jest mało i gesty. Tak ma być przed okresem? Wiecie coś? Bo wiem ze niektóre badalyscie. 

Odnośnik do komentarza

MadziaK moim zdaniem to przed okresem właśnie lekko się otwiera i jest nisko jak możesz dotknąć to super. A już otwarta to raczej bym obstawiała na tą cyste. Albo coś tam się zrobiło jakiś zroscik i dlatego cię boli. 

 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Magdalena dzięki za informację, już też poczytałam i przed okresem ma być nisko i twarda,  a u mnie jak galareta, ale mogę sięgnąć palcem wiec chyba to znaczy że jest nisko? No a znow w ciazy jest miękka a pozostaje stosunkowo wysoko, dopiero w kolejnych tygodniach twardnieje i się zamyka całkowicie. Czyli nadal nic nie wiem. Dzis 10 dni mija od tego razu, nie wiem czy się odważę pojechać jutro na betę. 

 

Odnośnik do komentarza

Madzia, jeśli nie chcesz czekać na miesiączke to chyba tylko beta Cię uratuje. Z tym badaniem szyjki to cuda wianki mogą nam wyjść. Wiesz że ja też co miesiąc schizowałam, badalam, testowałam a w udanym cyklu ta szyjka wydawała mi się nie ciążowa 😄

Odnośnik do komentarza

Domka racja z tą beta tylko kiedy iść by była wiarygodna, pamiętam że w dniu stosunku sluz był raczej gesty, a dopiero później zrobił się wodnisty, czyli owulacja jeśli wystąpiła to później niż stosunek, a w tym wypadku może być jeszcze za wcześnie na betę. 

Czytałam o szyjce i podobno gdy dochodzi do zapłodnienia to pozostaje miękka i otwarta, zamyka się w okolicy terminu okresu, i później twardnieje, no i ze przy tyłozgięciu które mam jest na odwrót i w dni płodne i ciazy jest niżej niż w niepłodne. Poza tym, co gorsza, czuje ze coś się świeci odkad zaczęła mnie pobolewac macica, tak samo było z Kamilem i tak samo od początku coś czułam. Ciekwee czy tym razem przeczucie się pomyli. 

Odnośnik do komentarza

MadziaK no powiem Ci ze ja mam coś z pamięcią teraz ale z tego co udaje mi się odgrzebać w głowie to mi tak kilka godzin przed @ obniżała się szyjka że czułam ja spokojnie i że otwarta. Kilka Msc badałam ale jakoś nie mogłam odróżnić kiedy miękka kiedy twarda bo ciągle czułam taka sama. W cyklu teraz co zaszłam tak samo. Więc dla mnie był to cykl równiez stracony jak poprzednie przez 2.5roku 😄 a jednak się udało. 

A u ciebie czekam na jutrzejsza(dzisiejsza) betę. Napewno coś ci ona rozjaśni. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Magdalena dzięki za informację, ja mam cały czas raczej nisko, jest długa twarda ale rozpulchniona jak gąbka i otwarta że palec się miesci, sluz gesty biały i nie ciagnacy, i bardzo malo. A jeśli w tyłozgięciu odwrotnie z wysokością to już nic nie wiem. Już nie analizuje. Zaraz po 8 pisze do ginki czy jest w stanie mnie na szybko dziś lub jutro przyjac i sprawdzić czy jest cysta. Jeśli nie ma to pójdę na betę tylko nie wiem kiedy, dziś zaczal pobolewac prawy jajnik i pod pachami jak wezly chłonne, od takich objawów do tej maleńkiej bety z Kamilem minęło 4 dni, wiem bo pamiętam że bolało w weekend a we wtorek robiłam betę, pozostaje czekać. 

Strasznie się stresuje tym wszystkim, nikomu nic nie powiedziałam, nawet mezowi bo on to by się dopiero denerwował, a może się okaże że nic się nie dzieje więc nie chce go martwić, a raczej nie skakałby z radości, bo raz ze trzecie dziecko tak szybko to duże obciążenie przy dwóch maluchach, a dwa że ciąża zaraz po cc to ciąża wysokiego ryzyka i martwiłby się o mnie. Takze siedzę na forum i wam truje hehe może mnie nie wygonicie 😉

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Madziak83 napisał:

Strasznie się stresuje tym wszystkim, nikomu nic nie powiedziałam, nawet mezowi bo on to by się dopiero denerwował, a może się okaże że nic się nie dzieje więc nie chce go martwić, a raczej nie skakałby z radości, bo raz ze trzecie dziecko tak szybko to duże obciążenie przy dwóch maluchach, a dwa że ciąża zaraz po cc to ciąża wysokiego ryzyka i martwiłby się o mnie. Takze siedzę na forum i wam truje hehe może mnie nie wygonicie 😉

Skarbie pisz i truj ile się da. Ważne żebys sama w sobie tego nie trzymała bo to nie zdrowo. 

Koniecznie informuj jak tam czy udało się umówić do ginki. 

A forum i dziewczyny zawsze przydatne. Tutaj jest zawsze dobra atmosfera i kto lepiej doradzi kobiecie jak nie druga kobieta. 

 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Powiedziałam mezowi o swoim podejrzeniu, bo tak oto 26 dc, 9 dni po tym razie temperatura ciała podniosła się na tetmometrze do ucha z 37,1 na 37,6, i pojawiło się mleko, po ciąży jeszcze coś mialam ale trzeba było mocno nacisnąć zeby kropla wyszła a teraz bez trudu wypływa i to większa ilość. Jutro jadę na betę i przy okazji progesteron i morfologie, jeśli beta będzie ujemna a jeszcze może tak być to wysoki progesteron i leukocyty które u mnie od razu po zaplodnieniu wyskakują w górę dadzą jakiś obraz sytuacji. 

Pani dr niestety nie odpisała jeszcze, ale skoro jutro jadę na badania to najpierw poczekam na wyniki a później pójdę na wizytę. 

Mąż w szoku, powiedział że się czuje jakby go piorun strzelił. I że nie mogę być w ciazy bo sobie nie poradzimy, że trzeba będzie kogoś do pomocy wziac itp. Takze totalna panika, ale mi ulżyło że powiedziałam. Ja już trochę oswojona ze tak może być bo od paru dni boli mnie. macica, więc miałam podejrzenia choć wypierałam taka myśl, czytałam o cystach itp, ale mleko przy cystach? I nos mam zatkany jak w każdej ciazy jeszcze przed testem. 

Jutro sprawa się wyjaśni. Choć ja czuje że to ciąża ale chyba nadal nie wierzę że tak może być i nie dociera to do mnie. 

Odnośnik do komentarza

MadziaK super że mu powiedziałaś. A mąż niech się nie martwi o to że sobie nie poradzicie bo z wychowaniem dacie radę. Tylko jak się już okaże że to ciąża to żeby z wami było wszystko wporzadku. 

A zwykle jak długie masz cykle? 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Przed Filipkiem brałam tabletki a potem rok mialam cysty, gdy nagle cysta nie wystąpiła zaszłam w ciaze w 14 dc. Po Filipku mialam równo 28 dni, kilka ostatnich po 29, i w cyklu gdy zaszłam z Kamilem to był 18 dc wiec cykl miałby 32 dni. A po Kamilu miałam cyste i okres dopiero po luteinie. To jest drugi cykl po porodzie. Wydaje mi się że jeśli owulacja była to dzien po stosunku bo wtedy zaczęłam mieć dużo wodnistego sluzu, dzień wczensiej było mało i gesty, ale nigdy nie badałam więc nie mam porównania. Jedyne co zauważyłam to i teraz i z Kamilem miałam zero sluzu na początku, tzn jest w środku bardzo gesty biały w małych ilosciach. Ale nic nie wypływa. Szyjka sie zrobiła wielka, długa, twarda, ale gąbczasta z zewnątrz, i cały czas otwarta. 

Też się martwię o ciąże zaraz po cc, ale na razie o tym nie myślę, niech się w końcu wyjaśni. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...