Skocz do zawartości
Forum

Zakreskowane - wątek dla staraczek, którym się udało


pena89

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny.
U nas był sajgon z małym, wyglądało na brzuszek, refluks, bo cofalo aż się dlawil, bakow dużo puszczal no i płakał i się złościl i nie mógł spać, a dr ciagle utrzymuje że Kamil to nie Filip i jest na pewno inny, najpierw jadł gastrotuss, potem vivomixx, espumisan, po wszystkim było gorzej niż bez, zapisała debridat. Ale wczoraj wpadłam na pomysł ze może jednak Kamil to Filip i na próbę dałam 1/4 tabletki magne b6, Filipek suplementu od czasu noworodkowego do dziś, bez niego nie śpi i nie panuje nad sobą, neurolog mu zapisała po zbadaniu. No i jak dałam ten magnez to dziecko mi się naprawiło, tylko śpi, a jak nie śpi to leży spokojnie na pleckach, na brzuszku, rozgląda się, no aniołek mi wrócił. Co najlepsze nie puszcza bakow i nie ma refluksu, nic mu nie cofa. Takze uff okazało sie że bracia są podobni do siebie ;)
Co do prezentów to jak nie miałam pomysłu i zaczęłam szukać czytac pytać to teraz mam aż nadto pomysłów. Zamowilam Filipkowi kilka książeczek, zawsze czytamy na dobranoc opowiadania, i sama mam już trochę dość co dzień to samo hihi i klocki drewniane z na drukowany i oknami daszkami, w zestawie jest plan miasta i samochody oraz drzewa, widc można fajnie budować, bawiliśmy się dziś kilka godzin, nie wiem kto lepiej czy ja czy młody :D

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

No to prawda, wyszło na moje bo mówiłam że nic go nie boli i nawet mąż na mnie skoczył że boli go brzuch bo się wygina. A jak dostał magnez to się przestał wyginac i napinac, przestalclykac powietrze i przestał boleć brzuch. Za to wczoraj po południu dałam mu za dużo mleka i troszkę go brzuch bolał i z dwie godziny nie mógł zasnąć, a dziś zrobiłam dokładnie to samo bo sobie poje przed snemctovdluzejcpospi, w efekcie od 2 godzin nie śpi prawie wcale i pewnie jak wczoraj padnie o 20. Takze brawo ja i moje pomysły :/
A ta moja dr to jest naprawdę fajna babka i taki lekarz z powołania. W sumie jedyny ktory mi wierzył gdy mówiłam o problemach Filipka. Inni twierdzili że to niemożliwe albo ze histeryzuje. I zawsze starała się pomóc mimo że jego problemy wykraczają poza wiedzę lekarza ogólnego. No i z Kamilem niby trochę racji miała że to inny człowiek. Ale jednak z tych samych rodziców powstał więc w jakimś stopniu podobny.
A moi oboje w brzuchu non stop spali, potrafili kilka dobrych godzin się nie poruszyć aż detektorem sprawdzałam czy wszystko ok, poza brzuchem tez by tylko spali, choć oboje maja lekki sen i potrzebują ciszy i spokoju.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

A to moja córeczka od urodzenia śpi przy muzyce bo w szpitalu mieliśmy tv i puszczalam eske żeby czas umilić i w domu też lubi jak coś gra w tle. Wtedy jej się dobrze spi. Ja też lubię przy radiu spać:-) Dzieki temu nie musi mieć ciszy i można sobie w domu ogarnąć w tym czasie dużo.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

pena to tak jak i u nas. Radio gra cały dzień. Tylko na noc wyłączam. Jakoś tak mi się ubzduralo że jak na koc wyłącze to będzie rozróżniać noc od dnia. I tak jest.
DO tej pory nie ma różnicy czy jest głośno czy cicho. Jak jest zmęczona to zaśnie. Teraz już łatwiej wiadomo. Kładzie się i śpi. Kiedyś trzeba było się z nią położyć, pogadać albo ppspiewac czy poopowiadac coś.
Dziasiaj np bawiła się w dzień i my coś tam się smialismy to żartowała że wyprowadza się do kuchni bo nie. Ma. W pokoju spokoju :D potem wróciła położyła się na Łóżku przykryla i zasnęła. A my dalej gadaliśmy i oglądaliśmy tv. Taki leniwy dzień dzisiaj. No i. Ona tak spała 2h. A rzadko jej się zdarza już w dzień zasnął. Obawiałem się że coś ja zaczyna brać znowu ale nie miała i nie ma gorączki ani żadnych innych objawów.

Mnie się coś spać nie chce. Może dlatego że i córką. Jeszcze nie śpiąca przez tą drzemke. Ale już sie plozylysmy o gadamy. Może zaśnie.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

czarna gratuluje zdrowo rosnącej dzidzi. Zleciał czas jak szalony. U nas na marcowkach też ciągle wspominamy że dopiero co testy robilysmy i bety. A już się glowimy która pierwsza urodzi. :D

Ja jutro na badania idę. W środę wizyta.
Dostałam na otok antybiotyk. U dentystki mojej córki. :D bo moja jest w szpitalu. :D

Dobrej nocki.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny:)
Byłam dziś na wizycie, dziewuszka sobie zdrowo rośnie, wszystkie pomiary prawidłowe, waży 370 g, więc jestem bardzo zadowolona:) jutro u mnie stuknie połowa ciąży, sama się zastanawiam kiedy to zleciało, a teraz pewnie będzie jeszcze szybciej:)
Czarna gratuluję, piękna dzidzia:) ciekawe czy chłopczyk czy dziewczynka, ale na razie najważniejsze, że zdrowe:)
Magalena to trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę:) nawet u nas na kwietniówkach ostatnio się już zastanawiałyśmy, na którą pierwsza wypadnie:) po nowym roku to już będzie ostatnia prosta:)
Anella bidulko, Tobie już niedługo zostało. A jak się czujesz? Daje się we znaki dalej to spojenie?
Madziak super, że udało Ci się pomóc Kamilkowi:) mam nadzieję, że teraz już będzie dobrze.

monthly_2019_11/zakreskowane-watek-dla-staraczek-ktorym-sie-udalo_80607.jpg

Odnośnik do komentarza

teska zgadza się. Czas leci nieubłaganie. U was już połowa. Szok. Dziewuszka śliczna. Jakieś imię już dogadane?
Dzisiaj badania robiłam to wyniki super. No oprócz dimerow ale cieszę się bo nie wzrosły przez miesiąc. :D

Zdrówka dla was wszystkich życzę.
Anella teraz święta to szybko czas zleci. Mi ten listopad to tak zleciał że szok.
A no i mam taką skleroza że pamiętała że wizytę mam jutro ale na którą to zabij a nie wiem. Dobrze ze mamy czasy telefonów. :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Czarna, Teska super że maluchy zdrowo rosną. Czarna to czekamy na wiadomości co do płci, może w końcu się pokaże, choć ponoć jak długo nic nie widać to raczej dziewczyna. U mnie u obu w 13 tc było widać siurki wiec nie pozostawili złudzeń ;)
A u nas zdarzył się wypadek. Filipek wczoraj złamał rękę :( podczas lezakowania wypadł mu smoczek z łóżeczka i zamiast zwiaz drugi lub mnie zawołać to przeszedł góra nad szczebelkami i spadł na rączkę, bolał go nadgarstek ale nie spuchl ani nic, jak nie ruszał to nie bolało, zadzwoniłam do dr do przychodni czy jechsc przeswietlic czy nie skoro nie marudzi za bardzo, Kazała jechac no i się okazało że kość złamana, bez przesunięcia na szczęście, mamy gips na dwa tygodnie. Ale Filipek dzielnie to wszystko znosi i bez żadnych leków mówi że go nie boli.
Za to Kamil dziś cały dzie nie spał bo go kiła gniotla, w końcu zaczął płakać nawet na rękach i dałam czopek to wyskoczyła jak z procy i zaraz potem padł do spania.
A ja po tych dwóch dniach to już ledwo zipie sama z moją dwójką.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Madziak o jejku współczuję Ci ciężkich dni. Za to jaki dzielny ten twój starszak. Podziwiam. Życzę szybkiego zrostu i oby nic nie bolało.

Ja jak zwykle już się stresuję wizyta dnia następnego. Ale u mnie to norma.
A jestem tak śpiąca że do posta podchodze 3 raz :D
Ale o 21 antybiotyk i dopiero mogę padać.

Dobrej nocki.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Madziak biedny Filipek. Zdrówka dla niego :*
Magdalena będzie dobrze na pewno. Daj znać po wizycie. Myślałam że mi zleci trochę do świąt ale czas ze mnie kpi poprostu i jeszcze bardziej się ciągnie
Teska super że dzidzia pięknie rośnie ;) co do spojenia to niestety coraz gorzej, ale liczyłam się z tym. Ostatnio miałam już załamanie nerwowe i coraz częściej zdarza mi się ryczeć jak nikt nie patrzy, ale wytrzymam jakoś. Czego się nie robi dla dziecka

Michaś 25.02.2018r. ❤️
Aniołek 29.11.2018 6/10tc

https://www.suwaczek.pl/cache/b267dc89b2.png<</li>a>
Odnośnik do komentarza

MadziaK

Ojjj biedny synuś :(
Dziwne, że nie słuchała tą ręką bo przeważnie puchnie. Ale to może nawet dobrze! Zdrówka dla Synka!
My wczoraj byliśmy u tego kardiologa sprawdzić te szmery nad serduszkiem Piotrusia. No i niewinny szmer!! Wady serduszka nie ma uff. Wczoraj jak powiedziała lekarka że niema wady serduszka ani nic nie pokojacego to aż mi łezka szczęścia spłynęła :)) :D
I jak będzie miał tak 4 latka to przyjść na kontrolę i zrobi echo i ekg kontrolne czy wszystko dobrze :))

I teraz Piotruś w nocy ino raz mleko pije 8 w ciągu dnia nie pije... więc nie Wiem co to było wtedy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza

U mnie wizyta spoko. Chociaż nie zaspokoilam się widokiem córki bo coś z usg się działo. I nic nie mógł zrobić. No ale na następnej wizycie będzie wyrazniejsze :D poza tym szyjka długa i zamknięta. Tętno zbadał i jest git. No i mam odstawić żelazo na jakiś czas. Bo jest w normie ale tej niskiej bardziej.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

anella proszę o radę. Tzn o opisanie swoich objawów rozejscie spojenja. Chyba i mnie to dotyczy. Wczoraj wizyta a wieczorem ból. Jak z auta wysiadam to nie mogę szeroko nóg rozłożyć. Jakoś krocze czy to spojenie wlasnje mi promieniuje. W niektórych przypadkach to aż mnie te kości miednicy bolą i biodra.
A o swobodnym pprzekrecenku się z boku na bok czy nawet na plecy może zapomnieć. Oczywiście ból nasila się przy chodzeniu. A i po nocy nic mi nie było. Jak tylko pojechałam po córkę do przedszkola tak znowu się zaczęło. Jak siedzę albo prowadzę auto to nic mi nie dolega.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Magdalena boli przy podnoszeniu jednej nogi, przy przewracaniu z boku na bok, i jak się ucisnie na spojenie to boli. Tak jest na poczatku, teraz mnie boli przy każdym ruchu a jak nie mam pasa założonego to muszę się podtrzymywać ścian jak idę, jak kaleką dosłownie. Na wizycie u lekarza mu powiedz i niech Ci USG spojenia zrobi. Jak będzie ponad 5mm to już rozejście się zaczyna robić. A powyżej 10mm już jest typowe rozejście spojenia

Michaś 25.02.2018r. ❤️
Aniołek 29.11.2018 6/10tc

https://www.suwaczek.pl/cache/b267dc89b2.png<</li>a>
Odnośnik do komentarza

anella dziękuję za wskazówki. Niestety to co opisujesz to i u mnie się pojawiło. Nagle. Szlag by to trafił bo byłam w środę u gin. Nic mi nie dolegalo a wróciłam j wieczorem mnie złapało ale pomyślałam że pewnie za dużo chodziłam trzeba odpocząć. I właśnie znajoma na forum napisała o tym że to może to. No szok jak to może z dnia na dzień złapać.
Jak po nocy to nic nie dolega. Jak poleze to też mniej. No jedyne co to jak dotykam to nie boli.
Zobaczymy jak będzie coraz bardziej bolało to będę miała nie planowana wizytę. A takto do 18grudnia dam radę.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...