Skocz do zawartości
Forum

Prężenia


Rekomendowane odpowiedzi

Moja mała ma 6 tygodni. Dostała po pobycie w szpitalu skierowanie na rehabilitację ruchową, na której już byłam. Zaleceono mi ćwiczenia: przekładania na boczki z uniesinymi zgiętymi nóżkami by główka podążała za bioderkami, dociąganie barku w stronę bioderka w dół (na boczku) by leciutko się główka podnosiła. Moje pytanie brzmi: czy to wystarczy ??
Muszę przyznać że mała dosyć długo potrafi mieć uniesioną główkę i swobodnie ją przekłada na jeden i na drugi boczek... niepokoją mnie jednak przeprosty nóżek. Prostuje je i długo przytrzymuje napinając mocno. Niepokoi mnie również jak podczas karmienia na leżąco (na boczku) robi mostki w tył (odchyla mocno główkę w tył i nie chce leżeć prosto często wtedy puszcza pierś i oczywiście mocno się denerwuje). Czy te ćwiczenia pomogą ( wystarczą ? ) na te odchylenia?? Ona jest strasznie napięta (zaciśniętę rączki, przyspieszony oddech - jak po biegu <- co jakiś czas).
Proszę o opinię

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26909.png

Odnośnik do komentarza

Maget! Ćwiczenia, które Ci zaproponowano, są wystarczające dla dziecka w wieku Twojej córci. Bardzo ważna jest też prawidłowa pielęgnacja dziecka i na to należy zwrócić szczególną uwagę. Co do przeprostów nóżek, to gdy dziecko leży na pleckach, spróbuj podkładać pod bioderka coś, co będzie nieco w górę podnosiło miednicę (zwinięty ręcznik, nieduży kocyk), tak, aby nie leżała zupełnie na podłożu. Powinno to wymusić zgięcie nóżek (choć troszkę) i ułatwić dziecku przyciąganie nóżek do brzuszka i swobodne kopanie nimi. A podczas karmienia staraj się, aby córeczka była w odpowiedniej pozycji, t.j. ze zgiętymi nóżkami (kolanka do brzuszka), główkę przed odchylaniem zabezpieczaj tak, aby broda skierowana była do mostka (ale staraj się nie dotykać karku, rękę kładzie się na czubku główki kierując ją nieco w dół – główkę, nie rękę :) ), a rączki mają być wyprowadzone do przodu – nie „uciekają” na boki. Mam nadzieję, że napięcia wkrótce ustąpią, bo nie są one najlepsze dla dziecka. Wszystkiego dobrego. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...