Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martita5433

Hej Befff! Czyli miałaś już to szczęście słyszeć serduszko dzidzi :)

Anna888 niby mogę, ale też trzeba z dzień poczekać zanim przyjmie :) cóż zobaczę wieczorem jak będzie nadal to SOR :)

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 88

mimi ja się urodziłam 2 stycznia. prezenty zawsze były świąteczno urodzinowe. no zaraz na początku roku już jestem o rok starsza. nie mogę powiedzieć że rocznikowo mam 31 lat ale w sumie jeszcze 30.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Czytam Was od niedzieli, kilka razy zabierałam się żeby dołączyć ale jakoś to odkładałam. Myślałam, że może po wizycie u ginekologa napiszę, gdy się dowiem, że wszystko ok. Pierwszą ciążę poroniłam dwa temu. Ta jest druga, 7 tydzień. Z kalkulatora wychodzi mi, że jeśli będzie wszystko prawidłowo, to dzieciątko przyjdzie na świat w połowie stycznia.
Miło mi Was poznać ;)

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam w końcu dopisać- wizytę u ginekologa mam jutro- ale już jednak nie mogłam wytrzymać i napisałam; bardzo się boję, że zamiast bicia serduszka, okaże się, że jednak ciąża się zatrzymała, tak jak poprzednio. Dobrze się czuję, mdłości miałam przez dwa dni, bolą mnie jedynie piersi i brzuch. Czasami to tak się boję, że objawów jakoś specjalnie brak, że specjalnie dotykam biustu żeby się upewnić, że boli- jak jakaś masochistka ;)

Odnośnik do komentarza

Papierosów nigdy nie paliłam, kawę teraz od czasu do czasu (czytałam, że dwie filiżanki dziennie z mlekiem można, ale jeśli nie mam specjalnie mocno ochoty to jej nie piję), co do alkoholu to w ciąży również go nie piję.

Odnośnik do komentarza

Enkre myśl pozytywnie. Ja też mam jutro wizytę, tego samego się boję i z tych samych powodów..serduszko już było widok cudowny, ale każdy dzień jest znakiem zapytania czy maleństwo daje radę.

Martita. Jeśli dobrze wyliczone to musi być. Teoretycznie do 6 tyg i 1 dnia serce bowinno podjąć akcję o ile owulacja nie była później i wiek zarodka jest jednak inny, więc najlepiej patrzeć na crl - przy 6mm zarodka powinno być już serce.

Odnośnik do komentarza

Witam nowe koleżanki!

Ledwo schody pomalowałam i już tyle stron do czytania od 4 rano!

xxWikixx nie odchodź kobieto:) Jesteś nieodłącznym elementem tego forum. Zobacz, ja nie odeszłam od was mimo że straciłam ciążę w niedzielę i teoretycznie nie powinno mnie tu być a jestem. Zostań.

Staram się nie myśleć o stracie i szybko odsuwam wszelkie myśli ale zdarza mi się zastanowić czy to była by dziewczynka czy chłopiec:(? Już na lodówce wisiała kartka z wybranymi imionami, które gdzieś wpadły mi w ucho. Wyrzuciłam ja wczoraj:(

A co do kupowania rzeczy przesąd mówi że nie powinno się nic kupować do 6mca. Tak mówiła moja babcia i jej mama itd. To ponoć pecha przynosi. Ja nigdy nic nie kupowałam a teraz mnie pokusiło i kupiłam śpiochy... I leżą teraz i smucą...

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś
19.05.2019 - Aniołek:( (8 tc)

f2w3s65gtu09goaw.png

Odnośnik do komentarza

Martita jedni lekarze sluchaja od 10 tc inni wcale, bo są przeciwni.
Podobno do ok 8tc , gdy ma miejsce organogeneza absolutnie nie wolno.
Po prostu jest zbyt mało badan na temat i na wszelki wypadek wielu nie slucha tylko obrazuje.
Podobnie jest z detektorami tetna plodu jest to znak zapytania, jeszcze zalezy czy ktos czyta instrukcję.

Odnośnik do komentarza

A co do używek pić nie piję nic praktycznie i nigdy nie paliłam ani mąż.
Nie mówię co dobre co złe, nie osądzam. Staram się prowadzić w miarę zdrowy tryb życia a zwłaszcza w ciazy.

Powiem wam tylko jako ciekawostkę że kiedy byłam w szkole średniej jedna z dziewczyn zaszła w ciążę. Okazało się że ciąża bliźniacza a to nałogowa palaczka była. Lekarz jej powiedział wtedy że jak tyle paliła dziennie to lepiej niech pali tylko mniej bo takie nagłe porzucenie nałogu może być gorsze. Coś w stylu tego co ktoś wspomniał że lekarz kazał wypić pół szklanki piwa. Nie wiem czy to prawda czy szarlataństwo to co mówią czasem lekarze bo oni różne rzeczy mówią jak widać...

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś
19.05.2019 - Aniołek:( (8 tc)

f2w3s65gtu09goaw.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za przyjęcie.
Dziś 7t5d. Serduszka jeszcze nie słyszałam. Jutro idę na wizytę i jestem pełna obaw. W grudniu stracilam ciążę ( w 8 tygodniu maluszek przestał się rozwijac) więc pewnie rozumiecie ten strach. To moja 3 ciąża. Mam też 3 letnia córeczkę. Pierwsza ciąża książkową A za drugim razem takie zaskoczenie. Byle do jutra i mam nadzieję że zobaczę serduszko jak dzwon ;)
A czuje się kiepsko, mdłości prawie cały czas, nie umiem nic ugotować bo wszystko śmierdzi. Straciłam już dwa kilo bo mało co jem.

Odnośnik do komentarza
Gość Martita5433

Tak mi sie przypomniało, że moja znajoma poronila, bo rzucila palenie. Wiem brzmi idiotycznie. Następna ciąże paliła tylko trochę mniej donosiła do końca. Zdrowy chłopak :)
I tez lekarz nie kazał jej rzucać tylko mocno ograniczać :)
Ale ona też była mega palaczką :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...