Skocz do zawartości
Forum

Moje Dziecko Idzie Do Przedszkola


Anulka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie, moja młoda jest od trzech tygodni w przedszkolu. Byłam przerażona tym faktrm, ale dostałam ofertę pracy i musiałam podjąć w tym kierunku jakieś konkretne kroki, żeby zanim zacznę pracę wiedzieć na czym stoję no i jak młoda w przedszkolu. Nie wiem jakim cudem udało mi się ją w środku roku wcisnąć do grupy i to jeszcze do przedszkola najlepiej rekomendowanego, i dziewczyny powiem Wam, że najlepiej to porozmawiać chyba z samymi mamaami dzieci chodzących do przedszkola. W sumie to chyba każda matka będzie chwaliła przedszkole do którego chodzi dziecko, więc nie wiem jak bardzo miarodajna będzie ta ocena, jednak ja nie słyszałam złych opinii na temat tego do którego wysłałam małą, ale wydaje mi się że zdania wszędzie będą podzielone, jednym będzie pasowało innym znowu nie. Zazwyczaj to nie pasuje tym ludziom którzy najmniej wiedzą o tym przedszkolu. Młoda poszła i od pierwszego dnia nawet raz nie zapłakała (odpukać) ślicznie je(podobno) śpi i wszystko jest w jak najlepszym porządku, pochodziła tydzień i oczywiście złapała jakieś przeziębienie, więc tydzień była w domu i poszła znów. Jutro mam zamiar ją szczepić na meningokoki.

Odnośnie samodzielności to chyba zależy od przedszkola i od dogadania się z dyrekcją, bo przecież nie wszystkie maluchy są tak samodzielne. Akurat moja młoda w przedszkolu nie używa pieluch w ogóle, ale jeść sama nie potrafiła, to znaczy potrafiła,a le ilości jakie zjadała były minimalne. Teraz je ju z wszystko sama.

http://img239.imageshack.us/img239/4638/obraz0107438815qo3.jpghttp://bejbej.pl/suwaczek/12265.png

Odnośnik do komentarza
Gość mrs_szaya

ja ze swojego doświadczenia moge polecic przedszkole na Jelonkach
Zespół Szkolno Przedszkolny nr 2 z oddzialami integracyjnymi
Jest tam przedszkole i szkola podstawowa
ladny plac zabaw i wielkie nowoczesne boisko fundnięte przez gmine ;)
panie bardzo miłe
a oplaty byly rozsądne
wszyscy specjalisci o ktorych pisala MamaKarolka na miejscu
Zwykla Gimnastyka i Korektywa byly prowadzone przez pana rehabilitanta
Duzo fajnych sprzętow do cwiczen ,
nie tylko znane nam krązki i woreczki z grochem
Ciekawe wycieczki, teatrzyki i zabawy
Naprawe polecam
Teraz Kuba idzie tam do szkoly podstawowej od wrzesnia
A jeśli szczescie dopisze za 2 lata Xawek napewno pojdzie tam do przedszkola ;)

stronka zespołu - szkoły
Strona pierwsza
stronka przedszkola - skromna ale jest plan dnia i kilka zdjęć
Witamy w przedszkolu 345

Odnośnik do komentarza

Dla mnie ta rekrutacja to MASAKRA. Moja Julka jest z listopada więc wiadomo że odrazu idziemy na listę rezerwową. Na 16 miejsc w naszych dwóch okolicznych przedszkolach jest 300 zgłoszeń. Ciekawi mnie bardzo w jaki sposób zrobią selekcję - chyba będą losować hehe.
Chciałam zapisać ją do prywatnego ale tam też już 200 dzieci czeka w kolejce.
Młodszą muszę umieścić w żłobku ale też nie ma miejsc.
A babcia woli pracować niż siedzieć z wnuczkami.
Na opiekunkę nas nie stać.
dla mnie to wszystko jest chore...

Odnośnik do komentarza
Gość mrs_szaya

o matko no to faktycznie masz niełatwo
Ja poki co Kube wysylam do szkoly wiec nie mam problemu z miejscem bo przyjac muszą
A Xawek to jeszcze 2 lata zanim do przedszkola pojdzie bo poki co mam platny wychowawczy wiec nie planuje z neigo rezygnowac. Myslalam zeby isc do pracy, ale zadnej rewelacyjnej nei dostane a pojsc na caly dzien, nie widziec dziecka itp tyulko po to zeby zarobic na opiekunke to sie kompletnie nie kalkuluje finansowo. No i jak mam w sumie nie zarabiac, to juz wole tak samo "nie zarabiac" a siedziec z malym i sie bawic. Jemu to tylko na zdrowie wyjdzie
wspolczuje wam tych problemow :/

Odnośnik do komentarza

to i ja do mam przyszłych przedszkolaków dołączę
dziś złożyliśmy kartę (no spóźnienie 2 dni ale przyjeli)

też wiecej zgłoszeń niż miejsc ale nie aż tyle co u was ...

na szczęście mam "chody" i najprawdopodobniej Oskar się dostanie.
Dziś nie chciał wyjść z sali rano :)

Mam go przyprowadzać jak się cieplej zrobi to 1-2 razy w tygodniu na 1-2 godzinki aby się przyzwyczajał :) i sierpien tez będzie chodził :)

Starszy Domik też tam chodził :)

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Kurcze z tą rekrutacja to paranoja.

U nas tez wiecejd zieci niz miejsc.Znajomości nie mam i pozostaje mi czekac do maja na wywieszenie listy.
Zapisłam Bartka do dwóch przedszkoli..w jednym przyjmą tylko 5osób bo grupa dwulatków przechodzi, a w drugim niby większe szanse bo mogą stworzyc dodatkową grupę 3latków..ale i tam bardzo dużo dzieciaków na jedno miejsce.

Czekam cierpliwie na liste

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...