Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewa Młoda Mama

Soki w diecie dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa Młoda Mama

Hej wszystkim,

Chcę się spytać czy dajecie Waszym dzieciom soki do picia.
W szkole dużo dzieci przynosi z domu soki typu Kubuś i Leon przez co moja pociecha ma na nie ochotę. Nie jestem zwolenniczką soków, wolę nauczyć małego zdrowych nawyków od najmłodszych lat. Czy może przesadzam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KingaSzoltysik

Soki przecież są w porządku ;) Oczywiście może nie codziennie, ale np tak 2-3 razyw tygodniu jak najbardziej ;) Normalnie dzieciom daję wode mineralną. Ale daję też sok i jak daję to 100% z [reklama usunięta] - daję pomarańczowy, bo to jest ich ulubiony sok, zresztą mój i męża też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewa Młoda Mama, dostają te soki codziennie?
Ja bym nie miała nic przeciwko temu, jeśli tylko skład jest ok.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzenka_89

Według nowej piramidy szklanka soku jest wskazana w diecie dziecka, ja swoim daję np. Kubusia 100% skład?: woda i owoce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina Tuora

U mnie dziecko nie dostaje soku codziennie. Głównie dostaje wodę. Zawsze rano po przebudzeniu dostaje małą szklankę wody do wypicia. Sok to jak już daje to w ciągu dnia, np z Tymbarka sok pomarańczowy ten 100% albo 100% jabłko. Ale to zależy na co u mnie dziewczyny mają ochotę. Wieczorem daję herbatę albo taką lekką z cytryną albo lekka rumiankową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najbardziej, ale nie zadne kubusie czy leonki, tylko soki bez dodatku cukru, najlepiej nie z koncentratu. Sam robie raz w tygodniu z corka sok z wyciskarki, np. jablko+grudzka+marchew+pomarancza. Pije chetnie, a przy okazji jest zabawa mycia owocow, potem wrzucania do wyciskarki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...