Skocz do zawartości
Forum

Konto firmowe w banku


Gość Slowmine

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny postanowiłam spełnić swoje marzenie i otworzyc własną firmę.... Mam jednak problem w jakim banku warto jest założyć konto, bo przecież musze mieć konto firmowe. Doradzicie jaki bank ma najlepsze oferty w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobre konto firmowe ma nest bank. Prowadzenie konta jest darmowe, darmowe są przelewy, darmowa jest również karta do konta oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Gorzej z wpłacaniem gotówki – obecnie nie ma możliwości wykonania takiej operacji za darmo.
Najlepiej jeśli po prostu zerkniesz sobie na to porównanie:
https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-firmowych/

Na stronie jest dobre porównanie kont firmowych jakie oferują poszczególne banki.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę to jest bardzo indywidualna sprawa. Najlepszą ofertę wybierzesz jak spiszesz sobie co będziesz za pośrednictwem tego konta robić:
- czy tylko przelewu do ZUS i US?
- czy i ile przelewów do innych banków?
- ile transakcji kartą firmową?
- czy potrzebujesz terminala mobilnego bo będziesz przyjmować płatności kartą od swoich klientów
- czy potrzebujesz przelewów natychmiastowych typu Elixir ?
- czy będziesz wypłacać pieniądze w bankomatach i w innych krajach

To pytania na które ja musiałam sobie odpowiedzieć gdy startowałam ze swoją firmą, chociaż na początku nie planowałam mieć terminala, z czasem zaczęłam dojeżdżać do klientów i okazało się, że jednak by się przydał.
Ja też chciałam mieć wszystkie swoje finanse w jednym miejscu: konto osobiste i konto oszczędnościowe i bardzo zależało mi na dobrej, bezawaryjnej apliakcji mobilnej (kiedyś inny bank uwięził mi wszystkie środki na 2 dni, gdy byłam zagranicą, nawet za obiad nie miałam jak zapłacić).

Mnie z analizy tego co jest na rynku wszyszło bardzo korzystnie konto firmowe Godne Polecenia w Santander Bank (ten który się połączył z BZWBK). Wszystkie rzeczy o których wspomniałam wyżej są za 0zł przez 2 lata od założenia konta + 10 darmowych przelewów natychmiastowowych Bluecash i darmowe przelewy Elixir w Polsce. Dodatkowo premia (w sensie robisz więcej przelewów niż tylko do ZUS i US oraz płacisz kartą) 3300 zł premii rocznie (tyle bank sumarycznie może Ci zwrocić za aktywność). Bardzo polecam, bo na 2 lata nie zdarzyły mi się jakieś problemy.

Tylko UWAGA, te warunki dotyczą promocji, nie jest to regularna oferta na konto firmowe. Warto sie czaić, czekać na takie okazje. No i konto w promocji można założyć tylko przez dedykowaną stronę internetową (do wyszukania w google)

Odnośnik do komentarza

Wybierając bank, w którym otworzysz konto, warto też zerknąć na godziny księgowania przelewów (o tym, ile idzie przelew bankowy przeczytasz na https://techtech.pl/jak-ksieguje-sie-przelewy-w-bankach-od-czego-zalezy-o-ktorej-dojdzie-przelew/ ) Wbrew pozorom to bardzo istotna kwestia, o której wiele osób zapomina, a później marudzi, że musi długo czekać na przelew z jednego konta na drugie.

Odnośnik do komentarza

Ja założyłam właśnie mBank (mam jeszcze Santander, z którego będę rezygnować)

Dwa lata prowadzenia konta za free + bramka do płatności online z prowizja 0.8% (normalnie jest ok 2-2,5%) mnie przekonało .

Nie wiem czy wiecie, ale nowe firmy mają również mozliwość uzyskania terminalu płatniczego do płatności bezgotówkowych za darmo:

https://polskabezgotowkowa.pl/

Warto zorientować się na stronie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...