Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam że bardzo się bałam tej wizyty, po ostatnich snach o poronieniu i tych bólach które miałam, obawiałam się najgorszego. Na szczęście wszystko ok, szyjka zamknięta, nie wiadomo skąd te skurcze, jakby się powtórzyły mam brać tylko magnez. Maluch ma 7 cm i 67 g. Wszystkie normy z usg wyszły ok, nosek jest i przeziernosc też w normie niby ( nie wiem czy to to ale na zdjęciu mam zaznaczony kark i pisze NT 1,02). Trochę zwolnił że wzrostem bo z usg wychodzi 13t3 czyli 4 dni do przodu w stosunku do OM, a było 8 dni. Cały czas podskakiwal i ciężko było pomierzyc ale się udało. Wyglądało jakby miał czkawke. Ale nie zapytałam czy na tym etapie to już możliwe.

Odnośnik do komentarza

Przyznam że bardzo się bałam tej wizyty, po ostatnich snach o poronieniu i tych bólach które miałam, obawiałam się najgorszego. Na szczęście wszystko ok, szyjka zamknięta, nie wiadomo skąd te skurcze, jakby się powtórzyły mam brać tylko magnez. Maluch ma 7 cm i 67 g. Wszystkie normy z usg wyszły ok, nosek jest i przeziernosc też w normie niby ( nie wiem czy to to ale na zdjęciu mam zaznaczony kark i pisze NT 1,02). Trochę zwolnił że wzrostem bo z usg wychodzi 13t3 czyli 4 dni do przodu w stosunku do OM, a było 8 dni. Cały czas podskakiwal i ciężko było pomierzyc ale się udało. Wyglądało jakby miał czkawke. Ale nie zapytałam czy na tym etapie to już możliwe.

Odnośnik do komentarza

No powiem Ci Cobra, że jak sobie pomyśle że już wchodzę pomału w II trymestr, dziś zaczynam 14 tydzień to nie wiem kiedy to zleciało. Te 3 miesiące pierwsze były mega ciężkie, do tego załapałam jakieś przeziębienie i jeszcze słabiej się czuję. Od wczoraj kaszle i nos zatkany. Przez te tygodnie jakoś bałam się przywiązywać do tego że we mnie jest mały człowiek, zupełnie jak w pierwszej straconej ciąży, co mnie jeszcze bardziej przerazilo. Wogole nie umiem cieszyć się ta ciąża. Ale kiedy wczoraj zobaczyłam obraz na usg w 3d to to zupełnie inaczej niż na zwykłym. Tu naprawdę widzisz małego człowieka. Już nie mogę się doczekać ruchów i polowkowego.

Odnośnik do komentarza

I nie chodzi o to że nie cieszyłam się z dziecka, tylko jakoś tak bardzo bałam się że może coś się stać, tym bardziej jak ma się świadomość jak często serduszko staje w tych pierwszych tygodniach. Ale już złych wiadomości limit wyczerpany u teraz będą same dobre, prawda dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

I uciekło mi trzy czwarte posta... Eh...

Ja też byłam dziś u lekarza moje maleństwo ma 6,1cm i z USG termin na 1.08 ale za każdym razem wychodzi inaczej.

Zakochana nasze maluchy mogą podać sobie rączki bo mój dziś też wyglądał jakby miał czkawke i kopal nieźle... Aż Pan Doktor się denerwowal że nie może nic znierzyc ani za Nim nadążyć. Pytałam czy takie mocne ruchy to normalne powiedział że nie spotkał się jeszcze z tym żeby dziecko mogło być zbyt ruchliwe albo żeby to mogło o czymś świadczyć więc taki ich urok.

Odnośnik do komentarza

Wybacz Night, ale zanim wróciłam do domu i odebralismy małą od babci było już bardzo późno, a przez to przeziębienie poszłam spać od razu.
Ja też najpierw myślałam że to doktor tak źle przykłada i źle widać, a on mówi że nie może to uchwycić bo taki rozbrykany. Ale nie wiem czy to rzeczywiście czkawką, na tym etapie może już być? Córka ja tam etapie to grzecznie leżała i ssala kciuka jak doktor badal. Mam takie piękne zdjęcie z tym kciukiem i widać na nim ja cała z rączkami i nogami. A ten rozrabiakia nie pozwolił sobie zrobić takiego fajnego zdjęcia. Tylko mam poszczególne części bo jak cały to taki rozmazany. Ale pierwszy raz mam zdjęcie 3d i na nim już lepiej widać to w całości. Tylko nóżek tak nie bardzo, chyba tak podwinal. Ale doktor mówił że są więc nie będę analizować póki co.
Super że u ciebie też pomyslna wizyta :)

Odnośnik do komentarza

"W pęcherzu płodowym maleństwo wciąż ma dużo miejsca. I korzysta z tego: fika koziołki, garbi się i prostuje, wymachuje rękami i nogami. Te ćwiczenia rozwijają układ nerwowy, wzmacniają mięśnie" taki opis znalazłam dla 14 tg ciąży, więc nasze brzdące gimnastykę sobie robiły :)

Odnośnik do komentarza

Jak tam dziewczyny u Was samopoczucia ? Moje objawy ciążowe ustały choć i tak szczerze za bardzo ich nie miałam. Najbardziej bolące piersi,ból brzucha i teraz niskie ciśnienie mam jedynie. Ogólnie naprawde czuje się swietnie i każdej przyszłej mamie tego życzę :) wlasnie czekam na mojego partnera z obiadkiem i cały czas myśle o moim dziecku.Powoli kończy się 13 tydzień już :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, to moja pierwsza ciąża, czytam Wasz każdy post.. martwię się trochę, bo moja ostatnia wizyta była 4 stycznia, a teraz mam na 5 lutego i będę w 12 tygodniu, a mój ginekolog nic nie mówi o żadnych badaniach prenatalnych. Czy każda z nas musi mieć te badania zrobione? U nas w rodzinie nie ma żadnych chorób genetycznych i mam 26 lat. Jak wygląda to badanie? Chciałabym też już dopatrzec się płci...

Odnośnik do komentarza

Ja też byłam dzisiaj na usg. Badania wyszly super. Teraz czekam na wyniki skorygowania z pappa. Pomarańczka92 te badania są zalecane, a refundowane od 35 roku życia (bo w tym wieku ryzyko chorób genetycznych jest już znacznie większe). Ja robiłam usg genetyczne prywatnie mam 26 lat , robilam u innego lekarza niż prowadzący, ale prowadzący mi o tym powiedział. Może spytaj swojego lekarza o to badanie czy robi albo czy kogos poleca, najlepiej żeby wyrobić przed 14 tc.

Odnośnik do komentarza

Pomarańczka92 na usg genetycznym jest dodatkowo oceniana kość nosa, przeziernisc karkowa, czestosc bicia serca i CRL (czyli dlugosc dziecka) plus później obliczane w programie ryzyko plus jeszcze skorygowanie o wyniki usg i wolne bhcg i pappa. Polecam Ci poczytać posty mamaginekolog o test podwójny/badanie pappa tam masz wszystko.

Odnośnik do komentarza

pomarańczka tak jak napisała kikki - te badania nie są obowiązkowe. Ja ich nigdy nie robiłam a mam troje dzieci. Teraz dostałam skierowanie że względu na wiek i dlatego zrobię.
zakochana ja bardzo wyczekuje, aż minie ten cholerny 12,13 tydzień. A tu dopiero 9 :(
Też boję się cieszyć. We wtorek druga wizyta a wiadomo, że właśnie wtedy najczęściej serduszko gaśnie.
Bardzo się boję. Po stracie już chyba zawsze tak jest. Wierzę, że będzie dobrze. Ale jednak się boję.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Ja też chętnie przeniosłabym się do drugiego trymestru, żeby minął już ten niepokój. A teraz całkiem z innej beczki - czy korzystacie z aplikacji ciazowych na telefon? Osobiście najczęściej używam Hi Mommy która dostarcza codzienną informację od "naszego bobasa" dla mamy - miło jest tak z rana odczytać takiego newsa ;) Polecam też jej wersję dla tatusiow czyli Hi Daddy (płatna 6.99zl) mój mężu bardzo sobie chwali - codzienna, pełna humoru wiadomość od maluszka dla taty, ciągle sama podglądam te zabawne treści. Inne apki do których czasem zaglądam to preglife, sprout (świetne grafiki) oraz happy baby. A jak u Was korzystacie z takich opcji czy raczej nie bardzo, jeśli tak to co Wam się najbardziej sprawdza? Przy okazji życzę milego weekendu i czasu na chwile relaksu dla nadal pracujących w tygodniu ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Ja w poprzedniej ciąży na zatakoki stosowalam cebulę, bo tak mi ktoś doradzil i pomogło wtedy. Krążki cebuli podpiec lekko w piekarniku żeby były ciepłe i puściły sok, ale nie za gorące, potem dajesz (najlepiej jak ktos ci pomoże) cienką scierke na czolo i ukladasz ta ciepła cebulę, zawijasz scierke, żeby krążki szybko nie ostygly. Dobrze na to ubrać czapek, albo czapkę żeby to trzymało się na głowie. I tak poleżeć z 15- 20 min.
Wiem że może śmiesznie to brzmi, ale pomaga i to taki stary domowy sposób.
Ale jak jest już coś w aptece bezpiecznego dla kobiet w ciąży to pewnie nie chciało by mi się bawić juz z tą cebulą.
A na katar mi niestety woda morska nie bardzo pomaga, ale za to krople z czosnku już tak, zwłaszcza na noc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...