Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

I ja melduję się po intensywnyn weekendzie ;) byli u nas znajomi i zrobiliśmy małą objazdówkę po Bieszczadach, ale w wersji bez chodzenia po górach ;) typu jezioro Solina i okoliczne miejscowości górskie - w sumie prawie cała sobota w trasie. Pogoda była nawet ok wiec się udało ;) Wiem, że kiedyś polecałyście udział w warsztatach bezpieczny maluch (tematyka podróżowania z dzieckiem, foteliki itp.) także podsyłam linka do zapisów bo właśnie natknełam się na reklamę, że są jeszcze w najbliższym czasie w różnych miejscach. Może któraś będzie miała ochotę się wybrać z partnerem, bo to chyba dla mężczyzn intetesująca kwestia również. https://www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty Ja odebrałam wyniki krzywej cukrowej w piątek i są w porządku, więc jestem przeszczęśliwa :) Dziś muszę się w końcu zmobilizować i zamówić jakieś środki higieniczne do torby do szpitala, chyba polecałyście aptekę gemini to tam zaglądnę. Jakby któraś miała zamiar zakupić wyciskarkę wolnoobrotową to za 250 zł jest w lidlu i opcja online, jak były w sklepach to w zasadzie ich nie można było dostać... myślę, że jest dość tania, bo taki sprzęt innych marek jest dużo droższy a ja planuję robić zdrowe warzywne napoje szczególnie w tym nadchodzącym cieplejszym okresie. Ależ się rozpisałam ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Kiki od Twojego wpisu wszystko mnie swędzi... miałam cholestaze w pierwszej ciąży i obawiam się że sytuacja się powtórzy...
Sasanka to super weekend miałaś :)
Chciałabym mieć dokładne usg na każdej wizycie, a ostatnie dwie wizyty to było tylko sprawdzenie szyjki i łożyska. Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę księżniczkę :)

Dziewczyny teoretycznie za trzy miesiące rodzę szook jak to leci :)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.Znowu mam podwyższone leukocyty w moczu ,przez weekend mały kopał mnie centralnie w pęcherz i biegalam ciągle siku .A teraz infekcja ,zrobiłam dziś też posiew A wizyta w czwartek.Biore urosept bo na początku jak miałam infekcje to mi lekarka zleciła. I teraz czekać do czwartku czy jechać wcześniej na wizytę ?Do czwartku może być wynik posiewu.MamaRadzia Kochana Tu ostatnio pisałaś o infekcji, też miałaś podwyższone leukocyty.Troche się martwię.

Odnośnik do komentarza

BOŻKA2408
Cobra dzięki ,zawsze coś się przypląta
A myślałem że to parcie na pęcherz to spowodowane tymi kopniakami, bo za każdym takim kopniakiem biegalam do wc.Ale mały się obrócił na szczęście.
Bozka poczekaj do czwartku.jak posiew bedzie jalowy to juz na 2 dzien jest wynik jak nic nie rosnie takze spokojnie
Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pisze po prawie dwóch miesiącach. Nie wiem czy mnie pamiętacie jeszcze ;-)
U mnie leci 29 tydzień. Nie pisałam, ale starałam się czytać. U mnie było nieciekawie i nie chciałam Was tutaj dołować. Na początku kwietnia moja córka przyniosła rumień zakaźny. Nie znałam choróbska. Oczywiście przewertowaliśmy internet i złapaliśmy dolinę bo choroba może być groźna dla płodu. Zrobiłam badania IgG i IgM i DNA wirusa i okazało się, że tez to mam. Święta przepłakałam. Moja gin trochę to zlała. Zaczęliśmy szukać innego lekarza i trafiliśmy na wydaje mi sie kompetentną gin, która jest nie tylko położnikiem, ale też perinatologiem. Wizyta u niej bardzo nas uspokoiła, jesteśmy pod jej opieka już drugi miesiąc, robimy częściej USG, ale póki co nie widać śladu infekcji u synka. Ona mówi, że gdyby coś miało być (napisze Wam tylko, że zdarza sie, że u zaifekowanych dzieci pojawia się niedokrwistość i obrzęki i wymagają one czasem transfuzji krwi) to już by było. Ale co przeżyliśmy ... Człowiek czyta internet i sam się nakręca. Dopiero od niedawna znów ciesze się ciążą i zaczynam kompletować wyprawkę.
U nas objawy choroby były bardzo różne a jednak cała rodzina to przeszła. Córka miała klasyczny rumień i tylko dzięki temu wiemy, że to była ta choroba. Syn jeden dzień gorączki, męża bolały stawy. Ja miałam złe samopoczucie i to się nazywa zespół skarpetkowo- rękawiczkowy tzn. swędziały mnie dłonie i stopy. Jedna z Was pisze o cholastazie. Miałam też podejrzenie i najważniejsze by zbadać poziom kwasów żółciowych bo to one są wykładnikiem cholastazy. Podobno epidemie rumienia zdarzają się raz na 4 lata wczesną wiosną. Mieliśmy pecha :-(
Dziś przyszedł do mnie rożek i pudełeczka od Mamo-Tato (z polecenia Zakochanej) i rzeczywiście wykonanie super!!! Wzięłam klasyczny z misiami.
Pozdrawiam Was serdecznie i teraz będę wpadać częściej ;-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny masakra jakaś właśnie mąż odebrał mi moja krewkarte wcześniej pisałam że muszę mieć potwierdzona grupę krwi itp wkoncu tą grupę krwi wydałam już że 250 zł na badaniami co się okazuje!! Przychodzi ładna piękna pachnąca i nie zgadza się PESEL !! Boże wyżej data moich urodzin pomylili się właśnie w pierwszych 6 cyfrach o panierce trzymajcie mnie !!!! Już mam dosc

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Super Aniu że się odezwałaś :) współczuję nerwów i strachu. Choć przyznam że twoja informacja o objawach mnie trochę zaniepok9ila bo w czasie kiedy mnie te stopy i dłonie swedzialy też się gorzej czułam a w szkole u znajomej panował rumień, ale nawet nie wpadlabym na to że takie mogą być objawy, wszędzie pisalo tylko o cholestazie. No ale na badan8ach niby wszystko ok więc nie będę o tym lepiej myśleć.
Cieszę się że zakupy Ci się podobają. Już bym chciała wziąść się za pranie tych słodkich ubranek ale narazie i tak nie miałabym gdzie ich poukładać, póki ca są w pudlach.
Bożka, spokojnie czekaj do wizyty. Ja miałam leukocyty, erytrocyty i nie pamiętam co jeszcze. Niestety posiew nie wyszedł i musiałam powtórzyć, ale że bardzo bolało, lekarz kazał brać furaginum. Po dwóch dniach byłam jak nowo narodzona. W powtórzonym posiewie wyszło bakterii brak. Jeśli nic Cię nie boli i czujesz się dobrze to 2 dni nie zrobią już różnicy a będziesz mieć od razu wynik gdyby jednak trzeba było podać antybiotyk.

Odnośnik do komentarza

Bożka Niestety nie pomogę, mi na wizycie powiedział po badaniu, że jest jakaś infekcja pochwy, badania wszystkie miałam dobre. Ale nie stresuj się, do czwartku niedaleko, lekarz lepiej poradzi niż my :)

MamaAnia Dobrze, że wszystko się dobrze skończyło, ale współczuję nerwów.

Ja teraz trochę też panikuję, bo siostrzeniec męża, który z nami mieszka ma chyba opryszczkę. Ja nigdy nie miałam opryszczki i boję się, bo wyczytałam, że pierwotne zakażenie jest bardzo groźne, a zdarza się, że jest bezobjawowe. Wizytę mam dopiero 10.06. W przyszłym tygodniu zrobię sobie badania i powtórzę sobie HCV, bo to jest właśnie badanie na opryszczkę. Mam nadzieję, że nic nie wyjdzie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Mama Radzia, najgorzej złapać w 1 trym. Teraz Po prostu uważaj, to przenosi się przez kontakt, np. pocałunek. Napewno tego unikasz, nie dojadasz po nim, pilnuj żeby nie dotykal ust i smaruj mu czymś z apteki żeby to szybko wysuszyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja miałam wiele razy w życiu i nikt nigdy w domu się odemnie nie zarazil. Córka miała kilka miesięcy jak mi wyszła i porostu dbalam żeby nie dotykać ust. Maść nanosze zawsze patyczkiem do uszu i od razu wyrzucam. Nie wiem ile ma chłopiec, ale jeśli jest na tyle duży to mu wytłumacz że pod żadnym pozorem ma nie dotykać ust.

Odnośnik do komentarza

Trochę się znowu nie odzywałam, ale co Was doczytam to braknie mi czasu żeby coś napisać :( ale jestem z Wami i staram się czytać na bieżąco :)
Asienka1607 dzięki za informację o darmowej dostawie z gemini, zmobilizowałam się i zamówiłam za 200 zł same najpotrzebniejsze rzeczy...
Wczoraj zrobiłam pierwsze pranie dla malucha, ale zaczęłam od rozmiaru 68 a na końcu popiorę te mniejsze ubranka
Za tydzień mam wizytę i jak wszystko będzie ok to chcemy wyskoczyć gdzieś w góry na parę dni, mam nadzieję że się uda :D

1usa4z172ckv5up8.pngo1483e5ejmqp3rf4.png

Odnośnik do komentarza

Asieńka ja też dziękuję za info o darmowej dostawie w gemini, jak napisałam posta, że muszę w końcu zrobić tam zakupy to w tym samym czasie napisałaś tą informację co mnie zmobilizowało ;) Rachunek spory, ale też musiałam w końcu ruszyć z tematem, żeby w razie w mieć już chociaż trochę przygotowane rzeczy do szpitala. Zanim ogarnęłam czym się różnią podkłady do przewijania, te na łóżko dla nas i podkłady poporodowe czyli duże jakby podpaski to trochę mi zeszło ;) Ale przynajmniej rozeznałam temat. Bożka a leukocyty masz jakoś bardzo przekroczone? Bo ja mam np.w osadzie 0-2 gdzie norma 0-3 i jest ok, zresztą lekarz powinien zrobić też właśnie badanie na czystość pochwy o czym mówiła MamaRadzia i wtedy się okaże co i jak. Usłyszałam ostatnio na wizycie, że np.w moczu mogą się pojawiać powoli np. erytrocyty i inne bo dzidzia naciska na pęcherz i to jest normalne - oczywiście pewnie w jakiś normach ciążowych co osądza już nasz lekarz, także poczekaj do wizyty spokojnie myślę, dla spokoju faktycznie posiew da też pewnie jakąś wskazówkę.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Zakochana Masz rację, pomieszałam wszystko, dobrze, że napisałaś, bo niepotrzebnie bym płaciła za badanie, którego nie potrzebuję. Chyba po prostu poczekam do wizyty i zapytam lekarza co z tym zrobić, bo niby jest kilka badań na HSV na stronie Diagnostyki, ale nie mam pojęcia, które powinnam wybrać, bo te opisy są strasznie skomplikowane. No chyba, że coś mi wyskoczy to wtedy do niego od razu zadzwonię, ale może jak do tej pory nic nie ma to już nie będzie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wpadam w małą panikę. Od dwóch dni piecze mnie po lewej stronie, kawałek pod piersią. Przed chwilą wypatrzyłam małą kropkę i od razu wszyłam sobie półpaśca. Już kiedyś to miałam, też piekło i były takie bąbelki. I po tej samej stronie. Nie wiem co robić, chyba do jutra to poobserwuje i najwyżej pojde do lekarza. A teraz nie chce czytać na internecie i się nakręcać :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...