Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyniki krzywej, na szczęście mieszczą się w normach :)
U mnie najpierw sprawdzali glukometrem z palca poziom cukru, czy wogole można podac glukoze, potem pobierają z żyły, picie glukozy i z znowu badanie z żyły po godzinie i po dwóch.

Skurcze BH mnie nie bolały, ale to jednak skurcze całej macicy były, więc mało przyjemne uczucie z tego co pamiętam.

Kasia
U mnie podawał zawsze długość w mm/ cm, albo któremu dniu ciąży ta wielkość odpowiada, a teraz jak już dzieciaczki nie mieszczą się na jednym obrazie usg podaje wagę.

Zakochana
Uważaj na siebie Kochana!

Bławatek
Piękna pogada się już robi, będziesz sobie spacerować, zrelaksować się, na pewno nie będziesz się nudzić:))

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Patrycja w Polsce funkcjonują narazie bazy wyników konkretnych labolatoratoriów w ktorych wykonujemy badanie. Może z czasem lekarze będą prowadzić jakąś elektroniczną historię pacjenta, narazie to mają problem z wdrożeniem e-zwolnień czy e-recept, ale jest nadzieja ;) Dobrze wiedzieć, że może się zdarzyć zabranie karty ciąży także pomyślę pod koniec o ksero. A wogóle Partycjaaa jak lot, dałaś radę ? ;) Zwracali przy odprawie uwagę na brzuszek czy to raczej w końcówce ciąży przy naprawde duużym brzuszuku wymagają jakiś poświadczeń o dacie porodu czy zaświadczeń o pozwoleniu od lekarza na lot? Pewnie też to od przewoźnika zależy, ale tak z ciekawości pytam ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Podsyłam linka z przyjemnym (wg. mnie ) artykułem o wyprawce - tak w wolnej chwili do poczytania ;) http://www.paniwozna.pl/minimalistyczna-wyprawka-dla-noworodka-na-lato/ ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad leżaczkiem babybjorn, ma dobre opinie i dla mnie super wygląd, o nim wpis tej samej autorki, podysłam linka http://www.paniwozna.pl/lezaczek-bujaczek-babybjorn-czy-warto-wydac-na-niego-tyle-pieniedzy/ miała któraś z Was albo rozważa jego zakup?

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Sasanka super artykuł jutro to na spokojnie jeszcze raz poczytam i zrobię listę bo już naprawdę mało mi brakuje.Te leżaczki też oglądam dłuższy czas, i obserwuję czy nie ma używanych na olx. Bo troszkę drogie są nowe.Pokecam otulacze z MAMA POTRAFI super na lato do wózka i do spania też,porządnie wykonane za 2 79 zł.

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74756.jpg

Odnośnik do komentarza

Sasanka lot dało się przeżyć , niecałe 2 godziny lecieliśmy więc w miarę ok , swoje się nastresowałam ale już tak mam . Najgorsze było lądowanie i start ,było mi słabo , kręciło mi się w głowie i zawsze się boje ,że w końcu kiedyś zemdleje .spanikowałam trochę bo ktoś zemdlał w połowie lotu i było prawdopodobieństwo ,że będziemy lądować awaryjnie gdzie indziej
Zaświadczenie od lekarza jest wymagane od 28 tygodnia i można latać do 36 tygodnia , w ciąży bliźniaczej do 32 tygodnia ciąży . Ja jestem w 25 tygodniu i takie zaświadczenie położna mi już wypisała bo z drugiej strony jak by się czepiali to nie mialabym jak udownić w którym tygodniu ciąży jestem . Na lot powrotny też wolę mieć przy sobie takie zaświadczenie.Nikt nie zwracał uwagi na brzuch :)

Odnośnik do komentarza

Podziwiam Was z tymi cewnikami, super babki jesteście :) Mnie czasem jak złapie ta rwa kulszowa to już mam dość :( a nie jest to codziennie
Do krzywej najpierw pobierali mi z palca, a potem z żyły i po wypiciu glukozy kolejne dwa razy z żyły. Z tym że wynik z palca był 94 a z żyły wyszło 82 więc dla mnie to pobranie z palca to takie bezsensowne...
Mi kartę ciąży oddali przy wypisie razem z innymi dokumentami
Pocieszyłyście mnie, że nie tylko mój synek z mamą chce spać. Chociaż od tygodnia czasem da się przekonać do tatusia, więc może nie będzie tak źle :)

1usa4z172ckv5up8.pngo1483e5ejmqp3rf4.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Trochę mi zajęło nadrobienie :)
Kurczę podziwiam was za te cewniki, ciaza sama w sobie jest trudnym okresem, ja narzekam na wszystko, a przy was wcale nie powinnam się odzywać. Naprawdę podziwiam, że dajecie radę.
Glukoze mam już za sobą, oczywiście zapomniałam cytryny ale okazali się że wcale nie była taka straszna. naprawdę bałam się że nie dam rady wypić, a poszło tak szybciutko. Smakowała jak cukier puder rozpuszczone w wodzie, jest bardzo słodka więc najlepiej wypić całość od razu. Wyniki już mam i chyba są w normie, czekam na wizytę.
Jeśli chodzi o wyprawkę to nadal nic a nic, zaczynam kompletowac akcesoria do szpitala dla siebie Ale po usg po 30 tygodniu ruszamy z mężem wydawać pieniadze na pierwsze dziecko :) tylko sama nie wiem czy się cieszyć czy nie ;)

Odnośnik do komentarza

Hej fraszelka ☺️ dawno cię nie było. To czeka was fajny czas. Te pieniądze akurat się miło wydaje. Ja mam tylko wózek więc też wszystko przede mną jeszcze. Pomału załatwiam ubranka od szwagierki siostry. Nowych też kilka kupię. Te zakupy lubię najbardziej ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Patrycjaaa dobrze, że jakoś "przeleciałaś" ;) teraz relaksuj się pobytem w Polsce i trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę. Bożka też rozglądnę się za używanymi babybjorn może się trafi okazja. Nie słyszałam o marce " mama potrafi", ale otulacze ślicznie wyglądają z tymi chwostami także poszukam. Widzę, że coś z pink no more już też zakupiłaś :D ja dopiero kompletuję listę co skąd i zacznę zamawiać na dniach, bo mam tylko ciuszki ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny może któraś mi pomoże. Od kilku dni mam dziwny ucisk w brzuchu który trwa jaka chwilę i puszcza brzuch robi się wtedy twardy jak deska niegdy tak nie miałam. Nie jest to spowodowane wysiłkiem bo nawet jak leżę tak mam dosłownie cały brzuch od dołu po pępek twardy myslalam że to dziecko ale gdzie takie duże pozatym równa twarda decha co to takiego martwić się ??

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Takie twardnienia, jeśli nie powodują bolu a jedynie dyskomfort to niby są skurcze przepowiadajce. Normalne i nie groźne. Może potrzeba suplementowac magnez. Najlepiej zapytaj lekarza na wizycie czy brać. Takie miałam 2 miesiące temu i wtedy tylko magnez miałam brać. Jakby były bolesne i z biegunka to wtedy trzeba się udać do lekarza. Ja wczoraj miałam bolesne, biegunki nie było więc na razie przeczekalam. Narazie leżę jeszcze i brzuch jest miękki. Burczy mi niesamowicie, ale boję się wstawać, a sama jestem, ale chyba muszę. Najważniejsze że mały się rusza. Po południu zadzwonię do lekarza co mam robić jak się to powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Czesc dziewczyny ;-) ja po wizycie jestem w 28 tygodniu mała jest już odwrócona główka do dołu co mnie bardzo cieszy, ponieważ chcę rodzic naturalnie.

Co do twardnienia brzucha to są te skurcze przepowiadające będą się pojawiały.
Kwestia jest tu taka, że trzeba obserwować ruchy dziecka i swoje samopoczucie jeżeli coś jest dziwnego albo źle się czujemy zawsze lepiej to skonsultować z lekarzem.

Ja w pierwszej ciąży chyba miałam częściej te skurcze albo po prostu teraz nie mam za bardzo czasu i tego aż tak nie odczuwam i nie przeżywam jak w pierwszej ciąży trudno mi samej to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

A mój się chyba dziś ustawił głowa do góry bo tak mi się jajo zrobilo pod pod mostkiem, normalnie jakby się wyprezyl tak pionowo. I przez parę minut to tak czułam, potem na szczęście się przesunął bo ciężko mi było oddychać. Narazie nic innego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Iwona ja mam tak od miesiaca i właśnie głównie jak leze. U lekarza wyszło wszystko dobrze, biorę magnez i dalej mam tak czasem. Szyjka tez jest w porządku. Czasem mnie to zaboli jak taki skurcz, ale to kilka sekund i puszcza. Myślałam, że dziecko się przekręca, ale chyba tak jak piszesz, że jest to trochę nieprawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja od początku czuje ruchy głównie na dole i nigdy nie było jakiś mega bolących kopniaków zresztą w poprzedniej ciąży do końca tak było może córki mnie tak nie mecza :-P

Ostatnio mała pokopała meza po plecach przez mój brzuch :-P:-D
Bo ja leżałam za nim przytulonaB-)

Odnośnik do komentarza

Doszła mi dzisiaj sukienka na wesele. Jestem przerażona, że ten mój brzuch już taki wielki. Chyba urósł od ostatniego zdjęcia. Wesele za ponad miesiąc. 14 czerwca i boję się, czy ja w ogóle w nią wejdę. Pani była w tej sukience na weselu w 9 miesiącu. Ale ja zawsze mam ogromne brzuchole :(
Mam ja założyć tylko raz więc mam nadzieję, że dam radę.

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74769.jpg

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Ja zaczynam 26 tydzien, a mała wierci się tak, że czasami aż mnie mdli, nieraz mam wrażenie że brzuch ciągnie od środka w dwóch miejscach na raz. Szok jak tak małe dziecko potrafi sie ruszac. Nawet już widać po brzuchu jej ruchy. Największy ubaw mamy z mężem jak naszą psina (pudel toy) uwielbia się do brzucha przytulać, kładzie pyszczek centralnie na brzuszek, a Iga chyba też ja czuje bo zawsze się wtedy rusza. Lubią się widocznie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...