Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Ale miałam wpisów do nadrobienia:) gratuluję dobrych wieści i zdrowych maluchów! U mnie zaczyna się dziś 15 tc, brzucha dalej brak. Wczoraj babcia mi się pytała gdzie mam te ciąże:) czuje się świetnie, już nie chce mi się ciagle spac, mam dużo energii i właściwie w ogóle nie czuje się jak w ciąży. Wzdęcia i zaparcia tez poszły w zapomnienie. Trzymam kciuki by i u Was tak było. Wczoraj tylko endokrynolog mnie zmartwił, powiedział ze dziwne ze przy moim wyniku tsh zaszłam tak łatwo w ciąże i ze jak niedoczynnosc utrzyma się po porodzie to jakbyśmy chcieli drugie dziecko może być ciężko. Właściwie powiedział ze to dziecko powinnam traktować w kategorii cudu. Opuścił mnie jednak pesymizm i uznałam ze przecież tyle kobiet ma problemy z tarczycą a jakoś żyją i mają dzieci, mamy XXI wiek i prawie na wszystko są lekarstwa. Biorę tabletki i musi być ok.

Odnośnik do komentarza

Martuś na prenatalnym byłam bez męża, tzn był mąż tylko czekał na korytarzu. To usg robiła mi moja ginekolog do której chodzę prywatnie, ale w poradni na nfz w której też ona pracuje. Myślę, że nie było by problemu, żeby wejść do gabinetu z mężem, ale mnie by to krępowało. Badanie było robione przez pochwę, bo przez brzuch dzidzia nie chciała wszystkiego pokazać. Przede mną była dziewczyna z partnerem, który czekał na korytarzu ale został poproszony do gabinetu.
Megii: fajnie, że mamy ten sam termin.
Bajka: odebrałam niedawno wyniki z krwi, mocz, pierwsze moje badania w tej ciąży i mam podwyższone tsh (4,71). Tak na szybko moja gin zerknęła na te wyniki bo to było na usg prenatalnym i powiedziała, że tsh trzeba będzie powtórzyć, reszta wyników w normie. Pogadam z nią dłużej na ten temat na wizycie 8 stycznia, ale myślę że będę musiała udać się do endoktynologa. Nigdy nie miałam problemów z tarczycą, albo po prostu o tym nie wiedziałam bo nie robiłam badań w tym kierunku. Martwi mnie to, bo trochę poczytałam o tym i mam niektóre objawy niedoczynności tarczycy np. zaparcia, wypadanie włosów.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja lecze się na niedoczynność tarczycy od dwóch lat. Tsh miałam zawsze w normie i lekarz w przychodni twierdził że się czepiam. Ale mialam dziwne objawy i zrobilam pełny pakiet tarczycowy i wyszło wszystko....anty Tpo ft4 podwyzszone kilkanascie razy i mam niedoczynność subkliniczna ukrytą. W marcu mialam tsh 3.8 endokrynolog mówił że ciąża niemożliwa i tak było staralismy się i nic wrzesień tsh 2.8 idealne nic....pazdziernik 2.3 i ciąża.....więc coś w tym jest że tarczyca uniemozliwia zajście w ciążę. Trzeba ją dobrze zdiagnozowac i leczyć i będzie ok. Także pilnujcie jej bo to ważne bo ona odpowiada za rozwój umyslowy naszych brzdacow...już jestesmy w takim czasie że powoli dzidzia wyksztalca swoja tarczyce i ona będzie pracować a na poczatku to od matki wszystko bierze. Na początku ciąży tsh mi podskoczylo ale przez to że nas jest dwoje ale teraz po większej dawce leków maleje.

Odnośnik do komentarza

W tą ciąże zaszłam po trzech miesiącach starań. W 7 tygodniu dostałam silnego krwawienia i od tamtej pory biorę duphaston. Tak sobie myślę teraz że to wina tej tarczycy. W pierwszą ciąże (7 lat temu) zaszłam szybko. Co prawda nie staraliśmy się wtedy z mężem o dziecko. Po prostu po trzymiesięcznej przerwie z mężem (byłam za granicą) wróciłam, miałam tylko jedną miesiączkę i od razu zaszłam w ciążę :) nie planowaną ale od pierwszych chwil bardzo chcianą.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy mi się wydaje i nie ogarniam wszystkich wpisów, ale Panda ucichła.
Panda czy u Was wszystko dobrze? Odezwij się do nas.
Mi brzuszek już widać, za tydzień idziemy na imprezę i myślałam, że się wbije w sukienkę, no ale jednak muszę coś kupić :(
Dziewczyny jak u Was z wagą? U mnie coś dziwnego się dzieje nie tyje a wręcz chudne (bez wymiotów), a brzuszek już widoczny :) w poprzedniej ciąży przytyłam tylko 10 kg, oby teraz też było podobnie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

U mnie prEz te wymioty jest -3 kilo na wadze ale pooooowoli zaczynam nadrabiać bo jednego dnia mam tasiemca i jem wszystko a drugiego praktycznie nic bo nie mam apetytu. Śmieje się ze to dziwne zjawisko ze schudłam a w spodnie się nie dopinam. Przerzuciłam się na leginsy bo w normalnych spodniach strasznie mi niewygodnie a nie chce jeszcze żadnych kupowac. W zależności co ubiorę to brzuszek już lekko widać, tak przynajmniej twierdzi rodzina..za to na twarzy mocno mnie „wyciąglo” i mam pięknie zarysowane kości policzkowe hehe :p

Odnośnik do komentarza

MalamamaAnia, ja mam baby design husky i lubię go mimo, że ciężki. Dzieć ma 2 lata i ciągle używa spacerówki :) gondoli używaliśmy 8 miesięcy, jej plusem jest wielkość - maluch nie powinien wyrosnąć przed czasem, jak to się dzieje w niektórych modelach. A dzieci różnie zaczynają siadać, nasz do spacerówki nadawał się dopiero w 8-9 miesiącu, wcześniej po prostu zjeżdżał. Do wózka mamy adapter i pierwszy fotelik - maxi cosi. Odradzam wózki 3 w 1. Jeszcze się zastanawiam nad dostawką do wózka dla starszaka.
Trochę wam zazdroszczę chudnięcia, ja co wejdę na wagę to więcej mnie, już 3 kilo przybyło :/ w zeszłej ciąży - 19. A to dlatego, że jem i jem bo to jedyny sposób na zmniejszenie nudności. Nie mogę się doczekać kiedy przejdą, bo wybitnie uprzykrzają wszystko.
Moje usg prenatalne w tym tygodniu, w środę. Mąż nie da się wyprosić z gabinetu, też chce zobaczyć ;) Ja mam cichą nadzieję na dziewczynkę.

https://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dydwwujz1.png

Odnośnik do komentarza

Bajka, a czy Ty wczesniej mialas niedoczynnosc tarczycy czy dopiero w ciazy wyszla? Bo jesli w ciazy, to nie ma sie tak co martwic, mialam tak w pierwszej ciazy. Po porodzie wszystko sie unormowalo, przed druga ciaza robilam badania i tez wszystko ok. Ledwo zaszlam w ciaze i juz tsh podskoczylo. Niestety znam przypadki, ze tarczyca utrudniala zajscie w ciaze, a nawet poronienia. Jestem zwolennikiem kontrolowania jej caly czas.

Ja dla synka mialam wozek 3w1 i do tej pory go uzywamy. Super nam sie sprawdzil, lekki, dosc maly i dalo sie spakowac do naszego malego auta. Trzyma sie dobrze do tej pory :) Mamy Salse4

Bede wdzieczna za rady dotyczace tych wozkow dla dzieci z mala roznica wieku :)

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

U mnie już też widać brzuszek. Zresztą było już go widać miesiąc temu. Przy drugiej ciąży mam wrażenie, że jakoś to już inaczej wygląda. W pierwszej długo brzuszka nie miałam a w swoich codziennych jeansach chodziłam praktycznie do 5 m-ca. Ostatecznie w pierwszej ciąży przytyłam 6 kg ale to był też wynik stosowania diety cukrzycowej.

Odnośnik do komentarza

Dzięki waszym opiniom zainteresowałam się wózkiem husky.
Znalazłam na olx pełen komplet za 1000 zł w stanie idealnym,ale nie ma do niego nosidelka. Jak dopasować do tego fotelik? Może to głupie pytanie,ale jestem w tym temacie kompletnie zielona :o
Co do aliexpress to zamawiał już ktoś jakieś ubranka dziecięce i może coś polecić? Też bym się pewnie skusiła na coś w dobrej cenie,ale boję się,że gatunek materiału będzie do niej adekwatny..

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dth0lszdq.png

Odnośnik do komentarza

Daria 1991, olenkaas z tym spaniem miałam tak samo, jak wstałam na siku to już było po spaniu a nad ranem byłam nieprzytomna. Ale dwie ostatnie noce przespałam całe. Nie obudziłam się na siku w nocy w ogóle. Mam nadzieję, że już tak będzie. Jestem w 13 tygodniu (dokładnie 12 tyd i 3 dzień). Powoli wkraczam w drugi trymestr i myślę że u was też tak będzie.
Co do kilogramów to w pierwszej ciąży przytyłam 20 kg, ale jadłam naprawdę bardzo dużo i na wszystko miałam ochotę, zero mdłości. Ale brzuszek pojawił się dopiero pod koniec 4 miesiąca i później to już szybko rósł. W tej ciąży nic nie przytyłam, ale brzuszek już trochę widać i się nie dopinam, chodzę w leginsach. W pierwszej ciąży startowałam z wagą 60kg, teraz ważę ok 70 kg.

Odnośnik do komentarza

Emila koniecznie idź jutro do lekarza. Ja już zdecydowanie lepiej się czuję. Próbowałam wyleczyć się domowymi sposobami ale nie dało rady. Lekarz przepisał mi bezpieczne lekarstwa i rzeczywiście pomogły. Lepiej wyleczyć się w pierwszym etapie niż doprowadzić się do poważnej choroby tak jak ja to zrobiłam w pierwszej ciąży i konieczny był pobyt w szpitalu. Życzę Tobie zdrówka :)

Odnośnik do komentarza

Leośka: Dzięki za opinię. Właśnie widzę, że ten wózek ma całkiem dobre opinie, a cena nie jest jakaś nienormalna. Co do wagi to patrzyłam, że i tak nie jest najgorzej 13 kg, poprzedni mój wózek miał 15 kg. Później chyba dokupię coś lekkiego do samochodu.
Anita: Dokupujesz adaptery odpowiednie do fotelika, który wybierzesz.

Lenka: Mam podobnie, w pierwszej biegałam do 5 miesiącach we własnych ciuchach, a teraz mam brzuch taki, że od jakiś 3 tygodni musiałam się przerzucić na spodnie ciążowe.

Co do aliexpress to przyznam, że różnie się trafia. Jak kiedyś zamawiałam dla syna to gatunkowo rzeczy były nawet lepsze niż w markowych sklepach, ale właśnie kilka razy się sparzyłam i nie zamawiam, ale jakby ktoś miała coś do polecenia to chętnie skorzystam. Wczoraj właśnie sprawdziłąm co mi po synu zostało: na 56 mam 4 body, 3 śpiochy i 2 pajace - reszta rozdana. Wątpię aby nowy dzidziuś był demonem wielkości, syn miał 51cm i 2900, dlatego 56 muszę dokupić.

Odnośnik do komentarza

Cześć i jak wam mija niedziela? U nas spokojnie w domu....poszperalam ciutna allegro na necie za jakimś lekkim wózkiem jest tyle tego a nic mnie nieprzekonuje... oj widzę że tu będę mieć duży problem....we wtorek mam usg..stresuje się.

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj dobiłam targu ze szwagierka o łóżeczko wiec o jedna rzecz do wyprawki mniej ;) co do wózka to tez sama nie wiem:(

U mnie ze spaniem to bajka. Nie dość ze normalnie kestem śpiochem tak teraz jestem w stanie spać 24 na dobę. Co prawda w nocy budzę się pare razy na siku i faktycznie sprawia to ze sen jest nie efektywny ale dlatego gin dał mi l4 żeby odsypiac w dzień. Ogólnie mówił ze właśnie 1/3kobiet w ciąży spi tak ze nie może normalnie funkcjonować a 1/3 kobiet w ogole nie może spać w ciąży. Ja zasypiam w każdym miejscu i o każdej porze ale fakt..do toalety to pielgrzymki co 10 min czasami. To moja pierwsza ciąża i ogólnie stwierdzam ze to wszystko jest śmieszno-przerażająco-wkurzające :p czyli kombo emocji... nigdy nie sądziłam ze ciąża jest tak łatwa ale z drugiej strony nie myślałam ze będzie tak ciężko. A czy to według was normalne ze np biust w ogole mi nie urósł i nie boli? Jest bardziej puchaty to prawda ale np we wszystkie moje biustonosze wchodzę bez zmian..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...