Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2019


Gość marzenka91

Rekomendowane odpowiedzi

Choinka jak mialas wczesniej problemy z krwawiacym nosem to teraz pewnie sie wzmoglo. Mi w kazdej ciazy leci krew z nosa na poczatku.Ale raz albo dwa. Nos to z zimna. Jak ja nienawidze miec zimnego nosa. A szczegolnoe w nocy jak spie.
Od rana zuje gume i nie mam mdlosci. I zauwazylam ze jak zjem to musze od razu sie polozyc. Nie moge siedziec bo inaczej zaraz mi wszystko wraca.
Pol nocy dzisiaj nie spalam bo synka mamy chorego. Trzeba bylo go pilnowac. Cale sszczescie obylo sie bez. pogotowia.
Wogole to ja wlasnie tez zaskoczona pozytywnie jestem ,ze nasza grupa taka juz starsza i ze tak duzo z nas ma dzieciaczki. Moja poprzednia grupa wiekowo to raczej pol na pol byla. Aczkolwiek ode mnie sarsze bylo trzy dziewczyny. Chociaz sa tak piekne ,e wygladaly najwyzej na 25 lat :D
Ale u nas praktycznie wszystkie z malymi wyjatkami byly pierwiastkami.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15ojlfc35h.png

Odnośnik do komentarza

Magnolia ja będę robić prenatalne w Katowicach. Tam mają jakiś program unijny ale tylko dla kobiet ze Śląska i tych które nie mają 35 lat. No bo dla tych to już wszędzie darmowe. Ja we wcześniejszej ciąży płaciłam bo mieszkałam wtedy na dolnym Śląsku i nawet nie wiedziałam że są takie programy to i nie szukałam.
Dziewczyny współczuję tych mdłości. Pomyślnie że jeszcze trochę i mina. Od 10 tygodnia powinny trochę ustepowac. Dodatkowo nasilają się gdy jest się zmęczonym albo się zmarznie przegrzeje itp. Mi w tamtej ciąży bardzo pomagały zwykle gumy do rzuciła. I małe a częste posiłki .
Ja też jestem z tych co późno do lekarza poszły bo u mnie był prawie 8 tydzień. I szczerze to do 7 nie wiedziałam że jestem w ciąży bo mam zawsze bardzo nieregularne okresy. Szczerze to myślałam że będę miał jakieś problemy z tarczyca bo było mi jakoś gorąco jakieś napady takie gorąca.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09ktl7gnvzh.png

https://www.suwaczek.pl/cache/68a570adf3.png[/url

Odnośnik do komentarza

Ana u nas 3 lata temu byl program unijny i wszystkie badania kobiety w ciazy mialy za darmo. Oczywiscie chodzilo o te ktore chodza prywatnie do lekarza. Ja niestety tylko za pierwsze zaplacilam gruba kase bo....jak zapytalam sie o ten program unijny to kobieta w recepcji laboratorium powiedziala mi ze trzeba sciagnac sobie z internetu dokument i go wypelnic. Tak to powiedziala ,ze myslslam ze chodzi o jakas rejestracje na ktora trzeba czekac wiec zrobilam i zaplacilam. Jeszcze do niej sie wracalam bo mi zle zaznaczyła badania i miala pretensje ze wczesniej nie mowilam. A skod ja mialam woedziec co ona mi zaznacza. Dopiero kobietka ktora mi pobierala zwrocila uwage ,e cos zle wypisane :)
Potem okazalo sie ze menda w rejestracji wiekszosc kobiet odpraia z kwitkiem pomimolo tego ze pinda miala wydrukowane te kartki. Ale bylalm wsciekla jak sie dowiedzialam. Ale za to do konca ciazy jak bylam w tym laboratorium to za kadym razem jak kogis z kwitkiem odprawiala to podchodzilam i mowialam żeby podala dokument do wypelnienia ktory ma kolo drukarki :D A jak chowala to ja mialam zawsze dla siebie wiecej wydrukowane to dawalam. Ale baba mnie nieznosila :) inne takie nie byly. A ta jakby z jej kieszeni szlo tak sie zachowywala.
Ale jak mi kto na odcisk nadepnie to ma przesrane az mi sie to znudzi ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15ojlfc35h.png

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna8904

Witam nowe majoweczki w naszym coraz wiekszyn gronie.
Kochane ja w kwietniu 2019 skończę 30lat:D i też myślałam, ze będą na tym forum same młode kobietki.
Mnie dopadło przeziebienie... z nosa leci łzy lecą i kicham non stop. Narazie gorączki nie mam i oby nie przyszła!!!!
Dobra mykam dalej sprzątać.
Buziaki

Odnośnik do komentarza

Mi lekarz mowil ,ze o ile nie ma plamienia i zagrozonej ciazy to mozna spokojnie. Ja mialam zakaz wlasnie przez plamienia. A na nastepnej wizycie sie nie dopytalam. Za to mojemu jak mi nalegal powiedzialam ,zeby byl odpowiedzialny i ze zycie dziecka jest wazniejsze od jego przyjemnosci. Myslalam ze pocil to mimo uszu. A tu okazalo sie ,ze wzial to sobie mocno do serca.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15ojlfc35h.png

Odnośnik do komentarza

Choinka a Twoje też pierwsze?
Ja dzięki Bogu mdłości nie mam no ale jeszcze wszystko przede mną.
Dziewczyny doradzcie z racji że już macie pociechy mam do wyboru dwa szpitale. Jeden super obsługa poporodowa położne bardzo pomocne itd ale lekarze na dwa razy a drugi szpital lekarze super spe jalisci bardzo dobre opinie ale za to położne tragiczne zero pomocy itp nie wiem co lepsze. A jakie wy macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Przez pomylke wyslalam wiadomoac a nie dokonczylam :)
Taze ja bym wybrała swietny szpital i takie se polozne. Teraz tez chce rodzic w tym szpitalu. Ale tu sie dostac to farta trzeba miec bo to szpital Wojewodzki i wszystki tu wysylaja z terenu. Mam jednak nadzieje ze sie uda i tym razem.
Mia pociesze cie. JA DZISIAJ ANI RAZU NIE WYMIOTOWALAM :D:D:D Troche mnie tylko mdli ,ale nie tak jak do tej pory.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15ojlfc35h.png

Odnośnik do komentarza

Bajtel ja jestem z kujaw. Wybór szpitala w obecnych czasach może stać się bardzo losowy. Moja koleżanka chciała rodzić w jednym z bydgoskich szpitali i w dniu porodu została odesłana z powodu braku wolnych miejsc. Także nie ma co za bardzo nastawić się na konkretny szpital tym bardziej na początku ciąży bo na wybór szpitala może składać się wiele pochodnych np. mogą się pojawić przesłanki które spowodowują, że zostaniesz skierowana do konkretnego szpitala, mogą być też ograniczenia tzn nie wszystkie szpitale np. "obsługują ciężarne z cukrzycą ciążową".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...