Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Mamusie :)
gratulacje kolejnych dobrych badań :) Ja umówiłam się dodatkowo prywatnie na badania na poniedziałek bo wizytę na NFZ mam troche późno i nie wytrzymam. Trochę się też zastanawiam nad zmianą lekarza prowadzącego ze względu na te rzadkie wizyty :( ale z lekarza jestem ogólnie zadowolona bo jest bardzo fajny i kompetentny ale no rzadko przyjmuje tutaj, częściej w Łodzi. Eh. No ale w poniedziałek mam wizytę i ciekawa jestem czy płeć będzie już widać i czy lekarz w ogóle podejmie próbę rozpoznania bo idę do niego pierwszy raz ;) Trzymajcie kciuki.
Czy tylko ja czuję sie gorzej teraz kiedy powinnam zacząć czuć się lepiej? Brzuch boli jakby bardziej, wieczorami mdłości, sikanie w nocy znowu jakby się nasiliło ;p Pomału męczą mnie wstawania do pracy ...

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Miałam i nadal mam podobne bóle, czasami czuję jakby kłucie. Ginekolog sprawdził na USG. powiedział że macica teraz szybciej rośnie i więzadła macicy muszą rozciągnąć się. Stąd stały ból a największy jak jest się w pozycji pionowej.
Z racji że jestem na zwolnieniu to zalecił częstsze leżenie.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:) dołączam się do grupy, termin mam na 12 kwietnia :D
za tydzień kolejna wizyta u gina, chciałabym już poznać płeć, ale na to pewnie jeszcze trochę poczekam ;)
dwa tygodnie temu miałam niewielkie plamienie, dostałam luteine i teraz już jest wszystko w porządku:)
powiedzcie mi czy można już czuć bardzo delikatne ruchy maleństwa? bo wydaje mi się że na to jeszcze za wcześnie, a ja mam wrażenie, że czasami je czuję
to moja druga ciąża,mam dwuletnią córeczke i w pierwszej ciąży ruchy czułam koło 18 tygodnia czyli normalnie:)

https://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1urepr1zz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ovfxmz2gepyw9.png

Odnośnik do komentarza

joilko07
Coraz bardziej o tym myślę, bo na prawdę jak wczoraj leżałam to było ok a jak wstałam i chodziłam to tak jakoś dziwnie bolał brzuch. Na pewno skonsultuję to też z ginekologiem ale już czytałam że ból też jest objawem po prostu ciąży :) więc staram się nie panikować :D

Też tak miałam z 3 tyg temu gdzieś... W tedy spanikowałam bo naczytałam się różnych rzeczy w internecie i po kilku godzinach koło 19.00 zadzwoniłam do mojej gin i powiedziała mi w tedy że to mogą być normalne bóle, nie ma jednej tecepty na bóle w ciąży mogą takie być przez całą ciąze i że jezeli bardzo sie tym martwie i nie da mi to spać to moge jechać do szpitala żeby zrobili usg
. po tej rozmowie wszystko po kilku minutach przeszlo :) te niektore bóle brzucha to chyba nasilają się ze stresu. Zaczyna troche boleć zaczynamy się nakręcać i coraz bardziej boli.
Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim! Dołączam do forum, termin mam na 8 kwietnia ☺️ To moJa pierwsza ciąża, także stresuje się wszystkim.. Zastanawiam się czy to przejdzie czy tak już zostanie do końca
Dzisiaj mam wizytę, więc może trochę się uspokoje.
Dziewczyny, wiele z Was z tego co widzę pisze o badaniach prenatalnych. Są tu takie, które ich nie robiły i nie mają zamiaru? Ja się nie zdecydowałam, a teraz zastanawiam się czy to nie błąd..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziękuję za słowa otuchy, łatwiej mi panować nad stresem związanym z bólem kiedy wiem że u Was jest podobnie. Na szczęście w poniedziałek na 11 mam lekarza umówionego i zobaczymy co powie :) Może już powie coś też o płci ? (koniec 15 tc)
Co do prenatalnych i ich nie robieniu- kiedyś myślałam że nie będę robić, bo to nie zmieni mojego podejścia co do życia - i tak urodzę, ale potem uznałam że wiedza wiele może dać, może pozwolić na oswojenie sie z sytuacją, może też przyspieszyć reakcje w przypadku jakichś zaburzeń rozwojowych w życiu płodowym, no generalnie daje wiele możliwości. A jeśli się nie bedzie chciało to się nic nie zrobi i wsio ryba :) ale wiedza jest i z tym jest zawsze jakaś możliwość- moim zdaniem to lepsze.. Monika286 może na pappa nie byłoby za późno ? :) Sama pappy nie zrobiłam a w tym miesiącu może się zdecyduję ale włąsnie nie wiem czy nie jest za późno :)
Witajcie kolejne nowe dziewczyny !!! :):)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Monika 286:) ja też miałam nie robić prenatalnych,ale lekarka mi zaleciła to zrobiłam i czekam na wyniki.
Izabela dokładnie się nie znam,ale wiem,że nt-przeziernosc karkowa ma być poniżej 3, a nawet najlepiej poniżej 2.5 więc u Ciebie jest super i inne parametry też widzę prawidłowe. A z tą przezięrnością to nawet jak jest powyżej 3 to to oczywiście nie wyrok,bo może byc wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Joilko07 test pappa z tego co czytałam należy wykonać do tygodnia 13+6,a ja dzisiaj 13+4.. Wiec chyba też za późno. Dzisiaj jeszcze pogadam z lekarka na wizycie, może coś zaproponuje. W sumie wkurzona na nią jestem, bo nie podjeła tematu badań, a że jestem swiezakiem w tych sprawach, to o wszystkim dowiedziałam się dopiero niedawno..
Mamuśka94 przykro mi z powodu straty, teraz już wszystko będzie dobrze do samego końca! :-)
Asia1986 a zaleciła Ci z jakiegoś konkretnego powodu? Pytam, bo ja cały czas błędnie myślałam że takie badania to dla jakiś grup ryzyka i matek powyżej 35 lat..
Asieklack ja też dzisiaj wizyta, więc może obie czegoś się dowiemy. Dawaj znać! :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...