Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia, ooo! Dobrze wiedziec. A te zmieniajace kolor pod wplywem ciepla?

Babeczqa, a moge sie zapytac o ktorej Twoj maz/partner wraca do domu? A o ktorej chodzisz spac, ze tak ogarniasz to wstawanie?
Bo mi pasuje, ze Harry chodzi pozno spac, obecnie kolo 22. Bo maz do domu przychodzi kolo 19. To w ogole by sie z synkiem nie widzial. A ja sie nie umiem ogarnac i chodze spac kolo 24. Ale zazwyczaj spimy do 9.
Dzis bylo kiepsko. Bo obudzil sie o 1 i tak plakal...a ze ciagle na cycku wisiaj to mial juz dosc. Juz chcialam mu przeciwbolowy dac (lepiej paracetamol czy ibuprofen?) Ale maz go ululal. Pozniej jakiej mniejsze pojekiwania i znow placz przed 7. Ale znow dal sie ululac przed 8 i dalej spi.
Chyba prawa jedynka sie przebila, bo mocno ja czuc. Mysle, ze to druga idzie. Ale nic nie widze. ;(

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Kasia, Kati - dziękuję. Nie jest łatwo. Pocieszające, że był z nami tak długo (jak na owczarka niemieckiego to naprawdę długo).
U nas też kaszki Holle ale tak jak wcześniej pisałam - Hania nie przejawia zainteresowania, nawet po zmieszaniu z owocami. Ale ale... Już owoce z kaszką np orkiszowa z HiPP bio zajada ze smakiem. I zrozum dziecko ;)

Odnośnik do komentarza

Łyżeczki -póki co u nas korzystamy właśnie z tych małych zmieniających kolor. Nie jest źle ale nie zbiera wszystkiego.
Zastanawiam się nad tymi Spuni- macie rozmiar 1 czy 2? Hania za 2 tyg konczy 8my m-ąc więc chyba by trzeba było rozmiar 2

Odnośnik do komentarza

Sophie ja kupiłam Spuni 1 bo moja słabo tez je jedzenie narazie mino ze jest w podobnym wieku do Twojej. Zjada łyżeczkę lub dwie i płacz bo chce cycka. Poza tym te Spuni 2 od 8+ sa i w sprzedaży od niedawna wiec nie wiem czy tez sa takie dobre jak opinie o 1

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a Wasze dzieci juz same siadają? Mnie zarzucają filmikami kolezanki ze ich albo raczkują, albo na nóżki stają albo siadają same. Moja jeszcze sama nie siada. Siedzi stabilnie ale sama nie usiądzie jeszcze. Jest to powód do zmartwień? Jak u Was? Kurcze i z gadaniem teraz tez jakaś przerwa a u kolezanke juz mama lub tia tia mowia:-(

Odnośnik do komentarza

Przepraszam ze to napisze ale Pawian dla Twojego zdrowia zmienilabym koleżanki które jak piszesz chyba są malo koleżeńskie wobec Ciebie. Każde dziecko jest inne i jednych dziecko bedzie siadac w okolicach 6 miesiąca a innych w okolicach 9 miesiąca i wszystko jest w normie. Moj syn raczkowal od 10 miesiąca życia a mojej kolezanki córka szybciej zas mój zaczął szybciej chodzic a ona później i jest 2 tygodnie różnicy w tym ze ona jest starsza o te 2 tygodnie. Ona mowi ładnie a mój syn składa powoli zdania ale jest ok i nie przejmuje sie tym kompletnie. Nawet slyszalam zdanie ze zobacz jej córka juz robi to czy tamto a ja na to ze niech każdy patrzy na swoje dziecko i nie czytam internetu czy to jest jeszcze w granicach normy czy juz nie.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Pawian mój jeszcze nie siada ani nie raczkuje od jakiegoś czasu podnosi się na kolankach i huśta dopiero niedawno zaczął się przekręcać z brzucha na plecy. Rehabilitanka mi powiedziała że jak dziecko zacznie siadać w 10 miesiącu to też jest ok. A co do raczkowania to niektóre dzieci w ogóle nie raczkują ja i mój brat nie raczkowaliśmy. Co do mowy to czasem mu się zdarzy że powie mama ale to chyba tak przez przypadek. I tak jak pisze bejbus to chyba jednak powinnaś zmienić koleżanki, każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie, nie przejmuj się że jeszcze czegoś nie robi bo na wszystko przyjdzie czas.

qb3cupjyyu4qvz9p.png

Odnośnik do komentarza

Pawian - zmien koleżanki , albo poprostu nie porównuj swojego dziecka i bedzie dobrze!!!
Każde dziecko rozwija się swoim tempem!.
Niema określonego schematu co do danego miesiąca ze MUSI robic to i owo.

Borys np wczoraj zorientował sie ze mozna się odpychac i tym samym pełzac do tyłu.
Nie raczkuje jeszcze, sam nie siada. Za to co robi? podnosi sie do stania w łózeczku.
I co mam zrobić? Zawiązac ręce? Nie.Nic nie zrobie.
Moja starsza też nie raczkowała tylko od razu chodziła.
Wszystko jest ok. Nie zamartwiaj się.

Mój wymawia takie dzwieki jak:
- agiii
- aguu
- da
- oooo
- i wieczne mmmmmmmmmmmmmmmmmmm
mruczenie hahhaha :)

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

Chyba bardzo niedawno weszły te Spuni 2 do sprzedaży, bo jak ja kupowałam to były tylko w jednym rozmiarze dostępne. Nawet nie wiedziałam, że takie są. U nas jeszcze się świetnie sprawdza ta mniejsza. Ja ją uwielbiam. Mała pięknie ściąga pokarm, a mnie się świetnie nią karmi. Poza tym'porcja' którą się da nabrać jest dla niej idealna. Ola do wielkoludów nie należy, może dla większych dzieci lepsza będzie 2.
Dołączam się do tego co piszą dziewczyny. Dla każdego dziecka przychodzi odpowiedni moment na każdą umiejętność. Z resztą dzieci rozwijają się skokowo, więc nie znasz dnia i godziny. Nagle się budzi rano, pyk i jest! Ola jeszcze nie siada sama. Tak jak pisałam próbuje się podnosić na kolankach przy wyprostowanych rękach, ale jeszcze nie jest się w stanie dłużej utrzymać w tej pozycji. Repertuar dźwięków ma bardzo duży, ale jeszcze nie składa sylab. Poza tym w wieku naszych dzieci każde mama czy tata, jeśli już takie coś wyjdzie, jest zupełnie nieświadome.

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

Pawian dziewczyny mają rację, nie spinaj się tym co robi czy nie robi maluszek. Wszystko jest ok. Ja ogólnie myślę że schematy są dobre i warto się z nimi zapoznać. Np chodzenie. Jedne dzieci zaczynają jak mają 9 mies a inne 18, i taki jeden schemat mówi że do 18 mies życia nie należy się tym martwić tylko cierpliwie czekać, faktem jest że większość dzieci zaczyna w okolicy roku ale to nie znaczy że z tymi dziecmi co robią to później jest coś nie tak. Dopiero po tych umownych 18 miesiacach należy udać się do lekarza na konsultacje i to jest dobre, czasem bywa że ta konsultacja jest potrzebna bo mimo iz dzieci rozwijają się indywidualnie to trzeba pamiętać że nie wszystkie rozwijają się prawidłowo i właśnie po to są te wszystkie tabelki żeby to wykrywać i pomagać tym dziecią. Nie należy się tym stresować odrazu ale nie można też lekceważyć. Bo sa mamy ktore ciągle mowia ze dziecko ma czas i nie przyjmują do wiadomości że czas się skończył ale to tez nie jest dobre.
Jeśli o siedzenie chodzi ( samodzielne) to z tego co wiem to maksymalnym czasem w którym dziecko powinno usiąść jest 10 mies więc spokojnie mamy jeszcze sporo czasu. A nawet jeśli któryś nie będzie siedział do tego czasu to jest to jedynie moment na konsultacje lekarską i być może mała rehabilitację, nie oznacza to jeszcze czegoś złego naprawdę trzeba być ślepym by nie zauważyć poważnych nieprawidłowości w rozwoju dziecka bo zwykle to widać już od narodzin a te mniej poważne koryguja się same lub wystarczy krótka rehabilitacja Nawet nie wiecie jak maluszki się do tego czasu zmienia, spójrzcie jak już się zmieniły z małych bezbronnych noworodków a to dopiero pół roku. Ostatnio przeglądałam filmiki i zdjęcia Riberta jak był taka małą kluska jak Laura a teraz 3 latek całkowicie inne dziecko. Wydaje się taki duży jakby wieki minęły a to dopiero 3 lata

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

http://s8.suwaczek.com/201901274965.png

Odnośnik do komentarza

Ja wam się pochwalę nowymi zakupami dla Borysa.
Wybierałam z myślą zabawki na dłuższy czas... i zakupiłam.
Więc tak kierownica- świetna, typowe dźwięki auta, odpalanie stacyjki kierunkowskazy. Są też melodyjne.

Garnuszek - od razu mu przypadł do gustu. On lubi wkładać i wykładać różne przedmioty więc od razu szukal co tam w środku jest. Haha

Piramida - jeszcze nie widział.
Stoliczek- fajna sprawa ...próbuje do niego dosiegnac .

Walec- hahaha kupa śmiechu jak na nim się położył. Jutro przetestujemy.

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

Super zabawki! Dzięki za pomysły! Kupie swojej kierownice i garnuszek jak tak! Ja swojej tez zakupiłam nowy gadżet - gryzak drewniany klonowy lulalove :-) Chyba jej sie spodobał! Miała chyba wszystkie silikonowe a drewniany taki naturalny sie wydaje i niby antybakteryjny!
Kasia867 a jak dezynfekowalas te łyżeczki Spuni przed pierwszym użyciem? Ja dzis je dopiero dostałam i przeczytałam na ulotce ze wystarczy woda z płynem. Zeby nie wygotowywac. Jak Ty robiłaś?

Odnośnik do komentarza

Ja używam zwykłej plastikowej łyżeczki, jeszcze po starszym synu. Ale ostatnio nie miałam jej pod ręką i karmiłam zwykła łyżeczką do herbaty - i też jadł :). Także nie ma się co spinać. Później do nauki samodzielnego jedzenia może być bardziej potrzebne wybrać coś co dziecku przypasuje ale teraz myślę że spokojnie z większością opcji dadzą dzieci radę.
Co do siadania to trzeba oczywiście rozróżnić "siedzenie" od "siadania". Dziecko najpierw samodzielnie siedzi ale posadzone przez dorosłego. Dopiero później samodzielnie siada. I na to drugie mają maluchy jeszcze czas.
Nasz młody jeszcze nie potrafi samodzielnie siedzieć, musi być trzymany lub podpierany. Z dźwięków to wydaje najczęściej okrzyki, nie "gaworzy".
Babeczqa - widziałam ostatnio taką podobną kierownicę w wersji do przypięcia gdzieś do fotelika - tak żeby dziecko mogło "kierować" jadąc samochodem - nie wiem czy ten twój model też tak ma, ale ogólnie pomysł wydaje mi się całkiem fajny dla malucha :).

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...