Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny! Wszystkiego naj z okazji dnia kobiet. Pisze do Was bo jest mi cieżko. Dzis jak maz poszedł do pracy to maluch znowu miał atak krzyku i płaczu o 11... wczesniej te krzyki były stałe o 17 a teraz zdarzyło sie w dzien. Nie wiem czy kolki mogą byc w dzien? Nakarmiona, przewinieta i nagle po karmieniu krzyk, czerwona twarz, prężenie na rękach i łzy. Jejku jest mi tak cieżko psychicznie. Czasem mam ochotę po prostu wyskoczyć przez okno i mieć to za sobą. Od 3 tygodnia zycia maluch ma te wieczorne krzyki. Przeczytałam wszystko w internecie o kolkach i nadal nje znalazłam rady na to. Niby 25% niemowląt to ma i trzeba przeczekać. Nie wiem czy dam juz rade. Jestem juz u kresu sił i wytrzymałości psychicznej. Dzis popatrzyłam na siebie w lustrze-kiedys byłam dosc ładna a teraz siwe włosy i zmarszczki. Nie chce mi sie nawet kremem posmarować twarzy.

Odnośnik do komentarza

Pawian Julian tez zaczol miec od 3 tygidnia ,teraz ma dwa miesiace na tygodnie 9 i rano ma kolov9/10 pozniej kolob14 to wychodze na dwor zeby nie sluchac tego i kolo 19 i tak jeden dzien sie tylko poprezy a nastepnego tak krzyczy ze hohoho. Pomaga suszarka juz jest na skraju wycienczenia kampiel ale np po kampieli znow krzyczy... Wiedz szczeze to dupa i tyle. Jak go bardzo boli staram sie wyjsc z domu i wtedy wozek jedzie on spi a ja odpoczywam. Moze pojedz do rodzicow? Rodzenstwa , przyjaciolki, ? Sasiadki co pojdzie z toba na spacer?

Odnośnik do komentarza

Czytam was często lecz niestety nie udzielałam się ... mój bobas jest z 4.02
Na to forum trafiłam by zaczerpnąć trochę wiedzy od Was mam starszych o kilka tyg maluszków :)
Dziewczyny chce wam napisać radę która u mnie pomogła na kołki
Nie wiem czy już ktoś o tym pisał ale u mnie poskutkowało np nie jedzenie produktów mlecznych
Jogurtów serów mleka żółtego sera itp
Wszystko co zawiera mleko
Liam ( tak ma na imię mój bobas )
Przestał mieć te okropne kolki

A jeśli chodzi o kupkę bo to tez czytałam ze u niektórych ciężko idzie, gdy widzę ze mały się pręży i nie idzie mu to pomagam termometrem

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za odzew. Było mi juz naprawdę ciężko. Kasia nasze maluchy sa w tym samym mniej wiecej wieku. Moja tez 2 miesiące. Niepotrzebnie sie popłakałam bo maluch to wyczuwa. Nadal codziennie jak ona spi to przeglądam w internecie fora internetowe w poszukiwaniu złotego środka. Wiem ze zapewne go nie ma. Ja ogólnie jestem bardzo empatyczną osobą dlatego jak widze jak moj maluch ma tak cierpiąca twarz to trudno mi to przeżyć. Pomaga mi mama wieczorami. Ciężkie sa początki macierzyństwa. Człowiek sie tak stara a tu te kolki odbierają radosc. Jak kogoś ze znajomych spotkam na spacerze to sie rozklejam. Chyba potrzebuje juz pomocy psychiatry lub psychologa. Kolki siadły mi na psyche. A czy w trakcie karmienia piersią oglądacie cos w tv lub internecie? Czy po prostu siedzicie z maluchem?

Odnośnik do komentarza

Pawian
Próbowałaś sab simplex? Na kolki
Masz jakaś dietę ? Może wypróbuj tez nie jesc produktów mlecznych
U mnie naprawdę poskutkowało
Nie załamuj się kochana jeszcze trochę
I będzie dobrze ! Damy radę ! Wszystkie damy radę ;) !
Później będzie już coraz lepiej
Mówi się ze te pierwsze 3 miesiące jelita dziecka nadal się rozwijają i to dlatego te kolki

Odnośnik do komentarza

Pawian
Jest jeszcze takie lek na szybsze rozwiniecie jelitek
Zawiera on dobre bakterie te które my mamy i przyspiesza rozwój jelitek
I poprawia ich prace i kupki idą lżej
To taka kuracja na 10 dni
Nazywa się
Omni biotic panda

Odnośnik do komentarza

Ja juz kompletnie nie wiedzialam co mam robic bo moja Wikusie brzuszek bardzo meczyl. Espumisan nie dawal efektu wow, teraz kolejna zmiana witaminy D nie pomogla i dzis bedzie podany trzeci rodzaj witaminy (specjalnie cicocia z drugiego konca polski wysylala bo u nas nie ma w hurtowniach).
W miedzy czasie wyczytalam o olejku z kopru ale ze nie bylo go nigdzie u nas to polecili mezowi w aptece delicol i widze ze jest duza poprawa, mala juz tak sie nie prezy, brzuszek znacznie rzadziej meczy i znacznie mniej ulewa, wczesniej po kazdym karmieniu lecialo z niej nawet nosem a teraz z raz dziennie cos uleje...

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2buay3rdc83qxz.png

Odnośnik do komentarza

Pawian ja tez tak mialam zwlaszcza na poczatku jak moja widac ze cierpiala to tez mi sie plakac chcialo, mimo ze moja kolek jako takich nie ma tylko sa zrywy czeste ze wszystko jest ok potem ni z tad ni z owad ryk i po chwili sie uspakajalo... tak jak brzuszek zarzyna...
W czasie karmienia ogladam tv, przegladam stronki na tel... zdarzalo mi sie tez karmic przy komputerze jak mialam cos do zrobienia.

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2buay3rdc83qxz.png

Odnośnik do komentarza

Pawian
Ja gdy karmie to rzadko robię coś jeszcze
Liam nie je w ogóle na siedząco
Tylko na leżąco, na siedząco nie idzie mały ciagle się krztusi, mam tyle mleka i leci tak szybko ze on nie nadąża z piciem
Na leżąco idzie lepiej bo jakoś się w baczkach najpierw chowa a potem on przełyka choć i tak czasem i na leżąco się zakrztusi :(

Jak wy wytrzymujecie dłuższe przerwy między karmieniem ? ( pyt do cyckujacych) ja po 2 h wybucham a jak mały śpi z 2,5-3 h to muszę ściągać mleczko.

Odnośnik do komentarza

My już dzisiaj po 2 napadach krzyku.
Pawian nie bój się szukać fachowej pomocy jeśli czujesz taką potrzebę. Pamiętaj też, że w cale nie jesteś złą matką. Ani kolki, ani to, że nie masz na nie rozwiązania nie są Twoją winą! Tak już jest i nie jesteś sama. Po prosty musimy to jakoś przetrzymać. Kiedyś karmiłam przed tv ale odkąd mamy kolki mała czasem bardzo złości się przy karmieniu, więc teraz skupiam się tylko na niej. Czasem tylko radio jest włączone.

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

Z probiotyków daje jej coloflor cesario. Espumisan tez przed karmieniem ale chyba po nim jest jakaś bardziej senna. Nie pije mleka juz od miesiąca ale efektu brak. Chyba jednak dieta nie ma wpływu u mnie. Chociaż gdybym wiedziała ze jej to ustąpią te kolki to chyba nawet siano bym zaczęła jesc. Dla niej wszystko. Moja tez kicha i chyba kaszel ma jak jej sie odbija trochę jedzeniem bez ulewania.

Odnośnik do komentarza

Współczuję wam tych. Kółek. Pamiętam jak syn miał. To było coś strasznego. Całą rodziną nosilismy go na rękach.Kiedy byłam w ciąży z dziewczynami to że strachem myślałem jak to będzie U dwóch i co ja będę robić. Ale oni na szczęście nie mają. Bo nie wiem co ja zrobiłbym.
Ale Paulinka ulewa. Nie pomaga odbijanie.
Lekarz przepisał Debridat i teraz jest trochę lepej. No i podaję Sabsimplex sporodicznie.
Pawian, to trzeba przeczekać. Chociaż czasami jest ciężko i ręce opadają. To jeszcze trochę i będziesz cieszyć się z macierzyństwa.

Odnośnik do komentarza

Wiem, ze nie jestescie lekarzami. Ale w sumie nie wiem gdzie z tym isc. Tu nie ma lekarzy prywatnie. A nie wiem czy trzeba uderzac juz na szpital.
Maly ma plamki, na buzi, glowie i tlowiu. Nie ma goraczki. I tez nie jest jakis inny. (Mysle ze go to nie swedzi).
Te plamy sa takie jakby poskorne, bez krostek.

monthly_2019_03/styczniowe-mamusie-2019_72966.jpg

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

magdness- mamy takie same tylko w dotyku są szorstkie na brzuchu i buzi.
Polozna stwierdziła ze to od przegrzania, więc niewien...ma tylko body w domu i jak śpi przykryty jest kocykiem lekkim.
Lekarka stwierdziła że to od mleka..zrobić sobie przerwę w przetworaxh i zobaczyć...
Bardziej bym w to uwierzyła ni z w to przegrzania...bo córka też miała taką wysypka i ....mleka nie mogła przyjmować ona....hmmm

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie...też wam się maluchy tak ślinia????? No dzisiaj Borys przechodzi samego siebie..bomble puszcza a jak ma jej za dużo na buzi to się krztusi...widze że niemoze sobie z tą ślina poradzić.
O 16 spał 5 minut...o 17 dostal cyca...I nie spał do 19.40...zasnal...A już się kręci na mleko..jest 20.. wymiekam...nie daje razy dziecko to dla mnie zagadka!!!

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...