Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szyszunia1806

Masakra. Powinnam wejść już 10 min temu. A siedzę i czekam. Chyba jakaś wizyta się przedłużyła. Na stojaku stoją dwie pary butów wiec ktoś tam jest. Nudzę się bo Sama na poczekalni siedzę.

Odnośnik do komentarza

Ja już po prenatalnych, wszystko wyszło dobrze. Dzidzia 6 cm crl, 164ud/min serduszko, przesiernosc karkowa 1,45,kosc nosowa jest, pępowina trójnaczyniowa. Lekarz się pyta o przeczucia względem płci, mówię że dziewczynka i on też tak obstawia aczkolwiek nie da sobie nic uciąć. Powodzenia dziewczyny na wizytach. Mąż bardziej zestresowany ode mnie i długo go to trzymało, najbardziej się bał czy serduszko bije.

Odnośnik do komentarza

Heloooooł:))))
No i fantastycznie Amizka gratulacjeeeeeeee♡♡♡♡♡
Czekamy na kolejne wspaniałe wiadomości:))))
Silvara nie strasz z tą colą bo ja w tej ciąży wypiłam już ze 2 litry A z młodym to piłam regularnie przez całą ciążę... wrrrrr
No niby wiem że nie jest to jakieś mega zdrowe ale co w dzisiejszych czasach jest???
Dziś wstałam z bólem głowy znowu, ja nie wiem co się dzieje i dlaczego ja tak kiepsko się czuję?!.

Odnośnik do komentarza

Eleonora, oczywiście nie demonizuję i nie straszę, po prostu piszę co myślę:D
https://www.google.pl/amp/s/ciekawe.org/2015/09/22/10-zaskakujacych-i-szkodliwych-skladnikow-coca-coli/amp/
Tu takie ciekawostki. Po prostu to wszystko mnie obrzydza i jak myślę, że tym "karmię " brzuszek to mnie mdli. Także u mnie efekt odwrotny do zamierzonego. Jest mi gorzej niż lepiej hihihi

Amizka, gratuluję, bardzo się cieszę, że wszystko dobrze :)))

Ja czuję, że dzisiaj zobaczę siusiaczka ;)

Odnośnik do komentarza

Gratulacje Amizka :)
Silvara jeśli czujesz że będzie chłopak to raczej to się sprawdzi ;) zwykle mamuśki dobrze przeczuwają płeć swojego dziecka już na początku. Ciekawe ile będzie wśrod naszych pociech dziewczynek a ile chłopców :)

Ja czasami po prostu muszę się napić coli... to silniejsze ode mnie. I wtedy czuję się lepiej. Gdybym chciała się zastanawiać nad wszystkim co jem to nie jadłabym najpewniej nic :) albo musiałabym założyć własny ogródek, a najlepiej całe pola i łąki z ziemią przywiezioną gdzieś z północnej Kanady i założyć hodowlę kur, świń i krów... :) w dzisiejszych czasach właściwie nic co można kupić w sklepie nie jest zdrowe...

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Bacchi, przydałby się kobiecy pierwiastek w domu, bo mąż, syn , pies... i jeszcze jak wszyscy na raz coś chcą to oszaleć idzie ;) i jeszcze kolejny facet. O mamoooo:D

Ja też nie jestem jakaś dziwna i nie pilnuję co jem, ale są rzeczy, których unikam szczególnie podczas ciąży. Od kilku ładnych lat nie używam vegety ani innych rzeczy zawierających glutaminian sodu, w ciąży nie piję kolorowych napojów gazowanych a w szczególności coli i nie jem MOMu ;) ale wiecie, zboczenie zawodowe po prostu. I nie chodzi mi tu , że trzeba jest eko -sreko tylko po prostu odrzuca mnie chemioterapia ;)
Spoko, nie jestem jakaś walnięta :D

Odnośnik do komentarza

Hej, gratuluję udanych wizyt:)

Są tu jakieś specjalistki od żywienia? To mogłabym prosić o radę? Mój 11 miesięczny synek ma skaze białkowa i nie wiem co mam mu dawać jeść bo mi się pomysły już skończyły. Dostaje mleko sojowe humana sl ale co z innymi posiłkami? Trochę jestem zielona w temacie a doktorka nie była zbyt pomocna

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Miałam dziś przygody. Weszłam do dentysty dopiero po 25 minutach a tu dzwonią z przedszkola ze dziecko chore. Mówię do niego ile czasu. On że max 30 min. I mówię to rwij obie na raz będzie z głowy i lecę po syna. Jego Córka chodzi z nim do grupy. Uwinął się w 20 min z dwoma 8. Ekspresowa Wizyta. Przychodzę a tu dziecko ma infekcje oczu. Wsumie mial rano rope ale myślałam że to wczorajszy basen że to od chloru. No nic dostał maść i jutro może iść do przedszkola tylko ma mieć smarowane. Co za przygody. Teraz muszę się lekami faszerowac. Ibufen i paracetamol. Ostatnim razem bolało tylko 3 dni więc liczę że teraz też tak będzie.
Beti specjalistka nie jestem, choć jakiś tam tytuł jest ale w zawodzie nie pracuje no i ogólnie nie zajmowałam się dieta dzieci z alergiami. Myśle jednak że 11 miesięczne dziecko może jeść wszystko po za białkiem skoro ma alergie. Mleko może jeść nie tylko sojowe. Osobiscie preferuje kokosowe. Używam do kawy. Teraz jest bardzo duży wybór produktów bez białka. Więc tak naprawdę może jeść wszystko. Np naleśniki są nawet smaczniejsze na mleku kokosowym. Czy może ma na coś jeszcze alergie po za białkiem mleka krowiego. Co fajne to np ser żółty możesz spróbować już dac poniewaz ma małe ilości białka. A alergia z wiekiem słabnie

Odnośnik do komentarza
Gość Amanalka

A ja dzisiaj poszlam na zakupy (u brata w Irlandii jestem) i kupilam sobie teoche ciuszkow ciazowych :D przed dzieciecymi sie wzbraniam, bede tu w maju to nakupie tego mnostwo bo wszystko slodkie :)

Fajnie, ze wizyty sie udają. Troszke stresuje sie naszymi prenatalnymi ale licze, ze bedzie wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza

Amanalka
Jakie ceny w Irlandii ?
Super zazdroszczę brata daleko :)
My mamy cel kiedys jechać do Irlandii pozwiedzać .

Beti10
Patrzę ciagle na twoje suwaczki i podziwiam . Podziwiam ze masz w tak małym odstępie czasu dwójkę dzieci i z następnym w ciąży . Absolutnie nie chce być złośliwa ani wcipsa ale powiedz jak dajesz radę ? Jedno płacze drugie na drugiej ręce ? Kurczę ja czekałam bite 3 lata aż zdecydowaliśmy się na następne dziecko prędzej wydawało mi się to nie możliwe i tak czasem byłam na skraju wytrzymałości .

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

No to jeszcze 3 wizyty dziś z tego co pamiętam?:)))
Mnie przechodzi powoli ból głowy bronię się żeby nie brać apapku ale zobaczymy. Nerwy mam bo od rana szukam karty płatniczej już drugi raz ją gdzieś zapodziałam i ani jak wybrać many many ani jak zrobić zakupy! Aaaaajjjjjjj.
Szyszunia miałaś przeboje ale dzielna jesteś meeeega:)))

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Robiłaś mu testy alergiczne? Czy on ma alergię tylko na białko mleka krowiego czy może też na inne białka np. kurze? Alergia może wyjść dopiero po czasie to się zdarza. Białko występuje też w mięsie wołowym i wieprzowym nawet w większej ilości niż w serze. Czy teraz gdy zje ser ma odczyn alergiczny? Pytam bo spróbuję coś doradzić, czego unikać a co może jeść i co ewentualnie mógłby jeść w niewielkiej ilości. Bo słowo skaza białkowa to dość szerokie pojęcie to nie tylko mleko i produkty mleczne, może oznaczać alergie nawet na ryby.

Odnośnik do komentarza

MamaColin drugie było specjalnie tak zaplanowane bo nie chciałam wracać do pracy i stwierdziłam że w czasie studiów będzie z głowy bo jeszcze wtedy studiowalam i ze w tym roku pojde do pracy. No ale mamy niespodzianke, teraz stwierdzam ze przez tarczyce i cóż mam poradzić:) e sumie mój plan dnia wygląda tak że wstajemy koło 6.30 średnio do 10 ogarniamy śniadanie i sprzątanie i młody idzie spać więc wtedy ogarniamy obiad :) później jemy obiad i ja średnio od 13, cztery dni w tygodniu pracuje 4-5 godzin. A jak nie pracuje to się bawimy. O 14 lub 15 syn ma kolejną drzemkę no i potem do wieczora jakoś ciagniemy :) córka nie śpi już w dzień więc odlatuja koło 19 lub 20. I raczej Marysia należy do samodzielnych dzieci sama się ubiera i je, pampers tylko na noc. No i mieszkamy z tesciami więc czasem zajmą jedno albo drugie. Nie mam czasu na odpoczynek w dzień I nie wiem jak będzie z trójką no ale jakoś damy radę:) relacje między dziećmi coraz lepsze na początku była wielka zazdrość ale teraz dość dość.

Odnośnik do komentarza

Podobno testy alergiczne są niemiarodajne przed ukończeniem 3 roku życia.
Tak właśnie mi się wydawało, że Szyszunia się zna:) Ja niestety nie doradzę w tym temacie.

Eleonora, no co za wredna karta! I co za pech, że nie da się do niej zadzwonić czy coś:(

Amanalka chwal się co kupiłaś:D udanego pobytu. Ty to podróżniczka jesteś:)

MamaColin, ja też podziwiam m.in Beti. Dla mnie to czyste szaleństwo , bo przy moim szalonym dwulatku to wszystko jest niewyobrażalne.
Także Beti, pełen szacuneczek :D
Z jednej strony jestem przerażona jak to będzie z drugim dzieckiem a z drugiej cieszę się, że pierwsze nie będzie pamiętać tego, że było kiedyś samo. W sumie nigdy nie będzie jedynakiem w swojej główce ;)))

Kurczę, ale mam stres przed wizytą. Jak nie ja!

Odnośnik do komentarza

Szyszunia najbardziej czerwone placki na twarzy miał po nocy bo pil i pije mleko średnio tak jak z piersi pewnie z przyzwyczajenia więc często niestety. Jak poszłam do lekarza to mówiłam że wyeliminowalam z diety białko i zostało tylko modyfikowane a nadal było coraz gorzej więc lekarz stwierdził że to od mleka i przepisal sojowe. Po tygodniu stosowania widać było poprawę więc doktorka stwierdziła że to przez mleko i kazała nadal dawać sojowe a później zobaczymy. Twarz mu się polepszyla dopóki nie zaczął tego drapac ale nowe mu nie wychodzi. Tak tylko chciałam zapytać o jakieś jedzonko które dajecie dzieciom bo może o czymś zapomnialam a by mu posmakowalo:)

Odnośnik do komentarza

A no i dziewczyny dzięki ale przyznaję że nie jestem oczywiście idealna matka czasem nerwy mi puszczają zwłaszcza względem córki bo ma różne dziwne pomysły plus teście i reszta rodziny często dokładaja swoje cztery grosze no ale jak patrzę na te dzieciaczki to sama miłość:) chyba dzięki tej dorywczej pracy trochę odreagowuje mam więcej biegania i w ogole ale jakbym była 24/7 w domu to myślę że byłoby gorzej :) A pewnie będzie tak od września więc muszę pomyśleć nad jakąś strategia żeby nie zwariować i żeby mąż ze mną wytrzymał:)
A tak nawiasem to moja siostra rodziła z baba która miała koło czterdziestki czwartą cesarke a najstarsza córka miała 3 lata także szacunek;) choć na poważnie to prawie zeszła na stole

Odnośnik do komentarza
Gość Amanalka

MamaColin, 4 euro za komplet: body, spiochy, pół śpiochy i czapeczkę :) Primark oczywiście, ale z organicznej bawełny. No i patrzylam tez na kocyki minky za 3 euro. Na razie nie kupuję, przyjechalam tym razem z malym bagazem, ale w maju biorę dużą walizkę i szykuję portfel :D

Silvara, no cieżko mi usiedzieć na tylku :D ale nic mi sie nie dzieje, lekarz powiedział, że nie widzi przeciwskazań, więc nie odwoluję niczego. W maju przylatuję na koncert Eda Sheerana - prezent od brata na urodziny :) koleżanki mama byla w ciaży na koncercie Madonny i córka jest fanka :D

Jak tak czytam o alergiach, to masakra :/ biedne te dzieciaczki. W rodzinie mamy kilkoro starszaków z alergią na laktozę czy AZS. Oboje z mezem nie mamy zadnych alergii, może dziecko również nie bedzie miało?

Na marginesie, dzisiaj dzien teściowej :D zlożcie życzenia swoim niezależnie od tego czy się lubicie :D

Odnośnik do komentarza

Beti
O to myśle ze taka praca dorywcza jest super odskocznia i super ze masz pomoc w rodzinie . To jest śmieszne niektóre kobiety dały by wszystko żeby siedzieć w domu i nie pracować a matki z dziećmi marza o pracy i jest to super rozrywka :)
Ale naprawdę szacun i ukłony po kolana

Silvara
Mam dokładnie to samo odczucie mój 3 latek ma mega pomysłu całe dzień najchętniej bawił by się autami skakał i biegał i naprawdę jeszcze rok temu jak się ktoś pytał mówiłam stanowcze nigdy więcej dzieci :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Nie no bez przesady nie znam się jakoś bardzo na tym.
Pytałam o testy choć faktycznie mogą być niemiarodajne bo dają jakie kolwiek rozeznanie w alergi. Bo np u nas była alergia. Jak przestałam karmić piersią syn miał pół roku to podalam mu mleko nan i się zaczęło. Doktor mi powiedział bez żadnych badań że pewnie przez mleko i żeby dawać specjalne nutramigen. Ale ja oczywiście mądrzejsza pomyślałam sobie a może spróbuje z jakimś innym mlekiem jeszcze bo nie będą mi robić z dziecka alergika. I faktycznie okazało sie ze na mleku hipp nie ma żadnej alergi. Później zaczął jeść nabiał i mleko zwykłe i też zero alergi. Potem się przeprowadziliśmy i jakaś egzema wyszła dziecku. Takie czerwone plamy na całym ciele. I znów lekarz stwierdził że od mleka że to nawrót alergi ze to przez to że mu mleko daje itd itd. Oczywiście w d miałam i dalej szukałam. Między czasie stosując wszelkie kremy i maści dostępne. Potem byliśmy na krytym basenie 1 raz i po basenie dziecko czerwone jak nie wiem. I tu mi się lampka zapaliła że może on na chlor ma uczulenie. I okazało się że na chlor i że na nowym mieszkaniu woda bardziej chlorowana. Musiałam specjalnie wodę butelkowana kupować by go myć. Potem znów zmieniliśmy mieszkanie. I teraz mam spokój. Po roczku robiłam testy bo już bardziej wiarygodne. To mamy alergie na chlor siarkę i truskawki.

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Ale jak mówisz że jest poprawa to nie ma co cudowac tylko poprostu unikać tego mleka krowiego i ewentualnie uważać też przy np mięsie. Ale próbować można. Mleko krowie można zastąpić innym. I tak naprawdę dziecko może zjeść. Wszystko. Zastanawiam się co mogłabyś użyć zamiast śmietany do zup. Bo choć nie aż tak dużo to zawiera białko. A wsumie przez ten skladnik odpada np jarzynowa. Oczywiście można zjeść i bez no ale taka lipa trochę. Dla mnie te zupy nie zabielone to jakieś nie dobre są. Jogurt naturalny ma podobną zawartość tak naprawdę. Zależnie jakiej firmy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...