Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Zawiszka7
Ja wczoraj byłam na wizycie takiej po usg. W badaniu ok jest. Nastepna wizyta 20marzec.
Ja mam ciśnienie zejsciowe;) wczoraj ledwie laziłam bo mialam 89/62. Puls tak 80-90. W tamtej ciazy też tak miałam aż nagle z tego niskiego zrobiło mi się nadciśnienie i do końca bralam dopegyt.
Ja mam wózek po córci. Kupiłam go używanego za 500zl i jestem zadowolona. Duze kola duza buda. Hitreec czy cos takiego sie nazywa.
Super ze wizyty pozytywne. Czekam na nastepne dobre wiesci!

Zawiszka, ja w poprzedniej ciąży miałam ogólnie niskie ale pod sam koniec zdarzało się nawet 60/40 :D mega niskie...

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Silvara u mnie z wyglądem porażka ale tak właśnie miałam jak chodziłam z córką w ciąży. Przede wszystkim to strasznie przetłuszczają mi się włosy normalnie smalec druga sprawa to skóra strasznie suchą na twarzy i na całym ciele też i w ogóle czuję się straaaasznie zapuszczona ahhh. Z młodym jak byłam w ciąży to też czułam się piękniejsza:))) Może jak wiosna przyjdzie to i ja rozkwitnę;)))
Fajnie że wyniki wyszły ok:)))

Odnośnik do komentarza

Mimka o mamuniu! Ja to bym chyba leżała nieprzytomna z takim cisnieniem. Teraz z moim musze sie czasem polozyc bo inaczej to mi slabo troche a kawa ledwie mi wchodzi w sumie pol kubka raz na dzien pije.
Amnalka super! A moj gin nie daje tak szybko skierowania na tarczyce, pewnie dostane dopiero w marcu.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Amanalka, super wieści!

To ja zrobiłam badanie tarczycy jeszcze przed pierwszą wizytą u ginekolog. A w tamtej ciąży kazala mi od razu zrobić. Najważniejsze jest zbijanie TSH w pierwszym trymestrze jak dziecko jeszcze nie ma swojej tarczycy. Naczytałam się o tym w pierwszej ciąży... i powiem Wam , że jeżeli nie miałyście zleconego TSH to same dla siebie (dla dziecka) zróbcie. To niecałe 20 złotych a warto.

Odnośnik do komentarza

Zawiszka7
Mimka o mamuniu! Ja to bym chyba leżała nieprzytomna z takim cisnieniem. Teraz z moim musze sie czasem polozyc bo inaczej to mi slabo troche a kawa ledwie mi wchodzi w sumie pol kubka raz na dzien pije.
Amnalka super! A moj gin nie daje tak szybko skierowania na tarczyce, pewnie dostane dopiero w marcu.

Zawiszka, pomyśl sobie że ja w pierwszej ciąży i w obecnej od samego początku mam wstręt do kawy. Nawet zapachu nie mogę znieść bo od razu na wymioty. Lekarz mi mówił żebym sobie piła jedną z mleczkiem dziennie na podniesienie tego ciśnienia, a ja mówię że nie ma opcji bo będę wymiotować:D Śmiał się ze mnie niemiłosiernie, mówił że ciężko czasami ciężarnym odmówić sobie kawy a że u mnie to się samo z automatu robi to tylko pozazdrościć:D Przed ciążą to tak 1, 2 dziennie zawsze :) Ale powiem Ci że jak miałam ciśnienie 60/40 to w sumie jedynie było mi duszno i gorąco, ale funkcjonowałam. Także jakby co to da się :P

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziewczyby ciągle na bieżąco czytam ale przez pracę i dziecko w domu ciężko znaleźć czas żeby odpisać:)ciesze się że Wasze wizyty pozytywne oby tak dalej niedługo kończymy 1 trymestr więc musi być lepiej:) ja też muszę ciągle tsh kontrolować właśnie mam wizytę 26 lutego. A jutro wyczekiwana wizyta u ginekologa mam nadzieję że wszystko wporzadku. Ja bez kawy nie mogłam funkcjonować teraz jak ma słabszy dzień to pije jedna nie za mocna sypana z mlekiem jest lepiej.

Termin porodu:13-14 wrzesień 2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgshd9hjnf.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/hxne5go.png

Odnośnik do komentarza

Nie mogę oderwać się od zdjęć z usg i na jednym moja gin robiła pomiary to maluszek ma 6,2 cm ... o mamo! obwód główki 2cm ! bosko.
Następną wizytę u swojej gin mam 14.03 a gdzieś na dniach wbijam na prywatną wizytę szczegółowych prenatalnych.

Amanalka gratulacje udanej wizyty!! malusia kropeczka :)
Eleonora dokopałam się Twojego postu - super że dzidzia prawidłowo się rozwija! I jestem tego samego zdania co i Ty, jakie wyniki by nie wyszły - będzie ok... a ja idę tylko podglądnąć dokładnie bobaska :)
Co do wyglądu - również mam problem z włosami, nie dość ze wypadają to praktycznie dzień w dzień muszę je myć bo tak się przetłuszczają... a o cerze nie wspomnę. jest sucha i jakby zwiększyła się produkcja sebum. Co przy ciąży z synem miałam skórę jak pupa niemowlaka.
matka_jelona również gratulacje udanej wizyty!! :)
Gabi82 tez mam wyskakujące reklamy na stronie po tej awarii
mi88 powodzenia na glukozie! nie wspominam ją za dobrze przy pierwszej ciąży :(

Pytała któraś jeszcze o zakupy na aliekspress - ogólnie jestem uzależniona od tego portalu... zazwyczaj kupuje ciuszki już z recenzją... należę do kilkunasty grup na fb gdzie wszyscy wymieniają się informacjami co warto co nie. i powiem szczerze że odkąd kupuje na alie mało co kupuje w stacjonarnych sklepach. jakościowo super, rozmiar super. (mowie tutaj o rzeczach dla syna). Teraz jak będzie córka to mąż chyba mi blokadę założy na ten portal :D w koszyku mam już tyyyyleeee pięknych rzeczy dla dziewczynki... hoho, czekam cierpliwie aż będzie wiadomo co :)
Ogólnie piękne otulacze są z dobrą recenzją i w małych pieniądzach... chyba powoli zacznę takie neutralne rzeczy kupować typu otulacze, pieluszki tetrowe itd...

Co do imion u nas postanowione... Oliwia dla dziewczynki a dla chłopca Tymon lub Nikodem. No chyba że się zmieni coś po drodze... :)

3 dni jestem bez kawy, bo mi nie smakuje. przychodzi godzina 21 ja śpię...

Termin wg OM: 01.09.2018 / wg USG: 25.08.2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjojtjbbnlj.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5eo7n84buf.png

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie, maluszek pieknie rosnie. Ciśnienie 142/87, podwyższone. Dostalam skierowanie na morfologie, glukoze, mocz, tsh i ciala grup glownych krwi - wszystko na czczo.
Kolejna wizyta za tydzien bo to moje pierwsze badania w ciazy. Serduszko bije cudnie, moglabym sluchac w nieskończoność.
Silvara u mnie cera poprawila sie, wczesniej mialam male syfki. Wlosy jakby ladniej wygladaja. Paznokcie bez zmian.
Amanalka fajnie ze z maluszkiem wszystko w porządku.
Eleonora ja mam wizyte za tydzien, ale to wyjatek.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny gratuluję udanych wizyt ja wczoraj też byłam na takiej nadprogramowej . Bolał mnie brzuch przestały boleć piersi i całkowicie przeszły mdłości mój gin kazał jechać mi na IP żeby sprawdzili szyjkę oczywiście był lekarz który prowadził mi pierwsza ciąże jak zobaczył że prowadzi mi teraz inny lekarz zrobił mine i kazał jechać sobie do niego do Słubic:-/ na koniec powiedział że ciąża może być obumarla . Zadzwoniłam do swojego gin przyjechał specjalnie otworzył gabinet zbadał mnie wszystko jest w porządku kazał brać nospe i na wszelki wypadek dał jeszcze luteine na usg 4cm szczęścia serduszko bijące 179razy na minutę . Coś pięknego. Był w szoku jak potraktowali mnie w szpitalu lekarz a lekarz. Ciekawe czy jakbym zaczęła rodzić to też kazalby mi jechać do swojego lekarza:-/ tyle co sie strachu najadlam to już moje Masakra. Wstawiam zdjęcie:-)

monthly_2018_02/wrzesniowe-2018_65529.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/bhywmg7yyrmgc0fv.png

21.02.2017- Aniołek (*)

Odnośnik do komentarza

Silvara na prawdę byłam w szoku fakt nie zlecał żadnych badań oprócz hcg jak się u niego prowadziłam ale jak leżałam w szpitalu czekając na zabieg a on przyjmował w poradni to biegał co godzinę do mnie sprawdzając czy coś się dzieje pocieszał i dawał wsparcie psychiczne nie wiem co teraz się stało... Poznał mnie bo mówił po imieniu . Czyli wychodzi jakaś chora zazdrość że ktoś się prowadzi u innego lekarza a nie u niego? Chore to wszystko mąż mu nawtykal a ja już prawie płakałam .... Dziewczyny niech nas los chroni przed takimi "lekarzami" zwłaszcza że znał moja historie . ....

https://www.suwaczki.com/tickers/bhywmg7yyrmgc0fv.png

21.02.2017- Aniołek (*)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)))
Gabi cudowne wieści gratulacje ♡♡♡!!!:)))) A dlaczego za tydzień wizyta?
Kala wspaniale że z dzidziusiem wszystko w porządku napewno najadłaś się strachu A przy tym ten konował po prostu nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić jakim trzeba być chamem żeby tak potraktować kobietę. Od razu przypomniał mi się ten pajac co jak rodziłam młodego to powiedział po dobie bóli bez rozwarcia że ma wrażenie że chce wymusić na nim cesarkę za darmo. Niektórzy to naprawdę minęli się z powołaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Amanalka

Jestem u swoich rodziców. I ilość zabobonów, którymi mnie raczy moja mama mnie dobija... Wczoraj nie dała na spokojnie ogladnać filmu w TV, bo "się zapatrzysz" i przerzucała co chwile kanały. W końcu jej powiedziałam, że jak się nie uspokoi to do końca ciąży tu nie przyjadę :p no i oczywiście "co ten lekarz się zna! Ja wiem lepiej" na moje tłumaczenie, że pewnych rzeczy robić nie mogę (glównie chodziło o leki).

Pod tym względem wolę swoją teściową. Czuję się tak jakby zaraz po urodzeniu moja matka miala przyjśc o wyrwac mi dziecko z rak, bo nie umiem go trzymać a ona wie lepiej...
Wiem, przesadzam. Ale jakos tak mnie bardziej to zaczęło irytować.

Odnośnik do komentarza

Ale chamstwo że strony tego lekarza.
Ja już po pobraniach, do kolejnej wizyty będą wyniki czyli do 7.03.

Nie piłam tej glukozy, dopiero w 24tc.Teraz tylko z krwi ale babeczka mówiła, że i tak luzik bo mają różne smaki to bez obaw.

Moja mama jest położoną, to sobie wyobraźcie co ja mam w domu. Aż doszło do tego, że ma się mnie o nic ciążowego nie pytać, bo wyjdę z siebie.

Odnośnik do komentarza

Ale chamstwo że strony tego lekarza.
Ja już po pobraniach, do kolejnej wizyty będą wyniki czyli do 7.03.

Nie piłam tej glukozy, dopiero w 24tc.Teraz tylko z krwi ale babeczka mówiła, że i tak luzik bo mają różne smaki to bez obaw.

Moja mama jest położoną, to sobie wyobraźcie co ja mam w domu. Aż doszło do tego, że ma się mnie o nic ciążowego nie pytać, bo wyjdę z siebie.

Odnośnik do komentarza

Ale burak z tego lekarza :/ całe szczęście że wszystko okazało się być w porządku.
Ja mam jutro wizytę u mojej ginekolog. Miałam jakieś bakterie w moczu i kazała zrobić posiew. Boję się że mi walnie jakiś antybiotyk :/ miałam zapalenie pęcherza miesiąc przed zajściem w ciążę, ale wtedy nie byłam pewna czy jestem w ciąży czy nie, więc leczyłam się tylko żurawiną i dużą ilością wody z cytryną. Widocznie się nie wyleczyło...

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Kala co za ... z tego lekarza. Brak slow na niego. Dlatego do gina chodze prywatnie.
Eleonora chodzi chyba o badania, jeszcze żadnych nie robilam. Wczoraj srednio czulam sie i w sumie nie dopytalam.
Amanalka współczuję. Raki urok naszych mam :)
Mi tez nie masz latwo :)
Beti moja mama tez wie lepiej. Jej madrosci doprowadzaja mnie i meza do szalu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...