Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

No wróciłam z wycieczki;)
Ząbek ukończony. Jeszcze tylko jedna wizyta przed porodem mnie czeka i finito;)
No z tą pralką totalnie mi nie po drodze aleeee po to są przeszkody żeby je pokonywać inaczej było by za nudnooooo:)))
Zakupiłam koszule w kik-u szału nie ma ale nic innego nie znalazłam;) idę teraz jeszcze po papusie i mogę na spokojnie czekać. Ciuchy wyprane w komodzie siedzą, wózek odświeżony, fotelik też. Łóżeczko pewnie na dniach skrecę i tak za 3 tygodnie mogę rodzić:)))
Odebrałam pampersy z Rossmanna. One się należą każdej kobiecie w ciąży po 34 tygodniu. Czy jakoś tak tylko trzeba być zarejestrowanym:)
Lecimy na dwór...... :))))

Odnośnik do komentarza

A ja nadal +5kg. Pytałam się lekarza czy to ok, bo jednak większość kobiet tyje więcej już na tym etapie. Ale powiedział, że jest dobrze i że woli w tę stronę niż w drugą, bo jednak jest mnie kawał baby (chociaż serio tego nie widać, bo jestem wysoka), a tusza nie pomaga w porodzie. No i jeszcze wg niego nie weszłam w etap największego tycia na kilka tygodni przed porodem.
Ja mm nie kupuję na zaś. Będzie potrzeba to mąż podjedzie do apteki czy gdzie to się kupuje.

U mnie wczoraj znowu skrucze, nospa pomogła, ale czułam się kiepsko. Im dalej w tę ciążę tym gorzej się czuję :/ Wydaje mi się, że już do końca ciąży czeka mnie areszt domowy i 90% leżenia, a i tak jak leżę potrafią mnie te skrucze złapać.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, mleko nie musi być kupowane w saszetkach. Są też buteleczki - słoiczki z gotowym mlekiem i do tego jest smoczek zafoliowany. Oczywiście po odkręceniu butelkę trzeba wypić ale jest to wygodne np. gdzieś w drodze;) U nas było właśnie takie coś w szpitalu, zanim syn złapał dobrze pierś położne przynosiły mi takie słoiczki i mówiły żebym użyła jeśli będę potrzebowała.

https://www.ceneo.pl/35740798

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Mimika, ja kupiłam mojemu perfumy Paco Rabanne te czarne klasyczne. Są takie, że mmmmmmmmmm :D
Podkradam mu, bo to unisex :D

Eleonora, tak się przejełam Twoją pralką, że poleciałam zrobić oględziny swojej, bo już wiekowa tzn po gwarancji.
Przy okazji ponawiam się z perfekcyjną i wyszorowałam całą... Szczoteczką do zębów.
... Nie chcecie wiedzieć, co w niej było. Puscilam puste pranie z octem na 95 i albo odżyje, albo ja trafi.
Mleko w saszetkach dobra opcja, myślę, że kupię z parę różnych firm, a nuż w któreś się trafi jak będzie potrzeba. Po ilu dawkach wyjdzie, że nie służy dziecku?

Mama Colin, miałaś jakieś objawy infekcji? Teraz masz już wizyty co 2 tygodnie z tego co pamiętam. To się nazywa dobra opieka w ciąży. A nie 1 usg na trymestr - bo tyle przypada z NFZ, ja sobie wykupuje prywatne też, bo nie wyobrażam sobie nie wiedzieć, co się dzieje przez parę miesięcy.

Dziewczyny, robicie peelingi w ciąży? Skóry brzucha?

Odnośnik do komentarza

Ale mnie zatoki bolą, cholera :( jeszcze tego mi było potrzeba :(

Silvara o tak, głód może zmusić do jedzenia, szczęście, że mój gotuje, a gdyby nie gotował to bym sobie zamawiała żarcie na wynos z dowozem, mnie na tyle to szpitalne obrzydza, że już jak widać mam opracowany nawet plan B ;) fakt też jest taki, że po pierwszym porodzie byłam od razu na chodzie, więc i możliwości zdobycia jedzenia większe niż gdybym musiała leżeć.. :)
na zdrowe śniadanie matki karmiącej jadłam ku zgrozie położnej batoniki princessa, rogaliki 7days i owoce dostarczone poprzedniego dnia z domu ;) nie to, żebym tak uwielbiała słodycze na śniadanie, ale wolałam to niż zupkę mleczną

Każdy ma jakieś swoje bziki, ja mam jakieś odnośnie szpitalnego menu.. choć w sumie może i odnośnie całego szpitala.. toalet, łazienek, łóżek itd

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Kamka
Właściwie to tutaj tez przysługuje usg tylko 3 razy w ciągu całej ciąży ale moje lekarka ma do wykupienia pakiet za 150€ gdzie robi na każdej wizycie
Co do infekcji
Właściwie miałam lekkie upławy ale jakoś oprócz lekkiej zmiany koloru nic się nie zmieniło bo mam je już od długiego czasu . Zawsze nosze wkładkę
Wizyty mam od 28 tyg co dwa tygodnie plus za każdej pół godzinne ktg

Widzę temat perfumow
Mój mąż ma zawsze białego bossa albo pacco rabanna 1 milion .

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Kamka, i nas z tym Bebilonem 3 wyszło od razu . Szczególnie, że ja dawałam tylko z kubka to od razu na około ust czerwone plamy się pojawiły.
Peelingu używam cukrowego :)

Milu, powiem Ci , że nawet nie miałam pomysłów na tą dietę płynną. Zupy i zupy . Błeeeee :/

Amanalka a magnez zażywasz?

MamaColin , gratuluję udanej wizyty:)

Zrobiłam zamówienie w aptece . Oł jeeeee. Prawie 400 złotych.

Odnośnik do komentarza

Oj ja też uwielbiam Mexx, często kupuje mężowi bo do niego bardzo pasuje :)

KamKa86, ja robię masaże rękawica sizalowa lub szczotka do masażu na sucho. Potem brzuch jest ładny bez tych zastojow krwi co to nie raz widać pod skórą ;) unikam tylko masowania górnej części bo tak mówią. Dopóki nie czuje skurczy to jest ok :) A jak już nie jestem w szpitalu to ich już nie odczuwam ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Silvara, biorę. 4x2 i do tego aspargnin. Magnez mam na dolnej granicy, lekarz prowadzacy podejrzewa, ze mam cos nie tak z wchlanianiem, bo po tej ilości magneB6 powinnam miec wiecej. Przepisal mi osobno dodatkowo wit B6 ale jakas taka co musialam kupowac przez internet, bo w 5 aptekach nawet nie slyszeli o takiej. No i lykam, co mi pozostalo. 31 lipca ide znowu do hematologa, bede robic sobie znowu morfologie, to zrobie plytki krwi reczne i ten magnez i zapytam. Bo maz sie uparl, zebysmy poszli do kogos innego dodatkowo, bo mi te plytki krwi spadly o 40 jednostek i oscyluja wokol 70. Ale fakt, ze diete troche olalam :/ teraz wrocilam do zdrowszej diety i licze, ze sie podniosa te plytki. Lekarz prowadzacy troche nieufnie podchodzi jednak do opinii tej hematolog, ze dopoki nie zjada mi do 50 jednostek to nie ma podstaw do cesarki :/ zobaczymy, co ten profesorek powie.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Ja prdl;))) Jaaaaaak gorącooooooooooo!!! No nie wytrzymuje to już jest przesada!!!! Topię się, rozpływam i w ogóle:))) wszystko boli, gniecie. Jeeeenyyyy ja już ledwo chodzę! Ratunku!!!:)))

Mimka narobiłaś mi smaka na gołąbki które chodzą za mną od 2 dni. Może jutro się zbiorę z rana i też trzasnę:)))
Silvara widzę postępy kochana postępy:))) mi też nic nie idzie kobieto mam wrażenie że wszystko co robię to robię jak żółw;)))
Nie robię żadnych peelingów, masek ani nawet się nie smaruję niczym. Nie mam ochoty.
Też mnie skurcze atakują przepowiadające ale jeszcze nie panikuję póki co aspargin biorę tylko cholera strasznie nie regularnie;)

Odnośnik do komentarza

Leeeeci z cycków, cholera! Już zapomniałam jak ja to kooooocham :/

Eleonora ja też nie robię żadnych peelingów ani niczym nie smaruję brzucha. Za to aspargin w dużej dawce brałam regularnie, gdy zaczęły mnie męczyć takie skurcze, dzięki którym kuśtykałam niczym babuszka, to było jakieś 10 tygodni temu.. przez miesiąc miałam dawkę ustaloną przez lekarza 2tabl x4.. wystarczyło kilka razy popłakać się z bólu i prędko oduczyłam się zapominać o asparaginie :)

Za to teraz wdrożyłam projekt pasienia młodszej córki - no lekarz mi serio wjechał na ambicje - że niby 2tyg lżejsza wagowo niż średnie dziecko na jej etapie - żeeeee coooooo, żeeee jaaaak ;) zakupiłam witaminy dla ciężarnych, a celem podniesienia żelaza codziennie piję ten szpinakowy koktajl.. aż mnie skręca z ciekawości jaki będzie efekt, dowiem się za około tydzień, gdy będę musiała zrobić nowe wyniki :)

Poza tym staram się naprawdę regularnie i dobrze jeść. I ile ja sezonowych owoców zjadam. I muszę się pilnować z piciem, Żeby jednak więcej pić niż dotychczas.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Aaa, Milu, wchodzę na forum wieczorową porą, żeby napisać, że miałam wyciek z piersi a tu u Ciebie to samo ;)))

Ja biorę 2x1 Aspargin i 2x1 Asmag forte.

Dostałam próbki tych Water Wipes. Zobaczę co to warte. Ale cena mocno mnie zniechęca, więc i tak zaopatrzę się w Rossmannie ;)

Mieliśmy w planie odwiedzić zoo w czwartek a tu mi pokazują jakiś Armagedon - zylion stopni i burzę. No to sobie pojechaliśmy:/

Odnośnik do komentarza

Silvara, bo to ten durny etap, kiedy te wycieki mogą się zacząć. Mogą, ale nie muszą. Ale u mnie muszą, oczywiście, bo co sobie pogadam, że nie pasjonuje mnie karmienie piersią to jedno, a że mój organizm uważa, że mleczna krowa to właśnie ja to drugie...

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...