Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Kala, jak super, że się odezwałaś! I jak super, że Gabrysia to taka wojowniczka! Mamę ma też mega dzielną, trzymajcie się ciepło!

Wróciłam z wizyty. Poskarżyłam się lekarzowi, że od jakiegoś czasu mam bóle, skurcze sięgające aż nerek i stawianie się brzuchola. Potrafią trwać z 10 minut, czasem dłużej. Dostałam luteinę z powrotem, jeszcze więcej magnezu i... zakaz jeżdżenia nawet do rodziców do Krakowa (1h jazdy). Więc oficjalnie czuję się jak kaleka, która nic nie może robić :( Czuję sie z tym fatalnie, nienawidze być problemem, chociaż oczywiście wszyscy zapewniają, że nieprawda, że taki stan i w ogóle. Ale i tak... Bardzo nie chcę urodzić za wcześnie, więc się dostosuję i będę siedzieć na tyłku...

Z małą wszystko ok, ma już 1774g, więc w normie. Dzisiaj znowu miednicowo ustawiona, ale doktor mówi, że czekamy do 36tc na decyzję o ewentualnym CC, bo ma tam jeszcze trochę miejsca. Kolejna wizyta za miesiąc, w między czasie musze odwiedzić po raz kolejny hematologa (żeby skonsultować ten nagły spadek płytek krwi) i endokrynologa, ale to tak kontrolnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Kala cudowna, piękna i niesamowita historia ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
Też się wzruszyłam i nie potrafię sobie wyobrazić jak byłaś przerażona A jednocześnie szczęśliwa:****
Jesteś siłą dla Gabrysi A Ona siłą dla Ciebie:)))
Jeszcze raz serdecznie gratulacje i buziaki dla Was:*
Życzę Wam wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze:***

Odnośnik do komentarza

Kala - jeszcze raz gratulacje! Super, że tak dobrze się skończyło :D

Co do kolejek to ja nie wymagam, aby mnie przepuszczali, chociaz w kolejce do kibelka jest to mile widziane :D Przepuszczono mnie 2 razy, raz w tej i raz w poprzedniej ciąży. Za każdym razem dziewczyny w wieku studenckim mi ustąpiy, starsze czy młodsze nie widzą :/ a takie po 50-tce to jeszcze wzrokiem by zabiły.

Do lekarza czy w sklepie też 2 razy. Raz na ciążę. W tej to kasjer nas przestawił na poczatek kolejki, myślałam, że ludzie nas zjedzą :/

To co mnie wk... to jak się ludzie wpychają przede mnie! No szczyt bezczelności. W poprzedniej ciąży w kolejce facet koło 50-tki o kulach i ja - 9 miesią ciąży, ledwo się kulam. I co chwilę jakaś baba, że ona tylko po recepte, ona tylko o coś zapyta.... Facet się wk... na maxa bo czekał prawie godzine, a co chwilę takie przyłaziły. A najlepsze ten wk.. facet czekający tak długo mnie przepuścił sam z siebie a baby by jeszcze rozdeptały najlepiej :/

W autobusach czy tramwajach widze jak przyspieszają, czasem mnie nawet ktoś potrąci byleby usiąść zanim ja się na miejsce dokulam. Nikt nei ustąpił jeszcze.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Kala90 :**** gratulacje jeszcze raz! Tak jak dziewczyny, ja również się wzruszyłam :) wspaniałości!

MamaColin już pisałam "chwilę temu" kupiłam ten leżaczek, błękitny <3 podoba mi się, że może robić za kołyskę, łóżeczko, leżaczek.. Jest napisane, że niby do 18kg .. Więc chyba dobrze. Zobaczymy jak Mały na niego będzie reagował. <br />
Zamówiłam trochę kosmetyków, trochę rzeczy do szpitala. Ariel do prania, bo był w promocji. Myślę, że do końca przyszłego tygodnia przyjdą koszule nocne i pościel do łóżeczka i zacznę pranie i pakowanie torby :))

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

Jadę do endokrynologa . Zjechało ki TSH do 0,63. Jednak tarczyca to najdziwniejszy narząd jaki mamy.

Już się umówiłam z mamą, że mogę im przywieźć Mołodego 26lipca i zostawić na kilka dni . Oby tylko pogoda była, bo w planie pranie prasowanie i torba. Chociaż wypiorę jak tylko jakikolwiek dzień bez deszczu będzie. Już mam dość... :( pocę się jak szczurek.

Odnośnik do komentarza

Kala gratuluję dzielnej córci ❤❤❤

Ja czekam na wizytę ale troszkę mnie poniosło bo mam jeszcze prawie godzine. Jestem ciekawa co mi doktorek powie bo mocz mi badzo mocno średnio wyszedł. Maleńką pewnie znów zobaczy tylko gin bo u mnie przez sadełko ledwo co widać... Znaczy gin twierdzi że cis tam widzi a ja mu wierzę

Dziewczyny z Warszawy które już rodziły polecacie jakiś szpital??? Mój prowadzący mi proponuje IMID a ja się zastanawiam nad Starynkiewicza i Żwirki i Wigury

Odnośnik do komentarza

Śliczne brzuszki macie dziewczyny.
Poprzednio miałam cc i teraz też będę miała.
KamKa86 nie martw się, jeszcze podgoni ze wzrostem.
Isabelita bardzo ładnie zachował się ochroniarz. Niestety to rzadkość.
Kala90 myślałam dziś o Tobie i zapytać jak się czujecie. Ciesze się że wszystko dobrze się skończyło. Gabrysie to silne babeczki.
Milu synek też jak mi przywali z główki w pęcherz to idę czasami zgięta w pól do łazienki.
Amanalka leż i odpoczywaj.
Aga2510 4 lata temu rodziłam na Starynkiewicza i teraz też tam będę rodziła. Polecam ten szpital. Z minusów to: brak pomocy ze strony położnej laktacyjnej, chyba nawet jej nie było, dawały mm, nie jest *****, zatrzymał się na latach 70-80 XX wieku, ale nie to sie liczy i słabe jedzenie. Plusy: świetni lekarze, małe sale poporodowe z łazienkami. Koleżanka miesiąc temu urodziła sn, spędziła 8 dni i jest bardzo zadowolona z opieki medycznej.
Ostatnio w spożywczaku pani zaprosiła do drugiej kasy, a że stałam akurat przy niej to zaczęłam się wykładać. Jakiś koleś ok 20 lat wepchnął się przede mnie, mówiąc ja mam tylko dwie rzeczy (papierosy i cole). Zaniemówiłam, kasjerka też nic nie powiedziała. Powiedziałam sobie w myślach, aby twojej partnerki/żony nikt w ciąży nie przepuścił.
Po deszczach przyszedł czas na duchotę. Leże i pocę się.
W przychodni w kolejce do rejestracji nikt ani razu mnie nie przepuścił, mimo tabliczki z napisem o pierwszeństwie dla ciężarnych. Nie należę do osób upominających się.

Odnośnik do komentarza

Aga jak po wizycie?:)
Silvara co powiedział endokrynolog?
Cały dzień leje i kisimy się w norze. Niby chłodniej A duszno jak cholera też strasznie się pocę fuj...;)
Co do ustępowania miejsca czy puszczania kobiet w ciąży w kolejce to szkoda się wypowiadać taaaaaka znieczulica panuje że aż nie miło.

Odnośnik do komentarza

Aga2510, ja rodzilam na starynkiewicza w lata temu i teraz też będę tam rodzic. W 100% potwierdzam słowa Gabi82. Jeśli zależy Ci na zapleczu socjalnym, to szpital Ci się nie spodoba, ale lekarze rewelacyjni. U mnie były problemy i musiała być przeprowadzona cesarska. Nie miałam żadnych komplikacji, urodziłam 17go a 19go już wyszłam do domu. Dzidziuś dostał 10 na 10. Na pierwszą noc dostałam butelkę mm, do mojej decyzji. Potem nacisk na karmienie piersią. Dziecko cały czas przy matce.

Odnośnik do komentarza

Kala jeszcze raz gratulacje wspaniałej córeczki. Wzruszyłam się czytając Twoją relację. Wierzę, że wszystko będzie dobrze i w miarę szybko wrócicie do domu.
Odnośnie znieczulicy ludzi co do kobiet w ciąży to można by książkę napisać o tych sytuacjach. Ale ostatnio całkowicie mnie rozwaliła Pani po 60-tce w kolejce do kasy była za mną. Ja nie dość, że w ciąży to jeszcze z trzylatkiem, który miał już dość zakupów i strasznie marudził, pojękiwał, popłakiwał itp. Miałam już zakupy wyłożone na taśmę, a ona mnie pyta czy ją przepuszczę, bo ona ma tylko kilka rzeczy, a miała niewiele mniej niż ja, więc jej grzecznie odmówiłam, wymawiając się tym, że moje dziecko już chce wyjść i nie ma cierpliwości, żeby dłużej czekać. Niestety kobieta bezczelnie się przede mnie wepchała, no musiałabym się z nią szarpać. Przykre jest też to, że nikt nie zareagował, ani inni ktorzy stali w kolejce, ani kasjerka:-(

Odnośnik do komentarza

no i my po wizycie mała ma 1600 g jest na 93 precentylu więc jak tak dalej pójdzie to przy porodzie będzie około 5 kg :/ i jak tak urosła to się główkowo przekręciła ja dostałam monural i jeszcze jakiś inny na m ale w aptece na jutro będzie a pana dr to tylko farmaceuta rozczyta :)
I ja chyba jestem najbliżej wybrania starynkiewicza ale nie powiem ten dziecięcy na Żwirki nie kusi takyy ładny amerykansky :D

Odnośnik do komentarza

Eleonora , Endo powiedziała, że wynik w normie i mam się nie martwić, ale zmniejszyła odrobinę dawkę na wszelki wypadek:) Dzięki :*

Aga, gratuluję udanej wizyty :)

Olalao , podobne babsko do tego "mojego" , ale o wiele bardziej wredne i perfidne. Masakra! Nie wytrzymałabym!

Piękna porodowka się szykuje Wam :D też rak się smialysmy z Dziewczynami z listopada (3 Krakuski) , ze nedziwmy rodzić razem a potem na oddziale impreza pod nazwą BOSZKOPTY I SOK JABŁKOWY;))) Skończyło się na tym , że każda urodziła totalnie innym terminie i ... innych szpitalach :P

Odnośnik do komentarza

Silvara dobrze że jest dobrze:)):*
Leżę w łóżku i normalnie się rozpuszczam A dopiero się wykąpałam pfff. Nie wiem o co chodzi bo termometr na zewnątrz pokazuje 15 stopni:/
A swoją drogą to ja już nie mieszczę się w wannie A ile muszę się nagimnastykować żeby do niej wejść i wyjść. I już nawet nie wspomnę o tym że pojawiły się problemy z depilacją i pielęgnacją stóp. Ratunku;)))

Odnośnik do komentarza

Przed pierwszą ciążą byłam grubsza i teraz chodzę w biustonoszach z tamtego okresu plus dorzuciłam przedłużkę;) szału nie ma , ale w swój normalny bym nie weszła A to jest miłe ;)))

Dziewczyny po cc. Czy majtki jednorazowe siatkowe polecacie te niskie czy wysokie? I czy czegoś się używa do smarowania brzuszka / blizny ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...