Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość wioletkama

Czy to odważny kolor?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wioletkama

Hej. Chciałabym się Was poradzić w pewnej kwestii. Bardzo podoba mi się sofa i fotel w kolorze lazurowym. Kupiłabym... tylko zastanawiam się czy kolor nie jest za odważny? No i jaki kolor ścian pasuje do turkusowego, pomijając biały? Chciałabym urządzić swoje mieszkanko w nowoczesnym stylu. Z góry dzięki za pomoc i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kornik

Ja mam kolor na ścianach który nazywa się lazurowe wybrzeże i wbrew pozorom jest to barwa, do której nie jest trudno dobrać inne pasujące elementy. Wnętrze staje się żywe i energiczne, ale ja bardzo lubię takie aranżacje. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sofa i fotel w kolorze lazurowym na pewno będą się pięknie prezentować :). By je wyeksponować i zrobić z nich główny element kolorystyczny w pokoju, to warto pomalować ściany na jasny kolor, który będzie neutralny i nie będzie grał pierwszego planu. Według mnie świetnie pasuje jasnoszary.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sanderson

Odważny? Nieee, dlaczego :) Super wybór, normalny kolor! Oczywiście dość wyrazisty, więc ściany powinny być jasne i stonowane. Jeżeli nie biały to może ecru, albo jasny odcień szarości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ekspert Dekoral

Skąd ten pomysł! Do odważnych świat należy! Elegancji Twojemu wnętrzu nada szyfonowy beż bądź jedwabny popiel. Do wyboru do koloru. Te delikatne odcienie będą stanowiły doskonałe tło dla Twojej nowej kanapy – stonują i dodadzą harmonii aranżacji. Jeśli nie boisz się eksperymentować – niech turkus sofy się zainspiruje! Wtedy możesz pomalować jedną ścianę (tylko nie tę przy której stoi kanapa) na muśliny turkus a resztę na jeden z delikatnych odcieni o których wcześniej pisałam. Taki zabiegiem zdynamizujesz przestrzeń i nadasz jej ciekawego charakteru! Powodzenia! I pamiętaj – nie bój się łączyć kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę ze taki meble beda dobrze wygladac a na pewno oryginalnie ;) ale sciany najlepiej jest pomalowac na stonowane kolory najlepiej tak jak dziewczyny pisza -kolor szary ciemny albo jasny. Z intenstywnym kolorem scian taka sofa nie bedzie wygladala juz dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że tak! A kolor ścian zależy jeszcze od np. jakiego koloru masz podłogę i pozostałe meble. Ja zawsze lubię spojrzeć na paletę kolorów - ułatwia to wizualizacją. Zależy czy wolisz utrzymać morski klimat w odcieniach niebieskiego czy tez chcesz go złamać dodając czerwone/pomarańczowe/żółte akcenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...