Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe maluszki 2018


goherek

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba.bonin123
Witam! Mam problem, którym jest to,że byłam wczoraj u ginekologa, przez O.M. wyszedł mi 9 tydzień ciąży co by się zgadzało! Jednakże na usg ginekolog stwierdził że to 12 tydzień co nie możliwe bo seks uprawialam od listopada, 2/3 dni końcowe października. Ostatni okres normalny miałam 6-11 listopada, to moja 1 ciąża
W usg ginekolog ocenia wiek ciąży patrząc na parametry płodu np. jego wielkość, może dlatego określił go na 12 tydzien? Rzeczywisty wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (przy czym należy wziąć pod uwagę, że jest jeszcze coś takiego jak plamienie implantacyjne które może się pojawić w terminie planowanej miesiączki ale jest zdecydowanie bardziej skąpe)
Odnośnik do komentarza

O jak tu cichutko! Halo babeczki ;)
Ja już po wizycie. Pytałam o tą choline. Lekarz stwierdził że nie ma takiej potrzeby.. I w ogóle żeby nie przesadzać z suplementacja, i w końcu mogę wrócić po 15 tygodniach do normalnej aktywności.. Jak ja czekałam na taką wiadomość, dość już mam tego leżenia i nicnierobienia!!

Odnośnik do komentarza

Ja również dziś po wizycie. Maluchy ułożyły się główkami do siebie i przybijały sobie "baranki" :D Odebrałam również wyniki pappa i wszystko jest w porządeczku - uff.. Natomiast jeśli chodzi o cholinę to dowiedziałam się, że też jest ważna i nawet sprawdziłam, że w moim zestawie witamin się ona pojawia w ilości 125mg. Ale wydaje mi się, że co człowiek/lekarz/ciężarna to opinia.. Ja uznałam, że lepiej brać suplementy nawet dla własnego sumienia.. ale w końcu kiedyś kobiety nawet kwasu foliowego nie brały i też rodziły zdrowe dzieci :) Wszystko z głową. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze czekam na wyniki pappa, mają dosłać pocztą.. u mnie doktorek stwierdził że jakby tak te dodatkowe suplementy bosko działały to same Einsteiny by się rodziły;);) stwierdził że zwykłe zestawy witaminek wystarczą.. więc będę się tego trzymać. Szkoda że zima i warzywek z ogrodka mamuni nie ma..

Dwa szczęścia naraz to już chyba widać ładnie hmm??

Odnośnik do komentarza

Zani2407
Cały czas mam w głowie co kupię jak urzadze mieszkanie bo będę musiała trochę przemeblowac itd :) non stop myślę jak to będzie to moja druga ciąża i już nie boję się aż tak jak w pierwszej ciąży przed tym co będzie jak sobie dam radę itd:) wszystko przychodzi naturalnie to wiem z doświadczenia.
Odnośnik do komentarza

Monyaa dasz sobie radę napewno ważne by być otoczona serdecznymi dla siebie ludźmi, czasami sytuacje w życiu doprowadzają do tego mama sama zostaje z dzieckiem jest to napewno przykre dla Ciebie i będzie nieco trudniej niż we dwoje ale mamy taki fajny instynkt macierzyński który przenosić góry potrafi a wszystko przyjdzie:) ja synka urodziłam w wieku 20 lat w czasie studiow mój mąż wtedy mój chłopak też nie od razu był taki ojcowski ;) teraz po 8 latach jest już na tyle dojrzały że wierzę że mi pomoże ale wtedy to nie było to aż tak oczywiste :) często musiałam radzić sobie sama a więc ta miłość która przychodzi z dzidziusiem jest to coś niesamowitego i każda mama to potwierdzi że jako mamy nie ma dla nas nic niemożliwego:)

Pytanie dla tych które są zmuszone do bardziej siedzącego trybu życia w ciąży jak umilacie sobie Czas? Ja już trochę wpadam w frustrację i wszystko mnie wkurza na około. Zamówiłam sobie książki ale muszę trochę na nie poczekać szydelkowanie mi ostatnio wyjątkowo nie wychodzi a w tv nie ma nic konkretnego.

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

Odnośnik do komentarza

Monyaa ja również uważam że dasz sobie radę. Babki są twardzielkami, ja wierzę w to że dostajemy tyle, ile jesteśmy w stanie dźwignąć ..
Oczywiście wsparcie, choćby najmniejsze jest bardzo ważne ..
Trzymamy kciuki za Ciebie!!!

Zani ja dopiero powoli będę wprowadzać delikatny ruch , ale zgadzam się.. W domu bez konkretnego zajęcia można dostać pierdolca . A najgorsze jest czytanie głupot w necie.. tyle razy już się zdążyłam wystraszyc przez to że ciężko mi się opanować i jakikolwiek objaw wyszukiwalam u wujka google.. nie polecam.. do dziergania cierpliwości brak a szkoda bo chociaż byłby jakiś pożytek..
Wciąż więc jestem na etapie poszukiwań...

Odnośnik do komentarza

kronkiś
Witajcie dziewczyny, z drżeniem serca i nadzieją w dłoni postanowiłam do Was dołączyć :) Czy przyjmiecie zbłąkaną owieczkę? :) pozdrawiam serdecznie

Witamy serdecznie :)

Jeśli chodzi o zajęcia w domu to początkowo łapałam sie na tym, że cały dzień przeleżałam na kanapie podsypiając raz po raz. Teraz już jest lepiej i staram się czytać, malować, snuć plany dot. urządzania mieszkania, ogarniać powoli szuflady i szafy (robiąc min. miejsce na niezliczone ilości dziecięcych akcesoriów), wymyślać co by tu ciekawego zjeść jutro, truje też trochę znajomym ale i Małżonek jest biedny bo jak wraca zmęczony po pracy to ja tryskam energią i chce go angażować w różne zajęcia na które z pewnością nie ma ochoty :P

Odnośnik do komentarza

Hej Kronkiś :) jasne że Cię przyjmiemy im więcej nas tym lepiej w ogóle to dla mnie to forum to odskocznia i pisząc o moich obawach wiem że spotkam się ze zrozumieniem bo jesteśmy w podobnej sytuacji więc uważam to za coś pozytywnego.
Ja wciąż mam naloty popołudniowych drzemek ale rzadziej niż wcześniej zaczynam 13 tydzień właśnie w 10 tygodniu bardzo często potrzebowałam się zdrzemnąć. Teraz to słabo śpię w nocy mam wrażenie że jak śpię za długo na jednym boku to bolą mnie biodra i ciężko mi się przekręcić a dzisiaj w dodatku nie wiem od czego po nocy spuchl mi palec wskazujący u prawej ręki i cały czas myślę co ja z nim robiłam i nie mogę się przypomnieć czy mogłam gdzieś się uderzyć bo na zatrzymanie wody w organizmie to za wcześnie i to tylko jeden palec dziwne.

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

Odnośnik do komentarza

nindziowaMama
... dziewczyny kiedy można poczuć ruchy? W pierwszej ciąży mislam koło 17-18 tyg. A już się nie mogę doczekax

Jako, że jest to moja pierwsza ciąża to posiłkuję się tylko tym co usłyszę od lekarza bądź ew. przeczytam w internecie.. Miałam nadzieję, że te moje chlupoty w brzuchu to jakiś znak od potomków, o co oczywiście zapytałam lekarza przy ostatniej wizycie. Niestety z uśmiechem powiedział mi, że to są moje "flaczki" i na ruchy dzieci będę musiała jeszcze trochę poczekać. Teoretycznie 20 tydzień jest tym kiedy powinnyśmy coś czuć. Faktycznie może to być aż tyle wcześniej? Koleżanka która jest teraz w ciąży (2 miesiące do przodu) powiedziała, że dopiero w 21 tygodniu tego doświadczyła... Strasznie dużo trzeba czekać! :D

Odnośnik do komentarza

Dziękuję kobietki za ciepłe przyjęcie :)
Może napiszecie kilka słów o sobie? :) bardzo fajnie móc razem tutaj "pobyć" :)
Ja jestem mamą 10,5 letniej dziewczynki, od wielu lat staramy się z mężem o maleństwo, niestety w maju tego roku straciliśmy ciążę w 6/7 tygodniu, w listopadzie szczęście zawitało u nas ponownie i obecnie cieszymy się 10 wspólnymi tygodniami :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mm3qjwdkik.png

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r7qog6xz9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...