Skocz do zawartości
Forum

Kawa


Gość mariaana

Rekomendowane odpowiedzi

Można kawę mój ginekolog powiedział że wszystko z umiarem i żebym próbowała pić przy moim ciśnieniu a przez całą ciążę miałam bardzo niskie 95/60,80/45.
Palić nie paliłam to się nie wypowiem ale moja szwagierka paliła całą ciążę i moja chrzesnica zdrowa się urodziła aczkolwiek ja nie próbowałam chociaż przed ciążą podpalalam czasami.

https://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm97um47xs.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pu3yiw551.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi. No u mnie właśnie z ciśnieniem różnie bywa, więc chyba sobie tą kawę odpuszczę. Czytałam, że przy zbyt wysokim ciśnieniu mogą być problemy z naturalnym porodem, a ja bardzo nie chciałabym cc, panicznie boję się operacji. Macie jakąś godną polecenia bezkofeinową kawę?

Odnośnik do komentarza

Można pić kawę w ciąży, ale lepiej jednak ją ograniczyć, żeby choćby nie być nadpobudliwą, co szkodzi nie tylko dziecku, ale i mężowi ;) A tak poważnie, to zastępując napój z kofeiną kawą zbożową np. z rosmana, mamy pewność, że nie przekroczymy dawki kofeiny, a w zamian za to przyjmiemy dużo błonnika.

Odnośnik do komentarza

Mnie po wszystkim, co miało kofeinę, od razu mdliło w ciąży. I to nie tylko była kawa. Nawet cola działała tak, że nie mogłam jej pić. Herbatę piłam tylko czerwoną. No i też kupowałam w rosmanie wspomnianą tu zbożową kawę dla mam.

Odnośnik do komentarza
Gość gosiajanuszek

Moim zdaniem lepiej pić bezkofeinową, szczególnie jak ktoś pije też dużo herbaty czarnej, zielonej. Kakao i czekolada też zawierają kofeinę. Dopuszczalna dawka, bezpieczna, to zdaje się 200 mg na dobę. Mi było ciężko zrezygnować z kawy, bo ją uwielbiam, ale w końcu znalazłam taką zbożową w rossmannie, mama coffee, naprawdę smaczna i zdrowa :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...