Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Lidi to faktycznie, coś tam się dzieje. Wybierasz się do kardiologa przed porodem czy po porodzie?
U mnie z sercem teraz jest spokój, ale wydaje mi się że u mnie było to wszystko na tle nerwowym, bo akurat w tamtym czasie miałam bardzo dużo stresu.

Też radze już przygotować i poprać ubranka mimo braku komody. Gdziekolwiek położyć i przykryć czymś nawet. Ja nie miałam ich dużo, ale teraz ciężko mi nasze ubrania prasować.
Łóżeczko już przygotowałam po tym jak byłam w szpitalu trochę się wystraszyłam. Dałam prześcieradło, ochraniacze na szczebelki, kocyk i rożek. I przykryłam wszystko folia żeby się nie zakurzyło.

Alexia Też chciałam dwa imiona, ale zostawiam to drugie imię na przyszłość jakbym miała jeszcze córeczkę kiedyś ;)
Jakie imiona wybrałaś z mężem?

https://www.suwaczki.com/tickers/0d1ydqk3vuoznslg.png

Odnośnik do komentarza

hej mamuśki :)
esst trafilas do szpitala bo maly jest za maly ;o az sie wystraszylam co bedzie ze mna wizyte mam 23.01 jak bedzie za maly chyba czeka mnie to samo..trzymaj sie tam:( w 37 tc 2kg a dlaczego wywoluja porod ??
Riri przykro mi z powodu mamy :( ja natomiast od tesciowej uslyszalam ze bierze juz przed terminem wolne w pracy i urlop zeby mi pomoc przy malym i szczerze nie wiem co jest gorsze;p
alexia0806 jezeli chodzi o te pranie i prasowanie to jak zaczne juz teraz to nie bedzie za wczesnie ? powiem szczerze ze mi tez juz ciezko chodzic i szukac czegokolwiek,chyba jak bede w jednym sklepie to obkupie sie po pas zeby juz nigdzie nie jezdzic ;(
Dzisiiaj bylismy ogladac wozki , ceny z kosmosu, w sklepie radza nam kupic 2 w 1 bo niby te foteliki (3w1)do wozka sa bez atestu i nie sa bezpieczne do jazdy na codzien ..wiec najlpiej gondole i w tym spacerowka a do tego osobno fotelik (bedziemy chcieli fotelik z nosidelkiem ) ale i tak ceny kosmiczne ;o
ps.tez mam depresje takze kobietki wiem jak sie czujecie , wczoraj do meza mowilam ze nie mam zycia w sensie nie mam ochoty nawet wstac z lozka ,brak apetytu ,wszystko na nie ,wszystko mnie drazni ...

Odnośnik do komentarza

Metrszescdziesiat to prawda, stres moze duzo namieszac jesli chodzi o zdrowie, wiec lepiej go unikac. W ciazy serce jeszcze mnie nie bolalo, ani nie kolatalo. Tylko szybkosc bicia sie nie zmienia. Dlatego do kardiologa zamierzam wybrac sie przed porodem. Moze podpowie co bedzie lepsze w moim przypadku sn czy cc.

alexia mam 2 terminy: polski na 8 marca i francuski na 16(msc temu zmieniony na 13). W piatek ide na usg 3 trymestru (33 tydz) to zobacze czy cos sie zmieni w tym wzgledzie i podgladne Filipa :*
A ty kogo bedziesz miala?
Powodzenia na jutrzejszej wizycie. Lepiej zeby coreczka nie widziala igly, chociaz jak byla szczepiona to tez ja musieli kluc. Jak wtedy reagowala? Moja dlugo nie lubila pediatry z tego powodu.

Ubranka po corci maja niedlugo dotrzec z Polski. Wtedy zaczne dzialac. Zobacze czego brakuje i ewentualnie dokupie :)
Dziewczyny trzymacie sie reguly, ze rozowy zarezerwowany dla dziewczynki, niebieski dla chlopca? (babcia, rodowita krakowianka, zawsze powtarzala, ze w Krakowie jest na opak z kolorami, ale moze w przeszlosci tak bylo?)
Mi podobaja sie wszystkie kolory dla dziewczynek. Za to rozowy chlopiec jakos mi sie nie widzi.

http://dzidziusiowo.pl/suwaczki/5a5d060ed7f3c.png

Odnośnik do komentarza

Lidi ja uważam że wszystkie kolory są ładne i unikam wyłącznie różowego. niemowlakowi to i tak różnicy nie robi. Dla chłopca tym bardziej mieszalabym kolory;)
Rose to ja już odpowiem-wywołują poród gdy jest wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrostu płodu, będą wzmacniać malucha poza org matki.
Riri nie martw się na zapas, kortyzol wydzielany w stresie tez powoduje mniejszy wzrost... Teraz jak będziesz pod opieką na pewno będzie lepiej..życzę sil i cierpliwości!
Alexia kiedy będą ściągać Ci szew, w 36? Szyjka w porzadku?
Catarisa masz szczęście że twój szpital zaopatruje w koszulę, u nas są dla dziecka ciuszki itd ale dla mamy już nie.
My po wizycie. Aś rosnie, a co najważniejsze- obróciła się! Szanse na sn wzrosły do pół na pół ;) szyjka trochę krótsza ale mam dalej uważać, polegiwac, brać magnez. nawet dostaliśmy pozwolenie na jakieś działania z mezusiem:o poczekamy jeszcze trochę, ale przed postem pologowym trzebaby się odważyć.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

Cześć, właśnie czekam sobie w aucie pod przychodnia bo muszę zrobić badania krwi a u nas to nikt nie patrzy czy ciężarna czy nie wiec przyjechałam pol godziny przed otwarciem zająć miejsce i wychodzi ze jestem 1 :) z drugiej strony troche to śmieszne, ale wiem ze jak nie przyjadę rano to potem bedzie z 30 osob. U nas dzis wieje tak jakby huragan mial przyjść do tego mroz i lekki deszcz warunki do jazdy straszne. Alexia ja zaraz zaczynam 34 tydzien suwaczek trochę oszukuje. Będzie dziewczynka najprawdopodobniej Zosia, kurczę nie dosc ze nie moge spac w nocy to jeszcze bola mnie wszystkie "gnaty" od lezenia.

https://www.suwaczki.com/tickers/5djyxzkr8p7wg4ed.png

Odnośnik do komentarza

Dolaczam do grona niewyspanych i polamanych :)

Undefined u nas tak samo. Jak przychodzi sie o 7.30 na otwarcie laboratorium to jest juz masa ludzi i trzeba swoje odstac. Ale o 9tej jest juz pusto. Wiec teraz w sobote mam zamiar przyjsc na pobranie krwi jak nie bedzie juz nikogo. U nas dla odmiany dzis slonecznie i +15° :)

karolinatr moj maluszek ostatnio imprezuje noc i dzien, a potem odpoczywa b.dlugo, wiec ruchow w sumie nie jest mniej. Wczesniej byl krocej aktywny, potem krotko odpoczywal. Za to teraz jak kopie to bardziej boli. Dzisiaj w nocy robil mi jakies przemeblowanie w brzuchu bo wiercil mi jakby wiertarka dziure kolo pepka. Przynajmniej takie mialam wrazenie :p

alexia z tym przewracaniem sie w brzuchu to sama nie wiem jak jest. W poprzedniej ciazy na 3 usg genetycznym corka byla obrocona glowka w dol i tak juz zostala do porodu. Teraz na ostatnim usg msc temu synus nie byl jeszcze ulozony glowka w dol. Wczoraj co prawda laskotal mnie delikatnie nad spojeniem lonowym, ale juz sie stamtad wyprowadzil, bo w nocy grasowal duzo wyzej. Glowka jest ciezka, wiec moze jak masz juz maluszka obroconego do gory nozkami to zostanie tak juz do porodu. Czego ci zycze z calego serca :)

azol tez lubie mieszac kolory, tylko zdecydowanie nie przelknelabym rozu i laleczek na ubrankach dla synka.

Catarisa w klinice, w ktorej rodzilam poprzednio nie bylo ubran ani dla mamy, ani dla maluszka. Za to dostawalo sie tone roznych kosmetykow i pampersy. Teraz bede rodzila w innym miescie i dopiero we wtorek na wizycie dowiem sie co musze zabrac do szpitala w ktorym pracuje moj ginekolog bo ich strona internetowa nie zawiera takich informacji.

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki
Metr60
My wybraliśmy Sara Aniela pierwsza córeczka ma Julia Helena
Undefined
Ja dzis miałam przyjemność tez byc w przychodni tyle ze ja się nie patyczkuje juz mnie znają bo co miesiąc badania robie i ze względu ze szew mam od razu wchodzę to baby myślałam ze mnie zjedzą na korytarzu ale ja to mam w dupie kobieta w ciazy ma prawo wejść bez kolejki a czy to się ludziom podoba czy nie to mnie to nie obchodzi
Dzis bylam tez z córeczka na pobraniu krwi moja niespełna 4 latka byla mega odważna ale niestety pani pobierającą nie umie pobierać krwi
Undefined
Mnie jak bolaly gnaty mąż amolem wysmarowal i od razu lepiej bylo
Spac i ja nie mogę nogi zarzucam na koldre i poduszkę mam w nogach strasznie mnie ciągną lydki mimo brania magnezu
Azol
24 stycznia mam wizytę to mysle ze mi powie kiedy dokladnie mi zdejmą szew nie chce czekać na sam koniec
Termin 28 luty to chciałabym tak ok 20 lutego żeby mnie do szpitala skierowala
Do mojego szpitala mam 50 km
Najbliższy mam 18km ale w tym szpitalu nie chciałabym rodzic
Azol to razem sie cieszymy ze nasze maleństwa przekrecily sie główkowo
Lidi
To sama sobie policz termin hehe
Wg mojego kalendarza wychodzi tez 28 luty
Lidi corka od malego nie bala sie igly i zawsze patrzyla co jej tam robią
Musze przyznać ze odwazna byla nawet pocieszala chłopca który wchodził po na ze nie boli
Dobra artystka jest
Tylko ma zyly takie jak ja czyli nie ma zyl i pobrać krew naprawde dobra pielęgniarka musi być i najpierw zakula ja w zgięciu i cofała igle a wiem jaki to bol
A pozniej w końcu z paluszka wziela masakra ale naprawdę bylo ok
Nie boi sie białego fartucha a u lekarza to tylko szaleje i patyczki zbiera
Zgadzam sie z Toba w 100%
Ze kolory musza byc odpowiednie dla dziewczynki i dla chłopca
Mnie nawet w domu głupio byloby chłopca ubierac na różowo czy czerwono
Dla dziewczynki niebieski kolor tez jakos mi sie nie widzi moze mniej rażące jest ale jakos nie lubię tak
Na moim osiedlu jest chłopiec gdzie rodzice ubierają go jak dziewczyne tzn ma plecak rozowy kurtkę w serduszka a latem sandaly czerwone
Nie miałam okazji spotkac rodziców ale wprost bym powiedziała żeby z dziecka nie robila dziewczynki
Ale ludziom nie da sie nic powiedziec
Szykuj sobie ubranka nie zaszkodzi miec wczesniej przygotowane zawsze możesz kupic kolorowe pudelka i poukladac w nich wyprane i wyprasowane ubranka
Pozniej naprawde moze braknąć sil by cokolwiek robić
Mnie zgaga morda po wszystkim ale manti pomaga
Wózek to ciągle oglądam i oglądam i wózki verdi sa fajne polecila mi je jedna dziewczyna cena nie jest ogromna bo okolo 1000zl jak sie go zlozy to zajmuje Malo miejsca co mi pasuje
Oglądałam na allegro i mysle ze w końcu scisne pośladki i w końcu z meniem zamówimy
Nie lubię koszul przeokropnie ale bede miala dwie rozpinane na cycocha po bokach i taka sama piżamkę spodnie 3/4 a bluzka z krótkim rękawem
Jak jest wszystko ok nie ma zoltaczki waga rośnie to się szybko ze szpitala wychodzi
Ja niestety w 1 ciazy posiedzialam troche mam jedna nadzieje ze szczęśliwie i szybko bedzie tym razem
A wiec zdrowka wszystkim życzę i wytrwałości juz coraz bliżej kobietki

http://s8.suwaczek.com/201802281447.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ra2ho31.png
https://www.suwaczki.com/tickers/010i3e3kb538v0vw.png

Odnośnik do komentarza

karolinatr u mnie wręcz odwrotnie po 30 tc jest jedna wielka impreza w moim brzuchu, już powoli mam dość bo często te kopniaki nie sa przyjemne. I tak naprawdę o każdej porze dnia szaleje :)
W nocy również mam ciężko. Pierw bezsenność, zazwyczaj koło 1 albo później zasypiam a i tak z 3,4 razy budze się na toaletę.
Mnie spotkała wczoraj miła niespodzianka w sklepie. Była długa kolejka z 10 osób przede mna i Pani (około 30- 35 lat) która stała z samego przodu podbiegła do mnie na koniec i powiedziała żebym stanęła przed nią, ze tez była w ciazy i wie jak to jest, aż było mi głupio ale chwyciła mnie za rękę i pociągła do przodu ;) nie widziałam min innych osób ale bardzo miło mi się zrobiło

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :) ciężko nadrobić tematy tu poruszane, tak szybko piszecie :)

Karolinatr, a to posiew z moczu czy z pochwy?

Ja w poniedziałek byłam na wizycie. Też odebrałam wynik posiew z pochwy. Niestety - tabletki dopochwowe nie pomogły, nadal jest e.coli :/ (w posiewie, bo w biocenozie czysto, więc dziwne rzeczy powychodzily) . Teraz dostałam antybiotyk doustny. I zobaczymy co będzie. Na dodatek mąż przeziebiony, ja się trzymam- mam nadzieję, że dam radę, choć chwilami wydaje mi się, że już mnie łapie, ale jakoś ciagne. No ktoś musi o wszystko zadbać :)
Poza tym ok u lekarza, wyniki dobre, córeczka rośnie. 30tydz równo był wczoraj a już wyszło 1900 g. Wg lekarki sporo:) cieszę się, ale widzę też chyba zagrożenie, że przy za dużym dziecku robią cc. Nie dogodzi nam kobietom - zawsze znajdziemy sobie coś żeby się martwić ;) nie myślę o tym za bardzo, cieszę się że rośnie a wiadomo, że i badanie to tylko szacowanie, które odbiega troszkę od rzeczywistości :)

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór bezsenne :)
Lidi co do kolorów to tak niby jest ze niebieski dla chłopca, różowy dla dziewczynki ale chyba jak mała kobietkę w niebieski ubierzesz to się nic nie stanie,gorzej jak syna w różowy się przyubierze :p
Azol u mnie szpital też koszule zapewnia taka porodowa..
Ewelinka0302karolinatr mnie mam wrażenie że kopie jeszcze bardziej niż wcześniej,co do ułożenia to na bokach syn kopie i zanim zasne to się kręcę bardzo długo :( a w ciągu dnia ciężko mi chodzić bo spina mi się brzuch a młody napiera na pęcherz :( szczerze to nawet nie wygodnie mi siedzieć, nie wiem czy to normalne?
FloralDrop duże maleństwo :) super, lepiej żeby troszke większe się urodziło niż za malutkie :) ciekawe jak te leki u Ciebie zadziałają, na przeziębienie radzę pić sobie syrop prenalen, nawet tak sobie popijać żeby jednak nie złapać przeziębienia..

Odnośnik do komentarza

Rosebelle, dzięki :) i nie słyszałam o tym syropie. Nazwa brzmi jakby był dla kobiet w ciąży właśnie. Na razie ratuje się domowymi sposobami, głównie miód, sok malinowy i czosnek. Tylko jak wczoraj wzięłam antybiotyk a prawie zaraz po tym czosnek to rano obudziłam się ze strasznym kluciem w wątrobie.

Z tym pecherzem to chyba już tak jest i pewnie zostanie do końca ciąży :) ja też przeważnie ledwo wyjdę z domu a już czuję, że muszę do toalety mimo, że dopiero byłam :D

Odnośnik do komentarza

Karolinatr, ja mam zinnat. Też bakteria wrażliwa na wszystko wyszła. Dopochwowe miałam fluomizin, miałam nadzieję, że pomogą no ale niestety.. Obysmy się pozbyly tych paskudztw.

Ewelinka, wracajcie szczęśliwie. Nie wiem jak u Was, ale u mnie wczoraj wieczorem zrobiło zimę, nawet nie wiem kiedy - jak zobaczyłam to już śnieg był wszędzie, również na mojej koldrze, która się wietrzyla :)

Odnośnik do komentarza

FloralDrop tak jest syrop, tabletki do ssania, spray do nosa i zaszetki mam wszystko i mi pomogły jak byłam chora ale czytałam że niektóre dziewczyny profilaktycznie popijaja ten syrop żeby się wzmocnić i nie chorować..
U mnie zima była wczoraj, dzisiaj już lepiej na północy chyba już tak będzie :p obyśmy się dziewczyny pozbyly tych infekcji, już nie mogę się doczekać mojej wizyty :( ja też ostatnio budzę się z bólem żołądka, nie wiem może dlatego że późno chodzę spać i jem wszystko jak leci :( nie wiem..dziewczyny Jak u Was sytuacja z piersiami? Ja mam wrażenie że moje są napuchniete, śmieje się do męża że jak dotykam to mam wrażenie jakby pod skóra miała wsadzone krążki..dziwne

Odnośnik do komentarza

karolinatr Tak tak termin mamy ten sam oby jak najdłużej donosić.
Ewelinka to odważna jesteś że w taką trasę się wybrałaś. Uważaj na siebie.
floraldrop duża dzidzia.
I zdrówka życzę.

Moja gwiazda kręci się jak szalona, kopie po żebrach a rękami bije w pęcherz ale co tu się dziwić jak miejsca coraz mniej mają te nasze maluszki.
Ostatnio jestem bardzo śpiąca w ciągu dnia, chyba zbieram siły przed porodem.
Meble do pokoju dziewczynek mają mi przyjechać w poniedziałek, więc już jestem bardziej spokojna ,będę mogła uszykować rzeczy dla Oliwii.
Jutro idę na badania do przychodni robię morfologię i mocz czy to trzeba być na czczo?

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...