Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Aśka ja nie wiem nawet co ci powiedzieć. Twój mąż nie ma 10 lat i chyba sobie zdaje sprawę że do tego trzeba dwojga i żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności i skoro razem wspolzyjecie to normalne że wpadka może się trafić i powinien to przynajmniej w normalny sposób zaakceptować a nie tobie robić jakieś wyrzuty że to twoja wina. Szkoda że odrazu wiesz że nie będziesz miała wsparcia w swoim facecie i nawet nie możesz się podzielić taka wspaniała informacja z bliska osoba bo się boisz reakcji.

Na polowkowe jeszcze się nie zdecydowałam i nie wiem czy pójdę ale mnie to dość kusi żeby iść.

Szkoła rodzenia. Jeśli o mnie chodzi to ja nie byłam a teraz już wiem o co chodzi po pierwszym porodzie. Kilka znajomych chodziło i w większości były zadowolone bo było wszystko wytłumaczone formy relaksu, dostępne znieczulenia jak to działa jak wygląda poród (z czego twierdzą że i tak na prawdziwym porodzie to robi się odruchowo i nie trzeba niczego się uczyć i raczej ta część jest najmniej pomocna). Uczą opieki nad noworodkiem jak kąpać przebierać dodać o higienę itp i napewno to jest pomocne przy pierwszym dziecku jeśli nie miało się wcześniej styczności z małymi dziećmi.

Odnośnik do komentarza

Też mysle nad szkołą rodzenia z tym że chciałabym zajęcia tylko z porodu i połogu jeśli takie sa. Pielegnacja i obchodzenie sie z dziećmi nie jest mi potrzebne bo po kilkunastu latach zajmowania się dziecmi zawodowo i prywatnie nie jest mi to tak potrzebne. Nie wiem czy takie wybieranie tematów jest możliwe.

Igula orientowałaś sie już czy w toruniu coś jest?

Odnośnik do komentarza
Gość saskiaaa28

Aśka- podobnie jak Wiola nie wiem co powiedzieć... Przykro mi, że jesteś w takiej sytuacji i mam nadzieję, że wszystko ułoży się pozytywnie, wsparcie bliskiej osoby jest nieocenione i musiało Ci być bardzo ciężko na początku.

Co do szkoły rodzenia to zastanawiam się nad tym, połówkowe poza zwykłymi wizytami chyba nie, bo i tak chodzę prywatnie do ginekologa więc na każdej wizycie sprawdza co u maluszka słychać i robi wszystkie pomiary, mój mąż też nie ma zastrzeżeń, bo i jemu wszystko objaśnia.

Odnośnik do komentarza

Anula
W Toruniu jest kilka szkół rodzenia, jedna jest bodajże bezpłatna w ramach NFZ. Ja myślałam o szkole Maleństwo prowadzonej przez położną z naszej porodówki, ale koszt to niestety około 400 zł. Na zajęcia pewnie można chodzić, ale pewnie w przypadku płatnej szkoły trzeba zapłacić za całość. Doświadczenie z dziećmi, też mam spore z racji zawodu, ale myślę, że zajęcia z zakresu opieki nad noworotkiem moga się przydać mojemu mężowi.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia12345

Monka ja jestem spod Siemiatycz troche km do magicznych ogrodow w tamtym roku bylam corka miala rok i 7 miesiecy byla zachwycona teraz sie wybieram z dwojka maluchów. Ogrody sa dedykowane dla mniejszych dzieci a farma dla starszych z tego co słyszałam.
Aśka kurde nie wiem co Ci powiedzieć, moze rozplacz sie i placzac mu to powiedz ze co my najlepszego narobilismy, jak wychowamy itp wiem ze glupie ale nic innego mi do glowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza

Aśka twoja sytuacja jest nieciekawa ale im dłużej zwlekasz żeby mu powiedzieć tym gorzej będzie ci powiedzieć....poprostu Klaudia ma trochę racji rozszczul się jeśli tak będzie łatwiej mu przekazać tą wiadomość ale mu powiedz. Nie martw się nawet jak będzie ciężko przecież nosisz pod sercem cud który kiedyś się do ciebie uśmiechnie a to wynagrodzi ci wszelkie przykrości.

https://www.suwaczki.com/tickers/h4zp0dw44u1w4gqc.png

Odnośnik do komentarza

Ja do dzisiaj nie wiedziałam co to wymioty w ciąży.właśnie odebrałam swoją pierwszą proteze na zęby.łzy mi już w gabinecie poleciały a po wyjściu zwyczajnie pawia puściłam.ale to ponoć norma.teraz sie przyzwyczajam.mówię tak że w domu sie śmieją bo tak jakbym usta plastikiem wypchała i z pełnymi coś probowala powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Puchatek
Mnie mdli rano po przebudzeniu ale od dwóch tygodni już nie wymiotowałam, choć dzisiaj rwało mnie mocniej i już myślałam że będę biec na rozmowe z pawianem ale cudowne kakaowe mleczko w tubie dało rade. Odkąd je pije z samego rana nie wymiotuje ale oczywiscie nie całe na raz. Może sprobuj z mleczkiem ;) jak nie odrzuca Cie od słodkiego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...