Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Amme - no pogoda nie pomaga... ja też najchętniej bym spała, podbrzusze mam napuchnięte, piersi pełne i tkliwe i też chyba wcześniej niż poprzednio...
z tego kalendarza chińskiego wychodzi nam, że dziewczynka, ale mi jest naprawdę wszystko jedno... byle było i było zdrowe...
idę jakieś owocki zjeść co by Smerfikowi witamin dostarczyć

Odnośnik do komentarza

W ogóle nie szłaś do żadnej szkoły? może w takim razie chociaż spróbuj internetowej, np Prenalen jest fajna, masz filmiki uczące jak przewijać, kąpać noworodka. w sumie to samo, co zwykła szkoła rodzenia, tyle że nie płacisz nic. ja tam byłam przy pierwszej ciąży i bardzo dobrze wspominam, dużo się nauczyłam.
jak w ogole zdrówko? Masz jakieś zachcianki?

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlgqx6mp9k.png

Odnośnik do komentarza

Asia mi cola bardzo pomaga jak mnie złapia mdłości wiec zdarza mi się wypić

Nobla ja chodziłam w pierwszej ciąży na spotkania z położna z NFZ za free. Nie powiem ci dokładnie (do sprawdzenia pewnie w necie) ale chyba od 20 tygodnia ciąży przysługują one każdej ciężarnej. Moja poloznacza była bardzo fajna i naprawdę sensownie mówiła (np. pokazywała mi na lalce jak kąpać, ubierać takie maleństwo, co wziąć na porodowke.) Dodatkowo byłam w Warszawie na bezplatnych 3 warsztatach/ spotkaniach dla kobiet w ciąży gdzie rozdawali probki, prezenty i poruszali ważne tematy (np. pierwsza pomoc dla niemowlą, dobór fotelika, pielęgnacja itp.). Zobacz na Mamo to ja czy gdzieś blisko Twego miasta nie są organizowane właśnie takie spotkania w najbliższym czasie. Po za tym po urodzeniu dziecka instynkt macierzyński ci się włączy także luz :)

Odnośnik do komentarza

Po za tym jakby któraś z Was potrzebowała mogę wysłać na emala materiały z warszawskiek szkoły rodzenia do poczytania. Ja nie chodziłam bo nie miałam czasu ale moja koleżanka chodziła i mi udostępniła wiec mogę się podzielić

Odnośnik do komentarza

A ja wyskocze z innej beczki.. jutro jedziemy po pieska..pamietacie jak Wam pisalam?mieliśmy jechać 9 lipca a mozemy juz jutro..:) także moja 7mio latka szalejeee ze szczęścia; )

3majcie kciuki jutro o 10:10 wizytacja i p.doctora..troche boję się..zawsze jest ciut obawy..

Witam nowe mamuśki: )

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudiapoz12345

Dziewczyny ja mam 27 lat mam dwie córki 2,5 i ponad roczek ta ciąża do końca nie była planowana, Niuniaa ogromnie podziwiam ze sie zdecydowaliscie na czwarte :-). Wg kaledarza chinskiego ma byc chłopczyk poprzednie sie sprawdzily :-) A wiecie ze z tym kalendarzem to wiekszosc zle liczy, trzeba liczyc chinskie lata nie pamietam dokladnie ale u nich miesiac ma 28 dni. Na necie sa jakies dokladne przeliczniki. Ja mam dużą chec na cole staram sie nie pic za czesto ale puszka raz na jakis czas czemu nie :-) A co do porodu to pierwszy mialam taki sobie spowodu naciecia i pekniecia krocza w drugim juz bylam madrzejsza i nie wyrazilam zgody na naciecie po porodzie bylam jak nowonarodzona, lżejsza nic mnie nie bolalo. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

Aga ZUS nic ci nie powie o dodatkowym ubezpieczeniu, informacji takiej możesz szukać w firmie w której jesteś dodatkowo ubezpieczona. Przez czas kiedy jesteś na l4 i macierzyńskim i masz w tym czasie umowę o pracę to nic się nie zmienia. Sytuacja może zmienić się jeśli by np umowa się skończyła to wtedy najczęściej możesz takie ubezpieczenie opłacać indywidualnie bo grupowo z firmy nie mogą ci składek opłacić jak już tam nie pracujesz. Ale wtedy składki mogą ulegać zmianie. Musisz tylko w pracy powiedzieć że nadal życzysz sobie aby to ubezpieczenie było opłacane bo może to wyglądać tak że jeśli to mała firma to wtedy ZUS wypłaca ci chorobowe i wtedy firma nie ma zkad pobrac składki możesz wtedy zaproponować że będziesz te pieniądze im co miesiąc dostarczać aby ja oplacili. Musisz też w takiej sytuacji pamiętać o terminowosci bo te firmy nie cierpią zwłoki i albo nabija ci duże odsetki albo stracisz ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...