Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
mamusia899

MŁODE PRZYSZŁE MAMY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość trudik

a jak sobie radziłyście ze zgagą? ja resztki własnie dojadam ze świąt i boje sie ze mnie złapie od bigosu hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nanushka

dziewczyny jest duzo naturalnych sposobow na zgage. zobaczcie w googlach np. ja osobiscie lubie korzystac z dobroci siemia lnianego. wyglada srednio, smaku nie ma, konsystencja średnia, ale pomaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość trudik

hmm ja zawsze stosowalam jakies leki na zgage (rennie. manti np) przed ciaza. w zasadzie rzadko kiedy ja mialam, ale np po mcdonaldzie to byl hardcore :P teraz to chyba nie mozna leków i lepiej przeczekac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość trudik

nanushka - google mowia tylko zeby porozmawiac ze swoim ginekologiem :P to jest standardowa rada, albo sa rady z kafeterii, w co bym w ogole nie wierzyla :P
wiec wole tutaj spytac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nanushka

Trudik - sorki, ale sadze ze tam po prostu jest wiecej informacji.
+ leków nie wolno w ciazy i lepiej sie polozyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poniżej odpowiedz
Szkoła rodzenia Prenalen
21 grudnia o 14:16
➡ od razu po posiłku nie należy się kłaść - wzmacnia to zgagę, lepiej nosić także mniej uciskające ubrania oraz w czasie wystąpienia zgagi nie schylać się,
➡ na zgagę pomagają prażone migdały, imbir i kleik z siemienia lnianego,
➡ sposoby które nie działają u każdego to: wypicie szklanki mleka oraz żucie listków mięty,
➡ leki bez recepty na zgagę (oczywiście jeśli lekarz nie zabronił ich przyjmowania).

rodzę z Prenalen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość trudik

dziękuję bardzo! przydatne informacje. slyszalam o mleku, ale srednio trawie laktoze ostatnimi czasy. czy mleko niekrowie rowniez dziala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość trudik

generalnie jak ktoras z Was ma informacje co warto jesc na diecie bezmlecznej to dajcie znac :D moze cos nowego znajde dla siebie. mam nadzieje, ze dzieciatko urodzi sie z pelna tolerancja, nie to co ja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej laski, a skoro już jestesmy w temacie leków. to w ogóle jak dawkujecie witaminy i suple (kwas foliowy, wit d itd)? dostałyście dokładne wytyczne od lekarza czy raczej "prosze brac witaminy dla kobiet w ciazy" ? : P - ja tak miałam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo prawda jest taka, ze nadmiar pewnie tez nie wpłynie super na dzidziusia. to jednak chemia. brac mozna tak naprawde mnostwo suplementow:
- kwas foliowy
- zelazo
- magnez
- kwasy omega
- wit d3 (!)

wapn, jod itd itd i jeszcze cos na cere jak sie psuje (np witE). no ale to cala garsc leków...

rodzę z Prenalen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, masz racje mamusia. Lepiej na diete postawic, po prostu chcialam wiedziec jak sprawa u was wyglada. chociaz i tak nie obraziłabym sie jakbyscie powiedziały jak trzeba to wszystko dawkowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to sprawdz ten spis:
Szkoła rodzenia Prenalen
16 stycznia o 14:25
➡ kwas foliowy - 0,4 mg,
➡ żelazo - 26-27 mg,
➡ witamina D3 - 800-1000 µg,
➡ magnez - 6 mg na kg masy ciała (200-1000 mg),
➡ wapń - 1200 mg,
➡ jod - około 150 µg (WHO rekomenduje 250 µg),
➡ kwasy omega 3 - 200-300 mg,
➡ witamina A - 1 mg,
➡ witamina E - 15-19 mg.

rodzę z Prenalen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość trudik

Mi powiedziała moja ginekolog konkretnie, a mianowicie biorę witaminy pregna plus i magnez. wszystko raz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Muzyka :)

Zapraszam na mój kanał z muzyką dla przyszłych mam oraz dla dzidziusiów. Muzyka relaksująca, odprężająca i co najważniejsze sprawdzona na setkach bobasów do usypiania dźwięki takie jak odkurzacz itp... --- > https://cutt.ly/VfC7Xam Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...