Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PrzyszlaMama90

Martucha gratulacje! Tak bardzo marzy mi sie dostac dzis dobre wiesci od ginekologa:) dzis wypada 6 tydzien myslicie ze zrobi juz USG i bedzie slychac serduszko?
Co do wagi zmotywowalyscie mnie ostatnio sobie folgowalam bardzo a zawsze bardzo zdrowo sie odzywialam waze 76 kg przy 166 wiem wydaje sie byc duzo ale w moim przypadku nie wygladam na nadwage a ludzie maja mnie za osoba szczupla, przerazila mnie mysl ze po ciazy bede wazyc 100 kg ! Od dzis biore sie za siebie !!:) tylko tak ciagnie do slodyczy....:) Dzięki dziewczyny za motywację !

Odnośnik do komentarza

Cześć. Obserwuję forum od kilku dni a dziś postanowiłam się "ujawnić " :) Jestem Asia. U mnie to 9 tydz. Pierwsza ciąża poroniona 4 lata temu (zaśniad częściowy) długo czekaliśmy z decyzją na dzidziusia powtórnie i jest :) udało się w pierwszym cyklu. Jestem mega szczęśliwa i z niecierpliwością wyczekuje każdej kolejnej wizyty aby wiedzieć, że wszystko tym razem idzie pomyślnie. Zaczęłam drugie opakowanie duphaston. Życzę miłego dnia :)

P.S. Zosia 22. Trzymam kciuki przy kolejnej wizycie. Ja byłam po raz pierwszy w 5 tyg i lekarz też nie potwierdził zarodka. Ostatnia wizyta tydzień temu potwierdziła żywą ciążę i bijące serduszko. <3

Odnośnik do komentarza

Cześć, Iwonka, 7-8 tc po betaHCG.
Zlecona morfologia, to normalne że już drugi lekarz mówi o USG dopiero w 11-12 tc? Wy o bijących serduszkach a do mnie to jeszcze
wszystko nie dotarło :o
Pierwsza ciaza, test zrobiłam 5 dni temu bo objawów oprócz bolesności piersi jako tako brak. 6 lat temu stwierdzili u mnie PCOS, od dawien dawna truli mnie opowiastkami o bezpłodności, invitro, leczeniu hormonalnym. A wystarczyło pół roku na metforminie i pierwsza udana próba.
Pozdrawiam

https://www.suwaczki.com/tickers/8unevfxmfh5m5bht.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kamila1995

Cześć dziewczyny od 8 msc staramy się o dziecko do tej pory nic teraz okres spóźnia mi się kilka dni ale testy dalej nie pokazują nic mój cykl to 28 dni boli mnie podbrzusze i jajniki jak myślicie co to może być mialyscie podobnie ?

Odnośnik do komentarza

MamaB u mnie lekarz i położna stwierdzili że tak niskie ciśnienie i ciągłe dreszcze mogą wynikać z niskiej masy ciała (50kg) lub niedoczynności tarczycy.
Kinga2017 doskonale rozumiem twoją sytuację zawodową. Też mam szefa-kobietę, totalnie niewyrozumiałą, mimo że sama jest matką. Przez rozmowę z nią miałam zagrożenie ciąży, bóle brzucha i plamienia. Jak tylko przeszłam na L4 zyskałam mega spokój, teraz ciąża rozwija się książkowo, nudności osłabły (podobno przez stres nasilają się). Trzymam kciuki za Twoją rozmowę z szefową, pamiętaj że teraz fasolka jest najważniejsza

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna 133

Justyna to jedziemy na tym samym wózku :D ja się bardzo pilnuję pije dużo wody itd ale wiadomo że to początki.
Kinga to będziemy się tu razem wspierać i motywować
Martucha no pięknie gratulacji rośnijcie zdrowo :* a miesiąc szybko zleci
Kinga trzymam kciuki za usg

U mnie 6 tydzień z OM do lekarza idę dopiero 8 maja więc będzie już 8 tydzień no i raczej wtedy już się dowiem wszystkiego. Z tymi wymiotami to chyba jestem szczęściarą ani teraz ani w pierwszej ciąży nawet mnie nie mdliło. Jedne objawy to mega bolące piersi i sutki, czasami ból podbrzusza, zmęczenie i senność no i jak przychodzi 17 to mi zimno jak cholera normalnie pod kołdrą codziennie leżaczkuje w tych godzinach
Dobrze że ja już jestem po rozmowie z szefową ufff i że poszło lekko ;)

Odnośnik do komentarza

Iwona, gratulacje :) Też mam pcos, lekkie stadium. Wiem co to znaczy zajść w ciążę przy tym zespole!! Mój gin - endokrynolog powtarza że mamy gorzej z zajściem, ale jak znajdziemy to już wszystko idzie z górki! Tego Ci życzę. U nas druga ciąża to mała wpadka... ten jeden jedyny raz bez zabezpieczenia... także dla Twoich jajnikow ciąża a potem kp to będą wakacje :)

Odnośnik do komentarza

U mnie 5t4d także nie wiem co usg powie. Na pewno dam wam znać. Bardzo się denerwuje.
Moja szefowa tez.jest mama ale z invito także ma dosyć specyficzne podejście do ciezarnych.
Jakieś czas temu nawet w rozmowie wspomniała ze ciaza w pracy u niej nie jest mile widziana bo dezorganizuje całą pracę.
Pracuje u prywaciaza, w gabinecie stomatologicznym także. ... nikt się nie liczy poza właścicielem.
Dziś usg, za tydzień wizyta u dr i zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza

Widziałam dziewczyny ze o kilogramach w ciazy rozmawialyscie. Ja w pierwszej przybrałam 10kg i dobrze się z tym czułam ale pracowałam do 8 miesiąca (w pracy w ciągłym ruchu bylam) a teraz od 8tyg juz na zwolnieniu ale na basen mam zamiar chodzić i może jakiś fitness albo jogę znajde;) pamiętam ze jak miałam napady na słodkie to zajadalam się winogronem jest słodki i zaspokajal moje zachcianki.
Martucha mi termin z miesiączki wyszedł na 2.12 a z wczorajszego usg na 8.12.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...