Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

No więc i ja napiszę o sobie coś więcej :) Mieszkam w Bielsku-Białej. Od prawie dwóch lat szczęśliwa mężatka a od 14 mscy mama. Nasz synek ma na imię Filip i jeszcze nie wie, że w naszym życiu wkrótce zajda kolejne zmiany ;) Mieszkamy w spokojnej okolicy na uboczu miasta, z widokiem na góry które uwielbiamy! Mamy kotke Figę, która jest ze mną od 10 lat. Traktujemy ja jak członka rodziny.
Zawodowo jestem kierownikiem sprzedaży, obecnie na urlopie wypoczynkowym po urlopie macierzynskim :D

Odnośnik do komentarza

Sowianka mamusia tez sie ciesze :) bo sie denerwowalam a przed chwila dzwonila szefowa z pytaniem jak sie czuje :) dodam ze o 16 wyszlam z pracy
Justyna to swietne wiesci. U mnie dzis zaczal sie 6 tydzien 8maja ide na pierwsza wizyte i ten mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze

Bardzo sie martwie o swoja prace a mianowicie o stres i nerwy jakie mnie tam spotykaja. Po dzisiejszych nerwach bolal mnie dol brzucha... a co bedzie pozniej

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza
Gość Alexxandra

laski, a któras z was też tam jest (chodzi o tą szkołę prenalen)? pytanie głównie do tych, które są w ciąży pierwszy raz :) może któraś umie rozwikłać ten kalendarz ciąży w zakładce Moja Szkoła? tam można coś wybierać czy mam tylko info odnośnie badań i tygodni?
będę wdzięczna za informacje ;))

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny! Ja dziś po wizycie. Strasznie niskie ciśnienie 90/60. Waga o 2kg do przodu a to dopiero 8 tydzień. Dzidziuś 17,5 mm. Serduszko bije prawidłowo 150 uderzeń na minutę. Badań dostałam baaardzo dużo. Ogólnie jestem mega szczęśliwa że wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza

Hej, nie że się mądrze, ale mogę trochę podpowiedzieć, co można stosować, z racji wykształcenia;)
Prenalen nie jest na kaszel. Jest tylko delikatnie wzmacniający na początkowe objawy przeziębienia. Na kaszel można stosować syrop z cebuli. Albo syrop Stodal. Wszystkie pozostałe albo zawierają substancje niedozwolone w ciąży albo są na bazie alkoholu. Przy silnym kaszlu najlepiej mocno nawilżać gardło. Dobre są tabletki do ssania Isla, ewentualnie właśnie Prenalen do ssania oraz syrop prawoślazowy. Na ból gardła można używać Tantum Verde. Aktualnie w ulotce jest, że nie można, ale do tej pory zawsze było, że można, wynika to tylko z tego, że poskąpili kasy na odnowienie badań. Skład się nie zmienił, więc można. Jeśli jest katar to woda morska (izotoniczna do nawilżania, hipertoniczna do udrożniania nosa) albo Euphorbium (homeopatyczne, ale sama używałam i coś tam działa;)). Doraźnie, w przypadku gorączki lub bólu - paracetamol. I warto jeść czosnek i cytrynę:) A jak nie przejdzie to już tylko lekarz i antybiotyk;)
I wszystkim zdrówka życzę!!:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/bhygue3.png

Odnośnik do komentarza

Parę słów o mjie :)
Jestem z warszawy mam 2 dzieci córeczkę 12 i synka 2 i pół.
Aktywna zawodowo mama.
Niedawno (styczeń 2017) przeprowadziliśmy się z kawalerki (28m2) do domu (160m2).
Zawsze myśleliśmy o 3 dzieci ale wcześniej warunki nam nie za bardzo pozwalały. Doszłam do wniosku ze jak rodzic 3 to do 35 r.
I za 2 owulacji (chyba) się udało.
Tz. Jutro usg a 4.05 mam lekqrza.
Bardzo się denerwuje bo jak czegoś się pragnie to tak chyba jest.
Pracodawca.... hm... u mnie to kobieta i firma prywatna. I wiem już ze łatwo nie będzie. Bo ona ma założenie ze jej się wszystko należy a inni dostają pensje i maja pracować.
Poza tym u mnie ssą dziewczyny do pracy na zmiany i jedna dochodzi na pół etatu. Wiec jak ja jej zwolnienie dam to będzie kiepsko.
Wiec ew planuje poinformować o ciazy i jeszcze popracować tak aby szefowa kogoś znalazła. Ale ten okres przejściowy może myć dosyć ciężki dla mnie i dziecka.
Co do objawow to piersi bolą i to bardzo. Mdłości poranne i bił głowy dopada mnie codziennie. A wymioty mam około południa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...