Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest dzisiaj ogromny przypływ energii z nowym rokiem szkolnym. Bałam się iść na rozpoczęcie z córka że nie dam rady a tu brzuch tylko trochę ciągnął Ale bardzo malutko. Maz nie potrzebnie bral urlop.
Co do wózków nie doradze bo tym się nie interesowałam bo wiedział że dostanę od bratowej.

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie-w 29+5 tc. maly wazy 1571 g. Lekarka zachwycona, ze idealnie na ten tydz. ciazy,a ja sie martwie,bo do tej pory wyprzedzal waga swoj wiek plodowy o ok. tydz. Nie wiem, co spowalnia wzrost. W dodatku znow sie obrocil i lezy glowa na moim zoladku. Mamciachlopcow- tez mnie mdli ciagle, a przez to ulozenie mlodego to nawet podwojnie. Nie chce cesarki, maly ma 5 tyg., zeby wrocic do poprzedniej pozycji. Zawsze cos.

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie ;)
Która z Was jeszcze wróciłam we Wrześniu do pracy? Ja powoli myślę, że jednak paźdzernik to będzie miesiąc na zakończenie pracy... niby dwa razy w tygodniu ale mam dosyć daleko dojazdy.

Kompletuję powoli moją walizkę do szpitala i rzeczy które będą mi potebne po porodznie...
Zamówiłam te higieniczne rzeczy z allegro, a teraz szukam koszul i szlafroczka. Może macie cos fajnego i nie drogiego na oku?
Co generalne pakujecie to walizki/torby dla Was samych ?

Odnośnik do komentarza

Ja też już jestem prawie na finiszu wyprawki Dominika, teraz czas na moją torbę. Ale chyba poczekam do 18.09, jest to dzień otwarty na porodówce szpitalu, w którym chcę rodzić. Tam dowiem się więcej, co trzeba mieć ze sobą, pewnie różni się trochę od polskich wymogów. Z resztą dodatkowo każdy szpital ma inne.

Teraz zaczynamy remont w sypialni, w której synek będzie miał kącik, pewnie z 2 dni tylko i będziemy wstawiać meble :D już się nie mogę doczekać, chcę już uprać i poukładać wszystkie ubranka itd.

Ana mój miał 1300 g w 29+3 i gin nic nie mówił więc nie martw się, to tylko przypuszczalna waga. Ostatnio oglądałam vloga, na którym przez całą ciążę kobieta miała wmawiane, że będzie drobne dziecko 2500-2700, a przy porodzie wyszło 3400. Oni nie mogą tego rzeczywiście zważyć tylko robią to na podstawie wymiarów.

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Jutro kolejna wizyta u lekarza i wreszcie zobaczę moja kruszynkę . mam nadzieję że szynka się nie skrócona i że wszystko jest ok. rzeczy dla maluszka mam a dla sobie nie mogę się zebrać. Ale w końcu trzeba się za to wziąść bo te 73 dni minie szybko, szczególnie że od września wróciła jak dla mnie normalność tzn szkoła itd. Póki mogę to codziennie będę odprowadzala córkę do szkoły. Dziś kupiłam drugi kombinezon dla Łucji tym razem na 56-62 bo jednak stwierdziłam że w tyn na 68 dzieciątko się utopi .
Energia mnie jak narazie dalej nie opuszcza i jest super .brzuch ciągnie Ale bardzo malutko .

Odnośnik do komentarza

Do torby dla mnie: koszule i biustonosze do karmienia, majtki poporodowe siateczkowe plus jednorazowe na wszelki wypadek, podkłady poporodowe i wkładki laktacyjne, szlafrok, ręcznik, pap. toaletowy, kosmetyki, sztućce, talerz, kubek, klapki do chodzenia i drugie pod prysznic, zapas wody z dzióbkiem, zeszyt i długopis, tel. z ładowarką, dokumenty. To chyba wszystko, o ile dobrze pamiętam. Oczywiście można zabrać o wiele więcej, ale jak się to spakuje to i tak wychodzi sporo, a zawsze mąż może coś donieść. Mój np. ma donosić mi jakieś dobre jedzonko.
Czy któraś z Was zauważyła u siebie objawy przedporodowe? Bo u mnie coraz więcej sygnałów i zastanawiamy się z mężem czy doczekam 38 tygodnia czy to po prostu mój organizm robi fałszywy alarm.

Odnośnik do komentarza

ja o dziwo bardzo dobrze się czuję narazie... nie mam żadnych objawów - ale może dlatego że się oszczędzam. wakacje były leniwe, nic nie robiłam w zasadzie. Jakieś spacery, zakupy, ale nic forsującego. Powrót do pracy na pewno da mi popalić więc się nastawiam, że będzie coraz trudniej. Brzuszek malutki nadal a wizyta we czwartek :)

Odnośnik do komentarza

Tosca, zazdroszcze Ci tego brzuszka. Wczoraj lekarka jak podeszla do usg i spojrzala na mnie to orzekla: "O! Brzuszek ma pani ogromny". Fajnie, jakbym nie wiedziala. Jakims cudem jeszcze bez rozstepow. Bokiem wygladam jak po terminie, z tylu trudno sie ciazy domyslic. Chyba ze po pingwinim chodzie;)

Odnośnik do komentarza

Ja dla pocieszenia dodam,że wyglądam jak muminek....chude nóżki i rączki a brzuszek wielki.Z profilu zwłaszcza.
Dziś byłam na kontroli.Dziewczyny, czy któraś z Was brała już zastrzyk Immunoglobuliny Rhophylac ??Jestem w 30 tyg.i lekarz dzis mnie zaskoczył,mówiąc,że z rozporzadzenia ministra...(bla bla...) zalecany jest ten zastrzyk, w przypadku ujemnej grupy rwi.W pierwszej ciązy zastrzyk brałam dopiero po porodzie.Nie wiem czy to jest konieczne w 30 tyg.Macie podobne zalecenia?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a jak u Was z ruchami? Mi się wydaje, że jest ich sporo, ale czuję je tylko na dole i po prawej stronie brzucha. Mały jest cały czas ułożony główką w dół, więc czuję jego zabawy przy twarzy i wypinanie pupki przy pępku. Nóżki za to tylko z prawej strony brzucha, baaardzo rzadko pod żebrami. Nigdy jeszcze mnie nie kopnął w żebro :D a tak na to czekam :D
Czy to normalne, że dziecko tak tylko po jednej stronie się rusza? Jak myślicie?

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Runa u mnie synek tez cały czas po jednej stronie baraszkuje aż mam tam więcej rozstępów.
Ja właśnie czekam na męża, będzie w domu 5 dni :) potem przyjedzie w październiku...
Mnie dzisiaj dopadła rwa kulszowa oby poszła jak najszybciej...
Zastanawiam się nad kupnem kokonu dla niemowlaka. Ma któraś z was takie coś albo już przetestowala?
Zastanawiałam się nad tym ze względu na to, że mąż będzie chciał zabierać małego na dol do teściow i boję się że mi go położa na łóżku i nie będą pilnować. A w tym kokonie będzie chyba bezpieczniejszy. Sama już nie wiem.

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Ewnenka, wczoraj na wizycie zrezygnowalam z immunoglobuliny. Tez mam Rh(-) i po pierwszej ciazy dostalam zastrzyk. We wt. byla u mnie kolezanka lekarka, ktora tez jest w takiej sytuacji i w dodatku w trzeciej ciazy, i mowila, ze ona nie brala w zadnej ciazy immunoglobuliny i nie bylo powiklan.

Odnośnik do komentarza

Niestety ciążowe dolegliwości dopadły i mnie . Skurcze , skurcze łydek , ból kręgosłupa , twardość brzucha itp.
Do porodu zostało mi 60 dni . Wczoraj do mnie dotarło że to już na prawdę niedługo i , że brakuje mi wielu rzeczy dla Janeczka . Więc od wczoraj siedzę przed kompem i zamawiam . Nie mam siły ani ochoty na jazdy po sklepach .
Zaczęła się szkoła więc trzeba zaprowadzić przyprowadzić , odrobić lekcje i jeszcze treningi Misia . Wczoraj po takim maratonie padłam z wykończenia .
Nadal też wiem czy kupować kombinezon dla Janka czy kurtka wystarczy ?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez jeszcze nie mam wszystkiego. Jutro albo pojutrze ma dojechac lozeczka. Nie mam jeszcze wozka i wanienki,butelki,pampersow,mleka na wszelki wypadek,herbatki na wzdjecia i glukozy,gruszki do noska. Ciuszki mam po starszych. Dobrze ze nie dalam nikomu. Teraz mam jak znalazl. Ale nie planuje miec wiecej dzieci,wiec mysle zeby komus potem przekazac np. przyjaciolom,rodzinie.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371nsun02fz.pnga href="http://

Odnośnik do komentarza

Która z Was jeszcze pracuje? Tak, że wychodzi z domu i idzie do roboty? ... Dajecie radę? Ile godzin w tygodniu?...
Boję się tego września bardzo;/

A z innej beczki, kupujecie śpiworki czy kołderki do łóżeczka? Wiadomo że listopadowo trzeba czymś dziecko przykryć, ale czym? Ja nie wiem co mam kupić, wczym dziecko lubi spać?

Odnośnik do komentarza

Runa, szacun, że odrózniasz, kiedy dzieciaczek ruszył ręką , a kiedy nogą :)

Ja zaczynam 30 tydzien, objawów porodowych brak, brzuch ogromny. Do porodu brakuje mi wszystkiego, poprałam ubranka, ale jeszcze nie prasowałam. Do szpitala spakuję się za miesiąc. Kokon kupię na pewno, żeby maluch sobie w nim spał. mam też woombie. Mamy tez wózek i w sumie nic poza tym. Ale zdąże ze wszystkim na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Mogu to i tak jestes bardziej ogarnieta ode mnie. U nas nic nie gotowe ale na razie skupiam sie na strszym Synku bo wczoraj poszedl do nowego przedszkola. Dzis zaczynam 33tydzien i uswiadomilam sobie ze zostalo juz bardzo niewiele czasu... Mysle ze pod koniec wrzesnia uda mi sie zorganizowac potrzebne rzeczy i zabiore sie za pranie i szykowanie.
Tosca moj Synek od Malenkosci do prawie 4urodzin spal w spiworku. Bardzo sobie to chwale. Jemu bylo cieplo a ja nie latalam co chwile go okrywac. Dla mnie super rozwiazanie. A w miesiacah cieplych spal pod, a czesciej obok, bawelnianego kocyka.
Owca jak tam po usg, dotrwalas na swoja kolej? Ja jade jutro i mam nadzieje, ze Maluch rozwija sie dobrze.
Milego popoludnia

Odnośnik do komentarza

U nas całe 1,8kg ! 32 tydzien. Wczoraj ze śmiechu trząsl mi się brzuch i cięzko bylo ogladać Małego bo zarzucił sobie stope między oczy ;) uroczo to wygląda! Dam pozniej zdjecie jak mi się uda. Pozatym widzialam jak ziewa i grymasi otwierając buźke. Pięknie wspólpracował. Obrócił się już głowką do dołu. Mam skierowanie na cesarke. Za jakiś czas ustale termin ;)
Co do pracy to ja jeszcze chodzę ale jestem na swoim więc nie jest to 100% mocy!

Odnośnik do komentarza

Mogu a Ty nie odróżniasz? :D wczoraj zasnąć nie mogłam tak boksował mi pachwiny, już myślałam, że się obrócił i to nóżki są, ale niee, potem zaczął dziubać mnie główką i dziś mnie tam wszystko boli. Jeszcze ćmi jak na okres, wzięłam nospę, bo mam dziś pełno roboty w tym wyremontowanym pokoju.
Czuję się jak jakaś niepełnosprawna. Bolą plecy, nogi...
Teściowa z Polski też już wpadła w wir zakupów, codziennie dostaję zdjęcia nowych rzeczy :D
Została nam chyba tylko wanienka, przewijak i kołderka.
Dziewczyny, gdzie będziecie kąpać maluszki? Ja raczej nie mogę w łazience, mam bardzo małą z prysznicem. Na przewijak brak miejsca, więc wanienka chyba musi być w sypialni. Chlapie się mocno przy takiej kąpieli?

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...