Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś też byłam oddać krew i mocz ale akurat stać w kolejce nie muszę bo w laboratorium mnie znają i wchodzę slużbowym. Jak wychodzę normalnym wyjściem to kazdy się gapi jakby zabić mieli jakim prawem ja tak sobie szybko weszłam. U mnie brzuch taki pokazny, że dziś pielegniarki na pobieralni się smiały bo przepraszały mnie, że nie zauważyly jak stoje i czekam i nie wiedzą jak to możliwe ;) smiałam się z nimi, że już teraz to nie da mnie się przeoczyć ;)
Nie pomogę bo u każdego jest inaczej ale mnie wywaliło w ciągu 1 miesiąca więc wszystko przed Tobą ;)

Odnośnik do komentarza

No upał jest dobijajacy. A te kolejki w sklepach czy gdzie indziej to maja w nosie ze sterczymy. Ja zawsze stoje cierpiliwie. Ale nasi polacy zwlaszcza ci starsi to by cie zzarli razem z butami. Niz przepuscili. Dzisiaj mialam usg. Moj Gucio juz glowa w dol. Ale moze jeszcze fiknac w druga strone wiec na razie sie nie ciesze. Bo codziennie robi takie ekspady ze wszystko jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, tak właśnie się stresuję jutrzejszym badaniem, że nie dam rady tego wypić. Wiem, że to głupie bać się wypić jakiegoś świństwa :(
U nas też nikt nie zwraca uwagi na ciężarne, ani w laboratorium, ani w sklepach. Szkoda gadać...
Jeśli chodzi o brzuch mój już duży, ale szczerze dziewczyny wolałabym mieć mniejszy. Przynajmniej szybciej dojdziecie do wagi sprzed ciąży, a duży brzuch w te upały nie jest wygodny ani do chodzenia, ani do spania. A jeszcze trochę to na pewno brzuszki i tak urosną :)
Dzisiaj zamówiłam wózek i łóżeczko z materacem :) Już nie chciałam czekać dłużej, bo co jak później już nie będzie takich jak chcę. Resztę rzeczy dokupię później. Zostanie pościel, przewijak, kosmetyki, smoczki, rożek, butelka, pieluchy itp.
A Wy jak z zakupami?

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Czesc dziewczyny!
Zaczynam dzis 28tydzien, czyli oficjalnie 3trymestr :D
W obwodzie 97 cm wiec watpliwosci juz nikt nie ma ;) Bardzo cieszy mnie ten brzucholek i ruchy Malucha. Mam nadzieje, ze jak skonczymy przeprowadzke i remont to czas przestanie tak szybko pedzic, zebym jeszcze zdazyla sie troche ta ciaza nacieszyc.
Wyprawka u mnie czeka na wrzesien. Co do kolejek to Pani na poczcie ostatnio mnie wpuscila przed siebie, ale 6 osob przed nia udawalo, ze jie widza. Smieszne to. Poki mam moce to spoko, ale jak bedzie ciezej to bede sie upominala i tyle.
Milego dnia!

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Czesc dziewczyny!
Zaczynam dzis 28tydzien, czyli oficjalnie 3trymestr :D
W obwodzie 97 cm wiec watpliwosci juz nikt nie ma ;) Bardzo cieszy mnie ten brzucholek i ruchy Malucha. Mam nadzieje, ze jak skonczymy przeprowadzke i remont to czas przestanie tak szybko pedzic, zebym jeszcze zdazyla sie troche ta ciaza nacieszyc.
Wyprawka u mnie czeka na wrzesien. Co do kolejek to Pani na poczcie ostatnio mnie wpuscila przed siebie, ale 6 osob przed nia udawalo, ze jie widza. Smieszne to. Poki mam moce to spoko, ale jak bedzie ciezej to bede sie upominala i tyle.
Milego dnia!

Odnośnik do komentarza

Hejka! Skorpionko ja też witam się 3 trymestrze:)koniec żartów-zacznie się:) Miałam znów awarię kompa i nieobecna kilka dni:)
Ja wczoraj byłam na wynikach i glukozie. TYdz temu była u mnie położna, zmierzyła ciśnienie i słuchałyśmy serduszka małego detektorem:) Dziś też ma przyjechać popołudniu- to pokażę jej wyniki z glukozy:)
Wzięłam sie konkretnie za wyprawkę dla małego i mam już ppaczkę z hubi world-kocyki itp.
Teraz będę zamawiała kosmetyki z apteki gemini.
A dziś poprałam część ciuszków, ale frajda wieszać te malusie bodziaki:)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam ciuszki po starszakach na szczescie ale mam kilka brakow ktore trzeba by bylo uzupelnic. Nie mam jeszcze lozeczka,wanienki,wozka i kosmetykow plus to co do porodu i na pobyt w szpitalu bedzie potrzebne. Jak to teraz jest w aptekach sprzedaja lignine czy juz jakies gotowe zestawy duzych podpasek. Ostatnio rodzilam 10 lat temu i duzo sie zmienilo.

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla trzecich trymestrów!! Juz tylko kroczek i dzidziuś :)
Jeszcze o kolejkach - w sklepie czy na poczcie - zawsze wpuszczałam starszych ludzi czy matki z dziećmi. Jak w sklepie ktos miał jedno piwko a stał za mną to też... Teraz niestety widzę ze wzajemnej życzliwości jak na lekarstwo.

Co jecie w te upały? Masakra .... Ja dzis salatka z makaronu , świeżych warzywek i tuńczyka z puszki - bardzo malutko i dobrej jakości - jem baaaardzo zadko. Chciałam dodać jej jakiegoś białka:)

Dzis naprawdę upał przeszkadza:/

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja bylam jakis miesiac temu u dentysty, na uzupelnianiu ubytku, bez znieczulenia.
A z zakupow wyprawkowych mam juz kupionu wozek, fotelik samochodowy, koszyk Mojżesza i pare ciuszkow. Teraz zastanawiam sie nad lezaczkiem-bujaczkiem Tiny love 3w1, tylko czy faktycznie wart jest swojej ceny? Ktoras z was miala z nim stycznosc?
Współczuję upalow, u nas naszczescie kolo 20 stopni i troszke deszczowo, ale taka pogoda zdecydowanie lepsza niz 30...
Pozdrawiam!

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkk2n0ac36k31jo.png

Odnośnik do komentarza

Ja byłam trzy dni temu u dentysty miałam doklejony kawałek zęba bo niestety się złamał . Mi z wyprawki zostały do kupienia tyko kosmetyki pieluchy laktator smoczki i butelka rożek ,takie podstawowe rzeczy. te droższe i większe już mam. Ja miałam kupić bujaczek tiny love jest super Ale dostałam od bratowej Inny więc nie będę. kupować ale warty kupienia.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Czy u Was tez tak krzaczy forum?
Wczoraj sie rozpisalam i nic nie doszlo. A mam pytanie - jak bierzecie leki - przed, w trakcie czy po posilku? Lekarz zlecil mi "Szelazo" i powiedzial zeby brac przed posilkiem. A na opakowaniu jet napisane zeby brac po posilku. Troche sie boje na pusty zoladek, zwlaszcza ze jedzac 3-4razy dziennie jest on bardzo pusty przed jedzeniem.
Milego dnia

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!
Może te które maja juz wyprawkę (i czasami tez doświadczenia z poprzednich ciąż) podzielą się co wchodzi w skład ich wyprawek?:)

Ja dzis comiesięczna wizyta - Lila ma 23 tygodnie i 5 dni i wazy 650 gramów <3<3 miała czkawkę i ssala paluszek ;) <br /> Cudne !

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie przeglądam allegro i przerażona jestem ilością rzeczy jakie potrzeba mieć ;) boje się, że o czymś zapomne ;) mówie o tych podstawowych! Typu tetry, ubranka, przewijaki, wanienki, wózki itp
Myślałam, że przesunę to na wrzesień ale lepiej za wczasu robić listę ;) świrować nie mam zamiaru. Zawsze mozna coś dokupić.

Odnośnik do komentarza

Ja napiszę co się u mnie nie sprawdziło
-Rożek ( dziecko może być w kocyku)
-Poduszka do karmienia (jak dla mnie była bardzo nie wygodna i źle mi się na niej syna trzymało)
-Ciuszki z kapturem ( raczej dziecko nie nosi kaptura i jest mu nie wygodnie jak ma go pod karkiem)
-Kosz na pieluszki ( dzidzia karmiona mlekiem mamy wydała kupki bez zapachowe)
-Miś szumis (lepiej kupić dobra suszarkę lub odkurzacz :))
- Niedrapki na rączki synkowi ciągle spadały ( zwykle skarpetki u nas się sprawdziły najlepiej)
Natomiast bardzo przydatne było
- Odciagaczka do noska,sól fizjologiczna
-Sudocremem
-Body zapinane w kroczu i przedłużki do bodow
-Śpiochy zapinane od góry w dół i na nogi
-Duże waciki ( pierwsze dni mylam małego po kupce wacikami z wodą) i do około miesiąca do mycia używałam tylko wody
- Dobra Oliwka z oliwek ( smarowalam syna po kompieli)
-Później jak przestałam karmić piersią to fajny był podgrzewacz do butelek i pojemniczki na sztuczne mleko, odmiezalam przed spaniem potrzebna ilość i na śpiocha wsypywalam do wcześniej przygotowanej wody(dla niektórych zbędny mi ułatwial nocne życie).

U mnie tak było co nie znaczy że u którejś mamy coś się sprawdziło lub było zbędne.
Fajne były też u mnie majtki poporodowe z takiej siateczki ( normalnie prałam w pralce) a nie z takiego materiału jak piezynka na ogórki :)
I wkładki poporodowe z belli były mega duże :)
Butelek używałam z Tommy tippe natomiast smoczek synek tylko chciał z avent.
Pampersy u nas sprawdziły się pampersa natomiast hagis były okropne, na wakacjach w pl były fajne pampersy z biedronki ( nie znam nazwy)
Fajne były jeszcze nakładki silikonowe na sutki do karmienia, syn nie chciał ssać piersi tylko przez tą nakładkę (podobno miałam mało sterczace sutki-opinia położnej)

Diety dla mamy karmioncej piersią nie stosowałam ( nie wiedziałam że wogole taka jest) pierwszy obiad w szpitalu pomidorowa, frytki z ryba smażona :)
Nie jadłam tylko grochu i kapusty.
Więc jak dla mnie nie ma co sobie zawracać głowy dietami i zastanawianem się co na obiad dla karmiącej mamci.
Super było jeszcze kółko do pływania :) siadalam na nim ( bo całe dupsko bolało)
Dużo tego jest u jednych się sprawdza u innych nie jest wogole potrzebne. Nasze babcie nie miały nic a dzieci wychowała się na zdrowe dzieci.

Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza

Hejka! ja też kompletuje już wyprawkę. Najpierw te njamniejsze
rzeczy:
-typu ciuszki,
-mam rożki
-ciepły i letni kocyk
- minky do wózka
-kołderka i podusia
-ręczniczki z kapturkiem
-pieluszki tetrowe(białe i kilka kolorowych)
-2 smoczki avent
gruszka, szczotka do czyszczenia butelek
-szczoteczka i grzebyk do włosków
Dodatkowo wczoraj z apteki gemini zamówiłam paczkę kosmetyków.
Dla mnie m.in:
-bella podkłady duże poporodowe i na łóżko
- wkładki laktacyjne bella
-krem do sutków
-palmers na rozstępy(używam od początku ciąży)
-canpol majtki poporodowe-jednorazowe i wielorazowe
Dla synusia:
-linomag pod pieluszkę i maść
-termometr kąpielowy
-sól fizjologiczna
d-vitum w kapsułkach
-pampers do szpitala mała paczka 1 i 2
-i kilka drobiazgów, także 300 zł się nazbierało,a ceny tańsze jak w sklepach, bo robiłam porównanie. :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza

Dziś kolejna wizyta i gin . Zobaczymy co powie bo jestem już mega spuchnięta .
Z wyprawki mamy już : wózek , fotelik do samochodu , spiworek do fotelika , łóżeczko , kosz mojżesza , leżaczek bujaczek, przewijak 2szt ( drugi do łazienki ) , ręczniki 2szt, pieluszki tetrowe 10 szt , flanelowe 5 szt , 2 ciepłe kocyki , 1 bawełniany , ubranka ( body 12 szt , pajace 12szt, dresy 4 komplety , spodenki bawełniane 3 szt , 2 szt bluz bawełnianych , czapeczki 4szt, skarpetki , rajstopki 3 szt , kurtka i ciepła czapka ) .
Jeszcze brakuje materaca do łóżeczka , pościeli , torby do wózka , pieluch , kosmetyków , wanienki , butelek , smoczków, I drobiazgów typu szczotka termometr aspirator itp.
Nie mam też jeszcze nic dla siebie : koszul , podkładów , majtek itp .
Takie rzeczy kupię na końcu .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza

O rany. Jeszcze przecież coś dla siebie.... hehe ;) zapomnialam glupia! To ja się poddaje. Jednak przeloze zakupy na wrzesień ;) od kilku dni nie umiem myśli zebrać, a że w zwyczaju mam robić wszystko na ostatnią chwilę to pewnie i tym razem tak będzie ;))))

Odnośnik do komentarza

Poruszyłam temat porodu. Zrozumiałam z kontekstu, że pod wzgledem ginekologicznym nie mam wskazań do cesarki wiec on nie ma prawa jej zlecić. Powiedział ze na nastepnej wizycie da mi skierowanie do neurologa i neurochirurga i jeśli oni znajdą wskazania to oczywiście będzie to honorowane. Wydaje mi sie, źe lekarz na jego stanowisku nie moze pozwolic sobie na takie wystawianie kto chce a juz z pewnością na przekupstwo. Można powiedzieć, że fachowo umywa rece ale nie dziwie mu się w końcu on nie jest od diagnozowania glowy. Ide 16.08 wiec wezne te skierowania do lekarzy i już u nich bede żebrać ;) w kazdym razie jestem zdecydowana na sposob porodu. Wolalabym Zdroje bo super sprzet i moj lekarz prowadzący (w koncu po to do niego chodze) ale jak będą robić pod gorke z cesarką to zaplace prywatnie.

Odnośnik do komentarza

I po wizycie . Niby wszystko ok. Ale dostałam antybiotyk na infekcję która się przypałętała , magnez i cyclo 3 na naczynia krwionośne . Oczywiście całą listę badań i badanie na obciążenie .
U mnie również padło pytanie o sposób porodu i wyszłam ze skierowaniem do ortopedy . ( Jestem po wypadku i złamaniu kręgosłupa ) Lekarz musi mieć papier nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności jeśli coś mi się uszkodzi podczas porodu .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...