Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Bywa i tak ;)

Jednak kazdemu pasuje co innego. Jeden będzie chwalił takie, inny inne materace. Teraz firmy oferuja materace z dużą ilością stref jakby to nazwać, "komfortu". Taki materac ma się teoretycznie układać do ciała. Ja wiem jedno - nie kupiłabym drugi raz materaca lateksowego - kupilam dla córki, śpi mi się na tym fatalnie, wstaję "połamana" i wszystko mnie boli, choć materac ma "strefy" i jest dobrze dobrany do wagi. Moja siostra twierdzi zaś, że tylko lateksowy, bo to najlepszy, superwygodny i w ogóle. Ja mam kieszeniowy, z jakąś spora ilością kieszeni na metr kwadratowy, na to jeszcze jakies wastwy, w tym chyba nawet lateksu i jest bardzo wygodny. Mój tato ostatnio kupił sobie z pianki termoelastycznej chyba, czy jakiego innego nowoczesnego wymysłu ;) i chwali sobie, bo on lubi twarde materace.
Co jest ważne i na co zwracaj uwagę to fakt, że materac kupuje się razem ze stelażem. Jak stelaż będzie źle dobrany to materac nie będzie tak wygodny jak w sklepie, a i zniszczyc się może szybko.
Na plus dla materaca rozwaz jeszcze zdejmowane poszycie do prania - wygodna rzecz, szczególnie jak ma sie małe dzieci.

Odnośnik do komentarza

aga21, a masz niedaleko siebie Ikeę? Tam możesz kupić materac na próbę na 30 dni (ale dot. to tych droższych), jak uznasz, że jest niewygodny, to możesz oddać albo wymienić na inny :)
My jak kupowaliśmy pierwszy materac to właśnie lateksowy (średniotwardy), bo dobry dla alergików, nie skupia roztoczy itd. Ale po 3 latach go zareklamowaliśmy i wymieniliśmy na kieszeniowy, coś jak pisała wyżej marzen@. Materac jest twardy i dla mnie lepszy niż lateksowy. Choć ten nasz wielokieszeniowy też ma jakąś tam cienką warstwę lateksu.
Jak potrzebujesz duży materac 180x200, to może warto wziąć pod uwagę opcję, żeby kupić 2 materace 90x180. Wtedy każde z was dobierze pod siebie taki materac jaki mu się spodoba, w sensie, że będzie wygodniejszy :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy kupowanie dwóch różnych materaców to dobry pomysł. Mogą sie minimalnie albo i nie minimalnie różnic wysokoscia. Poza tym spanie na środku jest wtedy niezbyt wygodne. Ale co kto lubi :)
Ponoć są juz materace takie, że jedna połowa jest dopasowana dla lżejszej osoby, a druga dla ciezszej, ale to się już autorka wątku musi dopiąć w sklepach czy to prawda i czy w ogóle taki materac będzie jej odpowiadał.

Odnośnik do komentarza

Dwa różne materace odpały na starcie. Pamiętam jak musiałam spać w tej dziurze na wakacjach u ciotki ;p
Dziubala blisko nie mamy, ale i tak zrobiliśmy wycieczkę do Ikei i kupiliśmy tam. Lewdo się w aucie zmieścił, ale mamy go kilka dni i jest przeboski <3 rano jak wstajemy to w końcu nic nas nie boli, do tego jest tak wielki, że niemal się szukamy w nocy po tym materacu, a i wygodnie jest jak nas syn nad ranem nawiedza w łóżku :)<br /> Marzen@ trochę mnie zmartwiłaś z tym stelażem. Kurde nie pomyślałam o tym. No ale trudno. Przekonam się w czwartek jak łóżko przyjedzie

Odnośnik do komentarza

Rama łóżka jest od razu ze stelażem? Bo nie zawsze producenci dają, albo daja jakies kilka lichych deseczek ;)
Stelażem się nie martw na razie, bo w większości łóżek można go wymienić. Niektóre materace, np. lateksowe, wymagają dość gęsto położonych "deseczek" stelaża. W instrukcji do materaca powinnas mieć informację, jaki stelaż jest zalecany to tego konkretnego materaca.
W każdym razie najważniejsze, że się wygodnie wysypiacie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...